Skocz do zawartości

Sklep_TV-SAT - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odebrałem paczkę od kuriera, oczywiście otwierając przed podpisaniem. Było ok, w jednym miejscu zewnętrzna powłoka paczki była z narwana jakby o coś zahaczyła, aczkolwiek pod spodek była jeszcze gruba folia bąbelkowa nienaruszona. 

Telefon zamówiłem w niedziele wieczorem w godzinach wieczornych i zgodnie z przypuszczeniami w poniedziałek rano zostałem zasypany mailami kolejno o przyjęciu zamówienia, informacja, że paczka pójdzie kurierem DPD i na koniec ok. 15 że paczka została nadana... kurierowi TBA. Niespójność informacji o kurierze dała mi do myślenia i wtedy dokopałem się do wszystkich negatywnych opinii poza Allegro. 

Jednak kurier nie zawiódł, niecałe 24h po nadaniu paczka była w moich rękach. 

W środku znalazłem przejściówkę na europę i pudełko z sprzętem - oryginalna ładowarka, telefon, pudełeczko z instrukcjami, kabel usb. Brakuje tylko dowodu zakupu tj. paragonu lub faktury w formie elektronicznej w związku z regulaminem aukcji, w tej sprawie napisałem już e-mail do firmy. 

Bateria była już włożona w telefon co mnie trochę zdziwiło, ale tłumaczę to sobie wgraniem MIUIPolska z 1 stycznia br. co jest miłym zaskoczeniem. Aby mieć pewność, że nie ma żadnych "chińczyków" zainstalowane wystarczy, że zrobię aktualizację z poziomu ustawień czy muszę od 0 wgrać rom? 

Gdybym zrobił odpowiedni research drugi raz pewnie bym nie kupił u tego sprzedawcy, mimo, że póki co zdaje się obsługa bez najmniejszego zarzutu. Po prostu są lepsze oferty w internecie, poza allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2016o08:46, Nezumi napisał:

@marceleqs wrzucają, bo dostają za to kasę/zniżki... Te wszystkie apkli, wirusy są opłacane przez ich twórców... Handel danymi użytkownika, reklamy etc...

nie sądziłem, że taki "dystrybutor" z PL może być w to zamieszany.. gdyby mieć dowody mogłaby być niezła afera.. ja póki co mam mieszane uczucia, z jednej strony odbiór osobisty OK, towar OK, ale ten śmierdzący soft wgrany na chama po rozplombowaniu MOJEGO telefonu mi się nie podoba. Jeszcze nie zdecydowałem jaki komment wystawię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marceleqs napisał:

nie sądziłem, że taki "dystrybutor" z PL może być w to zamieszany.. gdyby mieć dowody mogłaby być niezła afera.. ja póki co mam mieszane uczucia, z jednej strony odbiór osobisty OK, towar OK, ale ten śmierdzący soft wgrany na chama po rozplombowaniu MOJEGO telefonu mi się nie podoba. Jeszcze nie zdecydowałem jaki komment wystawię. 

Sprzedawca często nie wie co dostaje... Szukają w chinach "byle najtaniej", aby tutaj sprzedać z jak największym zyskiem, średni ich obchodzi bezpieczeństwo, czy jakość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie się nasuwa - wprawdzie zarejestrowałem się na xiaomi account, telefon śmiga, żadnych błedów nie ma, wszystko gra ale... jak potwierdzić veryfikację autentyczności produktu Xiaomi? Niby naklejka 20 znakowa (banderola) - ja takiego czegoś nigdzie nie mam w moim zestawie, jedynie na tylnej folii są jakieś numery z IMEIami, niebieska naklejka i jakiś QR kod.

Domyślam się, że sprzedawca to zerwał jak flashował.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marceleqs napisał:

Co Wy na to?

9dfaaae6c5615e3b1bfe21ed3c0154cb.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dostają wersję przerobioną, to nawet xiaomi.eu nie jest... Masa smieci na ktorych zarabia chinczyk który to wgrał. Także sklep pewnie nawet o tym nie wie. Co do zdrapek, to chyba tylko Mi4c nie miał tej zdrapki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nezumi napisał:

Dostają wersję przerobioną, to nawet xiaomi.eu nie jest... Masa smieci na ktorych zarabia chinczyk który to wgrał. Także sklep pewnie nawet o tym nie wie. Co do zdrapek, to chyba tylko Mi4c nie miał tej zdrapki...

Z tymi zdrapkami to tez byly waly... wiec te zdrapki i tak nie daja gwarancji oryginalnosci...

Ogolnie co do wgranego softu to 100% racji. Totalny syf ktory nawet nie jest dobrze spolszczony ^^ Ale od czego jest forum i miui polska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, jako że też dopiero teraz poczytałem o tym sprzedawcy postanowiłem Was zapytać czy też nie zrobił mnie w "balona" z ładowarką i kablem USB ? czy u Was na kablu USB jest znaczek "mi" bo u mnie go nie ma a na innych w "sieci" widziałem. Telefon kupiłem dla córki u niego na stronie http://xiaomi.com.pl/  Jeśli to jest nie orginalna ładowarka to może coś się stać z telefonem? mam mu ją odesłać i żądać wymiany na orginalną ?  

IMG_20160211_201623.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja jest ok zakładałem gdzieś temat lub posta pisałem ja dostałem od nich ładowarkę za 5zl jeszcze mi wmawiali ze mają prosto od producenta i wiedzą że są oryginalne i żebym im nie mówił. W końcu zgodzili się bym odeslal i w drodze do mnie sa rzekome oryginalne ładowArki

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Pero napisał:

hmmm no to w sumie chyba troszkę mnie uspokoiliście aczkolwiek we wcześniejszych postach widziałem że niby na ładowarce powinno być    XIAOMI 5V 2A  a u mnie jest   XIAOMI 5V 1A

Redmi 2 dostaje 1A ładowarkę, Redmi Note 2 dostaje 2A ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2016o20:57, Bullsblood napisał:

Posiadaja na wtyczce ale nie wiem od czego jest to zależne. Dużo filmików widziałem w których kable są logiem mi mój mi 3 też miał kabel z logiem "mi" a telefon jest oryginalny.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

mam 3 xiaominki i na żadnym z kabli nie było logo mi.
na ładowarce owszem ale logo "Xiaomi".
Z tych zdjęć wygląda na oryginalny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj dostałem zwrot pieniędzy po założeniu sporu na allegro w piątek. Nie mieli telefonów także nie polecam, ale muszę przyznać, że zwrot szybki jeżeli się do nich napisze. Chyba wystarczy przed zakupem napisać do nich czy mają na stanie. Chociaż u mnie było, że miały być w zeszły poniedziałek, a w końcu wyszło na to, że mają być w tym tygodniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim kupiłem czytałem kommenty i opinie. Zdecydowałem że odbiorę osobiście żeby nie ryzykować. Oczywiście sprzęt mieli wystawiony że mają a faktycznie.. Mógł przyjść z następna dostawa za tydzień ale nie byki pewni koloru na którym MI zależało. Ostatecznie potwierdzili w końcu że będzie i odebrałem.

I tak polecam robić wszystkim czyli najpierw zapytać najlepiej przez tel i dopiero ew kupować żeby nie zamrażać kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon wrócił z gwarancji. Ok. dwa-trzy dni temu napisałem, czy mi napiszą, że będą wysyłać telefon i czy zostanie wymieniony... Dzisiaj nagle "z d*py" dzwoni kurier, że zaraz będzie :v

Telefony wymieniony na nowy, rozładowany do 0% - wgrany MIUIPolska 7.3 w wersji 6.3.3. Mam nadzieję, że to żadny refurbished czy coś nie jest. Wiecie jak takie coś sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

zakupiłem od tego sprzedawcy 2x Redmi 3, jednak opinie na forum przeczytałem już po zakupie, szukając informacji o polskim oprogramowaniu.

Telefony dotarły na następny dzień kurierem TBA (który powoli bankrutuje i w niektórych rejonach kurierzy z baz nie wyjeżdżają, na szczęście w okolicach Lublina jeszcze jeżdżą) zamiast kurierem DPD, wysłałem maila z zapytaniem o fakturę VAT, pierwsza odpowiedź po 2 godzinach na następną czekam już 2gi, dzień, więc opinia o fatalnej obsłudze klienta się potwierdza.

Co do telefonów, przyszły z baterią naładowaną do 60% wyglądają na oryginalne, ale jeszcze to sprawdzę weryfikatorem, działają poprawnie 0 problemów, mają wgrane następujące oprogramowanie: miui by xiaomi.eu 7.1 7.1.3.0 lhpcnck  czy bezpiecznie jest je zostawić na telefonie czy zainstalować nowszą wersję, od razu mówię, że nie jestem osobą, która lubi zmieniać rzeczy, które działają dobrze dla minimalnej poprawy, więc czy warto się męczyć z odblokowywaniem bootloadera itp. itd. żeby wgrać wersję 7.3 jakieś istotne zmiany względem 7.1 oraz czy to co wgrał sprzedający jest bezpieczne w użytkowaniu?

edit:

Aplikacja potwierdziła autentyczność obu telefonów, to nie będę nic zmieniał jak działa dobrze tak jak jest, po przesiadce z Doogee DG750 i tak różnica jest kolosalna pod każdym względem.

Edytowane przez kamil018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie dostałem fakturę elektroniczną, na ten moment nie mam sprzedawcy nic do zarzucenia, może poza brakiem "dialogu", który się zazwyczaj odbywa pomiędzy klientem a sklepem jednak bez zbędnego gadania wywiązał się ze wszystkich zobowiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
36 minut temu, RaFeKkG napisał:

Czy  ktoś z kolegów reklamował zakupiony telefon? Nie mogę znaleźć żadnego formularza, telefon zakupiony 29.09.2015 roku Redmi 2 pojawiła się dziwna plama pod ekranem o kolorze spalonego papieru(żółto-brązowa)

Pisz do xiaomi.com.pl to ten sam sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...