Jump to content

Instalacja TWRP na telefonie.

Komi5

Recommended Posts

Witam. Ogólnie sprawa wygląda tak. Chciałbym zainstalować TWRP na swoim telefonie.

Posiadam najnowszą wersję HyperOS 1.0.3 dla Xiaomi Redmi Note 13 4G, TWRP dla tego modelu też mam pobrane z MIUIPolska.

Próbowałem instalować według instrukcji wypisanej na stronie co do pierwszej instalacji TWRP, ale za każdym razem wyskakuje mi błąd że Fastboot nie jest odbierane jako bezpośrednia komenda/polecenie. Dlatego proszę jeśli ktoś mógłby mnie za rękę pokierować krok po kroku, to byłbym wdzięczny.

3 minuty temu, Komi5 napisał(a):

Próbowałem instalować według instrukcji wypisanej na stronie co do pierwszej instalacji TWRP, ale za każdym razem wyskakuje mi błąd że Fastboot nie jest odbierane jako bezpośrednia komenda/polecenie.

Nie masz prawdopodobnie pliku fastboot.exe w katalogu, z którego próbujesz zainstalować TWRP. Jeśli masz, to być może jesteś w PowerShellu, gdzie aby wykonać polecenie z exe trzeba wpisać .\fastboot.exe twoja_komenda.

ja to robię zawsze tak ... zakładam katalog na dysku C o nazwie twrp tam wrzucam plik fastboot exe i obraz twrp któremu zmieniam nazwę - i tu tak przewrotnie - na twrp 🙃 czyli mamy w tym katalogu dwa pliki ... potem odpalam sobie CMD jako administrator i tam daje komendy dosowe (tak - było kiedyś coś takiego jak DOS ... jeszcze przed erą windowsow ... dyskowy system operacyjny ...) te komendy to najpierw cd.. żeby wejść na dysk c a potem komenda cd twrp żeby wejść do tego katalogu który założyliśmy i gdzie są pliki ... no i potem już jedziemy komendami fastboota ... w sumie tyle ... zawsze idzie bezproblemowo ...

ps. czasami mogą być problemy z komenda flash czy boot - z tego co się orientuję są różne obrazy twrp - niektóre pod komendę boot a niektóre pod flash ... też kiedyś miałem taką sytuację - że - o ile pamiętam chyba flash nie chciało przejść to zapisałem w komendzie zamiast flash -> boot - i on załadował to twrp tak "jednorazowo" ale za to już w samym twrp jest w advanced opcja flash current twrp - i w ten sposób to zapisałem na stałe w partycji recovery ... 🙃

Edited by Master