Skocz do zawartości

Utrata praw root.


Rbsn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj chciałem się pobawić telefonem i zainstalować w nim TWRP oraz SuperSU. Wszystko robiłem jak w instrukcji z http://telchina.pl/xiaomi-redmi-note-2-prime-t21371.html. TWRP poszło gładko potem zainstalowałem SuperSU co też nie było problematyczne. Na sam koniec zinstalowałem vipera4android fx przez twrp (czytałem w necie że na lolipopie w ten sposób może się udać), następnie wyczyściłem dalvik`a. No i wtedy zaczęły się problemy, po restarcie telefonu, nie uruchomił się jak zwykle tylko wyskoczyła aktualizacja systemu (identyczna jak ostatnia aktualizacja), później telefon uruchomił się normalnie, wszystko wyglądało zwyczajnie poza faktem że utraciłem prawa root`a. SuperSU nie może zainstalować biblioteki bo nie ma praw, to samo titanium backup. W uprawnieniach jest napisane że posiadają dostęp. Spotkał się ktoś z czymś takim? Bardzo możliwe że rozwiązanie jest banalnie proste, ale nie znam się zbyt dobrze na tego typu sprawach a nie chce uwalić telefonu. Za każdą pomoc szczere podzękowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy "aktualizacja" która Ci się zrobiła to nie jest czasami jakiś OTA z CN. Nie wiem jak to ogólnie powinno wszystko wyglądać, bo nie grzebie tyle w telefonie (nie widzę sensu instalacji CWM/TWRP), ale wiem, że MIUIPolska posiada root (włączyć go możesz także w opcjach programistycznych). Przeglądałeś rozwiązane już problemy w tym dziale i sprawdziłeś czy nigdzie czasami nie ma rozwiązania twojego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj chciałem się pobawić telefonem i zainstalować w nim TWRP oraz SuperSU. Wszystko robiłem jak w instrukcji z http://telchina.pl/xiaomi-redmi-note-2-prime-t21371.html. TWRP poszło gładko potem zainstalowałem SuperSU co też nie było problematyczne. Na sam koniec zinstalowałem vipera4android fx przez twrp (czytałem w necie że na lolipopie w ten sposób może się udać), następnie wyczyściłem dalvik`a. No i wtedy zaczęły się problemy, po restarcie telefonu, nie uruchomił się jak zwykle tylko wyskoczyła aktualizacja systemu (identyczna jak ostatnia aktualizacja), później telefon uruchomił się normalnie, wszystko wyglądało zwyczajnie poza faktem że utraciłem prawa root`a. SuperSU nie może zainstalować biblioteki bo nie ma praw, to samo titanium backup. W uprawnieniach jest napisane że posiadają dostęp. Spotkał się ktoś z czymś takim? Bardzo możliwe że rozwiązanie jest banalnie proste, ale nie znam się zbyt dobrze na tego typu sprawach a nie chce uwalić telefonu. Za każdą pomoc szczere podzękowania :D

Czyli nie znasz się a robisz takie rzeczy? Powodzenia. Rób tak dalej a uwalisz telefon na twardo.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, no właśnie wiem że za często biorę się za rzeczy o których nie wszystko wiem, taki mały mankament :P. W każdym razie wszystko się udało, działa tak jak wcześniej a nawet lepiej więc jest progres. Jeszcze raz dziękuje za porady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...