Skocz do zawartości

Klawiatura xperia pelna


robafini

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chyba nie w tej co dodajemy do romów? Sam nie mogę znaleźć :P

 

No nie wiem jak teraz ale w MIUI v5 tak było bo mam i używam :cool:

 

Tu macie 3 wersje:

 

http://www77.zippyshare.com/v/FqYRp01A/file.html

 

Wrzuca się je przez recovery, można spróbować ręcznie wkopiować lub wrzucić do paczki romu przed wrzuceniem.

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najprościej to recovery podmienić w trybie fastboot, czyli uruchamiasz telefon trzymając VOL - i POWER.

Na PC musisz mieć drivery dla trybu fastboot, ja używam dla MI3 w win 8.1 64 bit tych http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

Recovery (plik recovery.img) kopiujesz do katalogu ADB i instalujesz przez:

>fastboot devices

>fastboot flash recovery recovery.img

Teraz musisz się odpalić w zainstalowanym recovery, bo jak załadujesz w tym momencie miui to zmieni to recovery które zainstalowałeś na mi-recovery. Możesz to zrobić trzymając VOL + i POWER, lub w fastboot napisać:

>fastboot reboot

i trzymać naciśnięty VOL +

W recovery flashujesz sobie co tam chcesz ewentualnie wyłączając weryfikację podpisu.

Pewnym problemem będzie wybór custom recovery, bo:

- TWRP flashuje tylko na system1, system2 nie widzi i nie obsługuje

- CWM nie ma tego problemu ale zdaje się nie potrafi zainstalować najnowszego miui (jakieś zmiany w updater, Acid gdzieś pisał...)

 

Ja na Twoim miejscu bym się ładnie uśmiechał do Acid-a, by podpisał swoim kluczem to co chcesz zainstalować i instalował przez aktualizacje lub mirecovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i w końcu wiem z czym macie problem, zderzyłem się z MIUI v7 w Mi4c i... przyłączam się do poszukiwań takiej wersji klawiatury Xperii, w której da się włączyć poniższy układ:

kb3.png

Mam paczkę ale jest na androida 4.4, znalazłem tez apk, która niby powinna działać na lilipopie, ale nie chce się zainstalować:

http://www.gizmobolt.com/2015/06/01/sony-xperia-keyboard-6-6-a-0-30-app-updated/


OK udało mi się, z linka który podał kolega ZduneX25, w przypadku Mi4c pobrałem plik Xperia_keyboard_6.7.A.0.90 for x86.zip, przed wrzuceniem nowej klawiatury należy pamietać o usunięciu starej klawiatury xperii, czyli z \system\app\ skasować XperiaKeyboard.

Nowa klawiaturę mozna wrzucić przez recovery lub rędzie wypakować i wrzucać katalogi w odpowiednie miejsca, nadając odpowiednie uprawnienia, czyli dla katalogów rwx rx rx, a dla plików rw r r.

Na końcu restart i... :-D

@Acid, mógłbyś pomyśleć aby tą klawiaturę wrzucić do waszej paczki, raz, ze ma więcej skórek jak na Xperię przystało, to jest pełna :cool:

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...