Skocz do zawartości

Szkło hartowane Redmi NOTE 2


adek19

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno wybrać coś dobrego, tyle tego jest że nie wiadomo co wybrać. Nigdy nie miałem żadnego szkła, kiedyś miałem folię ale to była porażka. Zdecyduje się na szkło z pierwszego linka, zwykłe, matowego nie będę brał.

Znalazłem jeszcze jedno, nie wiem czy dobre:

http://www.aliexpress.com/item/9H-2-5D-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Protective-Film-For-xiaomi-Redmi2-redmi-red-rice/32309176476.html?ws_ab_test=searchweb201556_3_79_78_77_91_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją kupiłem to:

Premium Tempered Glass Clear Film Protector 0.3mm 9H 2.5D for XIAOMI REDMI NOTE 2 4G LTE HONGMI NOTE2 Free Shipping

http://www.aliexpress.com/item/Premium-Tempered-Glass-Clear-Film-Protector-0-3mm-9H-2-5D-for-XIAOMI-REDMI-NOTE-2/32446946991.html

(from AliExpress Android)

Jestem zadowolony. Jest gładkie nie zmienia kolorów. Czy wytrzymałe zobaczymy. Kupując droższe wcale nie ma pewności że lepsze. Dopasowanie jest ok. Naprawdę nie nam się do czego przyczepić.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy można zerwać szkło i nałożyć ponownie? Czym umyć? Mam mocolo i jest ok. Na górze przy kamerze źle wyczysciłem i powstało kilka malutkich pęcherzyków. Niby nic takiego ale drażni. To jak mogę zerwać i nałożyć ponownie?

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można, praktycznie będzie gorzej, klej już nie ten sam i więcej paprochów. Osobiście bym odradzał, chyba że masz pewne ręce i nie narobisz sobie większych szkód. Raczej wodą, a później tylko ją wypchać, ale mógłby się ktoś bardziej doświadczony w kwestii czyszczenia wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin.M napisał:

A powiedzcie czy można zerwać szkło i nałożyć ponownie? Czym umyć? Mam mocolo i jest ok. Na górze przy kamerze źle wyczysciłem i powstało kilka malutkich pęcherzyków. Niby nic takiego ale drażni. To jak mogę zerwać i nałożyć ponownie?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

 

 

Niestety mi ta sztuka się nie udała. Nie ma czym wyczyścić, można tylko pomazać, każde przyklejenie jest coraz gorsze, coraz więcej paprochów. Jak stwierdziłem że nic z tego nie będzie dla testu umyłem szkło w płynie do mycia naczyń i o dziwo przykleiło się bardzo dobrze, ale czekając do pełnego wyschnięcia pozostają plamy i zazwyczaj coś się przyklei do szkła od strony kleju, więc paprochy pojawiają się w różnych nowych miejscach (jedne usuwamy inne się pojawiają). Myłem i kleiłem wielokrotnie. Jednym słowem jak raz źle przykleisz, już raczej nie poprawisz. Najlepiej kleić w łazience jakiś czas po kąpieli jest wtedy stosunkowo wilgotno i mało paprochów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja je mam i jestem zadowolony. Ma jeden mankament o którym pisałem wcześniej, do niczego więcej nie mam się jak przyczepić. A z palcowaniem, to pewnie jak z każdym szkłem. Tłuste paluchy - brudne szkło, suche - czyste. Za 10 zeta nie ma co się czepiać. Nie jest to jakaś poważna kwota, żeby nie zaryzykować i sprawdzić samemu. Mam je już od dłuższego czasu, dotyk ok, nie ma tendencji do odklejania się.

Wytapalkowane z XRN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Z góry przepraszam, jeżeli była o tym szkle mowa. Jeśli tak, to nie zauważyłem...

 

http://allegro.pl/szklo-hartowane-xiaomi-mi4-redmi-2a-redmi-note-2-i5761655728.html - będzie "okej"? Zawsze używałem folii, na każdym telefonie. Teraz, mając droższe dziecko, chcę mieć choć troszkę większą ochronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, gwalberg napisał:

Czyli pójdę w Twoje ślady. Z tym, że chyba to jednak jest troszkę coś innego, niż ode mnie, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2015, 17:48:28, Carburator napisał:

Ja je mam i jestem zadowolony. Ma jeden mankament o którym pisałem wcześniej, do niczego więcej nie mam się jak przyczepić. A z palcowaniem, to pewnie jak z każdym szkłem. Tłuste paluchy - brudne szkło, suche - czyste. Za 10 zeta nie ma co się czepiać. Nie jest to jakaś poważna kwota, żeby nie zaryzykować i sprawdzić samemu. Mam je już od dłuższego czasu, dotyk ok, nie ma tendencji do odklejania się.

Wytapalkowane z XRN2

Czy bezproblemowo Ci się odkleiła ta tylna powłoka przy pomocy naklejki ? Próbowałem zamontować niestety nie udalo się. Powłoka nie chciała zejść. Następnie zamontowałem MOCOLO i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Z góry przepraszam, jeżeli była o tym szkle mowa. Jeśli tak, to nie zauważyłem...

 

http://allegro.pl/szklo-hartowane-xiaomi-mi4-redmi-2a-redmi-note-2-i5761655728.html - będzie "okej"? Zawsze używałem folii, na każdym telefonie. Teraz, mając droższe dziecko, chcę mieć choć troszkę większą ochronę

Pisałem już o nim wcześniej. Drugi raz mi się nie chce 😈

Wytapalkowane z XRN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym brał tańsze, bo jakośc szkła wszędzie pdobna. Jedyny problem, to ostatnie kilka stron w tym temacie, gdzie ludzie pisali o odklejaniu i innych. Wystarczy poczytać. Według mnie, możesz brać nawet te za 9zł, gorsze dużo nie będzie od tamtych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już ci pisałem różnicy nie odczujesz w szkle za 1$ do takiego za 5-10$. Nawet lepsze może być to tańsze, zależy od sztuki. Do linku powyżej, Xiaomi nie produkuje folii czy szkła hartowanego, nie jest to żaden oryginał. Ja używam FlexibleGlass od 3mk i sobie chwalę, cena może odstraszać - ponad 50zł z wysyłką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. u mnie Mocolo wytrzymało 3 miesiące , odklejeń nie zauważyłem, 

natomiast zaczeło samoistnie pękać..

Pierwsze pęknięcie, podejżewam nastąpiło jak tel,miałem w kieszeni.

Drudie i trzecie (nie wiem w jakim momęcie)

Ostatecznie popękało (tu nie dziwne :) ) Tel. spadł mi po schodach z 2 metrów i spadł 

na kant wyświetlacza, miałem plecki z rantami (takie przeźroczyste) w miejscu zdeżenia

rozcieło się , szkło rozbite.., ale tel cały :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem szkła na ekranie, kiedyś przez chwilę folię. Jednak że telefon może teraz być narażony na ekstremalne warunki postanowiłem założyć. Kupiłem i założyłem, wszystkie pięknie, ładnie, uważam że szkło jest bardzo dobre. Tylko że nie jest idealnie dopasowane na długość, minimalnie, pół milimetra jest do rantu z jednej strony i z drugiej. To jest normalne, czy dobre szkło musi idealnie pasować i przylegać do rantu nawet bez pół milimetra?

Te szkło kupiłem:

http://www.aliexpress.com/item/9H-2-5D-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Protective-Film-For-Xiaomi-Redmi2-redmi-red-rice/32309176476.html

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...