stanzil

Problem z kartą SD

Recommended Posts

Witam. Mam problem z kartą SD (32GB Toshiba Exceria) - nie może jej podłączyć. Na początku nawet tego nie zauważyłem, ale zobaczyłem komunikat w górnej belce powiadomień "nośnik USB uszkodzony" - kliknąłem na to, wyświetlił się komunikat z pytaniem o formatowanie nośnika, telefon się zresetował... okazało się, że zamiast formatu karty, zrobił wipe całego telefonu. A bawiłem się w ustawianie programów przez cały dzień :mad:  Po resecie zrobiłem to samo z inną kartą i też zrobił wipe systemu :cool:  

Karta jest zdrowa - przeskanowałem ją w komputerze. Również próbowałem ją podłączyć usuwając całkowicie partycję na PC - bez skutku. Przy wejściu w ustawienia -> "wyczyść nośnik USB" -> "podłącz nośnik USB" przez sekundę pokazuje stan dostępnej pamięci i wraca do stanu poprzedniego.
 

Dodam, że kartę skanowałem na obecność błędów i formatowałem na wszystkie sposoby ( FAT32, NTFS, EXT4 i bez żadnej partycji), a nawet wgrałem z powrotem oryginalny ROM. Efekt zawsze ten sam.

 

Będzie coś z tego czy po prostu telefon nie jest kompatybilny z tą kartą i muszę kupić nową?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wejdz urzadzenie/pamiec/wyczysc nosnik usb ---sformatuje ci karte i bedzie dzialac (oczywiscie wczesniej formatnij ja do fat32)

 

Ps. rano tez sie lapnalem na format calego systemu w ten sam sposob :mad: a jak sie uporasz podziel sie screenem ze szczegółowymi wynikami antutu :D prosze

 

Wielokrotnie klikałem na wyczyść nośnik - na pół sekundy pokazywał się pasek pokazujący stan nośnika i wracało do poprzedniego stanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sciagnij mini tool partition wizard free np. albo inne podobne dzielo  i sformatuj tam karte do fat32 po czym sprawdz jeszcze raz i ew. sprawdz w telefonie inna karte jeszcze

 

Tak jak pisałem - formatowałem kartę w FAT32, NTFS, EXT4 w mini tool partition... bez skutku.

Sprawdzałem inną kartę 8 GB - działała.

 

A jeśli chodzi o antutu to mam 40847 punktów.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobno był bug z SD class 10, w 5.9.10 powinien być naprawiony.

 

Mam najnowszą wersję z MIUI Polska - 5.9.11

Edited by stanzil

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy ktos juz zna rozwiazanie wspomnianego wyzej buga ?

 

Chcę Ci kolego donieść, że już miałem na allegro zamawiać nową kartę, ale od niechcenia wykonałem jeszcze jedną próbę włączenia karty - i SIĘ UDAŁO  :-P Wykonałem format w SD Formatter (format size Adjustment na ON) i zainstalowałem najnowsze MIUI Polska. Karta śmiga.

Edited by stanzil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tja, ja też się załapałem dziś na tego buga.

Wsadziłem w telefon kartę 16G SandDiska z partycją ext2.

Telefon grzecznie poinformował że karta jest nieużywalna, zaoferował sformatowanie... i odpalił miRecovery robiąc wipe.

A tyle się naustawiałem :)

(nie, karty oczywiście nie sformatował... musiałem ręcznie, via gparted)

Edited by steev

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też miałem problem po włożeniu karty SD 64 GB 10 class telefon nie widział jej a komputer na kablu USB widział ( karta SD 2 GB działała normalnie), formatowanie nie pomagało.

W powiadomieniach wyskoczyła informacja o urządzeniu USB, kilkukrotne kliknięcie informacji wyskoczyła informacja czy sformatować kartę lub wyczyścić kartę (nie pamiętam). Po formacie/czyszczeniu telefon zresetował się a karta jest widoczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.