Skocz do zawartości

Jakość video - Klatki na sekunde


Gibiceps22

Rekomendowane odpowiedzi

A sprawdźcie jak sobie poradzi aplikacja lgCamera: https://play.google.com/store/apps/details?id=rubberbigpepper.lgCamera&hl=pl

W starszych modelach Xiaomi (i nie tylko) dawała dużą poprawę w jakości filmów i dźwięku, można było nagrywać w większych rozdzielczościach niż w stockowej aplikacji aparatu. Macie do wyboru rozdzielczość, bitrate, ilość fpsów, jakość dźwięku i inne. Jedyny minus to trochę archaiczne GUI, które odstaje od aktualnych trendów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera&hl=pl&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dopen+camera&pcampaignid=APPU_1__SCNVrCHO8TTygP2lLWICg

Wygląda na to, że ilość klatek zależy od ISO. W Open camera można ustawić na 100 i wtedy będzie nawet 60 klatek w całkowitych ciemnościach.

Ciekawostka: po ustawieniu ręcznie ISO1600 też mam 60 klatek

Edytowane przez Bazlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pilot173 napisał:

Czyli czekamy dalej ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Coś czuję że długo, albo i wcale na MIUI oryginalnym nie będzie 60 FPS. Prędzej coś wymyślą z XDA albo innych stron. Na razie 60FPS wymusili, ale coś jest nie tak z tym telefonem przy słabym świetle, zresztą na MIUI to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do której wersji romu aparat działa poprawnie? Siedzę na 5.9.24 i tu jest w porządku. Jednak ze względu na parę innych drobiazgów chciałbym zainstalować możliwie najwyższą wersję. Jednak jakość aparatu ma priorytet.

Wytapatalkowane z XRN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wszystkie grudniowe wersje i po nowym roku i nie mialem żadnych uwag do aparatu. Nie wiem czemu się czepiacie. Jako ze jestem studentem często zdjęcia robi się tablicy czy prezentacji i nigdy nie mialem problemu odczytać. Kolega w tym samym czasie kupił sobie trochę droższego Samsunga i zdjęcia ma cały czas gorsze i nie płacze. Zawsze sobie możesz kupić cyfrowke i nie zdjęcia robić.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Carburator napisał:

Do której wersji romu aparat działa poprawnie? Siedzę na 5.9.24 i tu jest w porządku. Jednak ze względu na parę innych drobiazgów chciałbym zainstalować możliwie najwyższą wersję. Jednak jakość aparatu ma priorytet.

Może ten temat ci coś podpowie

Podawany jest tam 5.10.22 jako zdjęcia robiący jeszcze ok. Zaraz po premierze Mi4c. Chociaż ja bym został na 5.9.24, bo z tego co pamiętam działał całkiem dobrze (te nowsze niekoniecznie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś próbował może Jishnu's Camera Mod? Jeśli chodzi o ISO to tu jest od groma opcji. Czytam i czytam to wszystko o Clearmotion, Miravision możliwościach sprzętowych 4K, 60fps dla Full HD itp... Serducho boli i aż dziwne że nikt się tym nie zajął raz a dobrze choć z drugiej strony nie oszukując się Xiaomi nie jest jakieś super popularne dlatego też mało osób ma ten telefon a co za tym idzie nikt się tym nie zajmuje. XDA wygląda biednie w porównaniu chociażby do Xperi M która nawet flagowcem nie jest a tam ilość wszystkiego jak i jakość (sami deweloperzy) przytłaczają. Stary telefon (legacy). Kernel w końcu jest udostępniony czy nie? Zastanawiam się czy nie znalazł by się jakiś śmiałek który mógłby pogmerać przy naszym sprzęcie. Na dzień dzisiejszy wydaje mi się że wszystko to o czym mowa można zrobić. Źródeł, pomocy naukowych jest od groma prócz tego zawsze na XDA ktoś nam pomoże. Mówicie że Redmi Note 3 prawdopodobnie dostanie to wszystko lub jakąś część a czy przypadkiem te telefony nie są jakoś zbliżone do siebie? Nie znam się aż tak bardzo lub nawet w ogóle no ale wydaje mi się że wszystko podaje nam się na tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Farron napisał:

A ktoś próbował może Jishnu's Camera Mod? Jeśli chodzi o ISO to tu jest od groma opcji. Czytam i czytam to wszystko o Clearmotion, Miravision możliwościach sprzętowych 4K, 60fps dla Full HD itp... Serducho boli i aż dziwne że nikt się tym nie zajął raz a dobrze choć z drugiej strony nie oszukując się Xiaomi nie jest jakieś super popularne dlatego też mało osób ma ten telefon a co za tym idzie nikt się tym nie zajmuje. XDA wygląda biednie w porównaniu chociażby do Xperi M która nawet flagowcem nie jest a tam ilość wszystkiego jak i jakość (sami deweloperzy) przytłaczają. Stary telefon (legacy). Kernel w końcu jest udostępniony czy nie? Zastanawiam się czy nie znalazł by się jakiś śmiałek który mógłby pogmerać przy naszym sprzęcie. Na dzień dzisiejszy wydaje mi się że wszystko to o czym mowa można zrobić. Źródeł, pomocy naukowych jest od groma prócz tego zawsze na XDA ktoś nam pomoże. Mówicie że Redmi Note 3 prawdopodobnie dostanie to wszystko lub jakąś część a czy przypadkiem te telefony nie są jakoś zbliżone do siebie? Nie znam się aż tak bardzo lub nawet w ogóle no ale wydaje mi się że wszystko podaje nam się na tacy.

Który mod? Ten H2O camera apk?

RN3 Pro ma sensor IMX, 4K działa ale tylko na Google Camera, MIUI nie obsługuje. Kernel nie jest udostępniony i nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, redminote2 napisał:

Za co go zbanowali?

Chętnie bym wam powiedział ale nie chce nikogo wprowadzać w błąd. Modem bawiłem się na Xperi M Dual i działał choć może to za dużo powiedziane jeśli chodzi o telefon z aparatem 5mpx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Farron napisał:

HTC One M9 a właściwie wszystko tam można przetestować. Gościu robi świetne rzeczy ale nikt o nim nie wie bo na XDA go zbanowali.

Jakoś niespecjalne chce mi się flashować kolejny mod, który nic nie da.. Co to daje? 60FPS? Coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Jakoś niespecjalne chce mi się flashować kolejny mod, który nic nie da.. Co to daje? 60FPS? Coś innego?

Ciężko powiedzieć jak i czy by to u nas zadziałało ale mogę powiedzieć że na mojej starej Xperii gdzie nie było zbytnio czym się bawić mod działał no ale sprzęt kiepski. Dla przykładu ustawienia iso działały i widać było zmianę. Tak czy inaczej mod daje całkiem spore możliwości i jak się nie spróbuje to i nie przekona. Poszukajcie w Google albo na YT co i jak bo z pewnością jest opisane i pokazane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukalem jakis czas teamu aplikacji ktora wymusilaby fpsy na moim redmi note 2 ale bezskutecznie. Zainstalowalem dzis przypadkiem cameramx i powiem, ze zauwazylem jakby uzywala innego trybu niz rezzta aplikacji. Ekran jest co prawda ciemniejszy ale ilosc klatek zdecydowanoe wyzsza - przy nagrywaniu wyglada.to troch jakbym mial uruchomiony slow mo jesli wiecie o co chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.04.2016 o 22:50, drszczeps napisał:

Szukalem jakis czas teamu aplikacji ktora wymusilaby fpsy na moim redmi note 2 ale bezskutecznie. Zainstalowalem dzis przypadkiem cameramx i powiem, ze zauwazylem jakby uzywala innego trybu niz rezzta aplikacji. Ekran jest co prawda ciemniejszy ale ilosc klatek zdecydowanoe wyzsza - przy nagrywaniu wyglada.to troch jakbym mial uruchomiony slow mo jesli wiecie o co chodzi. 

o kurde! rzeczywiście! Pod poniższymi linkami macie próbkę filmów w ciemnym pomieszczeniu. Pierwszy nagrany aplikacją miui, a drugi cameramx. Choć w tym drugim jest ciemniej to zamiast 16kl/s mamy 30 <3. Wrzucam też porównanie plików

https://drive.google.com/file/d/0B4Q6UeNiOOmdbmtnRHNsN2FCMTg/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B4Q6UeNiOOmdLWQ3WUxKOC00Mmc/view?usp=sharing

 

porownaniemiui.jpg

Edytowane przez Wszystkonaraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...