Skocz do zawartości

Brak aktywnej karty


Jarczan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Sprawa wygląda tak kupiłem używany mi3 raczej oryginalny, czytałem o rozpoznawaniu podróbek itp testy wydajności też sie pokrywają, ale do rzeczy .

Na początku bawiłem się bez karty sim śmigałem patrzyłem wydajność aplikacje itp, ale w końcu przyszedł czas sie połączyć z kartą sim (mam play). Na początku włożyłem jak w normalnym telefonie i nic, pierwsze spojrzenie w internet, trzeba miec jakieś konto no ok. To zrobiłem dla pewności reset, wkładam kartę, odpalam widzę ekran z ustawieniami (język, wi-fi)  dochodzi mi do tworzenia, konta biorę zalecane powiąż z numerem, ale nie działa wyskakuje błąd kiedy klikam wyślij. Biorę przez maila w tym samym momencie doszedł działa ale nadal nie mam numeru, to też moje pytanie brzmi co robić.

Z góry dziękuje za pomysły

(ps samą karte chyba widzi bo jak jej nie było to miałem ikonę ze jej nie ma, teraz mam po prostu zero kresek zasięgu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Co ma jedno z drugim. Przecież w MIUI nie ma niczego co blokuje internet czy kartę sim. Nie trzeba też posiadać konta Xiaomi. Jest to opcjonalne.

Sugeruję byś powiedział w ogóle więcej szczegółów, jaki masz rom, jaką wersję i nazwał po imieniu co widzisz na ekranie a nie jakieś konto, widzę jakiś ekran z jakimś napisem, pomóżcie...

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta nie jest nowa (w sumie to swoje lata ma), ale była cały czas w użytku. Na ekranie po prostu mam zero kresek zasięgu przekreślonych X. Kiedy telefon jest zablokowany w Lewym górnym rogu mam (brak usługi). Aczkolwiek jak wchodzę
Bezpieczeństwo->Usługi sim to to wyświetla mi sie Play . Z inną kartą jeszcze nie próbowałem ale zaraz zobaczę.
A wersja sytemu o ile sie nie mylę to 18.0.0 przynajmniej sie to tak wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra poradnik ogarnę ale wybór wersji mniej 

Wersje stabilne MIUI v6 MIUIPolska (na bazie wersji rozwojowych) Wersje stabilne MIUI v6 Xiaomi.eu z PL (na bazie stable od Xiaomi, bez root)

Dobra zainstalowałem nowy rom tak na początek zainstalowałem starszy nie było sieci , później zainstalowałem najnowszy. Obecnie sytuacja wygląda tak że mam w powiadomieniach (aktywacja karty sim Przygotowywanie do wysłania SMS) Mam czekać na tego sms'a czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Jednak problem leży gdzieś indziej po zrobieniu różnych kombinacji z systemem, progresu nie było. Aktualnie mam 5.8.28 w wersji oryginalnej wgranej przez miflash. W każdym razie okazało sie że karta działa telefon tez ja widzi tylko nie mam zasięgu w mieszkaniu, po wyjściu na zewnątrz zasięg sie pojawia  (aczkolwiek znika w różnych momentach nie można powiedzieć aby był stabilny). Ma ktoś może jakiś pomysł jaki jest powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh no tak to jest jak się kupuje byle gdzie i najtaniej. Bo to już było widać po pierwszym poście co pisałeś i potem ta dziwna stara wersja MIUI. Gdybyś kupił sobie telefon jak inni na polecanych sklepach miałbyś wszystko z głowy i bawił się nowym telefonem.

A tak masz kłopot za kłopotem. Warto było te parę zł oszczędzić?

 

Jeśli zasięg masz taki mizerny a jesteś pewny, że powinien być to znaczy że możesz mieć niedociśniętą wtyczkę anteny do płyty głównej lub do dolnej części USB. A to by oznaczało, że nie dosyć że telefon masz niepewny to jeszcze ktoś w nim grzebał lub miał telefon wypadek np. wymianę LCD.

 

Poza tym wgraj miuipolska 5.9.10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...