Jump to content

Poco X3 Pro kontakty Bluetooth

Recommended Posts

Witam. Problem polega na tym: po podłączeniu/sparowaniu telefonu poprzez Bluetooth z audio w samochodzie i udostępnieniu kontaktów, w skorowidzu widzę zamiast 153 kontakty tylko 115. Kontakty w telefonie na koncie google, parowanie udane, kontakty przesłane, jednej trzeciej nie widać. Dodaję nowy kontakt w telefonie, parowanie, nie ma w skorowidzu pojazdu. Nie wiem dlaczego samochód nie widzi pozostałych, jakby telefon nie wysyłał wszystkich, inne testowane telefony działają prawidłowo, czyli ile kontaktów w telefonie tyle na wyświetlaczu w samochodzie. Wszystkie kontakty zapisane jednakowo, resetowane ustawienia, Bluetooth, telefon, anulowane parowanie, ponowne parowanie i nic. Brakuje tych samych kontaktów a każdy dodany nowy jest niewidoczny, jakby telefon go nie udostępniał. Już nie mam pomysłów, pozdrawiam.

Nie wiem czy może to mieć związek ale zerknij czy te brakujące mają/nie mają prefiksa +48 w stosunku do tych co przechodzą.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)

Właśnie nie ma logiki w tym wszystkim. Nowy kontakt który dodaję czy ma prefiks+48 czy nie, nie jest wyświetlany, sprawdzałem również czy zdjęcie w kontakcie nie powoduje problemu, e-mail lub adres, bez skutecznie, kontakty się nie wyświetlają:(

Pobrałem kontakty z konta vcf, otworzyłem w edytorze i każdy którego nie widać ma w kodzie : napis pref
TEL;CELL;PREF:+48xxx xxx xxx, te które się wyświetlają nie mają napisu PREF pomimo że prefiks+48 jest w numerze telefonu. Może o kodowanie tutaj chodzi?

Teoria z kodowaniem upadła, utworzyłem dwa nowe kontakty jeden z prefixem drugi bez, nie wyświetla się żaden w skorowidzu w samochodzie, kod wygląda następująco:

BEGIN:VCARD
VERSION:2.1
N:;Test Z Prefiksem ;;;
FN:Test Z Prefiksem
TEL;CELL:+48532523899
END:VCARD
BEGIN:VCARD
VERSION:2.1
N:;Test Bez Prefiksu;;;
FN:Test Bez Prefiksu
TEL;CELL:532-055-665
END:VCARD

W samochodzie jest widoczne w sumie  50 kontaktów, wyświetlane zarówno z prefiksem, bez oraz numery stacjonarne. Dlaczego tylko te, nie mam już pojęcia, żaden nowy kontakt nie jest wyświetlany jak i pozostałe brakujące 80.

Edited by qulfon73

A w tych innych telefonach z których przechodzą wszystkie kontakty ilość kontaktów podobna? Bo może jest ich mniej i dlatego przechodzą w całości.
To takie gdybanie z mojej strony bo sam korzystam telefon/Eunavi (chińskie radio na androidzie 9) i odpukać ponad 200 kontaktów mam i przechodzą.

No to kurcze odpada kolejna moźliwość, mi nic na razie nie przychodzi do głowy co jeszcze może być potencjalnym problemem.
Były swego czasu tematy, ale z tego co kojarzę, to dotyczyły tego że w ogóle kontakty nie przechodziły. A u Ciebie zaiste dziwna sytuacja, może trafi się ktoś kto miał podobny problem i coś podpowie, bo jak pisałem mi nic na razie nie przychodzi do głowy

Posted (edited)

Dziękuję za chęci, dodam że znalazłem kolegę który ma Poco X5, podłączyłem do samochodu, wszystkie kontakty widoczne :), gościu ma już HyperaOs.

Znalazłem w telefonie aplikację systemową magazyn kontaktów oraz książka telefoniczna. Po czyszczeniu pamięci tych aplikacji pojawiają się losowo kontakty których do tej pory nie było. Raz jest ich dwadzieścia raz dziesięć ale widać że problem leży na pewno po stronie telefonu. Nie wiem z czym powiązane są te aplikacje i dlaczego po każdym czyszczeniu pamięci brakujące kontakty pojawiają się i znikają losowo z listy w samochodzie.

Edited by qulfon73