Skocz do zawartości

Zakup Mi4


KRzem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to pierwszy mój wpis na tym forum. Zainteresowałem sięzakupem Mi4 ale mam kilka pytań i prosiłbym o rozjaśnieni sytuacji. Starałem się przejrzeć forum ale nie wszystko znalazłem.  Interesuje mnie model Mi4 16GB czarny i moje pytania brzmią:

 

1) Czy lepiej jest kupić LTE czy WCDMA

2) Który sklep polecacie , widziałem ofertę https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4-2gb-ram-16gb-rom-fdd-lte-black-and-white-6698.htmlale nie wiem czy to najlepszy wybór

3) 2GB czy 3GB ramu i czy tak bardzo widać różnicę w użytkowaniu

4) Czy jest jakiś polski dystrybutor który oferuje ceny na podobnym poziomie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to pierwszy mój wpis na tym forum. Zainteresowałem sięzakupem Mi4 ale mam kilka pytań i prosiłbym o rozjaśnieni sytuacji. Starałem się przejrzeć forum ale nie wszystko znalazłem.  Interesuje mnie model Mi4 16GB czarny i moje pytania brzmią:

 

1) Czy lepiej jest kupić LTE czy WCDMA

2) Który sklep polecacie , widziałem ofertę https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4-2gb-ram-16gb-rom-fdd-lte-black-and-white-6698.htmlale nie wiem czy to najlepszy wybór

3) 2GB czy 3GB ramu i czy tak bardzo widać różnicę w użytkowaniu

4) Czy jest jakiś polski dystrybutor który oferuje ceny na podobnym poziomie

 

Pozdrawiam

1. Zależy czego potrzebujesz ;-;

2. IBG, Xon24, A4U(Accessories4You), XFS(Xiaomiforsale.pl ale tylko wtedy gdy jest na stanie, niekiedy czekanie na ich dostawy potrafi się wydłużyć)

3. W normalnym użytkowaniu nie ma różnicy, już pisały osoby która mają obie te wersje, że nie czują żadnych różnic, sam posiadam wersje 2Gb i jeszcze się nie zwiesiła :P

4. Nie ma oficjalnej polskiej dystrybucji, jeżeli chcesz ominąć VAT to kupujesz u XFS, albo A4U, jeżeli VAT Ci nie straszny to Xon24 (allegro, wysyłka z chin), albo IBG (też chiny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. W normalnym użytkowaniu nie ma różnicy, już pisały osoby która mają obie te wersje, że nie czują żadnych różnic, sam posiadam wersje 2Gb i jeszcze się nie zwiesiła :P

 

A właśnie, jak to jest z tym RAMem? Ja mam wersję z 3GB RAMu z czego 2,1GB jest zajęta. Jak to się ma w wersji z 2GB RAMu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy czego potrzebujesz ;-;

2. IBG, Xon24, A4U(Accessories4You), XFS(Xiaomiforsale.pl ale tylko wtedy gdy jest na stanie, niekiedy czekanie na ich dostawy potrafi się wydłużyć)

3. W normalnym użytkowaniu nie ma różnicy, już pisały osoby która mają obie te wersje, że nie czują żadnych różnic, sam posiadam wersje 2Gb i jeszcze się nie zwiesiła :P

4. Nie ma oficjalnej polskiej dystrybucji, jeżeli chcesz ominąć VAT to kupujesz u XFS, albo A4U, jeżeli VAT Ci nie straszny to Xon24 (allegro, wysyłka z chin), albo IBG (też chiny).

Mam pytanie odnosnie vatu. Xon24 sprzedaje na allegro, rozumiem że to już są ceny podane z vatem. I tak samo na IBG zaznaczyć trzeba tam przy zamówieniu dodatkowę opłatę i to wystarczy? Druga sprawa jeżeli w podobnej cenie mam do wyboru wersję z wcdma ale 64gb a z lte i 16gb to którą by było lepiej wziąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie vatu. Xon24 sprzedaje na allegro, rozumiem że to już są ceny podane z vatem. I tak samo na IBG zaznaczyć trzeba tam przy zamówieniu dodatkowę opłatę i to wystarczy? Druga sprawa jeżeli w podobnej cenie mam do wyboru wersję z wcdma ale 64gb a z lte i 16gb to którą by było lepiej wziąć? 

Nie, na allegro nie masz wliczone VAT. Buriza wysyła towar do Ciebie, a następnie jeżeli celnik złapie paczkę to dostajesz list z UC, a tam dalsze instrukcje postępowania, tak jest z każdą przesyłką z poza UE. IBG posiada opcję "zabezpieczenia przed VAT" za 5$, czyli jeżeli dowalą Ci VAT to ty to grzecznie płacisz, a następnie wysyłasz wszystkie papiery z UC do nich i oni ci zwracają ten VAT. Już pisałem, tą która Ci bardziej odpowiada. Ja wybrałem wersję 16/2 LTE bo mam stały dostęp do LTE w mojej okolicy oraz nielimitowany pakiet danych (LTE bez limitu play) więc jest mi wygodniej wrzucać wszystko na chmurę, a w razie czyszczenia systemu (wipe etc.) sobie to po prostu ściągnąć na tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach dobra czyli już z allegro rozumiem sprawę. Natomiast piszesz o IBG i tych 5#. U mnie w koszyku wyskakuje coś takiego Add Import Duty Insurance: 15,8$. Ja akurat z internetu mało korzystam to bardziej patrzę na cenę końcówką i wychodzi na bardzo podobnym poziome, bo najchętniej to wziąłbym 16gb i bez lte, ale takiego nie mogę znaleźć w niższej cenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach dobra czyli już z allegro rozumiem sprawę. Natomiast piszesz o IBG i tych 5#. U mnie w koszyku wyskakuje coś takiego Add Import Duty Insurance: 15,8$. Ja akurat z internetu mało korzystam to bardziej patrzę na cenę końcówką i wychodzi na bardzo podobnym poziome, bo najchętniej to wziąłbym 16gb i bez lte, ale takiego nie mogę znaleźć w niższej cenie. :)

No to zostaje Ci 16Gb LTE :P Różnica cenowa między LTE a WCDMA jest niewielka, a jednak LTE się przydaje...

 

PS:Miałem kilka linków, ale nie zauważyłem, że niedostępne ;-; sorka ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedostepna :D

Na IDG znalazłem dwie wersje różnica 30$ pomiędzy 2gb ram i 16gb a 3gb i 64. Tak myślę o tym droższym modelu bo to jakieś 100 zł wyjdzie a jednak tego ramu ciut więcej. na XFS znalazłem też 2gb 14 za 1100zł co też jest ciekawą opcją (ale nie wiem czy przesyłka cośtam kosztuje), kwestia po prostu czy dla 1gb ramu warto płacić trochę więcej jak 100zł.

A z takich stron jak aliexpress można kupić, czy większość to podróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedostepna :D

Na IDG znalazłem dwie wersje różnica 30$ pomiędzy 2gb ram i 16gb a 3gb i 64. Tak myślę o tym droższym modelu bo to jakieś 100 zł wyjdzie a jednak tego ramu ciut więcej. na XFS znalazłem też 2gb 14 za 1100zł co też jest ciekawą opcją (ale nie wiem czy przesyłka cośtam kosztuje), kwestia po prostu czy dla 1gb ramu warto płacić trochę więcej jak 100zł.

A z takich stron jak aliexpress można kupić, czy większość to podróbki?

Powiem tak... Aktualnie wersje Mi4 z 3Gb ram są niedostępne i bardzo ciężko je gdziekolwiek dorwać, nawet XFS wycofało ze swojej oferty te modele, dlatego nie zamawiałbym w sklepach, które nie są w 100% pewne, w tym Aliex etc. w XFS już masz opłacony VAT, do telefonów z IBG musisz się liczyć z tym, że cena może wzrosnąć o 23% (niby hejsy zwrócą przy kupnie tej opcji ochronnej, ale trzeba mieć najpierw hejs, aby go wyłożyć przy ew. doliczeniu VAT do UC). 

Zastanów się czego potrzebujesz, czy jest Ci potrzebne LTE, czy jednak bez też dasz radę (bo do przeglądania neta i YT 4G nie jest potrzebne), czy potrzebujesz aż 64Gb miejsca na telefonie, czy 16Gb wystarczy w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up 

 

Xon24 umieścił kilka telefonów właśnie z 3 GB ram i 64 GB romu - także udało mu się gdzieś dorwać niby niedostępne telefony. 

Link do aukcji poniżej.

http://allegro.pl/xiaomi-mi4-64gb-3gb-ram-13mpx-4x-2-5ghz-gw-pl-menu-i5689354951.html

 

Zostało 2 szt.

 

Ja kupiłem właśnie u Xon24 telefon i dostałem w ciągu 3 tygodni, na szczęście bez VATu.

Edytowane przez losiek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie o to chodzi, że wystarczy mi 16gb i lte jest dla mnie też zbyteczne.

Znalazłem takie modele https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4-white-smart-phone-snapdragon-801-quad-core-25ghz-3gb-ram-64gb-rom-5-inch-screen-130mp-3080mah-wcdma-version-6209.htmlokoło 1330zł wyjdzie

https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/196-xiaomi-mi4-2gb.html- tutaj taniej, ale słabsza wersja i nie znam kosztów przesyłki

Na spokojnie chcę poszukać, bo to jednak też już jest konkretny wydatek. Kwestia też taka czy nie lepiej poczekać jak pojawi się Mi5 to wtedy "czwórka" pewnie stanieje trochę

Sprawdź to...

225$ z wysyłką z EU czyli bez VAT

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_155566.html?wid=3

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Kurcze, bardzo tanio to wychodzi. Koszty przesyłki i ubezpieczenie to zaledwie 10$. Ciekawe czy ta strona jest sprawdzona, muszę poszukać w google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie o to chodzi, że wystarczy mi 16gb i lte jest dla mnie też zbyteczne.

Znalazłem takie modele https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4-white-smart-phone-snapdragon-801-quad-core-25ghz-3gb-ram-64gb-rom-5-inch-screen-130mp-3080mah-wcdma-version-6209.htmlokoło 1330zł wyjdzie

https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/196-xiaomi-mi4-2gb.html- tutaj taniej, ale słabsza wersja i nie znam kosztów przesyłki

Na spokojnie chcę poszukać, bo to jednak też już jest konkretny wydatek. Kwestia też taka czy nie lepiej poczekać jak pojawi się Mi5 to wtedy "czwórka" pewnie stanieje trochę

Kurcze, bardzo tanio to wychodzi. Koszty przesyłki i ubezpieczenie to zaledwie 10$. Ciekawe czy ta strona jest sprawdzona, muszę poszukać w google :)

Wysyłka z xfs to 15zl przelew lub 16zl pobranie. Gearbest radzę uważać, maja niby ok sprzęt, ale sporo u nich się pisze tez o podróbkach, a i kontakt z nimi słaby bo sami nie wiedza co sprzedają...

Tapu tap z mi4 tap tap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid to kiedyś krótko i zwięźle powiedział. Nie kombinuj. Kupujesz i tak telefon kilka stów tańszy, niż konkurencja (o podobnej specyfikacji), dlatego nie żałuj tych paru złotych na pewnego, sprawdzonego sprzedawcę. Ludzie chcą parę groszy jeszcze urwać, a później wychodzą różne kwiatki. Warto? Według mnie nie. Ja też rozumiem, że wydać ponad tysiąc złotych na sam telefon, na który nie jeden musi nieźle zapieprzać w pracy jest odczuwalne, no ale to po prostu odpowiedzmy sobie na pytanie, czy nas na to stać, czy nie i po prostu już nie kalkulujmy.

 

Trafiła Ci się rzadko ostatnio spotykana wersja 3GB RAM / 64GB ROM, w dobrej cenie, od pewnego sprzedawcy (Buriza na forum/xon24 na allegro), bierz i się nie wahaj.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem z allegro. Jeżeli dopisze szczęście, nie zapłacę vatu i będzie tanio, jak za taką wersję, jeżeli celnicy się doczepią to trochę drożej wyjdzie niż w tym sklepiej IBG. Niby w aliexpress znalazłem też ciekawą aukcję podobno ze sprwadzonego zródła, ale nigdy nie wiadomo na co się trafi. Może dobrze, może źle zrobiłem, któz to wie. Oby telefon był fajny w użytkowaniu, bo to jest najwazniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem z allegro. Jeżeli dopisze szczęście, nie zapłacę vatu i będzie tanio, jak za taką wersję, jeżeli celnicy się doczepią to trochę drożej wyjdzie niż w tym sklepiej IBG. Niby w aliexpress znalazłem też ciekawą aukcję podobno ze sprwadzonego zródła, ale nigdy nie wiadomo na co się trafi. Może dobrze, może źle zrobiłem, któz to wie. Oby telefon był fajny w użytkowaniu, bo to jest najwazniejsze :)

Nie panikuj, jeszcze nikt nie narzekał na Mi4 :D Prócz awygo... ale on narzekał nawet na powietrze ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka z xfs to 15zl przelew lub 16zl pobranie. Gearbest radzę uważać, maja niby ok sprzęt, ale sporo u nich się pisze tez o podróbkach, a i kontakt z nimi słaby bo sami nie wiedza co sprzedają...

Tapu tap z mi4 tap tap.

 

Ze swojej strony mogę napisać, że jednokrotny kontakt z gearbest miałem bdb. Po kilku godzinach miałem odpowiedź, że Mi4 już nie ma, bez jakiegoś kręcenia - proponowali za to redmi :) 

 

Załapałem się na jedną z pięciu sztuk u Burizy.. w końcu! 

 

Jeśli ktoś jeszcze węszy za Mi4, ale się waha, to niech lepiej myśli szybko i zamawia jak tylko coś się pojawi, bo momentalnie schodzą, co jest zrozumiałe :)

Miałem już na tygodniu zamawiać Mi4C, ale na szczęście doczytałem dzisiaj, że nieprędko będzie MIUIpolska dla 4c.. z resztą Mi4 wydaje mi się "porządniejszy" już po samych zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...