Jump to content

POCO F3 / Redmi K40 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.6.0.TKHCNXM - Android 13

Recommended Posts

Wątek poświęcony najnowszej aktualizacji wersji stabilnej HyperOS od Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 / Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/HyperOS-STABLE-RELEASES/HyperOS1.0/xiaomi.eu_ALIOTH_OS1.0.6.0.TKHCNXM_13.zip/download

ROM trzeba ściągnąć ręcznie - OTA go nie znajdzie!

ROM można zainstalować zarówno w TWRP, jak i przez fastboota: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

• 2 weeks later...

nie wiem jak w tym modelu / romie ale u mnie po rozwinięciu centrum funkcji ikonka budzika jest cały czas widoczna ... oczywiście nie widać jej w trybie pulpitu ... o czym zdecydowalo Xiaomi w swej nieskończonej mądrości ... sprawdź czy jest włączona w ikonach paska statusu ... to masz w ustawieniach / powiadomienia i pasek statusu - jak tam jest włączona to po rozwinięciu górnej belki powinna być widoczna - jeśli nie jest to jakiś bug w systemie ... no i temat do zgłoszenia 🙃

• Thanks 1

11 minut temu, Piotr Książek napisał(a):

W centrum funkcji jest ikona,chodzi mi o tryb pulpitu.Czyli tak ma być wg Xiaomi,szkoda że nie dali wyboru dla tych co chcą na pulpicie widzieć alarm.Dzieki Master.

a wiesz że pisaliśmy o tym tu sporo swego czasu ... wybór jest - owszem - ale część tych ikon jest podobno na tzw. Black list Xiaomi 🙃 u mnie to choć dobrze że pokazuje się ikonka VPN ... a reszta juz nie ... mi osobiście najbardziej brakuje ikonki NFC (która jest widoczna tylko po rozwinięciu centrum funkcji - w ogóle to trochę bez sensu - bo po rozwinięciu i tak widać że jest włączona ... czyli mamy ja pokazana niejako dwa razy - za to w trybie pulpitu w ogóle 🙃) a budzik czy mam włączony to widzę na pulpicie w widgecie pogodowym ... więc to w sumie mi nie przeszkadza że jej nie widać w pasku statusu ...

Screenshot_2024-06-29-10-56-25-082_com.miui.home.jpg

Edited by Master

Nikt o tym nie wspomina, ale Xiaomi zablokowało jakoś możliwość wgrania innego kernela. Po instalacji przez twrp mamy bootloop, nie można też wejść do recovery. Lekarstwa na to nigdzie nie znalazłem. Żeby telefon wrócił z martwych wystarczy instalacja romu przez fastboot. Jak ktoś wie jak to obejść chętnie posłucham

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...