Skocz do zawartości

Problem z transmisją danych


geraltFPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po raz pierwszy brać MIUI Polska.

 

Od 2 tygodni jestem posiadaczem Redmi Note 2. Na ostateczną opinię o tym cudzie techniki przyjdzie czas, raczej jestem zadowolony, ale mam problem z którym nie jestem w stanie sobie poradzić.

 

Problem mam z zanikająca transmisją danych. Od kilku lat mam stałą trasę do pracy, którą pokonuję komunikacją podmiejską (dojazd do Krakowa), i przy poprzednio użytkowanym telefonie (Galaxy S3) znałem praktycznie każdą "dziurę" bez zasięgu/transmisji danych. Teraz mam problem, ponieważ takich dziur w których nie działa internet zrobiło się bardzo dużo i mam wrażenie że są one losowe, czyli nie zależą od faktycznego zasięgu wnikającego np z ukształtowania terenu, ale od szybkości/sposobu logowania się telefonu pomiędzy nadajnikami. Jest to o tyle zastanawiające, że telefon praktycznie w każdym miejscu trasy wskazuje że jest w zasięgu -  na ekranie wskazuje zasięg H lub H+ i komplet kresek (nie sprawdzałem ile dB). 

 

Mam ofertę w Virgin, czyli nadajniki T-Mobile i  Play. Próbowałem więc ustawić na sztywno jednego z operatorów - niestety efekt ten sam. Mam zasięg, a nagle strona przestaje się wczytywać, wskaźnik transferu spada. Wskaźnik upload/download wskazuje w tym momencie próbę wysyłania pakietów, ale nic nie wraca. Tak jakbym faktycznie nie miał zasięgu. APN ustawiony jest standardowo (internet), próbowałem również zabiegów z włączaniem/wyłączaniem danych w roamingu, lub wyłączaniem drugiego sima. 

 

Ponadto zauważyłem raz, że nawet będąc w zasięgu WiFi telefon miał problem z załadowaniem strony, ale to muszę jeszcze potwierdzić, bo zdarzyło się raz. 

 

Telefon kupiony od xon24 na Allegro, wgrany MIUI Polska 5.9.24

 

Czy to możliwe że jest taka bieda z tym zasięgiem, że jest gorzej niż w S3 (choć pokazuje co innego)? Czy też macie takie problemy w trasie? Dodam że gdy jestem już w pracy w Krakowie to wszystko jest ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, na spotify zdaje się odkryłem problem, ale jak się potwierdziło to nie jest wina apki ale softu/telefonu, bo ciężko chyba coś innego wymyślić z ustawieniami. Nie mam czasu już dziś grzebać po zagranicznych forach czy też ktoś ma takie problemy, ale jutro jak wrócę z pracy to pogrzebię. Chyba że ktoś ma pomysły to śmiało :) Odezwę się jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Veronique. Reszta towarzystwa też niech się nie krępuje i wpisuje czy u nich problem jest czy nie, najlepiej podawać od razu wersję telefonu (zwykła, prime, tdd, FDD) oraz wersję softu i operatora. Bo jeżeli Lamcza też potwierdził ten sam problem to śmiem twierdzić że możemy nie być jedynymi posiadaczami tak(nie)działających telefonów.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam chwilowo Aero2 żeby sprawdzić czy działa. 

 

Nawet nie wiedziałem że na Redmi Note 2 jest MIUI w wersji 6. Patrzę teraz a en.miui.com i widzę że faktycznie jest. Poczekam do najbliższego update'u. Jak nic się nie poprawi to kto wie czy nie spróbuję wcześniejszego ROMu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tamten wątek właśnie na MIUI.eu jednak tam chodzi o problem z WiFi, poza tym nadal tam nikt tego nie potwierdził więc ciężko stwierdzić czego to wina.

Natomiast co ciekawe dziś koleżanka dla której kupiłem Meizu M2 Note oznajmiła mi, że też ma taki problem. Miała wcześniej jakąś starą Xperię na androidzie 2.xx i było ok, a teraz w tym samym terenie gubi transmisję danych, mimo że wskaźnik pokazuje zasięg sieci w H/H+. Ona ma kartę w Playu, więc to już napewno do sieci niezależne.

Może brakuje któregoś pasma ? Ale jeżeli jest to wersja FDD to ma radio do obsługi 3G w zakresach 850/900/1900/2100MHz, więc w sumie wszystkie, podobnie jak moje poprzednie Galaxy S3. Przyznaję że to moje pierwsze doświadczenia z chińczykami i być może po prostu tak już mają te telefony, ale wydaje mi się to co najmniej dziwne.

Kusi mnie ten powrót do MIUI 6, bo widzę że na MIUI.eu jest stabilna wersja 6. Czy taki downgrade robi się tak samo jak każdą aktualizację? Ew. czy jest gdzieś dostępne MIUI Polska w wersji 6 do tego modelu?

Edytowane przez Nezumi
Poprawka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę pożonglowałem ROMami. Najpierw wgrałem oficjalny MIUI, zorientowałem się że (wczas) że to przecież wersja chińska, więc wgrałem najnowszy MIUI Polska, później jeszcze ze 3 inne romu. Przed każdym robiłem full Wipe z recovery. Obecnie wgrany mam ten który miałem czyli 5.9.24. Przed instalką oczywiscie full wipe z poziomu recovery i... dziś w drodze do pracy nadal to samo. Nadal zaniki transmisji danych. :/ Także nie jest kwestia niewłasciwie zrobionego updatu, choć tak podjerzewałem i miałem nadzieję ze to to. 

 

@Lamcza

Którą wersję miui eu wgrałeś?

 

Chyba jednak będę musiał sprawdzić na stockowym chińskim ROMie jak to działa. Problem jest dla mnie wybitnie wkurzający, ale pasuje sprawdzić wszystkie środki. W ostateczności pójdzie na gwarancję, bo coraz bardziej mam wrażenie że to tylko u mnie takie cuda się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę pożonglowałem ROMami. Najpierw wgrałem oficjalny MIUI, zorientowałem się że (wczas) że to przecież wersja chińska, więc wgrałem najnowszy MIUI Polska, później jeszcze ze 3 inne romu. Przed każdym robiłem full Wipe z recovery. Obecnie wgrany mam ten który miałem czyli 5.9.24. Przed instalką oczywiscie full wipe z poziomu recovery i... dziś w drodze do pracy nadal to samo. Nadal zaniki transmisji danych. :/ Także nie jest kwestia niewłasciwie zrobionego updatu, choć tak podjerzewałem i miałem nadzieję ze to to.

@Lamcza

Którą wersję miui eu wgrałeś?

Chyba jednak będę musiał sprawdzić na stockowym chińskim ROMie jak to działa. Problem jest dla mnie wybitnie wkurzający, ale pasuje sprawdzić wszystkie środki. W ostateczności pójdzie na gwarancję, bo coraz bardziej mam wrażenie że to tylko u mnie takie cuda się dzieją.

Nie tylko ty masz ten problem, ja przeważnie jestem w zasięgu Wi-Fi, ale ostatnio kilka razy miałem wyjazdy i też zauważyłem że są straszne problemy z transmisją danych pomimo pełnego zasięgu.

Tak jak piszesz pasek się zatrzymuje i miga tylko wysyłanie danych.

Przyznam że jest to dość upierdliwe.

Wcześniej uzywalem Lumii i nigdy nie miałem takich przestojów, pomimo że nie miała LTE.

Wydaje mi się że jak złapie LTE to nie ma tego problemu, ale coś kiepsko z tym, teraz siedze w centrum Gliwic i jest tylko H na zmianę z H+.

Ogólnie jeśli chodzi o transfer danych to jest padaka w porównaniu z lumią. A brak LTE był jednym z powodów wymiany słuchawki :(

ja mialem problem ze spotify i juz nie wystepuje wgralem 5,9,24 eu ale ja robilem wipe z twrp pelny razem z pamiecia wewnetrzna teraz msigam na nowym update miui polska i również nie mam porblemow narazie ; O ale byc mzoe moj internet dalej swiruje tylko po protu aplikacja zaczela to ogarniac i laczyc sie ponownie nie jestem w stanie stwierdzic

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, problem jakby nie dotyczył zasięgu 4G tylko 3G. W Krakowie w 4G jest bez problemów. Inna sprawa że transfery po LTE na poziomie 5-6 Mb/s w downloadzie nie rzucają na kolana, ale dla mnie to bez znaczenia, i tak nie archiwizuję internetu przez telefon, byle było by stabilnie. A nie jest niestety ;/

 

Problem dla mnie jest nawet nie upierdliwy ale praktycznie dyskwalifikujący ten mój egzemplarz. Ale tak jak mówię - popróbuję z innymi ROMami jeszcze. Właśnie wgrałem stockowy i sprawdzę w drodze do domu. Ehhh, a taki świetny telefonik...

 

Edit: Na stockowym ROMie całkowita porażka, telefon losowo realizuje transmisję danych mimo że siedzę w centrum Krakowa i zasieg 4G/H+. Nawet nie muszę testować go w trasie bo i tak widzę że jest porażka. Instaluje teraz miui eu, zobaczymy.

Edytowane przez geraltFPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest LTE :) Jak ogarne ten telefon to ponowie pomiary, może miałem zły dzień na testy ;)

 

A tymczasem zainstalowałem ze miui eu najnowszą wersję 5.10.9 i nadal sprawa transmisji danych bez zmian. Powoli kończą mi się pomysły. Trochę nie pasuje mi kilka ładnych tygodni bez telefonu ale chyba trzeba będzie oddać na gwarancję :/

 

//Prędkość LTE zależy także od pory w której "test" wykonujesz, proponuję robić go rano w godzinach 10-12, lub popołudniu w godzinach 13-16, u mnie wtedy LTE ma najmniejsze obciążenie (Gdańsk), ale i tak nie powala 10-15mb zazwyczaj mam (uroki LTE w Polsce na obrzeżach większych miast). Posty OT usunąłem (@Lamcza ten twój test nic nie wnosił do tematu, wybacz :). Oh, a za posty "kolejny OT, czy ktoś nad tym panuje" zacznę dawać nagrody(?), po to macie "Zgłoś" aby każdy OT i nagięcie regulaminu zgłaszać do moderacji. Przepraszam, że piszę w Twoim poscie, ale nie chciałem już walić kolejnych OT :D @Nezumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo (obecnie na MIUI Polska 5.10.16). Połączenie 3G (w sieci Orange) przechodzi specyficzny tryb w którym transfer spada praktycznie do zera. U mnie pomaga wyłączenie i włączenie transmisji przyciskiem "Dane". Po takim restarcie 3G działa normalnie. Transfery identyczne jak w Cube T7 LTE  (MTK8752) stojącym obok. Mam nadzieję, że problem zostanie szybko rozwiązany, bo ciągłe resetowanie połączenia jest bardzo męczące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na v7 nie mam problemu ani z zasięgiem ani z netem. Sieć Play, ustawione na sztywno nadajniki Plusa, i sieć 3G, H, H+ w ustawieniach telefonu. 

Jestem pod wrażeniem jakości zasięgu komórkowego jak i wifi, przy tych samych ustawieniach sieci mój poprzedni telefon LG L9II - zdychał.

Acha, posiadam wersję TD-LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na v7 nie mam problemu ani z zasięgiem ani z netem. Sieć Play, ustawione na sztywno nadajniki Plusa, i sieć 3G, H, H+ w ustawieniach telefonu. 

Jestem pod wrażeniem jakości zasięgu komórkowego jak i wifi, przy tych samych ustawieniach sieci mój poprzedni telefon LG L9II - zdychał.

Acha, posiadam wersję TD-LTE.

Jaka wersja softu i jaki telefon?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam używam sieci 2G na sim 1 do rozmów i sms, a 3-4G do internetu. Wysyłając smsy, jednocześnie korzystając z internetu, ten zanika na parę sekund przy czym zasięgu nie gubi.

Normalne. Karta może działać tylko jedna na raz. Jeśli wysyłasz smsa to ta karta od internetu musi się na chwilę wyłączyć. Taki urok dual sim standby

Wyslane z G7

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 19.10.2015, 12:38:44, Redmi2 napisał:

Nie zostanie rozwiązany, bo nikt ani się tym nie przejmuje, nie czyta tego wątku, a my nie mamy jak zrobić LC z tego błedu. Tymbardziej, że jedni mają ten błąd inni nie. A tutaj zasada, nie mam błędu to działa wszystkim dobrze.
Ja mam już błąd ten z transmisja danych 3/4G od prawie samego poczatku v7 i nikt nic z tym nie zrobił.
U mnie czasem pomaga dopiero restart komórki ale tylko na jakiś czas. Już nie wspomnę o tragicznych transferach....
Dodatkowo jest problem z zasiegiem, z gubieniem, ciągłym przełączaniem, czasami problemy z zalogowaniem do sieci po stracie zasięgu i częste logowanie nie do sieci domowej czyli w moim przypadku play.

U mnie to samo, ale na Mi4C. Sieć to Plus, testowane na kilku kartach SIM, w Lumiach (820,830) i Samsungu S4 jest OK, więc to nie karta SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie.

Redmi Note 2 Prime

-TD-LTE

-aero2 slot 1

-nju slot 2

ROM 5.12.10

Aero 2 i nju przesył na podobnym, absolutnie niskim  bliskim zeru poziomie .

Załączam zrzut ekranu tylko jednego testu, ale to bez znaczenia bo zawsze w tych tragicznych okolicach.

Na stockowym globalu było wszystko OK, zatem to nie wina sprzętu.

Screenshot_2015-12-13-13-58-46_org.zwanoo.android.speedtest.png

Tu słuszna automoderacja

Na pomoc !!!

Edytowane przez koko63
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1wszym ,tam mam Aero2

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tak miałem ustawione na Redmi 1s i tak zrobiłem na RN2P ,jednak są yaya jak widac

Gdzie jest Kol.Acid?

Taptalk RN2P

To może daj odwrotnie i zrób test. Aero2 często jest mocno obciążone i wcale mnie nie dziwią takie wyniki, nieraz przełączanie na 2g pomagało, wiadomo że było wolniej niż te regulaminowe do 512kb/s, ale dawało radę neta przeglądać czy radia słuchać

wysłane z RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1wszym ,tam mam Aero2

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tak miałem ustawione na Redmi 1s i tak zrobiłem na RN2P ,jednak są yaya jak widac

Gdzie jest Kol.Acid?

Taptalk RN2P

To może daj odwrotnie i zrób test. Aero2 często jest mocno obciążone i wcale mnie nie dziwią takie wyniki, nieraz przełączanie na 2g pomagało, wiadomo że było wolniej niż te regulaminowe do 512kb/s, ale dawało radę neta przeglądać czy radia słuchać

wysłane z RN2

Zrobiłem to, również zamieniłem karty w slotach - bez zmian.

Taptalk RN2P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...