Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 2 (2,0 GHz) vs. Xiaomi Redmi Note 2 PRIME (2,2 GHz)


SmartZero

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałam się nad tymi dwoma, tel służy mi głównie do pisania i dzwonienia, używania portali społecznościowych (głównie facebooka), robieni zdjęć i ich przeróbki. 

Chciałam, aby nowy tel miał w benchmarku chociaż te 42 tys, Xiaomi Redmi Note 2 mile mnie zaskoczył, wszystko śmiga, i nie żałuje, że nie wzięłam wersji Prime, bo ta mnie zadowala i troche kasy zaoszczędziłam :)

post-7300-0-47859300-1443609374_thumb.pn

post-7300-0-90414000-1443609377_thumb.pn

post-7300-0-19686200-1443609383_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny użytkownik pewnie nie zauważy zbytniej różnicy między Note 2, a Prime, ale wynik w antutu jednak troszkę się różni:

Screensho_shxxeeh.png

Też myślałem o zwykłej wersji, ale jednak zdecydowałem się na Prime, bo zawsze to troszkę wydajności więcej przy wymagających zadaniach i drugie tyle pamięci więc stąd ten wybór. Myślę, że telefon można każdemu polecić i nie ma z nim większych problemów, a dodatkowo częste aktualizacje to coś dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie a jak z miejscem pod aplikację, podobno nie można przenosić na SD. Więc powstaje dylemat: Prime czy zwykły. 200 MHz mnie nie zbawi bo nie gram. Mam kartę 32gb. Ile tego miejsca pod aplikacje jest?

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to wielokrotnie. Im szybszy proc tym zużycie w normalnym użytkowaniu mniejsze. Normalny użytkownik przegląda neta + kilka app. Jeśli jest mocny proc to ustawia np tylko 1/4 mocy. Czerpiąc bardzo mało energii. Czas otwarcia okien i przeczytania informacji jest szybszy co daje mniej włączonego ekranu. Dlatego zasada ogólna jest taka że im szybszy proc tym lepszy. Co innego w przypadku oglądania filmów YT np. Czy grania. Tam procek je więcej. Myślę że sens rozumiecie. Że na takim S1 by otworzyć 5 stron zejdzie ci 15 min a tu 3 4min. A najbardziej w tel je właśnie ekran.

 

//Większej bzdury w życiu nie czytałem... Masz 2 takie same procki, jeden 2.0, drugi 2.2, dopóki nie wykręcisz z nich 100% to różnicy nie będzie żadnej. @Nezumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma slot SD.

I nie działa przenoszenie app na kartę bez moda.

W 99% recek jest o tym.

Natomiast w sofcie chińskim dla jakieś tam sieci nie ma tego problemu.

Ale każdy nie łapie angielskiego i potem odczytane jw. Widać port na reckach a ci dalej pytają.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem MediaTek wydał trzy odmiany procesora Helio X10:

 

helio-1.png

 

Na jednym z forów o tematyce Androida, jeden z użytkowników kilkukrotnie upierał się, że w Remi Note 2 16 GB siedzi jego najsłabsza odmiana, czyli MT6795M z taktowaniem grafiki 550MHz. GPU-Z nie daje żadnej konkretnej informacji na ten temat. Zastanawiam się czy rzeczywiście w Note 2 siedzi ta najsłabsza wersja czy jednak ta pośrednia? Można to jakoś dokładnie sprawdzić? Albo ma ktoś jakieś informacje na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przysiadłem chwilkę i przetestowałem różnymi programami i faktycznie niektóre wskazują, że siedzi w nich procek MTK6795M:

 

Screenshot_2015-10-22-23-57-50_com.inkwi

 

Screenshot_2015-10-23-00-03-58_com.sysin

 

Powiem, że trochę się zawiodłem, bo byłem świadomy że kupuję z mniejszą pamięcią i taktowaniem procesora 2GHz, ale byłem przekonany że grafika jest taka sama jak w Prime taktowana 700MHz. Najgorsze jest to, że wahałem się pomiędzy tą 16GB a Prime, a że nie potrzebuję tyle pamięci a w razie co kartę dokupię, to padło na tą tańszą. No cóż, pozostaje się cieszyć, że i tak jest to najwydajniejszy telefon jaki miałem, i od ostatniego Huawei G620s na Snapdragon'ie 410 jest ponad dwa razy szybszy.

Edytowane przez Rav-X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lamcza przed zakupem każdej nowej "zabawki" staram się o niej dowiedzieć jak najwięcej, ale za "Chiny Ludowe" wcześniej nie natrafiłem na wzmiankę o słabszym taktowaniu GPU w RN2 16GB. Dopiero po zakupie telefonu, natrafiłem jakoś przypadkowo na wypowiedź jednego forumowicza który uparcie się sprzeczał z innymi, że właśnie siedzi w tym telefonie najsłabsza odmiana Helio X10, i tym tropem zacząłem drążyć temat, aż tutaj otrzymałem tego potwierdzenie. Bynajmniej szkoda że Xiaomi jednak nie zaserwowało nam procka z grafiką taktowaną 700MHz, no ale jak to się mówi "po ptokach" i następnym razem podejdę do tematu jeszcze dokładniej.

Edytowane przez Rav-X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Winiu89 o mniejszej pamięci i trochę wolniejszym procku wiedziałem i z tym się pogodziłem. Początkowo wiedziałem właśnie o dwóch odmianach tego procesora co miało się różnic tylko taktowaniem rdzeni, i tego tematu dalej nie drążyłem aż do kupienia telefonu i przypadkowego natrafienia na temat, gdzie ktoś wspomniał o tym trzecim procku z słabiej taktowaną grafiką, i jak by nie to, to dalej bym żył w błogiej nieświadomości :-D. Jestem trochę zawiedziony bo byłem w błędzie (czego nie lubię :-P), a z telefonu nadal jestem zadowolony, bo i tak jest najwydajniejszy od moich poprzednich słuchawek i bardzo ładnie działa, więc niema co się zrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek o ile się nie myle był nawet chyba mój. Bo sam się zawiodłem.

 

I różnica jest ogromna dlaczego?

BO W XIAOMI NIEMAL NIC NIE DA SIĘ NA SD.

Nie można zainstalować softu z SD = musisz mieć miejsce na aktualizację chyba 600 czy 800MB więc już masz 11GB.

Nagrywanie rozmów + dyktafon musi iść na pamięć wewnętrzną.

Bez zrobienia moda nie możesz przenieść app na SD.

 

 

Tak więc różnica nie jest taka mała.

Niestety soft jest jeden i nie ma różnicy wydajności prime / 16GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
54 minuty temu, adagdu napisał:

ciekawe kiedy będą porównania z redmi note 3. bo ja  z kolei żałuję że nie poczekałem 2 tyg. bo mógłbym kupic metalowego z czytnikiem... :P 

Oraz bez MIUIPolska przez X czasu z powodu blokady :). Czytnik na pewno jest tego wart :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...