Skocz do zawartości

Szkło hartowane Redmi NOTE 2


adek19

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kurzu i innego badziewia w powietrzu.

Zabieg wykonujemy w łazience. Uprzednio odkręcamy gorącą wodę, żeby zrobić lekką "saunę" w pomieszczeniu. Wtedy paprochy z powietrza, w dużym stopniu są zlikwidowane.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

A zaparowany ekran nie przeszkadza w przyklejaniu szkła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój o nic. Będzie OK.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

Czyli rozumiem, że nie. Pytam, bo ostatnio naklejałem szkło i czekałem, aż wilgotność w łazience spadnie bo mi ekran cały parował i myślałem, że nic z tego nie będzie. Jak już wilgotność spadła i ekran przestał parować, to się okazało, że kurz jest od nowa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to bardzo dobrze odtłuszczony ekran. Nie tylko na środku, ale także bardzo dokładnie brzegi. Warto poświęcić minutę dłużej. Potem dokładnie osuszyć specjalną bezpyłową ściereczką, a po delikatnym położeniu szyby zobaczycie jak wypycha ona swoim ciężarem powietrze spod siebie. I nawet nie trzeba wtedy dodatkowo dociskać szyby, gdyż zrobi to za nas sama. Nie ma się czego bać.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam org szkło tempered od Xiaomi i po 2 tygodniach zaczyna się odklejać ;)

 

Chyba zamówię z 3mk .. mają już na Redmi Note 2.

Ciezko mi w to uwierzyc. Co prawda ja mam przyklejone szklo firmy mocolo, ale moim zdaniem po prostu zle wyczysciles szklo. Ja to zrobilem tak, ze najpierw bardzo dokladnie wyczyscilem wyswietlacz chusteczka chigeniczna (najwazniejsze sa krawedzie wyswietlacza), a dopiero potem rowniez starannie przetarlem sciereczka nasaczona jakims preparatem.

W moim przypadku przy jednej krawedzi dostal sie paproch, a przy innym rogu "tluszcz" z palca, ale minal juz miesiac i nadal szklo sie dobrze trzyma.

Tu

jest dobry filmik.

Oczywiscie jest jeszcze taka mozliwosc, ze niestety trafil Ci sie wadliwy produkt.

Edytowane przez redminote2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejałem tym samym sposobem. Zero pęcherzyków powietrza. Było pięknie, no ale po 2 tygodniach się zwyczajnie odkleja. I to nie w rogu, ale kilka milimetrów od krawędzi. Idealnie z ramką było dopasowane. 

 

No cóż, może kiepski klej, nie wiem. Teraz chyba zamówię z mk3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejałem tym samym sposobem. Zero pęcherzyków powietrza. Było pięknie, no ale po 2 tygodniach się zwyczajnie odkleja. I to nie w rogu, ale kilka milimetrów od krawędzi. Idealnie z ramką było dopasowane. 

 

No cóż, może kiepski klej, nie wiem. Teraz chyba zamówię z mk3. 

Potwierdzam problem! Już drugie szkło i za każdym razem po dwóch tygodniach zaczyna się odklejać na rogach i co ciekawe tych górnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie nosicie przypadkiem telefonu w kieszeni? Tam się pewnie lekko wygina i dlatego szkło zaczyna odklejać się w górnej lub dolnej części.

Wytapalkowane z Redmi Note 2.

 

A mam nosić w torebce? 

 

Akurat teraz siedzę w domu bo mam wolne, telefon leży cały czas na biurku / łóżku. Odkleiło się w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakładałem to mocolo i docięte idelnie nie jest, jest za długie o milimetr może dwa.

Dopasujemy oczko kamery idealnie w środku to będzie minimalnie wystawać od dołu za ekran.

Trzeba iść na kompromis, niezbyt wyśrodkowane oczko kamery i wtedy kończy się idealnie z ekranem na dole.

http://www.aliexpress.com/item/Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Hongmi-Note-2-Redmi-Note-2-Hottest-2015/32443242708.html

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szkło Wozinsky i jak do tej pory nic się z nim nie dzieje. Kupiłem na Aledrogo za dychę.

Pisałem o nim w tym poście:

http://miuipolska.pl/forum/topic/6272-polecane-casecover-do-redmi-note-2/?do=findComment&comment=85505

Edytowane przez Carburator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakładałem to mocolo i docięte idelnie nie jest, jest za długie o milimetr może dwa.

Dopasujemy oczko kamery idealnie w środku to będzie minimalnie wystawać od dołu za ekran.

Trzeba iść na kompromis, niezbyt wyśrodkowane oczko kamery i wtedy kończy się idealnie z ekranem na dole.

http://www.aliexpress.com/item/Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Hongmi-Note-2-Redmi-Note-2-Hottest-2015/32443242708.html

c076b48d0a7be6f7101c13fae34e47c1.jpg

Przepraszam za jakość zdjęcia lecz coś widać :-P

Moje mocolo trochę się różni od tego co opisałeś, po za tym już się odkleja 5 dni od nałożenia, dzisiaj rano się budzę a tu takie coś, a telefon leżał grzecznie na półce :-/

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majster napisał:

Drogi kolego, a poratowałbyś linkiem do zakupionego przez Ciebie szkła?

To nie jest dokładnie ta aukcja i... uwaga... to nie jest dokładnie ten produkt, ale uwierz mi, to jest to samo szkło. Chodzi w różnych pudełkach, na allegro jako Wozinsky, gdzie indziej się nazywa inaczej i znajdziesz je w 10-ciu różnych pudełkach. Co się nie zmienia to samo szkło i dodatkowe bajery typu szmatki i guide stickery - po tym można poznać, że to ten sam produkt na 99%. Jak się porozglądasz po aukcjach na aliexpress, to na pewno dojdziesz to tego samego wniosku.

Poniżej tylko dwa przykłady:
http://www.aliexpress.com/item/For-100pcs-Xiaomi-RedMi-note-2-Tempered-Glass-screen-protector-Hongmi-note2-screen-protector-with-retai/32448224965.html?spm=2114.031010208.3.140.1AWfta&ws_ab_test=searchweb201556_1_71_72_73_61_74_75,searchweb201644_5,searchweb201560_9

http://allegro.pl/szklo-hartowane-xiaomi-mi4-redmi-2a-redmi-note-2-i5714487232.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, to jest to super hiper szkło Mocolo tak zachwalane przez nie-będę-pokazywał-palcem-kogo? Jedno źle dociętę, inne się odkleja w kieszeni?

Ja kupiłem jakiegoś no-name'a za grosze i nawet grama problemów nie mam.

Strzelam, ze zle wyczyscil ekran. Trzeba to zrobic bardzo dokladnie, a w szczegolnosci dobrze trzeba przetrzec krawedzie. Ja to zrobilem najpierw chusteczka, a potem dolaczona nasaczona czyms sciereczka. Jak przyklejalem szklo miesiac temu to sie nie dokleil jeden rog (jakies 1-2mm powierzchni), ale to dlatego, ze dotknalem palcem wyswietlacza. I mimo tego szklo trzyma sie caly czas tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dostałem MOCOLO po miesiącu czekania, nacieszyłem się nim 2 minuty bo dostał się mały kurz pod szkło podczas przyklejania, chciałem go wyjąć a skończyło się jeszcze gorzej, dycha w plecy i leje na te szkła, niech się rysuje i tak telefon bez rewelacji a właściwie jego soft i aparat :)

Edytowane przez tmdevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od tygodnia Flexible Glass od 3mk, bez zbędnych wycięć (tylko głośnik) i szkiełka wogóle nie widać. Przyklejone idealnie, żadnych paprochów. Wycięte też równo z telefonem. Dodatkowo nie jest "szare" jak inne folie czy tanie szkła. Palcować się nie palcuje, jednak ręce myję często, koledze dałem na 5min i zaraz cały brudny, więc to nasza kwestia. Boki proste - teoretycznie powinny się zadzierać o spodnie czy cokolwiek ale nie mam takich problemów, a cały czas poza używaniem spędza w kieszeni.  Tanie nie jest, 50zł, ale na pewno warte tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze działa ;) Lepiej wydać raz a dobrze, niż żeby to miało wyglądać jak na powyższym zdjęciu albo po opisach. Zresztą tak samo miałem w poprzednim telefonie, najpierw zakup Orzly za 60zł, wytrzymało 1.5 roku, później co miesiąc lub dwa wymiany szkieł po kilka dolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tmdevil napisał:

Ja właśnie dostałem MOCOLO po miesiącu czekania, nacieszyłem się nim 2 minuty bo dostał się mały kurz pod szkło podczas przyklejania, chciałem go wyjąć a skończyło się jeszcze gorzej, dycha w plecy i leje na te szkła, niech się rysuje i tak telefon bez rewelacji a właściwie jego soft i aparat :)

Też mam jednego śmiecia pod szkłem ale na szczęście nie dużego i nie pokusiło mnie o odklejanie, bo skończyło by się źle :)

U mnie na szczęście nic się nie odkleja na brzegach, ważne tu jest dokładne ułożenie aby koniec szkła kleił się jeszcze do ekranu a nie wystawał za. Na pewno nie należy przyklejać szkła jak pokazują na wielu filmach, na kozaka przyłożyć do ekranu i puścić a potem nacisnąć na środek szkła i gotowe. Trzeba raczej dobrze dopasować od głośnika wycięcia docisnąć lekko i kleić powoli dalej podobnie jak folie, takie na szybko będzie przyklejone pozornie dobrze na potrzeby filmu wystarczy. Ale wystający nawet 1mm poza ekran to po kilku dniach efekt taki borys90 pokazał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mocolo. Wcześniej miałem miesiąc to darmowe do telefonu. Widzę różnice w dwóch aspektach. Nigdy mi się żadne szło nie odkleiło, więc nie rozumiem waszych problemów, ale to co na plus, to akcesoria montazowe, w mocolo jak mi pyłek wpadł, to sobie naklejką ściągnąłem. Po drugie jest super ostry obraz, tzn nic zmienia w nim i zdecydowanie jest mniej tłuste.. Jedno przetarcie i błysk. Jedyne co, to trafiła mi się opcja z jednym dużym wycieciem, a nie oczkiem na każdy czujnik. Za 2.4 $, bo tyle mnie wyszła sztuka (zamówiłem dwie w pakiecie) ekstra się opłaca.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, d3tr0 napisał:

Ale wystający nawet 1mm poza ekran to po kilku dniach efekt taki borys90 pokazał.

 

U mnie nic nie wystawało, zrobiłem tak jak kilka osób polecało czyli w "łaźni parowej" wszystko było pięknie i byłem zadowolony z folii gdyby nie ten felerne odklejenie się pewnego razu u to od razu z grubej rury.

Po za tym zakupiłem z alledrogo szkło Wozinskiego http://allegro.pl/szklo-hartowane-xiaomi-mi4-redmi-2a-redmi-note-2-i5761655728.html a czesniej miałem jeszcze najtańsze z aliexpress http://www.aliexpress.com/item/Amazing-9H-0-3mm-2-5D-Nanometer-Tempered-Glass-screen-protector-for-XIAOMI-REDMI-NOTE-2/32445718825.html?spm=2114.01020208.3.2.vdMmVX&ws_ab_test=searchweb201556_1_79_78_77_91_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9 porównałem obydwa szkła dosyć skrupulatnie, mają identyczne rozmiary, wycięcia oraz są gładkie krawędzie, lecz od polskiego sprzedawcy dostajemy pełen pakiet ściereczek oraz naklejka do usuwania kurzu a od majfrienda tylko samo szkiełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...