drabollo

Mod na zwiększenie siły wibracji podczas połączenia

Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie. Jest jakiś sposób żeby zwiększyć siłę wibracji podczas połączenia przychodzącego? Bo u mnie na Redmi 2 dosyć często nie czuje że ktoś do mnie dzwoni mając tel w kieszeni. Przestawialem siłę wibracji w ustawieniach dźwięku ale ona działa tylko przy dotyku. A jak by się dało to nawet możliwość ustawienia wzoru wibracji

Wysłany z Redmi 2 2GB 813

O, gdyby dało się moyfikować siłę wibracji to byłaby rewelacja, słabe wibracje przy sms/połączeniach przychodzących to jeden z minusów mojego Redmi 2. Jest taka szansa?

No dobrze by było żeby ktoś z programistów się wypowiedział. Kiedyś miałem taką opcję w moim Samsungu na custom Romie. Na oficjalnym forum Miui też ten problem został poruszony ale narazie bez odzewu. Żeby chociaż ktoś wskazał plik w którym można to ręcznie wyedytowac... :-(

Edited by drabollo

Przecież jest w romie siła wibracji do wyboru tylko nie działa to poprawnie na ostatnim romie, będzie poprawione w następnej wersji.

@up Ja jestem na romie 5.8.6 więc nie wiem jak w innych ;-) a da radę na tym romie gdzieś to ustawić przez edycję któregoś pliku?

Przecież jest w romie siła wibracji do wyboru tylko nie działa to poprawnie na ostatnim romie, będzie poprawione w następnej wersji.

Ale gdzie to jest? Ja widzę tylko możliwość ustawienia siły wibracji przy dotyku klawiszy

Ale gdzie to jest? Ja widzę tylko możliwość ustawienia siły wibracji przy dotyku klawiszy

Jeżeli chcesz zwiększyć siłę wibracji przy dzwonieniu to Telefon->(...)->Ustawienia->Siła wibracji.

Siła wibracji w ustawieniach dźwięku jest dla wszystkich wydarzeń.

Chyba raczej nie bo uaktywnia się dopiero po włączeniu wibracji przy dotknięciu

40bfb13266eb3dcf52e45f8f3fe7e59d.jpg

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

Dnia 2.10.2015, 17:02:59, fyme napisał:

Chyba raczej nie bo uaktywnia się dopiero po włączeniu wibracji przy dotknięciu

No właśnie, tak jest. Używam Redmi od kilku dni i wibracje gdy mam ustawiony tryb cichy są w kieszeni niewyczuwalne. Chyba bardziej słychać niż czuć. Ten aspekt wygląda beznadziejnie. Coś ruszyło w tym temacie?

Redmi Note 3 Pro - ten sam problem, szczególnie gdy mam wyłączone dźwięki (małe dziecko w domu) i działam tylko na wibracjach - nie idzie usłyszeć lub poczuć w kieszeni tych standardowych wibracji !!!

Czy ktoś ma na to lekarstwo - czy gdzieś jest ukryte miejsce w ustawieniach aby zwiększyć siłę wibracji przy smsach i połączeniach ???

Jest na to rozwiązanie.

Kup Mi Band.

Serio. Też mnie wkurzały bardzo słabo wyczuwalne wibracje, opaska rozwiązała moje problemy. Głośność dzwonka może maks 20-30%, więcej nie trzeba.

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Redmi Note 3 Pro - ten sam problem, szczególnie gdy mam wyłączone dźwięki (małe dziecko w domu) i działam tylko na wibracjach - nie idzie usłyszeć lub poczuć w kieszeni tych standardowych wibracji !!!

Czy ktoś ma na to lekarstwo - czy gdzieś jest ukryte miejsce w ustawieniach aby zwiększyć siłę wibracji przy smsach i połączeniach ???

Ja mam podobną sytuację, też małe dziecko w domu więc załatwiłem sprawę mibandem. Trochę obejście problemu ale się sprawdza zwłaszcza że w pracy mam taki hałas że nawet dzwonka rozkręconego na maxa nie słyszę.

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

Tylko ze u mnie obwieszanie sie gadzetami typu mi-band raczej w gre nie wchodzi. Zegarek wystarszy, drugiego czegos na rece mi noe trzeba, a na prawej nie mam zamiaru nic nosic, ponadto wygladalbym w pracy jak maniak gadzeciarz :-(

Dla mnie to lekki szok zeby nie zrobic opcji zmiany sily wibracji, przez ostatnie 5 lat w roznych telefonach mialem taka opcje, a tu nagle najnowszy telefon xiaomi i taki zonk ! 

Jak cos sie w temacie zmieni bardzo prosze o info, dzieki.

Nic sie nie zmieniło w temacie? Wibracje w moim Mi4C są strasznie słabe (ustawione na poziom "normalny"). Używam MIUI 6.1.28

U mnie nic a siedzę na 6.3.17 :-( jedyne wyjście to czekać na custom kernel albo przejść na CM

Wysłane z Redmi 2 2GB 813

A jej długość? Pytam bo różne aplikacje takie jak np. klawiatura Swype czy Call Vibrator umożliwiają ustawienie długości wibracji.

To dotyczy tylko tej 1 aplikacji, co więcej inne apki na wzmacnianie wibracji ją "dublują", zamiast wzmacniać... Telefon zamiast mieć 1 powiadomienie dostaje 2, nie odbija się to korzystnie na baterii...