Skocz do zawartości

Ładowarka do Mi2s i powerbanku


teempz

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję ładowarki 2A do powerbanku, a przy okazji, będzie od razu do moojego mi2s, o ile można go ładować ładowarką 2A. Poszukałem trochę i znalazłem:

1. http://www.aliexpress.com/item/EU-Plug-Dual-USB-5V-2A-Wall-Charger-Adapter-USB-Charger-Travel-Power-2-USB-Port/32231393355.html?spm=2114.031010208.3.21.qYivJ9&ws_ab_test=201556_1,201527_2_48_71_72_73_74_75,0_0u

Czy coś takiego da radę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działać, powinien działać ale nie spodziewaj się faktycznie tych 2A po ładowarce za parę złotych. Nawet jeśli to mogą pojawić się problemy z jakością audio na słuchawkach lub wręcz całkowicie może przestać działać dotyk podczas ładowania...

Sam MI2 maksymalnie ładuje baterię z natężeniem 1A także markowa ładowarka ok 1.2 - 1.3A powinna poradzić sobie z ładowaniem baterii i zasileniem urządzenia. Jeśli zamierzasz podczas ładowania grać w bardzo wymagające gierki to bez 2A nie podchodź, ja zanotowałem maksymalne użycie baterii podczas grania na poziomie ok 1500mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą aplikacje "ampere" to na jakim telefonie testowałeś? Jeśli na MI2 to tak jak pisałem, 1A idzie w baterie a reszta (ok 300-600mA) w działanie telefonu, system monitoruje tylko to co wchodzi w baterie i nie wie ile zabiera telefon dlatego ładując ładowarką 1A telefon (i pewnie ta apka) widzi że baterie ładuje z natężeniem ok 0,5A a mając 2A trzeba już się postarać żeby w baterie wchodziło mniej niż 1A.

 

Kabel ma znaczenie ale chodzi o napięcie a nie natężenie, kable żałosnej jakości mogą zmniejszać napięcie nawet o 1V, pełna bateria ma 4,2V... tak więc mając kabel przepuszczający jedynie 4V to w skrajnych przypadkach może się nie dać naładować telefonu do 100%, kiedyś czytałem o takich przypadkach...

 

Warto też pamiętać że bodajże od ok 80% naładowania natężenie powoli maleje i bateria ładuje się coraz wolniej więc testując ładowarki warto mieć końcówkę baterii a nie końcówkę do doładowania ;P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...