Skocz do zawartości

Jakość video - Klatki na sekunde


Gibiceps22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

(http://www.spidersweb.pl/2015/09/xiaomi-redmi-note-2-recenzja-kolejnego-porzadnego-smartfona-z-chin.html

 

W tym artykule ^^^ jest napisane "Filmy możemy nagrywać maksymalnie w rozdzielczości Full HD przy 60 kl/s." 
 

Oraz  "Moce obliczeniowe smartfona pozwalają na nagrywanie filmów w trybie slow motion (120kl/s) oraz fotografie time lapse. Te opcje są niedostępne w Polskiej wersji MIUI zainstalowanej w smartfonie. Możemy zainstalować albo wersję angielską albo poczekać na aktualizację od MIUI Polska."

Mój Xiaomi:

 

Wersja Android 5.0.2 LRX22G

Wersja MIUI 5.9.2

 

Nagrałem przykładowe video w Full HD, zgrałem na kompa w formacie MP4 i w szczegółach pisze że jest to 18 kl/s. Natomiast HD Slow Motion 30 kl/s.

Na oko video jest mało płynne.

1. Też tak macie ?
2. Jak zaktualizuje MIUI to bedzie 60 i 30 kl/s ?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji płynność video jest lepsza. Video na komputerze jest opisane jako 1080 28 kl/s i 720 30 kl/s.
Natomiast w ilu klatkach jest nagrywane video tego nie wiem, może ktoś bardziej obeznany w temacie mi to wytłumaczy.

Zacznij od Updateu do 5.9.18 podejrzewam ze bedzie wszystko OK po tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, i niestety, jak w każdym Xiaomi, video (z dźwiękiem) nagrywane jest z "variable fps". No, chyba, że od tego odeszli w końcu.

 

Ale Slow motion i timelapse zawsze było zapisywane do pliku z ustawionym równym 30 fps dla odtwarzania.

 

Do sprawdzania, jak jest, polecam: http://mediaarea.net/en/MediaInfo

Dla przykladowego vido z RMN1 wygląda to tak:

(będę wdzięczny za podobny zrzut danych z jakiegoś video z RMN2)

Bit rate                    : 14.8 Mbps
Width                       : 1 920 pixels
Height                      : 1 080 pixels
Display aspect ratio        : 16:9
Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 29.970 fps
Minimum frame rate          : 23.136 fps
Maximum frame rate          : 30.232 fps

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wina leży po stronie telefonu i nic nie da zmiana softu lub inny program do nagrywania ?

 

 

Zapewne, i niestety, jak w każdym Xiaomi, video (z dźwiękiem) nagrywane jest z "variable fps". No, chyba, że od tego odeszli w końcu.

Edytowane przez Gibiceps22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Slow motion w 720 (teoretycznie, to mi wygląda na niższa jakość, sztucznie powiększona) jest w 120fps (spowolnienie 1/4). Zapisywane jest do 30 FPS bo jakby było zapisane w oryginale to nie byłoby żadnego spowolnienia tylko ew płynność.

A co do video to 1080p 30fps (albo 28 coś koło tego) i Identycznie w 720p.

Zarówno sama kamera 13mp jak i procek x10 umożliwiają dużo lepsze slow motion i myślę, że to wina softu. Mam nadzieję, że wyjdzie kiedyś update, które to poprawi bo IMO dałoby radę wyciągnąć zarówno 4k jak i slow motion 1080p@480fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno sama kamera 13mp jak i procek x10 umożliwiają dużo lepsze slow motion i myślę, że to wina softu. Mam nadzieję, że wyjdzie kiedyś update, które to poprawi bo IMO dałoby radę wyciągnąć zarówno 4k jak i slow motion 1080p@480fps

Mogę się założyć, że nie wyjdzie taki update. Co najwyżej w nowszych modelach, których dziś jeszcze nie ma, będzie z tym troszkę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano, też zastanawiałem sie nad tym frameratem, bo jeśli dobrze pamiętam to mediatek, procesor helio x10 reklamował że właśnie nagrywaniem w 480kl/s dlatego tym bardziej szkoda że Xiaomi tak sztucznie to obcięło...

Myślę, że nie tyle "sztucznie obcięło", co raczej nie potrafiło tego zaimplementować. Albo olali sprawę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok, ale jest pełno filmików w necie które pokazują że tym telefonem da sie nagrywać w hd w 120 ramkach, ktoś coś? https://www.youtube.com/watch?v=e5d-2l0EaYI co gorsza po aktualizacji ilość klatek w każdej rozdzielczości to 30 ... nawet w 480p !

Edytowane przez radkowski17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze da sie nagrac filmy zapisane w 120 klatkach i to z dzwiekiem! Tylko xiaomi ma na to wywalone i pewnie w miui tego nie bedzie.

https://mega.nz/#!3Ud3iIzQ!1qdOy1lGAG2qGFlHQ9x-4dWFvfj35tfmbzoxyWxNg9o

To jest aparat+galeria wyciagnieta z tego romu http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/aosp-5-0-2-hermes-18-10-2015-t3228140

Aby nagrac film w 120 klatkach nalezy stuknac w kamere z takimi trzema koleczkami. Galeria ma funkcje odtwarzania filmu w spowolnieniu, ale niestety na miui nie dziala (aplikacja wylacza sie podczas otworzenia filmu). W sklepie pewnie jest jakas aplikacja, ktora potrafi spowolnic film, ale nawet nie szukalem.

Na aosp co podlinkowalem z xda, tego problemu nie ma.

Moze jest ktos kto ogarnia temat i dalby rade naprawic ta aplikacje?

Edytowane przez redminote2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, redminote2 napisał:

Oczywiscie, ze da sie nagrac filmy zapisane w 120 klatkach i to z dzwiekiem! Tylko xiaomi ma na to wywalone i pewnie w miui tego nie bedzie.

https://mega.nz/#!3Ud3iIzQ!1qdOy1lGAG2qGFlHQ9x-4dWFvfj35tfmbzoxyWxNg9o

To jest aparat+galeria wyciagnieta z tego romu http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/aosp-5-0-2-hermes-18-10-2015-t3228140

Aby nagrac film w 120 klatkach nalezy stuknac w kamere z takimi trzema koleczkami. Galeria ma funkcje odtwarzania filmu w spowolnieniu, ale niestety na miui nie dziala (aplikacja wylacza sie podczas otworzenia filmu). W sklepie pewnie jest jakas aplikacja, ktora potrafi spowolnic film, ale nawet nie szukalem.

Na aosp co podlinkowalem z xda, tego problemu nie ma.

Moze jest ktos kto ogarnia temat i dalby rade naprawic ta aplikacje?

dzięki za wyjaśnienie, czyli to wina miui, szkoda że xiaomi ma  dość istotną rzecz w d*pie:/, co do tej apki to jest 120fps wiec dla mnie super,a że sie player crashuje to nawet nie ma dla mnie zbyt wielkiego znaczenia, bo przecież można wrzucić na komputer, czyli jeśli jest 720p/120fps to teoretycznie możliwe jest 1080p/60fps :D

Edytowane przez radkowski17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Czy problem zostanie rozwiązany w bliskiej przyszłości? Przyznam szczerze, że cholernie to denerwuje, tym bardziej, że w środku siedzi 13MP i Helio X10...rozumiem, gdyby to był Sony Ericsson itp...ale Xiaomi? :(

Ponoć na ROMie AOSP z xda kamera działa idealnie. 

Edytowane przez pilot173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/miravision-clearmotion-30fps-t3267858

W tym temacie jest opisane jak można zrobić by nagrywać w 60 fps w HD i 46 fps w full HD (post 7), w poście 3 jest link do źródła, lecz w po hiszpańsku. Sam nie testowałem, ponieważ nie używam zbytnio kamery :)

Edytowane przez Daluqen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pilot173 napisał:

Dzięki...pobrałem plik (uprawnienia RW R R),wrzuciłem do katalogu system/etc i nic...dalej 16fps :(

A testujesz w dobrym, jasnym świetle? Bo przecież cudów nie ma i słabym świetle czas naświetlania pojedynczej klatki się wydłuża i to może być jedną z przyczyn, że nie da się osiągnąć wyższego FPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, galakty napisał:

Tylko jest jeden problem. Gdy nagrywam w pokoju (średnio jasno jest) w jakości HD, to obraz jest ciemny, ale mam 60FPS. Gdy natomiast nagrywam w FHD, obraz jest jasny ale mam 16FPS. 

No to jest całkiem logiczne. Za mało światła, aby wystarczyło do uzyskania dobrze naświetlonego obrazu przy czasie naświetlenia ≤ 1/60 sek. Nie wiem czy klatki mogą być rejestrowane "back to back", czy też z przyczyn technicznych jakaś przerwa między nimi musi być. Jeśli tak, to oczywiście im dłuższa ta przerwa, tym mniej czasu zostaje na rejestrowanie obrazu, a więc tym ciemniejszy będzie (i/lub bardziej ziarnisty - bo zapewne będzie też podbite ISO).

Sorry, teraz sobie zdałem sprawę, że powyższy wywód nie odpowiada na Twoje pytanie. W FHD liczba FPS jest niższa z innych przyczyn niż światło, z przyczyn wydolności sprzętu zapewne. Sprzęt dłużej zapisuje/koduje każdą klatkę, dlatego musi być ich mniej na sekundę. Ale efektem ubocznym tego, jest możliwość dłuższego naświetlania każdej klatki, a więc lepszy obraz przy gorszym oświetleniu. Coś za coś po prostu.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie wydaje mi się. Sprzęt jest zdolny do lepszego nagrywania (ktoś testował 120 FPS ale z bitrate miał problemy). Chodzi o to, że w HD aplikacja jakoś wymusza stałe 60 FPS (sprawdzałem media info, rozbieżność 59-61FPS), natomiast w FHD już ze względu na słabe światło nagrywa w 16 FPS. Warunki takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Nie nie, nie wydaje mi się. Sprzęt jest zdolny do lepszego nagrywania (ktoś testował 120 FPS ale z bitrate miał problemy). Chodzi o to, że w HD aplikacja jakoś wymusza stałe 60 FPS (sprawdzałem media info, rozbieżność 59-61FPS), natomiast w FHD już ze względu na słabe światło nagrywa w 16 FPS. Warunki takie same.

Aha, no to zapewne błędy w oprogramowaniu są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2015o20:44, pilot173 napisał:

Ale cholera na takim sprzęcie? Xiaomi yi lepiej sobie z tym radzi...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Teraz mi się nie włącza telefon po restarcie...wisi na logo MIUI POLSKA

Koledzy, odzyskałem telefon. Wstał dopiero po SP Flash Tool. Nawet MiFlash nie chciał wgrać stockowego ROMa. Nie wrzucam już żadnych plików ;) Mam nauczkę. Przy okazji życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam wszystkim. Tez zauwazylem slaba jakosc wideo przy slabszym oswietleniu. I nie mowie tu o słabym typu zapalona świeczka tylko u mnie nagrywa 15kl/s w rownomiernie oswietlonym swiatlem zarowkowym pokoju. Jakby aparat przestawial sie w jakis inny tryb bo nie sadze, zbey chodzilo tu o slabe bebechy czy kiepski aparat. Temat bede sledzic i mam nadzieje, ze to poprawia w koncu. Co do slow mo - nie mozna miec wszystkiego. Ja i tak jaram sie tym co jest. W kamerze Sony mam opcje slow mo gdzie moge max 3 sekundy Nagrac i potem kleic wszystko w jedna calosc. Tu mozna nagrywac o wiele dluzej a to nie kamera tylko smartphone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...