Jump to content

Redmi Note 12S (codename: sea) nagrywanie rozmów

Recommended Posts

W jaki sposób uzyskać nagrywanie rozmów na Redmi Note 12S (codename: sea)?

Nie ma (i chyba nie będzie) modyfikacji xiaomi.eu dla tego telefonu, ale widzę że ktoś oferuje płatną usługę uruchomienia/wgrania nagrywania rozmów w tym telefonie (i to prawdopodobnie bez odblokowania bootloadera, bo deklaruje czas 1-2 dni)

Czy tu można jakoś wgrać dialer Xiaomi?

Ew czy nagrywanie jest w którymś z romów z innych niż EU regionów, np taiwan?

Czy jest jakaś instrukcja która pomoże mi w jednym bądź drugim rozwiązaniu?

Obecnie telefon ma wersję MIUI:

MIUI Global 14.0.4

14.0.4.0(THZEUXM)

Wersja Android 13 TP1A.220624.014

Jest oczekująca aktualizacja, ale na razie jej nie instaluję

Edited by lukecz

Ja mam telefony tylko ze snapem więc nie pomogę nie wiem czy romie na Taiwan jest nagrywanie rozmów

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)

Prawdopodobnie w tajwańskim Romie jest tak jak w indonezyjskim - dialer Xiaomi.

A czy masz może instrukcję jak wgrać ROM przez fastboot w tym telefonie?

EDIT:

Znalazłem taką instrukcję na tym portalu:

https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/#jak-zainstalowac-rom-pierwszy-raz-przez-fastboot

U mnie w rozpakowanym romie nie mam "first_install_with_data_format", ale jest "flash_all.bat" - podłączyć telefon w trybie Fasboot i uruchomić ten plik?

111.png

Edited by lukecz

no trudno się dziwić że nie znalazłeś plików wykonywalnych Xiaomi eu w romie globalnym ... to są różne systemy i różnie się je wrzuca ... rom global czy to w wersji TW czy ID wygrywasz programem miflash mając odblokowany bootloader i w trybie fastboot - tam zaznaczasz przed flashem czy chcesz zrobić lock czy nie - jeśli masz telefon z globalnej dystrybucji to możesz ... jeśli chińczyka - nie ... to co pokazałeś to plik z romem z końcówką tgz ... ogólnie pod miflash musisz ściągnąć też właściwą wersję romu - czyli przeznaczona pod fastboot ...

Edited by Master

Posted (edited)

Ten plik z romem o którym pisałem (nie globalny, to rom na Tajwan) pochodzi ze strony miuirom.org (https://miuirom.org/phones/redmi-note-12s) i wybrałem wersję Fastboot

Pobrany plik jest spakowany .tgz, ale w środku jest .tar (i to rozpakowany .tar ma strukturę taką jak opisałem w poprzednim poście)

Ponawiam pytanie, czy "flash_all.bat" jest tym co powinienem użyć (odnosząc się do podlinkowanej wcześniej instrukcji z tej strony), czy lepiej użyć MiFlash?

image.thumb.png.5eb2e3d2a6e1cca21669cfbfd2046cdb.png

Edited by lukecz

Ta instrukcja dot romu xiaomi.eu dotyczy przecież romu w wersji Fastboot, w którym podobnie istnieją pliki wsadowe i skrypty do instalacji bez MiFlash, jak w moim pliku z romem z Tajwanu. Stąd przywołanie tej instruckcji i pytanie o to czy użyć metody z uruchamianiem plików wsadowych/skryptów (jak w xiaomi.eu) czy jednak skorzystać z MiFlasha (jak w instrukcji do której link podesłałeś). Domyślam sięże może nie mieć to znaczenia, ale wolę się upewnić - w końcu to Mediatek i chcę zminimalizować ryzyko uceglenia tego telefonu :)
No i najbardziej to jednak chciałbym się dowiedzieć czy jeśli mam odblokowany bootloader, to czy nie powinno być problemu przy wgraniu tego dokładnie tajwańskiego romu na ten akurat telefon z EU dystrybucji (najlepiej od osób które już tą operację na tym telefonie robiły)

6 godzin temu, lukecz napisał(a):

Stąd przywołanie tej instruckcji i pytanie o to czy użyć metody z uruchamianiem plików wsadowych/skryptów (jak w xiaomi.eu) czy jednak skorzystać z MiFlasha (jak w instrukcji do której link podesłałeś).

Xiaomi.eu to xiaomi.eu, Global to Global. Używasz MiFlasha.

8 godzin temu, lukecz napisał(a):

No i najbardziej to jednak chciałbym się dowiedzieć czy jeśli mam odblokowany bootloader, to czy nie powinno być problemu przy wgraniu tego dokładnie tajwańskiego romu na ten akurat telefon z EU dystrybucji (najlepiej od osób które już tą operację na tym telefonie robiły

wiesz to musiałbyś poszukać tu na forum wątków i tematów z tym związanych i podpytać załogantów czy to w tych wątkach czy na priv o te romy - dużo osób tu o to pytało i dużo osób wrzucało tak wersję na Tajwan czy Indonezję właśnie dlatego że chciały mieć ten wbudowany dialer ... raczej nie pamiętam psioczenia i narzekań 🙃 powinno więc u Ciebie wszystko zatrybic jak należy ... najważniejsze to mieć właściwy rom dla swojego modelu no i właściwie go wrzucić ... btw. ja w ogóle nie bawię się w globale czy miflashe - uznaje wyłącznie Xiaomi eu i nie zamierzam zmieniać tej sytuacji - raz pomagałem znajomemu wrzucić oryginalny rom na mi 14 ... w miflash najważniejsze to nie zapomnieć przed rozpoczęciem procedury zaznaczyć na dole czy ma być zrobiony ponowny lock czy nie ... bo nie będzie o to pytania w trakcie ... też jakby Ci wywalało błędy związane ze sterownikami to problem łatwo można rozwiązać dodając pusty katalog w katalogu miflash - LOG czy LOGS. .. nie pamiętam już - w razie czego znajdziesz w necie ...

Właśnie dla tego telefonu nie będzie (prawdopodobnie) modyfikacji xiaomi.eu

Szkoda, bo też bym to wybrał :( Trudno, trzeba skorzystać z tego co jest

A jeśli chodzi o wgrywanie nowego softu z jednoczesnym zablokowaniem bootloadera, czytałem gdzieś że nie należy wgrywać na telefon z EU dystrybucji softu china i blokować bootloadera (lub odwrotnie, mogłem coś pokręcić)

Czy będę miał jakieś problemy w codziennym używaniu telefonu wybierając jednak opcję flashowania z pozostawieniem odblokowanego bootloadera?

3 minuty temu, lukecz napisał(a):

A jeśli chodzi o wgrywanie nowego softu z jednoczesnym zablokowaniem bootloadera, czytałem gdzieś że nie należy wgrywać na telefon z EU dystrybucji softu china i blokować bootloadera (lub odwrotnie, mogłem coś pokręcić)

Czy będę miał jakieś problemy w codziennym używaniu telefonu wybierając jednak opcję flashowania z pozostawieniem odblokowanego bootloadera?

więc po kolei ... zasada jest tu całkiem prosta - blokujesz tylko wtedy kiedy rom i telefon jest z tej samej dystrybucji ... czyli rom global i telefon global - można analogicznie telefon chińczyk i rom chińczyk też można - każda inna kombinacja - nie ... jeśli wrzucisz globala na globalny telefon i nie zrobisz locka to tak - będziesz miał problemy ... głównie z apkami uczulonymi na kwestie bezpieczeństwa ... w zasadzie każda realizująca płatności ... ale też inne np mobywatel ... to już w praktyce zobaczysz ... żeby z tym pokombinować musisz pobawić się magiskiem i jego modułami ... jest tu sporo o tym na forum ... w nie zablokowanym globalu to jedyne co możesz zrobić żeby pozbyć się tych problemów ...

Posted (edited)

Dzięki panowie za wyjaśnienie tych kwestii.

Pozostawię na wszelki wypadek odblokowany bootloader - nie jestem pewny czy rom tajwański traktowany jest jako global i istnieje zgodność o której piszecie, wszak w romach widzę osobno rom global, tajwanski, rosyjski.

W telefonie nie potrzebuję używać mObywatela lub aplikacji płatniczych, priorytetem jest bezproblemowe nagrywanie jak w starym Mi9 (który dalej jest świetny, tylko bateria nawet po wymianie na Nohona, już umiera)

Wieczorem wgram roma tw przez MiFlash, postaram się pochwalić dla potomnych czy pójdzie (o ile będzie się czym chwalić ;) )

Edited by lukecz

spoko ... działaj ... jeśli jest tak jak piszesz to pewnie faktycznie bez locka da radę ..  wiesz te romy są oznaczane osobno bo mają dodatkowa funkcjonalność i kosmetyczne zmiany w porównaniu z globalem takim normalnym globalnym 🙃 często to duperele jakieś ... dostosowane do specyfiki tych regionów ... ten dialer z nagrywaniem jest zdecydowanym odroznikiem tych wersji od tego globala typowo europejskiego ... stąd taka popularność ... bo z apkami do nagrywania też różnie bywa i też tutaj narzekali na to załoganci ... tak więc zobaczysz jak bez locka to będzie działać w praktyce ... a jak uznasz że jest ok a i lock jednak się przyda to śmiało możesz robić - szczególnie po tym co pisał pan Kacper ... tu nie pomylisz dystrybucji jeśli była jedna tylko dla tego modelu ...

Godzinę temu, lukecz napisał(a):

Pozostawię na wszelki wypadek odblokowany bootloader - nie jestem pewny czy rom tajwański traktowany jest jako global i istnieje zgodność o której piszecie, wszak w romach widzę osobno rom global, tajwanski, rosyjski.

Nie ma w kodzie różnicy - jeśli ROM jest z końcówką _global, to jest traktowany jako Global. W każdym przypadku.

Ja się tylko dziwię po co tak utrudniać sobie życie z odblokowywaniem BL, kombinowaniem, jak akurat w tym telefonie w parę minut można wgrać wersję na Tajwan, przez zmianę nazwy pliku aktualizacji.
https://www.youtube-nocookie.com/embed/5T4nXV3MfiQ?feature=oembed
Zostawiając telefon z odblokowanym BL nie będzie Ci działać masa aplikacji, np bankowe czy mobywatel. Możesz bawić się w Magiska, kombinować, wgrywać poprawki a i tak nie masz pewności czy wszystko się nie wykrzaczy w najbardziej nieodpowiednim momencie. Jak kto woli.