Skocz do zawartości

Projekt ZNAPS


korc

Rekomendowane odpowiedzi

Sukcesem zakończyła się kampania na kickstarterze pod projektem ZNAPS - bardzo ciekawym gadżetem do smartfonów. Polega to w skrócie na zamocowaniu 2 elementów - 1 na kablu na końcówce micro usb, i 2-gi w gnieździe usb w telefonie. Oba elementy łączą się ze sobą magnetycznie (tak jak mato miejsce w lapkach appla) dodając sporą porcję komfortu przy podpinaniu do ładowania telefonu, nie mówiąc już o ochronie gniazda przed wyrobieniem czy wyłamaniem gdy próbujesz podpinać telefon do pijaku ;) .

Update-15_uhbnwe.jpg

 

Po zakończeniu kampanii ceny w oficjalnym sklepie poszły w górę, ale mimo wszystko polecam zapoznać się z tematem. Sam wsparłem projekt w fazie rozwoju więc powinienem mieć gotowy produkt najpóźniej na przełomie roku w rękach i będę w stanie napisać coś więcej.

http://www.znaps.net/

https://www.kickstarter.com/projects/1041610927/znaps-the-9-magnetic-adapter-for-your-mobile-devic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka w telefonie ma wystawać na milimetr, oczywiście w jednych będzie to wyglądało lepiej w innych gorzej, wszystko zależy od kształtu obudowy w miejscu portu usb telefonu i materiału/koloru ramki. W przypadku Mi4 będzie pasować idealnie a może sie nawet okazać że taki wystający lekko stopień będzie stanowił idealną podpórkę pod mały palec ;)

Co do spadków natężenia to pewność będzie dopiero jak klienci dostaną to w swoje ręce, znalazłem na szybko filmik pokazujący jednoczesny i ładowanie backup iphona przez znaps,

https://www.kickstarter.com/projects/1041610927/znaps-the-9-magnetic-adapter-for-your-mobile-devic/posts/1319490?ref=email

Nie wygląda to źle , myślę że jeśli będą spadki to niewielkie, Do 20% szybkości jestem w stanie poświęcić na rzecz komfortu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zapisałem się do projektu na samym początku, wszystko fajnie i nawet dali niby gratisy z jakiegoś tam powodu. Na tym jednak cały urok się skończył, już rok czasu czekam na produkt który póki co jest tylko wirtualny. Rzekomo rozesłali jakieś 300 sztuk testowych ale nikt nie wie gdzie i komu, sztuki testowe okazały się wadliwe i postanowili coś poprawić. Czas oczekiwania to już ponad rok czasu a informacje o postępach są coraz skromniejsze. Jak dla mnie to naciąganie.

Nie wiem również czy taki gadget nie uszkodzi mi telefonu jeżeli kiedyś w końcu go otrzymam bo oczywiście na używanie nieautoryzowanych akcesoriów żaden producent gwarancji nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zaczęło to w pewnym momencie wyglądać bardzo niepoważnie, teraz wydaje się, już wychodzą na prostą. Ostatni filmik z poprawionego egzemplarza napawa optymizmem. Co nie zmienia fakty, że już teraz jest półroczna obsuwa , a dobrze będzie jak produkt otrzymamy na wakacjach, czyli w moim przypadku ponad rok od udzielenia wsparcia na kickstarterze. 

Nie sądzę natomiast, żeby znaps mógł zepsuć cokolwiek w telefonie, przecież to tylko włożona na stałe do złącza końcówka microusb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No nie jest to znaps i ma jedną wadę, musisz wszędzie zabierać ze sobą ten kabelek bo bez tego nie podładujesz telefonu. Chyba że wyciągniesz z gniazda tą przejściówkę czy adapter.

Dnia 28.04.2016 o 15:34, korc napisał:

Tak, zaczęło to w pewnym momencie wyglądać bardzo niepoważnie, teraz wydaje się, już wychodzą na prostą. Ostatni filmik z poprawionego egzemplarza napawa optymizmem. Co nie zmienia fakty, że już teraz jest półroczna obsuwa , a dobrze będzie jak produkt otrzymamy na wakacjach, czyli w moim przypadku ponad rok od udzielenia wsparcia na kickstarterze. 

Nie sądzę natomiast, żeby znaps mógł zepsuć cokolwiek w telefonie, przecież to tylko włożona na stałe do złącza końcówka microusb.

Sam ZNAPS może nie ale co jeżeli spowoduje zwarcie albo coś takiego, może jestem przewrażliwiony i popadam w paranoje ale w razie czego nikt nie uzna reklamacji jeżeli ma się gwarancję.

A co do samego znapsa to ja już straciłem jakąkolwiek wiarę w nich, wysyłka miała być 27 maja ( oczywiście nie liczyłem że będę wśród tych pierwszych szczęśliwców) ale coś by ruszyło z miejsca a tu nadal nic a na stronie projektu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, kupiłem takie coś, jak wkleił fyme, jakiś miesiąc temu, także z Ali, ale chyba w jakiejś promocji, bo ze dwa dolary kosztowało. Zaraz dokładnie wrzucę link do tej "mojej".

 

Mam: Magnetic Cable

Kupiłem wtedy pięć sztuk, po 2.66$. Jedno mam jeszcze zapakowane, także jeśli kogoś interesuje, jak to wygląda w rzeczywistości, to mogę zrobić zdjęcie - do mnie przyszło coś w stylu OEM - foliowy woreczek, a w nim kabel z magnetyczną końcówką i taki, nazwę to, widelczyk - gdyby zaszła potrzeba wyjęcia tego pierdzielniczka z telefonu i to cała zawartość opakowania.

Montaż banalny, zadanie swoje spełnia, więc działa, jak należy. Cztery sztuki rozdałem, ostatnia czeka, aż przyleci z Chin moje zamówione Mi4. Dodam, że po podpięciu telefonu do komputera również nie ma problemu z transmisją danych - ot, taki funkcjonalny, tani bajerek.

Reasumując - nie trzeba celować do gniazda, ładuje, obojętnie, którą stroną się "przyklei", dane można przesyłać, telefonu żadnego nie zepsuło/spaliło. :)

Za dyszkę to można śmiało atakować.

Jedyna niedogodność, to ta, o której napisał mój przedmówca - trzeba ten magnesokabelek mieć ze sobą. Mnie to akurat nie wadzi, ale warto wspomnieć.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby coś się ruszyło ze ZNAPSem i już zaczęli wysyłkę dla osób które zamówiły 2 lub mniej sztuk. Ale jeżeli mają to wysłać tak jak opisali to na stronie to wątpię żeby dojechało to całe.

W między czasie na ali znalazłem coś bliźniaczego:

http://pl.aliexpress.com/item/USB-Magnetic-Charging-Charger-Match-Cable-Adapter-for-Android-iPhone-6-6s-Plus-5/32662541047.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że zanim pomysłodawcy i zarazem twórcy ZNAPSa ogarną się z produkcją i sprzedażą to Chińczycy sprzedadzą miliony sztuk swojej wersji znapsa która nie dość że doczekała się już kilku odmian to jeszcze  jest ogólnodostępna i to  wszystko dzięki "pożyczonemu" pomysłowi i dużo lepszej organizacji pracy oraz lepszemu zapleczu technologicznemu.

Edytowane przez fyme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ZNAPS już jest na straconej pozycji, bo nie mają jak walczyć z Chińczykami. Marka? Nie wyrobili. Zaufanie? Brak. Sprzedaż w krajach EU/USA/Azja. Brak. Wszystko w "becie", a na aliex można tego typu kabelków kupić już całą masę, różne wersje, lepsze, gorsze... Zanim ZNAPS się ogarnie, Chińczycy będą sporo do przodu... Musieliby walczyć ceną, a to raczej będzie niemożliwe, nie z Chinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wygląda początek końca i to jeszcze przed startem. Moim zdaniem zbyt pochopnie się obnosili z pomysłem znapsa. Mieli piękne rendery i to w zasadzie wszystko a to nie prom kosmiczny więc nie potrzeba zaawansowanych projektów a tylko "podłapania" pomysłu i zaplecze by projekt zrealizować.Kosoocy bracia podpatrzyli i zrealizowali i to zapewne za ułamek kwoty którą potrzebowali pomysłodawcy by rozpocząć produkcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że tylu Chińczyków zrobiło to, bez żadnych kickstarterów i kasy od klientów przed produkcją, a ZNAPS, który tak się reklamował, tak się z tym obnosił, nie zrobił od.. roku(?) nawet jednego kroku przed siebie... "Bierzemy kasę i spierdzielamy" tak to aktualnie wygląda :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak startował projekt to nawet przeszło mi przez myśl by dołożyć "cegiełkę" za znapsa. Teraz chyba kupię sobie chińską wersję i za kilka tygodni będzie u mnie a to i taak będzie szybciej niż będą czekać fundatorzy na swoje znapsy o ile je kiedyś dostaną :)

Jedyne co mnie w tej chwili powstrzymuje od zakupu to xiaomi które moim zdaniem skopało złącze USB w redmi note 2. Kto w ogóle wpadł na pomysł by zwykłe złącze usb 2.0 było kwadratowe? Chyba ktoś bez wyobraźni bo ani to wygodne ani praktyczne a tylko ryzyko uszkodzenia złącza wzrasta przez niewłaściwe podłączanie kabla. Boję się że taki niby znapsik który będzie siedział w telefonie może o wszystko zaczepiać choćby w kieszeni a nie mając oparcia w obudowie, klapce (kwadratowe złącze) wcześniej czy później to złącze uszkodzi.  Wcześniej miałem oppo i tam nie było dylematu.Złącze miało właściwy kształt i nie było mowy o pomyłce.

Ni2f2pNl.jpg

Wstydź się Xiaomi!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi ma kwadratowe w każdym tel chyba, moja Mi4 też tak ma, ale wszelkie kable USB, przynajmniej te w moim domu siedzą tam sztywno, nie ruszają się, więc jakoś na to nie zwracałem uwagi :P. Ja szukam kabelka podobnego do ZNAPS już od dłuższego czasu, ale jeszcze żaden nie zrobił na mnie "wow" :P. Chociaż.. to tylko kabel, czego tu oczekiwać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu 3 kable Nillkina i niby każdy z nich siedzi w telefonie dość solidnie to gdzieś w podświadomości nadal mam obawy. To chyba jakaś moja nowa fobia :) a inżynierowie pracujący w Xiaomi chyba nie wiedzą co to trapez ;) 

Odnośnie znapsa to myślałem o czymś takim:

http://pl.aliexpress.com/item/Original-Metal-Magnetic-2A-Micro-USB-Charger-Cable-Adapter-For-Samsung-LG-XIAOMI-Lenovo-HUAWEI-Moto/32660710011.html?ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_4_10037_10017_507_10033_10032_401,searchweb201603_3&btsid=b8868477-02da-4e7e-a0e3-1a5058a03ae2

Nie kosztuje dużo więc jako zakup na próbę się nada :)

Edytowane przez fyme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, h4lik napisał:

A czym się różni kabelek, którego link wkleił fyme, od tego mojego za niecałe trzy dolary?

Trzeba by się sprzedawcy spytać :P. To jest aliexpress... tam masz kopie od kopii z kopii, może i to to samo, ale w porównaniu do tego co prezentuje link od fyme, wydaje się... gorszy? Nie wiem... prezentacja i opisy oraz opinie o firmie bardziej mi podeszły przy tym kabelku za 5$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...