Skocz do zawartości

Nowy model: libra (Mi5?)


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu w romie widnieje nazwa kodowa libra czyli nowego telefonu Xiaomi z serii MI. Jak wiadomo libra to kolejna nazwa z tej samej rodziny telefonów nazwanych jak znaki zodiaku.

(np MINote to virgo).

Wychodzi na to, że Mi5 będzie libra.

A i oto pierwsze szczegóły:

dpaste.com/2645D7Y

Tak. MI5 będzie miał coś co tu nazwali Edge control. A będzie to najprawdopodobniej kontrola krawędzi ekranu. Mi5 widocznie pójdzie stylistycznie w ślady MINote i także otrzyma zakrzywiony ekran - jednak tu krawędzie będą miały jakieś funkcje.

Z innych ciekawostek, dziś do wersji 5.9.14 dodano 2 nowe funkcje kamery Tilt shift i Fish Eye. Ale tylko do przyszłego libra.

Na szczęście już udało mi się uruchomić Tilt Shift na Mi4 i pewnie będzie się dało na MINote.

Wysłano z MI Note

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol myślałem, że każdy to wie, wystarczy wpisać na youtube czy google. 

Tiltshift powoduje, że na zdjęciu wszystko wygląda jakby było makietą (małe ludziki, samochody itp), nic powalającego ale efekt jest.

Fish eye to rybie oko... ;p nie wiem co więcej tu opisywać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexusy dostają cały czas akrualizacje + od groma customów ;)

Moim zdaniem trochę wstyd, że programiści Xiaomi bawią się w nic nie znaczące nowe opcję a sam Acid dodaje fajne nowe funkcje na stare telefony.

Fajnie ta nowa opcja tilt shift wygląda... Zobaczymy jak to będzie w praktyce ;)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tym fisheye. Nie udało się go uruchomić, pewnie brakuje jakiegoś liba co ma nowy model.

Ale to widać jest zupełnie oddzielna funkcja z kategorii tych z lewej strony aparatu czyli slow-motion, time-lapse, tiltshift.

Raczej nie jest to zwykły filtr, być może jest wtedy tam jakaś regulacja.

 

 

Nexusy dostają cały czas akrualizacje + od groma customów ;)
Moim zdaniem trochę wstyd, że programiści Xiaomi bawią się w nic nie znaczące nowe opcję a sam Acid dodaje fajne nowe funkcje na stare telefony.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

To jakoś nijak ma się z tym tematem i kwestią Xiaomi.

Przecież każdy producent tak ma. Choćby Apple by mieć zdjęcia kontaktów (czyli UI który jest od dawna w MIUI 6) musisz mieć iPhone 6 plus bo w 6 nie ma. Z aparatami jest podobnie chyba. Są funkcje w iPhone 6 których nie ma w iPhone 5 czy 4. 

Wyobraź sobie, że jest aktualizacja któregoś dnia i te same funkcje aparatu z HTC M9 idą do M8, M7 i może jeszcze starego One X - bo analogia do Xiaomi jest tu też zachowana. Masz coś takiego? No chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wychodzi na to, że 22 września będzie Mi4c:

http://en.miui.com/thread-160747-1-1.html

 

Czy to będzie libra? Teoretycznie nie widziałem innej nazwy modelu. 

Wtedy czemu Mi4i ma ferrari i Mi4c libra? Dziwne to to.

 

I czemu podają od tak do wiadomości publicznej, że będzie MI4c a zawsze flagowiec był tajemnicą.

 

Z drugiej strony czytałem, że Qualcomm ma masowo robić Snapdragona 820 dopiero w 2016 więc może z Mi5 czekają jeszcze?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wychodzi na to, że 22 września będzie Mi4c:

http://en.miui.com/thread-160747-1-1.html

 

Czy to będzie libra? Teoretycznie nie widziałem innej nazwy modelu. 

Wtedy czemu Mi4i ma ferrari i Mi4c libra? Dziwne to to.

 

I czemu podają od tak do wiadomości publicznej, że będzie MI4c a zawsze flagowiec był tajemnicą.

 

Z drugiej strony czytałem, że Qualcomm ma masowo robić Snapdragona 820 dopiero w 2016 więc może z Mi5 czekają jeszcze?

Faktycznie dziwne. Obawiam się jednak że taki będzie z niego flagowiec jak z Mi4i. podobna specyfikacja jak Mi4/Mi4i w odrobinę lepszej obudowie... Delikatna zmiana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...