Skocz do zawartości

AOSP 5.0.2 dla Redmi Note 2


pavel

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzilem wczoraj ten rom i tak jak ludzie pisza na xda nie dziala kompas, focus w aparacie, nie ma filmow slow motion, brak wibracji i nie dziala dioda powiadomiem (nie sprawdzalem zewnetrznych apek). W antutu 47k punktow.

 

Dobra informacja jest to, ze uzytkownik http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62903271&postcount=37nabyl ten telefon. Koles jest naprawde ogarniety i ze zrodel chyba nie do konca kompletnych 4.1.2 (lenovo a820) zrobil dobrze dzialajacy 4.4.2. Tylko, ze Lenovo laskawie dopiero po jakims roku udostepnilo pliki zrodlowe. Ciekawe jak bedzie w przypadku Xiaomi.

 

Ten aosp jest portem z telefonu letv x600. Portowanie w duzym uproszczeniu polega na wzieciu romu z innego telefonu, ktory musi miec taki sam procesor i zamienieniu kernela. Przy odrobinie szczescia telefon z takim romem od razu  ruszy. Jak nie ruszy to trzeba na podstawie logow wprowadzac zmiany. Potem trzeba naprawiac bugi typu nie dzialajaca kamera, brak gps itp.

Edytowane przez tepek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem AOSP Rom V3 By MDSTEAM for Redmi Note 2.

Poza kilkoma drobiazgami do tej pory stwierdziłem dwa grubsze bugi - brak wibracji (w ogóle) i niestabilna auto-jasność.

Bateria ok, płynność ok, kompas działa, focus w aparacie działa, dioda działa.

 

Update:
Bateria ledwo starczy na cały dzień przy lekkim użytkowaniu. Jest dużo gorzej niż w nowym MIUI 7.

Edytowane przez kriegaffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

JAKIEŚ NIUSY ? Walczę z MIUI 7 5.10.16 ostatnim na RN2 - Ramu sam system zżera z 1.2GB MASAKRA ! Zamrażam co się da przez Titanium Backup plus Nova Launcher ! Konta Xiaomi poblokowane ! Ale nie bez problemów - zaraz coś nu abla :( A jak wy optymalizujecie MIUI 7 na RN2 ?

 

//Nie żeby coś, ale RAM jest po to, aby go używać :o @Nezumi

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że powinieneś mieć albo Iphona, albo telefon na Windowsie bez wglądu w RAM.

 

Android to nie Windows 7 czy inny system. Po to telefon ma 2GB RAMu, żeby system sobie zabierał. Im więcej zamrażasz tym bardziej sobie szkodzisz. U mnie system bierze 900-1000MB. Resztę mam na aplikacje. NIGDY się nie zdarzyło żeby zbrakło mi pamięci. 

 

A AOSP zapomnij. To nigdy nie będzie wypuszczone bez błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :) ale optymalizacja bez zbędnych pierdół  From MI by lepiej RAM wykorzystać to lepsza opcja ! Zwłaszcza ze MIUI nie powala wydajnością a czysty android na gorszych zabawkach więcej daje rade ;) Nie żeby coś ;) i spokojnie wiem co to ANDROID ;)

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKIEŚ NIUSY ? Walczę z MIUI 7 5.10.16 ostatnim na RN2 - Ramu sam system zżera z 1.2GB MASAKRA ! Zamrażam co się da przez Titanium Backup plus Nova Launcher ! Konta Xiaomi poblokowane ! Ale nie bez problemów - zaraz coś nu abla :( A jak wy optymalizujecie MIUI 7 na RN2 ?

 

//Nie żeby coś, ale RAM jest po to, aby go używać :o @Nezumi

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/rom-saosp-project-t3228656

 

Widzę, że trochę użytkowników na tym siedzi. Na 4PDA też jest dość długi wątek. Nie działa na tym romie HDR. Zawsze możesz backup MIUI zrobić i przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się bawić z tym romem? Miui działa ok. Od prawie roku na moim coolpad f1 uzywalem głównie Romy oparte o aosp. Ale teraz siedze na miui i jest to chyba w końcu to co szukałem. Oczywiście ma swoje wady jak np brak instalacji aplikacji na karcie SD. No ale dam mu szansę

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytalem autora jak idzie praca i napisal, ze wszystkie najwazniejsze rzeczy juz dzialaja, ale rom jeszcze nie jest gotowy od publikacji. Jak dopiesci 5.1 to prawopodobnie wezmie sie za 6.0, ale nie obiecuje, ze mu sie uda :)

Ciekawostka jest to (o ile dobrze go zrozumialem), ze posiada jakies niedokonczone zrodla telefonu (aosp 5.1 MT6795), ktory jeszcze nie zostal zaprezentowany. Ma je niby od producenta, ktory caly czas je (zrodla) uzupelnia.

Dowiedzialem sie tez od niego, ze jakiemus Chinczykowi udalo sie odpalic CM 12.1 na naszym telefonie :)

Edytowane przez redminote2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IKONY MASAKRA :) I KULAWY ROOT :) MIUI POLSKA jest bardzo ładne i oddał bym wszystko za rozwojowe ( bez root-a ) ! Szkoda że przez te braki skłaniają ludzi do czystego ANDKA ! A tak naprawdę niewiele trzeba by MIUI stało się prekursorem jakości :) szkoda - przez ikony i kulawy ROOT sam czekam na CM bądź czystego :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zmienia ROM z uwagi na ikony to z automatu pojawia mi się szyderczy uśmiech na twarzy. ;)

Od czego są motywy w MIUI? Od czego są launchery w Google Play? (np. najpopularniejszy Nova) Opcji konfiguracji jest tyle, że głowa mała. Wystarczy ruszyć parę razy palcem po ekranie i voila.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, redminote2 napisał:

Niby jak?

Nie mam zielonego pojęcia jak tego dokonał, ale jak chcesz to odsyłam do "Serwis->Gwarancja u Burizy", kojotek wgrał sobie SuperSu (nieumiejętnie) na Redmi 2 i rozwalił, prawdopodobnie płyta główna siadła.

 

1 minutę temu, piotr469 napisał:

Jeśli ktoś zmienia ROM z uwagi na ikony to z automatu pojawia mi się szyderczy uśmiech na twarzy. ;)

Od czego są motywy w MIUI? Od czego są launchery w Google Play? (np. najpopularniejszy Nova) Opcji konfiguracji jest tyle, że głowa mała. Wystarczy ruszyć parę razy palcem po ekranie i voila.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

 

 

Ale ludzie to leniwe bestie i jak mają czegoś szukać (o mój boże cóż za wyczyn) to im witki opadają, wolą mieć wszystko podane na tacy :). Wolą zainstalować czystego Androida (zbugowanego i niepewnego bo to nieoficialny) i nie musieć szukać ikonek nowych, niż poszukać i pobawić się w apce motywy :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chociaz testowales? Ja zainstalowalem aosp by susch19 i "tylko" automatyczne podswietlenie tak sobie dzialalo. Inna wersja od Jo-san podobno nie ma tego bledu, ale po okolo 2 miesiach obcowania z miui stwierdzam, ze ta nakladka jest duzo lepsza od czystego andka wiec juz nawet nie chcialo mi sie tego sprawdzac.

Jak juz pisalem pare postow wyzej nad 5.1 pracuje Infrared z xda, jest on bardzo dobrym programista wiec sprawny AOSP na redmi note 2 to tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wiesci :) Z tego co pisze Infrared to juz wszystko dziala tylko nie moze sobie poradzic z wolno wlaczajacymi sie aplikacjami. Moze ktos jest w stanie mu pomoc?

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63684625&postcount=4199

Wrzucil tez screena gdzie widac odpalonego CM 12.1 (chyba produkcji rosyjskiej bo widac cyrylice(?) przy dacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...