Jump to content

POCO M4 Pro - Przerywany dźwięk w połączeniach Bluetooth z Mekede M700s

Recommended Posts

Hej, telefon POCO m4pro. Problem dotyczy polaczenie głosowych bluetooth ze stacja android mekede m700s. Generalnie nie da się rozmawiać przez zestaw głośnomówiący z radia mekede, dźwięk się rwie, ucina i to zarówno ja słyszę przerywany dźwięk rozmówcy, jak i mnie słychać w podobny sposób. Zmieniłem telefon i na innym było ok, żadnych takich problemów podczas jazdy nie było. Pytanie czemu? Gdy korzystam z tego telefonu w innym aucie z innym zestawem głośnomówiącym jest ok. Sprawdziłem 4 różne zestawy i wszystkie z telefonem Poco działały poprawnie. Problem jest tylko ze stacja Mekede, która defacto z innymi telefonami tez działa poprawnie - nie może się "dogadać" z Poco. 

Sprawdziłem ustawienia BT w opcjach programisty w telefonie i jest ich sporo, ale nie bardzo wiem co zmienić - wszystkie ustawienia sa na "domyślne" czyli:
- Wersja AVRCP - 1,5 ( wybór od 1,3-1,6)
- Wersja MAP - 1,2 ( wybór 1,2-1,4)
- Kodeki domyślne ( wybór SBC, ACC, LDAC, Qualcomm aptX, Qualcomm aptX HD, Qualcomm aptX adaptacyjne audio, LHDC V1 do V5, włączy kodeki, wyłącz kodeki)
- Częstotliwość próbkowania 44,1kHz ( wybor do 44,1-192 khz)
- Bity na próbkę 16Bit/s (16-32 bity/s)
- Kanał mono/stereo
- Kodek dźwięku  bluetooth LDAC jakość odtwarzania ( zoptymalizowań pod katem jakości dźwięku, zrównoważony dźwięk i jakość polaczeń, itp)
- Kodek dźwięku  bluetooth LHAC automatyczna prędkość transmisji - (wybór: zoptymalizowany pod katem małych opóźnień, zoptymalizowany pod katem jakości polaczeń, zrównoważony dźwięki i jakość polaczeń, zoptymalizowany pod katem jakości dźwięku)

Które z tych ustawień są odpowiedzialne za wysyłanie i odbieranie dźwięku z zestawem głośnomówiącym?
Co pozamieniać z opcji domyślnych zeby zaczęło to działać poprawnie ?

Konflikt interesów.
Czasami tak się niestety zdarza, że się dane sprzęty nie dogadują między sobą. To jest podobnie jak z robotami sprzątającymi, że z niektórymi routerami nie idzie ich połączyć.
Nie ma to związku z ustawieniami.
Ja miałem podobny problem z połączeniem ELMa ze swoim radiem, inne elmy bez problemu się łączyły a ten jeden nie chciał mimo że na innych radiach czy telefonach bez problemu.
Osobiście pisałbym do Chińczyka żeby udostępnił inne firmware do stacji może to wystarczy, inna możliwość to wymienić moduł BT w stacji koszt samego modułu to 8-10zl
Można też spróbować dołożyć zewnętrzny moduł BT pod USB.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

Radio mam juz 2 lata wiec u chińczyka nic nie dostane. Co do wymiany modułu BT na płycie, - szukałem go ale jest on chyba zintegrowany z innym procesorem, bo nawet anteny BT na płycie nie znalazłem. Zewnętrzne BT na USB nie działają, próbowałem z jednym ale to musiałoby miec jakiś sterownik pod androida i działać jako master a tego raczej nie uzyskam - juz bawiłem sie w takie rzeczy z GPS - bardzo trudno google zmusić do działania na dokładanym GPS gdy na plycie jest juz jeden i pewnie podobnie jest z BT

Spróbuj z chińczykiem, ja grubo po dwóch latach napisałem mu że system mi klęknął i potrzebuje romu, no i podesłał mi linka do serwera gdzie oni romy trzymają. Rom był młodszy niż miałem w radiu.
Mimo że samo radio niby stare to oni praktycznie na tej samej płycie dalej je produkują i tylko system nowszy dają.
Kwestia jeszcze jakie masz konkretne bebechy w stacji, bo na xda np do mojego sprzętu był modyfikowany rom z dodatkowymi fiuczerami o których chińczyk nie pomyślał albo specjalnie nie robili żeby obniżyć koszty programistów.

U mnie moduł BT jest wymienny na płycie , jak się wejdzie w menu serwisowe to nawet widać z jakimi modelami płyta współpracuje, ale jak zwykle na pierwszy montaż chińczyk najtańszy moduł zasadził który nie dość że powolny to i cichy jeśli chodziło np przy wykorzystaniu radia jaki zestawu głośnomówiącego dla telefonu. Po wymianie na droższy model ( 1$ z aliexpres) brak zastrzeżeń.