Skocz do zawartości

Naklejka do płatności zbliżeniowych pod tylną klapką.


korc

Rekomendowane odpowiedzi

Praktykował ktoś z Was takie rozwiązanie w Mi4 z drewnianymi pleckami? Nagrzewanie się telefonu podczas ładowania czy użytkowania będzie miało wpływ na żywotność w/w naklejki? No i czy w ogóle terminal będzie ją "łapał" przez plecki?

Przecież mi4 nie ma nfc wiec nie zapłacisz zblizeniowo. Albo ja o czymś nie wiem.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne problemy jakie widzę to ewentualny dystans który będzie między terminalem a czipem z naklejki (muszę potestować  z jakiej odległości terminal łapie zwykłą zbliżeniówkę, z naklejką powinno być podobnie) i skrócona żywotność naklejki z uwagi na warunki pracy (bo cieplutko będzie miała leżąc sobie przy baterii). Na samo funkcjonowanie telefonu obecność czipa pod klapką nie powinna mieć wpływu negatywnego mam nadzieję.

No nic, przetestuje, zamówiłem w mbanku, mają przysłać do 10 dni. Bedę miał w mi4 nfc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuję wątek po testach. Naklejka z mBanku jest mała, co mnie ucieszyło, ale dość gruba, więc żeby pasowała pod klapkę idealnie musiałem ją potraktować papierem ściernym.
post-6529-1443445703,2695_thumb.jpg
post-6529-1443445727,2535_thumb.jpg
Koniec końców zdarłem cały plastikowy front tworząc cienki płatek.
post-6529-1443445962,5314_thumb.jpg
Ten etap przebiegł pomyślnie. Niestety po włożeniu pod klapkę czytniki nie czytają naklejki, próbowałem zbliżać obie strony naklejki, bez rezultatu. Oczywiście po wyciągnięciu z telefonu działa bardzo dobrze, łapie z odległości 1-2 centymetra. Po którejś tam próbie zakładania zdejmowania klapki okazało się, że sama klapka ma od wewnętrznej strony pod czarną farbą jakąś formę ekranowania, zdrapałem jej trochę niechcący i wylazła srebrna folia.
post-6529-1443446515,3365_thumb.jpg
Na chwilę obecną nie mam więcej pomysłów jak to zmusić do działania.


Mi 4W / Tapatalk

Edytowane przez korc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę miał dostęp do naklejki, konkretnie z ING Bank Śląski. Zobaczymy, czy u mnie będą podobne rezultaty, przy drewnianej obudowie.

Choć wydaje mi się, że będzie ten sam problem.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Edytowane przez kulig007
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, zbliżak od ING Bank Śląski wpadł w moje ręce.

Wymiary tej karty są na tyle spoko, że jak się przyklei idealnie w dolnej, środkowej części obudowy - to nie trzeba nic szlifować, ścierać karty. Obudowa ładnie się zamyka. Przynajmniej jeśli chodzi o drewniany panel, bo taki mam w Mi4.

Ale, kur..... NIE DZIAŁA funkcja płatności w ogóle :-/ terminale jej nie czytają, przyklejonej pod panelem.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, potwierdzam że nie działa naklejka z mbanku. U mnie była naklejona pod klapką w redmi note 2. Niby wydaje się że cienki plastiki a coś w nim musi być.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Dzisiaj płaciłem w innym terminalu i zadziałało;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zamowilem naklejke zblizeniowa z Aliora i rowniez mam akcje. Sama naklejka, uzyta jak zwykla karta - dziala bez problemu. Naklejona na plecy telefonu od zewnatrz ale ze zdjetymi pleckami - rowniez dziala. Po nalozeniu tylenj oslony telefonu - nie dziala. Albo od baterii albo innych czesci metalowych na plycie etc cos jest grane, ze nie dziala. Rozkminil ktos z Was temat? Separowaliscie ja jakos od baterii etc ?

No dobra, temat u mnie sam sie wyjasnil, problemem bylo jednak NFC. W LG G4 antena NFC jest od wewn. strony plecow/etui telefonu. Pomimo wylaczonego NFC powodowala konflikt, zapewne jakies przebicia, po podlaczeniu baterii do jej pinow. Po zaklejeniu pinow anteny NFC - naklejka hula. Mam zatem to co chcialem, ROM AOSP (dziala Android Pay ale tylko w formie platnosci netowej, nie dziala platnosc NFC Aliora - nie wiem dlaczego, pomimo ukrycia root'a Magisk Hidem i odklejeniu pinow, rzecz jasna :) i dziala platnosc telefonem w terminalach. Na stock'u co prawda dzialala mi apka Aliora przy platnosciach NFC ale ja nie trawie stockowych romow, za duzo ograniczen.

Edytowane przez dgimx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...