Skocz do zawartości

Sklep_TV-SAT - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Reklamuje usługę kuriera bo lekko zniszczył przesyłkę i zostawił ją bez potwierdzenia. Co być może uniemożliwić zwrot towaru. A zwrócić towar chce z powodu: ładowarki NONAME 1A, Menu angielsko-polskie oraz braku gwarancji. Sprzedawca nie poczuwa się do winny, nie próbuje podesłać mi prawdziwej ładowarki ani gwarancji, fakt ze softem sobie jakoś poradzę. 
Na korekcie faktury sprzedający zaniża koszta przeze mnie poniesione o pierwsza przesyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie napiszę. Zakup dokonany w poniedziałek, 2 osobne zamówienia. Jedno na telefon, drugie na akcesoria. W środę obie paczki u mnie. Wszystko szybko, sprawnie i sympatycznie. Informacje o przesyłce na bieżąco. Zamówiłem Mi4c w oryginalnym opakowaniu, z oryginalną ładowarką. Przejściówka oczywiście dołożona gratis. Z mojej strony zdecydowany pozytyw.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

czy kupował ktoś u nich ostatnio MI4 3gb ?? to jest to co xiaomi.com.pl

orginalnie zapakowane , nówki , nienaruszone folie na wyświetlaczu orginalne ??

chciałem zamowic z xiaomiforsale ale wersja 3gb juz nie dostepna , a technos ma 250zl drozej 

 

proze o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 15.01 zakupiłem telefon na allegro z ich konta. Czekałem na niego do wczoraj. Dzisiaj otrzymałem paczkę.

Telefon w oryginalnym opakowaniu, kod zdrapka prawie że cały(lekko zdrapany). Niestety bez folii na pudełku. System telefonu to jakieś coś(sam nie wiem jak do tego dojść) hybryda PL/EN

Kontakt z sprzedającym, hm. telefonicznie to jak trafić na błękitną linie. email działa odpowiedz do 24H. Chętni na zwroty itp. ale niestety jeśli ktoś nie ma czasu to nie polecam. Trudno o szybką realizacje. Jeśli jakieś pytania zapraszam na PW.  Kolory chyba tylko Białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, SanKen napisał:

Tak 15.01 zakupiłem telefon na allegro z ich konta. Czekałem na niego do wczoraj. Dzisiaj otrzymałem paczkę.

Telefon w oryginalnym opakowaniu, kod zdrapka prawie że cały(lekko zdrapany). Niestety bez folii na pudełku. System telefonu to jakieś coś(sam nie wiem jak do tego dojść) hybryda PL/EN

Kontakt z sprzedającym, hm. telefonicznie to jak trafić na błękitną linie. email działa odpowiedz do 24H. Chętni na zwroty itp. ale niestety jeśli ktoś nie ma czasu to nie polecam. Trudno o szybką realizacje. Jeśli jakieś pytania zapraszam na PW.  Kolory chyba tylko Białe.

Daj info czy dostales oryginalna ladowarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zamówiłem u tego sprzedawcy przez allegro, za pobraniem kurierem , zamówiłem 25.01 ok 22 , dnia 26 paczka została nadana kurierem DPD a 27 czyli dziś była u mnie (zachpom) . Telefon nówka , oryginalne opakowanie , instrukcjie , paragon , gwarancja ich serwisu , naklejki na telu i opakowaniu , oryginalna folij-ka na ekranie , wgrane najnowsze miui 7 polskie , 3gb ram , 12gb pamięci pozostaje , 4g działa na PLAY , dzwoni , net , pasują słuchawki MI HIFI i Piston 3 , dźwięk super , nic nie wiesza , wszystko ok. Nie sprawdzałem GPS. Oryginalna ładowarka Xiaomi. Maila przd kupnem pisałem ok 16 , odpowiedz była o 19.30. Jak na razie wszystko OK.

Ps. Wgrane MIUI MIUI7 od Miui Polska (5.12.4)

Edytowane przez orkat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zamówiłem u tego sprzedawcy przez allegro, za pobraniem kurierem , zamówiłem 25.01 ok 22 , dnia 26 paczka została nadana kurierem DPD a 27 czyli dziś była u mnie (zachpom) . Telefon nówka , oryginalne opakowanie , instrukcjie , paragon , gwarancja ich serwisu , naklejki na telu i opakowaniu , oryginalna folij-ka na ekranie , wgrane najnowsze miui 7 polskie , 3gb ram , 12gb pamięci pozostaje , 4g działa na PLAY , dzwoni , net , pasują słuchawki MI HIFI i Piston 3 , dźwięk super , nic nie wiesza , wszystko ok. Nie sprawdzałem GPS. Oryginalna ładowarka Xiaomi. Maila przd kupnem pisałem ok 16 , odpowiedz była o 19.30. Jak na razie wszystko OK.

Ps. Wgrane MIUI MIUI7 od Miui Polska (5.12.4)

Jaki telefon?

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, orkat napisał:

witam

zamówiłem u tego sprzedawcy przez allegro, za pobraniem kurierem , zamówiłem 25.01 ok 22 , dnia 26 paczka została nadana kurierem DPD a 27 czyli dziś była u mnie (zachpom) . Telefon nówka , oryginalne opakowanie , instrukcjie , paragon , gwarancja ich serwisu , naklejki na telu i opakowaniu , oryginalna folij-ka na ekranie , wgrane najnowsze miui 7 polskie , 3gb ram , 12gb pamięci pozostaje , 4g działa na PLAY , dzwoni , net , pasują słuchawki MI HIFI i Piston 3 , dźwięk super , nic nie wiesza , wszystko ok. Nie sprawdzałem GPS. Oryginalna ładowarka Xiaomi. Maila przd kupnem pisałem ok 16 , odpowiedz była o 19.30. Jak na razie wszystko OK.

Ps. Wgrane MIUI MIUI7 od Miui Polska (5.12.4)

Mogl bys mi wstawic zdjecie gwarancji ich serwisu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2015o01:25, fakeeus napisał:

Ktokolwiek wysyłał do nich telefon na gwarancję? Jak poszło?

Ja wysłałem, telefon po aktualizacji softu padł i nie chciał się włączyć, po tygodniu odesłali mi NOWY, lecz okazało się, że nie chce się włączyć i zamiast wersji 2014811 którą miałem przysłali mi 2014813. Napisałem więc znów do nich, kazali odesłać, powiedziałem, że już raz straciłem kasę na wysyłkę, więc wysłali mi nowy Redmi 2, ale już wersję 2014811 a kurier odebrał niedziałający. W sumie nie mogę narzekać na jakość obsługi, tylko chwilkę to trwało.

Edytowane przez DominikF
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2014811 2GB. Zamówiony w niedzielę, otrzymałem we wtorek. Niestety już przy pierwszym ładowaniu okazało się, że jest jakiś problem z ładowaniem w telefonie (na pewno nie ładowarka i bateria). Odesłałem. Najpierw chcieli go wysyłać do serwisu, termin 2 tygodnie. Na co nie zgodziłem się i ostatecznie otrzymałem nowy egzemplarz. Troszkę pani była niezadowolona i poczuła się szantażowana (zakup na allegro ma swoje zalety) no ale cóż.

Ładowarka nie jest oryginalna. Bez przejściówki, ale na wtyczkę Europa.

Ostatecznie nie mogę narzekać, w sumie dość szybko załatwiłem. Jedna rzecz jest u nich wkurzająca. Brak kontaktu. Telefonów praktycznie nie odbierają. Jedynie na maila odpisują i to dopiero wieczorem. Jeżeli po zakupie coś jest nie tak, i trzeba wyjaśniać, to w końcu człowiek zaczyna przypuszczać, że zrobili go w wałka. Trochę wygląda to tak, jakby firmę prowadziła jedna osoba i to jeszcze po godzinach.

Ostatecznie trzeba dać pozytyw. Jako jedyni mieli 2014811 2/16GB. Gdyby nie kontakt, to można byłoby polecać ten sklep. Jeżeli zakup jest bezproblemowy to ok. W przypadku reklamacji już gorzej, chociaż ja nie mogę powiedzieć, że są nieuczciwi.

Edytowane przez kaputo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dalszym ciągu ich nie polecam. Telefon kupiłem 3 stycznia. Dotarł chyba 11 stycznia i tego samego dnia wypowiedziałem umowę i zwróciłem towar następnego dnia. Walka o zwrot trwała długo. Jeszcze chcieli mnie orznąć na kosz wysyłki. Pieniądze odzyskałem dopiero 27 stycznia. We wcześniejszych postach pisałem o wadach telefonu zakupionego w tym sklepie. Menu nawet w połowie nie jest spolszczone, do redmi note 2 dodali słaba ładowarkę i nie dołączają żądnej karty gwarancyjnej 24 miesiące, to zwykła bujda. Kontakt ze sprzedawcą tragiczny, mają straszny burdel, założyłem im spór na Allegro w którym strasznie kłamią, musiałem załączać skany wypowiedzenia umowy, zdjęcia potwierdzające że zła ładowarka i tel nie spolszczony. 
Sprzedający do 26 stycznia kłamał w sporze że nie ma mojego numeru konta do zwrotu. A numer konta zawarty był na wypowiedzeniu umowy z dnia 11 stycznia. 
Nie polecam, straszni krętacze. Polecam olać tą gwarancję 24 m której nie dają i nagle ich oferta nie wygląda już tak atrakcyjnie. 
Jako offtop mogę polecić technos online, kupiłem już tam dwie sztuki i jest ok. Szkoda tylko że druga sztuka przyszła z wyświetlaczem o cieplejszej temperaturze barwowej ale tego nigdy się nie wie jaki przyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2 stycznia o godzinie 12 napisałem do tego sklepu e-mail z pytaniem o gwarancję, czy telefon jest oryginalny, skąd sprowadzany. Tego samego dnia otrzymałem taką odpowiedź:

witam,

telefon mamy na stanie, jest fabrycznie nowy, pudełka przychodzą już otwierane, ale my ich nie wyjmujemy

sprowadzamy bezpośrednio  od Xiaomi z Chin

w razie korzystania z gwarancj wysła Pan z opisem problemu do nas

Dnia 28 stycznia 2016 o godzinie 18:30 zamówiłem Xiaomi Mi4 3/16 LTE za 999 zł + słuchawki dokanałowe Xiaomi Piston V-3 Space Gray za 79.99 zł. 

Zawsze biorę przesyłkę za pobraniem, bo tak jest najbezpieczniej (kiedyś kurier zostawił moją gitarę przy koszu, bo mnie nie było w domu - zgodnie z prawem nie powinien tak zrobić i nie podpisywać samemu druku o odebraniu). Przesyłka kosztowała 19.99 zł. Razem mam do zapłaty 1098,98 zł.

Następnego dnia w piątek (29.01) o godzinie 9 dostałem e-mail z podziękowaniem za zakup. Widać, że korzystają z menadżera sprzedaży: ms.allegro.pl

Już o godzinie 11:40 dostałem wiadomość: "Informujemy, że w dniu dzisiejszym Twoje zamówienie zostało skompletowane i oczekuje na odbiór przez kuriera."

Następnie o 16:40 przyszła do mnie wiadomość od Tba EXPRESS:

"Uprzejmie informujemy, że w dniu 2016-01-29 firma SATNET RADOSŁAW CHABRZYK , NOWA RUDA ARMII KRAJOWEJ 15   nadała przesyłkę o numerze
Prosimy oczekiwać na Kuriera.
Jednocześnie informujemy, że śledzenie przesyłki jest dostępne pod poniższym linkiem::

Aktualnie jestem zadowolony z szybkiego działania, choć ten kurier taki ciekawy nie jest - mają straszne dziwne śledzenie przesyłek, czego nie ogarniam całkowicie.

 

Statusy
 Numer przesyłki: CIACH  
Data nadania: 2016-01-29 11:40
Stacja nadania: WBY
Stacja doręczenia: CIE
Stacja: WBY
Data statusu: 2016-01-29 16:47
Opis: Przyjęcie kuriera
Stacja: WBY
Data statusu: 2016-01-29 16:49
Opis: Wyjście-fracht

Coś w tym stylu. Dziś o 1 w nocy dostałem fakturę z SATNET.

Teoretycznie jutro powinienem dostać paczkę, choć to już zależy od tego super kuriera. W trakcie zakupu pisałem mu jeszcze dodatkową informację dla sprzedającego, że proszę o nieinstalowanie żadnych systemów i dokładne zapakowanie paczki oraz mam nadzieję, na rzetelną obsługę, bo naczytałem się dużo negatywnych opinii (blablabla jakoś tak). Jutro dam znać co i jak. :)

Dzisiaj wysłałem do nich e-mail z pytaniem, czemu na xiaomi.com.pl telefon jest taniej, niż na allegro. Dostałem potem odpowiedź:

Z uwagi na dużą ilość wiadomości e-mail czas odpowiedzi wynosi obecnie 48-72h.
Przepraszamy za niedogodności.

Królik24.pl

Dobrze, że poinformowali.

Co do wcześniejszych wypowiedzi - jeśli się bierze fakturę na firmę to gwarancja zgodnie z prawem obowiązuje przez 12 miesięcy, tak dla informacji.

Edytowane przez Zenderable
ciach numer przesyłki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Zenderable napisał:

witam,

telefon mamy na stanie, jest fabrycznie nowy, pudełka przychodzą już otwierane, ale my ich nie wyjmujemy

sprowadzamy bezpośrednio  od Xiaomi z Chin

w razie korzystania z gwarancj wysła Pan z opisem problemu do nas

Wiesz, że to jest totalna bzdura? Sprowadzają od jakiegoś pośrednika, który wgrywa szajs na telefony, już nie raz tutaj pomagaliśmy ludziom instalować MIUIPolska, czy Xiaomi.eu, a nawet Flashować, bo telefon nie nadawał się do użytku, co więcej, swego czasu dodawali lewe ładowarki i kable USB, także... Nie dość, że nie kupują u Xiaomi, to jeszcze otwierają telefony... Po 2, stwierdzenie, że kupują "bezpośrednio od Xiaomi", a wcześniej pisanie, że "telefony przychodzą już otwierane" nawzajem się wyklucza... Po cholerę Xiaomi miałoby sprzedawać otwierane telefony? Oni pakują, foliują i sprzedają...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grembi napisał:

Szkoda że za pobraniem wziąłeś bo podałeś sporo informacji dzięki którym ktoś mógłby za Ciebie paczkę odebrać ;-) Pamiętaj że internet nie śpi i lepiej nie ujawniać aż tylu danych

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

A niech sobie odbierają, wtedy kupię z innego miejsca ;)

@Nezumi

Kurcze, tak nie powinno być... mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. W sumie z gwarancji nigdy nie korzystam i tak, więc wystarczy mi, że telefon będzie w 100% sprawny, nowy i oryginalny ;) z systemem to sobie poradzę, bo to nie problem.

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zenderable napisał:

Kurcze, tak nie powinno być... mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. W sumie z gwarancji nigdy nie korzystam i tak, więc wystarczy mi, że telefon będzie w 100% sprawny, nowy i oryginalny ;) z systemem to sobie poradzę, bo to nie problem.

Ano, nie powinno być, niestety, ten sprzedawca, nawet jeżeli sprzedaje oryginalne telefony, to w moich oczach, jest zwykłym cwaniakiem, po cholerę komuś 3 sklepy, z tym samym towarem i pkt. sprzedaży z różnymi cenami? Sklep TV-SAT, Królik24.pl oraz Xiaomi.com.pl, to wszystko jest jego. Bardzo często support tego sklepu nie wie co sprzedaje, mają 0 pojęcie i samej marce Xiaomi, jak i o systemie MIUI, także mamy tyle dobrze, że Xiaomi nie są jakoś specjalnie awaryjne, a większe naprawy możemy przeprowadzać u Acid'a, przynajmniej wiem, że on naprawi telefon porządnie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi

Aktualnie strona Królik24.pl przekierowuje do Allegro (Sklep TV-SAT), za to mają to: sjcam.com.pl

Gdybym wcześniej wiedział, że to taki cwaniak, to zamówiłbym z xiaomiforsale, bo tam kosztuje 220 dolarów aktualnie, czyli nawet taniej o 100 zł. Szkoda, że dopiero teraz to zauważyłem. Z przesyłką pewnie by wyszło podobnie. No cóż, tylko zostaje mi czekać do jutra.

Ogólnie cwaniakiem może być, jednak jego interes się kręci... Dostaje jakieś 400 opinii pozytywnych  na tydzień, ale też ciągle jakieś negatywy, choć zawsze ma on jakąś wymówkę i odpowiedź na takowy komentarz. Aktualnie ma ok. 10000 opinii pozytywnych, lecz przez ostatni tydzień dostał ich ponad 400, jeśli tak ciągle dostaje, to jego sklep istnieje na Allegro ok. 6 miesięcy, czyli wcześniej musiał zmieniać konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie wszystko dobrze, to dam mu pozytywa dopiero po pół roku lub nie dam w ogóle. Ja mam taki system, że dopiero mogę dać pozytywa np. jeśli przejdzie bez problemu jakaś gwarancja, bo jeśli dam teraz, to później będzie miał "wywalone". :)

Podsumowując, przy kurierze ogarnę ładowarkę, kartę gwarancyjną i czy telefon działa. Jeśli będzie wszystko dobrze, to zapłacę - coś mi się nie spodoba, to nie płacę. Mam do tego prawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nezumi napisał:

Wiesz, że to jest totalna bzdura? Sprowadzają od jakiegoś pośrednika, który wgrywa szajs na telefony, już nie raz tutaj pomagaliśmy ludziom instalować MIUIPolska, czy Xiaomi.eu, a nawet Flashować, bo telefon nie nadawał się do użytku, co więcej, swego czasu dodawali lewe ładowarki i kable USB, także... Nie dość, że nie kupują u Xiaomi, to jeszcze otwierają telefony... Po 2, stwierdzenie, że kupują "bezpośrednio od Xiaomi", a wcześniej pisanie, że "telefony przychodzą już otwierane" nawzajem się wyklucza... Po cholerę Xiaomi miałoby sprzedawać otwierane telefony? Oni pakują, foliują i sprzedają...

Faktem jest, że jest dużo syfu jakiegoś sprzedawcy, to pewnie ten chiński sprzedawca otwiera i instaluje swoje śmieci, a oni pewnie tylko zmieniają język na polski. Zamawiałem na początku stycznia, już dostałem ładowarkę oryginalną+ przejściówkę- może się hejtów przestraszyli?

3 godziny temu, Nezumi napisał:

Ano, nie powinno być, niestety, ten sprzedawca, nawet jeżeli sprzedaje oryginalne telefony, to w moich oczach, jest zwykłym cwaniakiem, po cholerę komuś 3 sklepy, z tym samym towarem i pkt. sprzedaży z różnymi cenami? Sklep TV-SAT, Królik24.pl oraz Xiaomi.com.pl, to wszystko jest jego. Bardzo często support tego sklepu nie wie co sprzedaje, mają 0 pojęcie i samej marce Xiaomi, jak i o systemie MIUI, także mamy tyle dobrze, że Xiaomi nie są jakoś specjalnie awaryjne, a większe naprawy możemy przeprowadzać u Acid'a, przynajmniej wiem, że on naprawi telefon porządnie :D.

Tyle sklepów po to żeby mieć zyski. Np. xiaomi.com.pl ludzie sobie pomyślą, że to oficjalny sklep i mogą podnieść wyżej ceny, a na allegro ma inną konkurencję i musi sprzedawać taniej, ale też ma z tego zyski. Każdy orze jak może :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Przemysław napisał:

Faktem jest, że jest dużo syfu jakiegoś sprzedawcy, to pewnie ten chiński sprzedawca otwiera i instaluje swoje śmieci, a oni pewnie tylko zmieniają język na polski. Zamawiałem na początku stycznia, już dostałem ładowarkę oryginalną+ przejściówkę- może się hejtów przestraszyli?

Tyle sklepów po to żeby mieć zyski. Np. xiaomi.com.pl ludzie sobie pomyślą, że to oficjalny sklep i mogą podnieść wyżej ceny, a na allegro ma inną konkurencję i musi sprzedawać taniej, ale też ma z tego zyski. Każdy orze jak może :D

Czyli zwykłe cwaniaczenie :D. Dlatego ja u tego pana nic kupować nie mam zamiaru, ani tym bardziej zachęcać, do zakupów tam. Jest jeden model, HM2014811, który polecałem tam kupować, z 1 prostej przyczyny... Nikt inny tej wersji nie oferuje, wciskają ludziom 813 jako 811, a potem "zdziwieni", że to nie to, a i tak ten sprzedawca próbował orżnąć kilka osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2015o16:52, Anders napisał:

Nie rozumiem dlaczego ten gościu ma 2 aukcje tego samego telefonu które niczym się nie różnią(chyba ze jestem ślepy).
http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-lte-2xsim-16gb-wysylka-z-pl-i5716338679.html#tabsAnchor
http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-lte-2x-sim-16gb-wysylka-z-pl-i5675977268.html#tabsAnchor
 

Też to widziałem przed zakupem i też się zastanawiałem - myślę, że to zależne od dostawy. A ta może być zależna od ilości kupionych sztuk, ugranej ceny zakupu, kursu $$.
Spotykałem się z taką praktyką już kiedyś z innymi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja napiszę swoje polowanie na RN3 ;)

Może zacznę od tego, że szukałem go zarówno na chińskich sklepach jak i polskich ceneo.pl, allegro itp.. obserwowałem ceny.. jakieś 2 tygodnie.
Ostatecznie padło na towar z polski (gdyby doliczyli VAT wyszło by drożej niż na allegro).
Wybrałem Sat sklep z uwagi na to, że deklarowali że towar mają w Polsce a nie jak sporo innych na allegro, że "pośredniczą" a i cena była bdb.

- W moim przypadku kontaktowałem się z tym sprzedawcą telefonicznie i e-mailowo. Ciągle było zapewnianie że mają itd.. a gdy zapytałem o kolor złoty, odpowiedź była że przyjdzie z najbliższą dostawą.
- Jako, że w międzyczasie wyczytałem pewne kiepskie opinie o nich (ale i pozytywnych sporo) postanowiłem nie ryzykować czekania na nie wiadomo którą dostawę po zapłaceniu w PayU i zdecydowałem, że zamówię złoty z odbiorem osobistym w Królikowicach. Plus taki, że do rąk własnych towar a dwa, że weryfikacja koloru ;) no i zapłata w chwili sprzedaży, czyli brak ryzyka zamrażania kasy i ew. czekania na dostawę nie wiaodmo kiedy tego co chcę.
- Dostałem info, będzie dostawa w piątek 22.01.2016 więc zapytałem, czy są na 100% pewni i czy mam klikać kup teraz. Odpowiedź była taka, żebym nie klikał jeszcze.
- W piątek okazało się, że dostawa jeszcze nie gotowa, ale w weekend już tak. Jako że mi pasowało odebrać dopiero we Wtorek, tak się z nimi umówiłem.
- We wtorek, po kontakcie telefonicznym odebrałem towar w Królikowicach, na budowie, w przyczepie campingowej :o . Kasa z rąk do rąk, telefon obejrzałem z grubsza i kupiłem.
- Na pytanie o paragon/fakturę usłyszałem że doślą mi, bo nigdy nie są pewni czy ktoś się nie rozmyśli a tak już by wydrukowali... (jaki problem wycofać samemu sobie?)
- Do tej pory nie mam paragonu ani w skrzynce, ani na e-mailu.
- Telefon nie był zalakowany. Nie miał zew. zabezpieczenia na kartoniku, zaś w środku były oryginalne naklejki na fonie i ładowarce.
- Ładowarka oryginalna (pewnie nie ryzykowali by odb. osobistego z kombinowaniem - ale bez przejściówki chiny-europa, na szczęście miałem takie w domu po chińskich latarkach)
- Pierwsze wrażenie.. jakiś dziwny ten soft. Częściowo Polski, częściowo Angielski, a głębiej Chiński. Myślę sobie, no nic, jakoś to będzie może znajdę lepszy soft. Po dłużeszej zabawie.. denerwowało coraz więcej rzeczy (tępy słownik T9, brak SWYPE, apki typu cleaner których było kilka na raz, inne apki których nie można było wywalić..itd. itp.)
- Ogólnie były pewne problemy czy niedogodnści, ale zażegnałem je dzięki temu forum i sflashowaniu. Teraz jest bajka :)

A teraz o sprzedawcy:
- już na etapie szukania "u kogo kupić" zauważyłem, że jest pod tym gościem kilka e-sklepów, allegro, niby oficjany sklep dystrybucji.. (pytanie po co tyle źródeł, gdyby byli solidni założyli by jeden sklep i mieli super renomę.. )
- po jakimś czasie ich strona przekierowywała na allegro.. dziwnym trafem.
- jeśli chodzi o rozmowę w sprawie zakupu i zapytań to.. małą wiedzę merytoryczną posiadali moi rozmówcy.. niestety.
- wystawiają 1000szt.  RN3 na allegro i to na niejednej aukcji (przecież nie wywalili pół miliona zł..?) więc oczywiste że tego towaru nie mają, po prostu chcą sprzedać tym wrażenie że mają ilości hurtowe i teraz najlepsze: kto wystawia pozytywy? Ten, kto się załapie na dostawę w dobrym terminie. Kto daje negatywy?  Poczytajcie, najczęściej chodzi o przeciąganie realizacji zamówienia. Wyznają zasadę że wystawiamy ilość w nieskończoność, a potem walczymy żeby zrealizować ile się da.. super.
- jak widać, jedni mają z nimi zadry, inni piszą że było bardzo OK: ja myślę, że oni są dobrymi kombinatorami, gdyby byli w porządku nie byłoby aż tylu i tak świeżych negatywów.
- i stąd się bierze ilość i rozmaitość źródeł sprzedaży, tam gdzie narobią trzody to znikają by pojawić sie gdzie indziej lub pod innym szyldem.
 
Mój przypadek był jak widać ze zmniejszonym ryzykiem, bo mieszkam niedaleko Wrocławia ale gdybym mieszkał daleko i zamówił, zapłacił i czekał na niewiadomo którą dostawę a przyszedł by z tak c*****ym softem, byłbym delikatnie mówiąc wk.....ny. Nie rozumiem tylko po kiego grzyba wrzucają jakiś totalnie beznadziejny soft skoro są inne lepsze.. a potem człowiek musi szukać rozwiązania.. ryzykować ucegleniem przy flashowaniu...

Mój kabelek i ładowarka wygląda tak jak na zdjęciu (nawet miała chińską plombę), niestety tą przejściówkę skleiłem na stałe więc.. :

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

 

Edytowane przez marceleqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tego posta: 

Kurier przywiózł, zwykły pan, ubrany w zwykłe ciuchy, sprawdziłem przesyłkę, dałem mu pieniądze. Złotówki reszty nie dał, dobra nie będę się o to kłócił.

Paczka zapakowana w kopertę bąbelkową, w niej przejściówka oraz słuchawki. Słuchawki zamknięte, nigdy nie otwierane. Wyglądają na prawdę na premium (Piston V3). Napisane jest 1MORE Design, chyba tak powinno być.

Telefon otwarty. Wszystkie naklejki na swoich miejscu (zdrapka z kodem też w dobrym miejscu). Kable i ładowarka Xiaomi ładnie zapakowane, w oryginalne folie. Na początku nie ogarnąłem gdzie jest te narzędzie do otwierania tacek, a okazało się, że było ładnie włożone tam gdzie pudełeczko z instrukcjami.

W telefonie był zainstalowany jakiś MIUI 6 STABLE, był język polski chyba prawie wszędzie, ale można było znaleźć angielski i chiński. Apki jakieś zainstalowane, Opery, nie Opery. Zainstalowałem oczywiście od razu MIUIPolska 5.11.5. Wszystkie działa, wszystko ładnie sprawne.

Ja daję okejkę dla tego Allegrowicza, choć nie daję okejki za poziom rozmów na e-mail, bo nawet z dużej literki zdania nie piszą. Problemów żadnych nie miałem, wszystko ładnie szybko wysłane. Ciekawe jest to, że telefon jest z 201407, czyli troszkę przeleżał w magazynie. :P

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywy w większości za jakieś małe pierdoły. Jak ktoś zakupi 100 końcówek koncentrycznych to mu wbija komentarze. Niektórzy widocznie mieli szczęście z tym sprzedawcą jeśli wszystko było w porządku. Może niektórzy nie zauważyli że ich ładowarka nie jest oryginalna:p  menu sobie spolszczyli i jakoś podarowali mu te niedociągnięcia.
 

Co do allegro to wkurza mnie że nie mogę mu negatywa wystawić bo jestem pewien że ten kłamliwy typ naskrobie negatywa w odwecie. 
W sporze który mu na allegro założyłem nieustannie kłamie i wrzucam zdjęcia które potwierdzają moje słowa. Niestety allegro nic z tym nie zrobi. Pieniądze w końcu zwrócił. Ale jak mu wystawić negatywa to nie wiem. 180 znaków to za mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...