Skocz do zawartości

Battery drain i wysoka temperatura


mgcompany

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam problem z swoim Redmi Note LTE 4G Dual Sim, otóż pewnego dnia (około dwóch tygodni temu) telefon wyłączył się przy stanie baterii 18%, a włączył się dopiero po podłączeniu ładowarki. Od tego czasu co jakiś czas męczy mnie battery drain, a temperatura czujników w CPU-Z wynosi ponad 74-76 stopni, baterii 41-42 stopnie. Wczoraj wieczorem miałem 77% baterii, dwie godziny później telefon "nie żył", rozładował się do zera. Podłączyłem na noc do ładowarki i dziś od 8 wytrzymał 6 i pół godziny. Patrzyłam na zużycie energii i na pierwszym miejscu był Gmail z 35%, więc odinstalowałem na próbę, ale to nic nie dało. Drugi proces na liście to system Android, który ze zużyciem energii ok. 10-15%, a dalej reszta programów z kilkoma procentami. Zużycie energii przez aplikacje to 89%, przez sprzęt 11%. Dodam, że nie instaluje każdej aplikacji z sklepu Play i korzystam ze stałego pakietu aplikacji (bez gier). Zasięg 4G w pełni, technicznie nie widać żadnych nieprawidłowości na wykresach. Zaktualizowałem system z wydania sierpniowego do ostatniego z września, nic nie pomogło, zrobiłem wipe cache i na jakiś czas był spokój, ale teraz nie pomaga. Temperatura w okolicach aparatu jest bardzo duża i można się poparzyć. Czy ktoś miał taki problem lub może coś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie znalazłem winowajcę całego zamieszania. Otóż w ustawieniach konta Google miałem wyłączoną synchronizację danych, ale w momencie gdy chciałem już postawić system na nowo i robiłem kopię danych MIUI, zauważyłem że jest włączona jeszcze druga opcja zezwalająca na zapisywanie wielu danych na serwerach Google. Wyłączyłem ją, zostawiłem telefon pod ładowarką na noc i dziś działa już normalnie.

Dla potomności: Ustawienia -> Urządzenie -> Kopia i kasowanie danych -> opcja Utwórz kopię zapasową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...