Jump to content

Biały i żółtawy ekran ? Różnica między ekranem Tianma a AUO

Veronique228

Recommended Posts

Wiec tak :)

Pierwsza próba przy 25 minutowym filmiku HD:

AUO --> 100% -->92%

Tianma --> 100% ---> 88%

Druga próba po zamianie baterii przy 25 minutowym filmiku HD:

AUO --> 100% --> 90%

Tianma --> 100 --> 93%

Nie miałam czasu by screeny robic i je potem złączać, bo tak o sobie nie powrzucam, wiec robiłam zdjęcia i je szybko opisałam, mam nadzieję że sie rozczytacie, jak coś nie rozczytacie to pytajcie, mam je w większym formacie to Wam odpowiem :)

Wszystko starałam sie włączać jednocześnie. 

Włączony tryb samolotowy, jasność na 100%, wydajność baterii normalna.

Tapeta z różami --> TD LTE z ekranem AUO

Tapeta z różowym kwiatem --> FDD LTE z ekranem Tianma

Czekam na diagnoze :P

post-7300-0-94175000-1443722562_thumb.jp

post-7300-0-48043800-1443722653_thumb.jp

post-7300-0-62492100-1443722655_thumb.jp

post-7300-0-70831400-1443722656_thumb.jp

post-7300-0-63030500-1443725669_thumb.jp

post-7300-0-44846500-1443725670_thumb.jp

Edited by Veronique228
  • Like 1

Z tego wynika że bateria która w pierwszej próbie była w auo jest lepsza :-P bo po zamianie ten drugi telefon lepiej wypadł :-) no ale szczerze mówiąc to różnica w granicy błędu pomiarowego, jednak żeby dokładniej stwierdzić potrzeba by tak z 2h filmu ale nie zamierzam Cię już do tego namawiać :-P

Edited by Winiu89

Ja sprawdziłem i mam Tianma w wersji TD, także loteria. Mimo wszystko w porównaniu do Star'a S7589, którego posiadam od dwóch lat od razu miałem jakieś dziwne wrażenie, że ma taki delikatnie bardziej żółty wyświetlacz (zanim pojawił się ten wątek i w dodatku jak już pisałem mam Tianma, czyli teoretycznie bielszy).

Myślę, że to tylko kwestia przyzwyczajenia i nic więcej.

Nie wiem czy zauwazyliscie, ale jak sie od razu odlaczy ladowarke po naladowaniu na 100% to bateria zaczyna bardzo szybko schodzic. Po naladowaniu na 100% telefon jeszcze przez dlugi czas pobiera 0.5A z ladowarki (sprawdzalem miernikiem).

Nie wiem czy zauwazyliscie, ale jak sie od razu odlaczy ladowarke po naladowaniu na 100% to bateria zaczyna bardzo szybko schodzic. Po naladowaniu na 100% telefon jeszcze przez dlugi czas pobiera 0.5A z ladowarki (sprawdzalem miernikiem).

Zauważyłam to własnie w nowszym tel, z baterią mniej ładowaną, obydwa miały 100% a jak właczyłam to nowszy juz nagle 99%, a drugi dalej 100%.

ps. oczy mi pękły od od różu i bieli

Odszkodowania nie dostaniesz :P

Edited by Veronique228

no a potem mozna 20 minut smigac ekranem i telefon dalej ma 100 % ;P kiedy dłużej posiedzi podpiety

jak to nie dostane?! :/ 

i co ja teraz mam tak wygladac do konca zycia ?

bob-costas-eye-meme-1.png?resize=563%2C3

W sumie wczesniej chyba tez tak wygladalem dobra niewazne tym razem ci sie upiecze.

Eeee będzie ci pasować :D

Cytując siebie po raz Nty. Baterie Li-on nie lubią < 10% i > 95%, widać to po ilości trzymania i ładowania, że 1% trzyma nam bardzo długo. A ładowanie z 95% do 100% trwa wieki.

W laptopach można tak ustawić baterię by nie doładowywało baterii po podłączeniu kabla i utrzymywało baterię w zakresie np nie ładuj jeśli >60% ładuj max 90%.

Podejrzewam że są i podobne apki do tel., ale nigdy się w to nie bawiłem. Bateria do telefonu to groszowe sprawy. Natomiast w lapach producenci ukrywają to jak mogą. Do tej pory każdy lenovo miał power manager 2 kliki i zmieniamy, a obecnie w windows 10 nie ma. Trzeba postawić power manager z zgodnością zmienić. Ustawienia zapisują się w kontrolerze baterii i potem można wykasować power manager bo tak to tylko krzaczy błędami. Kwestia wyświetlacza. Prawda jest taka że oczy się przyzwyczajają i później ciepłą biel widza jako biel. Doskonale to widać po naświetlaniu oczu jakąś lampą IR / bioptronem / niebieską itd.

Wiec poza tym że oczy mniej bolą użytkownik nie będzie widział różnicy, dlatego porównywanie wyświetlaczy jest dla mnie bez sensu, ale walono po mnie za cukrowanie AMOLED'owi z powodu kolorów. No niestety kolory barwne ma najlepsze i żaden IPS takich nie osiągnie, a rozdzielczość / biel itd to kwestie indywidualne. Widać to chociażby po pomiarach profesjonalnych np recka redmi note 2 na gsm arenie. Gdzie są prawdziwe pomiary i głośnik wypada średnio. Poziom mojego starego n7000. Czy poziom kontrastu i podświetlenia który jest wręcz kiepski. Zresztą twórczyni tematu ma S5 a jakoś nie wyraziła zdania o wyświetlaczu. Miło by było o porównanie. Natomiast to czy ktoś lubi cuksy od amoleda jest indywidualne.

//Ostrzegałem, abyś przeczytał to co napisałeś zanim to wstawisz na forum. Te błędy interpunkcyjne są karygodne! Jakim cudem wypuścili Cię ze szkoły z taką wiedzą o interpunkcji/gramatyce? Mam serdecznie dość poprawiania każdego Twojego postu z powodu Twojego lenistwa. Regulamin forum pkt 22, radzę się zapoznać. @Nezumi

Edited by Nezumi
Regulamin pkt 22.

Cytując siebie po raz Nty. Baterie Li-on nie lubią < 10% i > 95%, widać to po ilości trzymania i ładowania, że 1% trzyma nam bardzo długo. A ładowanie z 95% do 100% trwa wieki.

W laptopach można tak ustawić baterię by nie doładowywało baterii po podłączeniu kabla i utrzymywało baterię w zakresie np nie ładuj jeśli >60% ładuj max 90%.

Podejrzewam że są i podobne apki do tel., ale nigdy się w to nie bawiłem. Bateria do telefonu to groszowe sprawy. Natomiast w lapach producenci ukrywają to jak mogą. Do tej pory każdy lenovo miał power manager 2 kliki i zmieniamy, a obecnie w windows 10 nie ma. Trzeba postawić power manager z zgodnością zmienić. Ustawienia zapisują się w kontrolerze baterii i potem można wykasować power manager bo tak to tylko krzaczy błędami. Kwestia wyświetlacza. Prawda jest taka że oczy się przyzwyczajają i później ciepłą biel widza jako biel. Doskonale to widać po naświetlaniu oczu jakąś lampą IR / bioptronem / niebieską itd.

Wiec poza tym że oczy mniej bolą użytkownik nie będzie widział różnicy, dlatego porównywanie wyświetlaczy jest dla mnie bez sensu, ale walono po mnie za cukrowanie AMOLED'owi z powodu kolorów. No niestety kolory barwne ma najlepsze i żaden IPS takich nie osiągnie, a rozdzielczość / biel itd to kwestie indywidualne. Widać to chociażby po pomiarach profesjonalnych np recka redmi note 2 na gsm arenie. Gdzie są prawdziwe pomiary i głośnik wypada średnio. Poziom mojego starego n7000. Czy poziom kontrastu i podświetlenia który jest wręcz kiepski. Zresztą twórczyni tematu ma S5 a jakoś nie wyraziła zdania o wyświetlaczu. Miło by było o porównanie. Natomiast to czy ktoś lubi cuksy od amoleda jest indywidualne.

W S5 kolory są piękne ale ta niebieska biel...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Mam aktualnie obok Redmi Note 2 i Amoleda z Galaxy tab S, kurcze kolory wchodzą dość podobnie jak na moje "krzywe oko" :) Nie ma też jakiegoś dużego pogorszenia kolorów :)

Amoledy to dobre ekrany, tylko właśnie tu mam małe ALE. Hobbystycznie zajmuje się fotografią, często używam programów do obróbki zdjęć, na komputerze zdjęcia wychodzą idealnie, gdy wrzuce na Amoleda  to trochę w niektórych miejscach są za sztucznie, za bardzo nasycone, mimo, że na innym Super Clear chyba z Galaxy tab Pro wygląda to dość ładnie :) Kwestia gustu i tyle :)

Ta i efekty ghostingu ;)

Tapnięte z Mi Note

Ten efekt to ja mam na IPS od roku z małymi przerwami. Czasem trzeba wyłączyć tel, a czasem sama blokada wystarczy.

Ps. I właśnie podczas pisania tego postu wystąpił ten głupi ghostling

Coś u mnie ten kod serwisowy *#*#6484#*#* nie działa

Kiedy go wpiszę w dialer coś zaskakuje bo wpisywany kod znika ale nic się też nie otwiera

z tego co pamietam chyba ma byc *#*#6484*#*#

swoja droga ciekawa jestem czy ten kod jest uniwersalny? tzn w innych telefonach tez da sie sprawdzic ekran? bo mam dwa tel tej samej firmy a dzis zauwazylam takze roznice w ekranie, jeden bardziej zolty a drugi bialy, ale nie zebym spamowala;D

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

z tego co pamietam chyba ma byc *#*#6484*#*#

swoja droga ciekawa jestem czy ten kod jest uniwersalny? tzn w innych telefonach tez da sie sprawdzic ekran? bo mam dwa tel tej samej firmy a dzis zauwazylam takze roznice w ekranie, jeden bardziej zolty a drugi bialy, ale nie zebym spamowala;D

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Ma być *#*#6484#*#*

I nie jest uniwersalny - 6484 oznacza MIUI. Jakbyś wpisywał MIUI w klawiaturze T9 (cyferki z 3 literami w alfabecie czyli to co mamy w dialerze) to wyskoczy Ci 6484 :)

nom tylko u mnie w  dolnej czesci sie tak jakby mimowolnie kumuluje w jednym spocie z prawej :P i sie troche teraz niepokoje odkad to zobaczylem ze w tym miejscu mzoe potem powstac takie uszkodzenie miejcowe ale nie bede gdybal na przyszlosc ;P pozyjemy zobaczymy

Naciskałem prawie z całej siły i żadnych odbarwień nie ma.. Może z czasem się pojawią przez małą sztywność plastików.

Co ciekawe mam AUO ekran w Prime i na moje jest biały. 

Edited by galakty

To może ja kilka słów od siebie. Przewertowałem wszelkie wątki dot. tego tematu i wnioski nasuwają się oczywiste. Jak nie wiadomo o co chodzi..... to chyba nie muszę kończyć. Xiaomi trochę sobie pogrywa lekko. Ja dostałem ekran AUO i jak przyłożę do starego Redmi WCDA to różnice widać gołym okiem. Biel jest zdecydowanie lepsza na Redmi 1 niż na Redmi Note 2 Prime z AUO. Ale z drugiej strony na Redmi 1 kolory są jak w prosektorium. Fajne wyraźne, ale lekko niebieskawe. Na pewno AUO jest dla oka milsze. Ale akurat biel w ostrym słońcu jest ważna. Jestem pod tym względem zawiedziony. Może to kwestia gustu, ale kolory i ekran z mojego Redmi lepiej wyglądają. Wolałbym więc wersje z Tianma, choć nie mam pewności, że jest i tak lepiej od Redmi 1   :(

EDIT: Chociaż aby się nie unosić emocjom, to właśnie ekrany AUO i Sharpa miały być sprzedawane z tym modelem, Tianma nie. Co ciekawe większość modeli według for, ktoś to policzył. Ma Tianme a tylko co 4-5 ma AUO. Wątpliwe więc by Xiaomi chodziło o oszczędności, bo proporcje były by wtedy odwrotne. 

Problemem moim zdaniem nie jest żółć, której nie ma tak na prawdę, a szarość ekranu. Kolory mniej żywe, ze względu na słabszą biel. W moim odczuciu to AUO będzie mniej drylować baterię i to znacząco, no ale może się mylę. Ogólnie jak patrzę na starego Redmi 1 i jego barwy to zaczynam żałować, że kupiłem Redmi Note 2 Prime, a właściwie trafiłem a model z AUO. 

Jednak jeżeli da się jasność na full i w RN2P i R1 to już tak znaczącej różnicy w bieli nie ma. No ale przecież nie będę na full jasności jechał. 

EDIT2: Wiecie co zaczynam wątpić, czy aby na pewno to AUO nie jest zdecydowanie lepszym ekranem. LOL brzmi jak kuriozum po tym co napisałem wcześniej, ale przeprowadziłem teraz test porównawczy z Galaxy S4 i może w to ciężko uwierzyć, ale te ekrany są prawie identyczne. Na jakimś screen teście w różnych kolorach różnice w barwach są minimalne i co najciekawsze, na S4 "żółć" jest zdecydowanie większa na RN2. I kolejna dziwna rzecz przykładam teraz redmi 1 i RN2 i ekrany są już zbliżone kolorystycznie. W dodatku głębia kolorów nagle jest lepsza od tych w Redmi 1. Co jest grane? Nic nie przestawiałem w RN2? Nie potrafię teraz odróżnić tych ekranów. 

Czy istnieje w ekranach tel. komórkowych coś na styl wypalania/wygrzewania, że po 1-2 godzinach pierwszego użytkowania nagle barwy nabierają głębi, szary robi się bardziej bielszy? Jestem w lekkim szoku, że nagle na screen teście, wszystkie kolory wyglądają bardzo podobnie jak na Galaxy S4. Dziwna sprawa, muszę popatrzyć jutro, "świeżym" okiem. 

Edited by DjLeo

Raczej ci się wydaje, wzrok się przyzwyczaja

Tak to prawda dzisiaj już dalej widzę tak jak wcześniej. Dotarłem jednak do kilku innych informacji i to własnie AUO powinno być w Redmi Note 2, a Tianma to wpadka Xiaomi podobno.

http://www.phonearena.com/news/Xiaomi-being-investigated-by-China-for-breaking-a-new-law-that-prevents-ads-from-hyping-products_id74261

Co ciekawe to na angielskim forum MIUI narzekają na Tianma, bo choć wyraźniejszy obraz to dryluje bardzo baterię, przy użytkowaniu typu gry, czy dzwonieniu prawie 2 razy bardziej od AUO. Mniej przy zwykłym użytkowaniu. W kilku informacjach prasowych Xiaomi pisało, że ekrany AUO mają własnie być takie, bo postawili na lepsze odzworowanie kolorów i na ty by wzrok się nie męczył na małym przyciemnieniu, ekranu. Czyli mamy komfortowo czytać w zupełnych ciemnościach a kolory mają być bardziej zbliżone to tych naturalnych.  

Ok, niech i tak sobie będzie. Także pewne jest tylko to, że Xiaomi przyoszczędziło na Tianmie, a nie na AUO. Stąd ta dysproporcja w montażu tych ekranów. O czym pisałem wcześniej. Podobno  nawet co dziesiąty telefon dostał AUO. Sharpa nikt nie dostał! I z tych rzeczy się Xiaomi tłumaczyło. Kolejna kwestia odwzorowanie kolorów. Wystarczy zrobić podgląd w aparacie na jednym i drugim (redmi 1) telefonie. Zdaję sobie sprawię, że optyka ma znaczenie, ale to co widzę w rzeczywistości, jest tym co wyświetla ekran Redmi Note 2. Nie mogę wyjść z podziwu, że to jest prawie 1:1 tego co widzi się normalnie. Kolejna kwestia którą doczytałem to AUO (o czym nie wiedziałem) to potężna firma specjalizująca się w tworzeniu m. in. wyświetlaczy a technologii AMOLED-owej. Analogicznie do mojego porównania Redmi Note 2 z Samsung Glaxy S4, mogę stwierdzić, że te ekrany są baaardzo zbliżone do siebie, wręcz prawie identyczne. Oba charakteryzują się mniejsza jaskrawością, tą "żółcią" o której wspominamy i nawet w S4 szarość bieli jest większa niż w Redmi Note 2. 

Możliwe, że Redmi 1 przyzwyczaiło mnie do jasnych, pstrokatych kolorów, które z rzeczywistością nie mają nic wspólnego, a te bardziej przyjazne dla oka barwy i ta żółć mogą się wydawać brzydkie. Jednak to wszystko nie zmienia faktu, że mimo naturalnych barw, ekran jest mniej czytelny, a o to chyba chodzi.

Nic protestuje dłużej to wyrobię sobie opinie na temat tego wyświetlacza. Dam mu jeszcze szansę, skoro moim zdaniem jest porównywalny do tego w Galaxy S4. 

Niby jest ponoc tak ze ekran po kilku godzinach nabiera kolorow. Choc zawsze myslalem ze to bajka.

Chyba to jednak dalej można wsadzić między bajki, to mój wzrok był przemęczony już chyba.

Tak na obu Miui 7 w wersji rozwojowej. Ustawienia jasności, kolorów, czy ostrości identyczne. To nie kwestii systemu, gołym okiem widać różnice, nie ważne jakie by ustawienia zostały zastosowane.

Tutaj jest filmik w którym ktoś porównuje 2 wersje RN2P. Filmik nie oddaje zupełnie rzeczywistości, ale widać na nim doskonale o co chodzi.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...