Skocz do zawartości

Stabilna wersja miui v6 oraz miui v7( wg użytkowników)


Dziara25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, Nezumi napisał:

Dziękuję, ale dla pewności zapytam,

 

mam kitkat 4.4.4, obecnie wersję miui 5.7.16 i chyba jak wgram to co jest na tej stronie:

MIUIPolska_aries_5.11.5_v7-5.0.zip ?

MIUIPolska_cancro_5.11.5_v7-4.4.zip ?

 

to chyba coś popsuję, prawda? bo ja mam chyba "V6", a tu z nazwy wynika, że to "V7"

 

Zależy mi, by był kitkat, ale na jakiejś najlepszej ocenianej przez Was wersji.

Ta moja obecna, ma problemy z gps jak jadę, chcę sprawdzić coś innego :)

 

Czy możesz coś polecić pod kitkat?

 

9 godzin temu, kulig007 napisał:

Tyyyyy Robert, ile Ty masz lat? Sorry, ale musiałem spytać, bo kreatywności masz ZERO. Wystarczy spojrzeć dosłownie post wyżej, ewentualnie 5 postów i odnośniki do ROMów są podane.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

 

Za dwa dni możesz mi złożyć życzenia.

Co do zapytania, to znalazłem, ale zorientowałem się, że Wy podajecie tą wersję z V7, więc chyba to nie dla mnie link.

Co do ostrożności, jak kiedyś sam kreatywnie działałem, to uwaliłem telefon i mnie rypaliście, że pierw się zapytaj, a później działaj.

Teraz jak pytam, to mnie tyrasz. Bez jaj ;)

 

Po prostu szukam pod mi 4lte 2gb romu z KK, który jest chwalony.

Ciężko mi się doszukać, bo nawalone jest tu wszystko i jak nie masz pojęcia skąd, to przebrnięcie przez milion tematów jest masakryczne.

Brakuje mi rozdzielenia na na forum : Mi4 wersja systemu 4.x, 5x., 6.x - było by przejrzyściej, ale to tylko moje zdanie.

 

p.s. jestem zdezorientowany tymi wersjami, możliwościami, telefon potrzebuję, a nie chcę zrobić z niego cegłówki.

Edytowane przez Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za dwa dni możesz mi złożyć życzenia.

Co do zapytania, to znalazłem, ale zorientowałem się, że Wy podajecie tą wersję z V7, więc chyba to nie dla mnie link.

Co do ostrożności, jak kiedyś sam kreatywnie działałem, to uwaliłem telefon i mnie rypaliście, że pierw się zapytaj, a później działaj.

Teraz jak pytam, to mnie tyrasz. Bez jaj

 

Po prostu szukam pod mi 4lte 2gb romu z KK, który jest chwalony.

Ciężko mi się doszukać, bo nawalone jest tu wszystko i jak nie masz pojęcia skąd, to przebrnięcie przez milion tematów jest masakryczne.

Brakuje mi rozdzielenia na na forum : Mi4 wersja systemu 4.x, 5x., 6.x - było by przejrzyściej, ale to tylko moje zdanie.

 

p.s. jestem zdezorientowany tymi wersjami, możliwościami, telefon potrzebuję, a nie chcę zrobić z niego cegłówki.

Szykuje się cegła jak nagrasz rom dla Mi2S (Aries) na inne urządzenie czy w drugą stronę.

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nezumi napisał:

@Robert android 6.0 jest dopiero od wersji z roku 2016 czyli 6.x.x, wersja MIUI nie ma tu znaczenia... 5.7.31 jest ostatnia aktualizacja na v6, 5.8.x były już na v7, co nie zmienia faktu, że to dalej KK. Pobierasz Cancro, instalujesz i działa....

Dziękuję za wyjaśnienie

 

11 godzin temu, Addamas napisał:

Szykuje się cegła jak nagrasz rom dla Mi2S (Aries) na inne urządzenie czy w drugą stronę.

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Od dawna nic nie robiłem z miui, wolę zapytać, niż mieć cegłówkę.

 

9 godzin temu, preston2009 napisał:

Pewnie dalej tęskni za Mi2S. Nawet sygnaturki nie zmienił na Mi4 chyba że to nie on używa.

Nie musisz być ironiczny.

Nadal mam Mi2S i szczerze Ci powiem, że nie czuję szybkości-różnicy między Mi2S, a Mi4, jedyna dla mnie różnica, to większy ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Spokojnie sam mam jeszcze w szufladzie Mi2S. Gdzieś pod koniec 2015 r. używałem go z sMIUI.

ps. Wie ktoś może jakie są różnice pomiędzy 5.11.5 a 5.11.13? Wiem co jest w changlogu na miuipolska. Mi chodzi o szczegóły. Za parę dni jak rozładuję mojego Mi4 mam zamiar zainstalować 13. Tylko czy się opłaca? Szybko łapie neta po wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować możesz, skoro robisz wynik 5-6 dni na baterii. Przy moim korzystaniu na 5.11.5 robię maks 24h na baterii, z ~7h SoT... Więc różnica kilku godzin jest u mnie widoczna, Ty masz zapas kilku dni :-P

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem ostatnio xiaomi mi4 z androidem 4.4 i mam pytanie: mam wgrane przez osobę sprzedającą  miui v7 5.12.4 (rozwojowa), tyle że przy niektórych ikonkach mam tzw krzaczki chińskie oraz przy klawiaturze , reszty rzeczy nie sprawdzałem. Pytanie pierwsze czy jest możliwość np powrotu do polecanej wersji 5.11.5 bądź 5.11.13 czy jedynie aktualizację w górę. Drugie to co generalnie radzicie żeby nie narobić sobie bałaganu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś to pytanie już padło, ale nie potrafię znaleźć dlatego ponawiam:

Posiadam MI4 z MIUI Polska na KitKat. Chciałbym przejść na najnowszy GLOBAL Stable. Czy jest jakaś instrukcja jak to zrobić? Czy jest to bardzo skomplikowane? Tak, wiem, po polsku jeszcze nie będzie Global Stable, dopiero za jakiś czas, ale mimo to chciałbym to zrobić :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do 4.4 z 6. Obecnie zainstalowałem sobie wersję Xiaomi.eu 7.1.3.0 Stable.

1) jak ta wersja ma się do oficjalnych wersji MIUI?

2) czy ktoś ją używał? Jak ona wypada przy naszym 5.11.5?

3) Coś nie do końca poszło przy powrocie do Kitkata ;) w MiRecovery mam opcję dualboot, rom dziala spod "system 1".

Ale kiedy zaznaczam restart na "system 2" - pokazuje się logo Fastboot.

@Acid może pomóc? ;) powrót robiłem zgodnie z instrukcjami dostępnymi na forum en.miui. Raz już próbowałem zainstalować system na drugiej partycji, ale chyba nie działa coś, bo telefon znowu się "wyzerował" i musiałem flashować od nowa. Kiedy podpiąłem telefon pokazało się 5 partycji, tylko jedna 63MB (podobno mają być dwie).

Teraz postawiłem na 7.1.3.0 xiaomi.eu. Ktoś wie co się stanęło?

@Adamo1 czy to nie działa tak, że ściągasz Globala i go instalujesz jak każdą aktualizację przez apkę Aktualizacje? Tylko wtedy chyba trzeba potem w recovery zaznaczyć "wipe cache" (czy jak to się pisało).

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edit: powrót do 4.4 metodą flashowania jak z poradników na en.miui nie rozwiązuje sprawy partycji ;) byłem przekonany że jakiś skrypt rozdzieli partycje, ale jednak nie. Trzeba to zrobić ręcznie, a na naukę obsługi ABD i innych takich nie mam czasu...

Dla ciekawych: objaw był taki, że jak już zainstaluję Stable, i wgram np. 5.11.5, to już żaden inny ROM nie podejdzie - pewnie wykrywa że partycje są nie teges, bo pokazuje informację że md5 się nie zgadza (czy dobrze się domyślam?). Dualboot oczywiście nie działa - w DiskInfo pokazuje jedną partycję System 1.2GB, a w MiRecovery cały czas są dwa systemy. Jak wybrierzesz System 2, wyskakuje Fastboot. Przypadek? ;)

Teoretycznie z 5.11.5 można się nie ruszać, ale to rozwiązanie to trochę taka prowizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kiedy na tego stable'a wgram 5.11.5 partycje "System" i "System 1" łączą się. Ściągnąłem sobie plik .apk od Disk Info, sprawdzałem na China Stable - były dwie partycje, po aktualizacji do 5.11.5 już tylko jedna. Albo 5.11.5 łączy partycje (a jeśli tak, to wszystko ok), albo coś innego.
Gdzieś kiedyś jakoś obiło mi się o uszy coś z partycją "persist". Że takie flashowanie nie flashuje wszystkiego. Czy to prawda? Jak tak, to nic dziwnego ;) No i chyba będę musiał sobie wgrać inne recovery, żeby wgrać rom z andkiem 6.0 (jak już się poprawią)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na swoim Mi4 MIUI Polska w wersji 5.11.5 i mam jeden nieprzyjemny problem. Prędkość pobierania przez Sklep Play oscyluje w granicach 150-300 kb/s, więc wszystko pobiera się bardzo wolno. Również w Youtube jakość domyślna wideo nie przekracza nigdy 480p. Jest to bardzo irytujące i moje pytanie czy można to jakoś naprawić, bo ta wersja rzeczywiście jest dość stabilna. Czyściłem cache kilkakrotnie, niestety nie pomogło, a na razie nie chcę wgrywać żadnych custom romów, więc muszę pozostać na tej wersji MIUI.

Edit: oczywiście wszelkie jakieś limity pobierania MIUI wyłączone, żeby nie było. Nie wiem więc, co jeszcze mogę zrobić. Wszędzie indziej (w przeglądarce np.) pobiera się z pełną prędkością łącza.

Edytowane przez mario123m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...