Skocz do zawartości

Szansa na Cyanogenmod?


kriegaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Będą, ale raczej nieoficjalne i to za jakiś czas. Redmi Note 3G miał CM na 5.1 mimo braku źródeł.

Chociaż nie rozumiem kupna Xiaomi nie dla MIUI, skoro ROM-y alternatywne są często zabugowane bardziej niż oficjalne, a co do ceny to jest pełno tańszych chińczyków z AOSP/CM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem się z żadnym, nawet nieoficjalnym romem, który by miał tyle bugów co najnowsze MIUI. Tyle, że przed zakupem tego telefonu o tym nie wiedziałem, stąd zakup. No i oczywiście cena.

Sprzedaj, kup lepszy.

Wysłane z Mi4 Lte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon jest spoko, rom mi nie pasuje, a raczej masa błędów jakie w nim są, i z którymi devsi albo nie mogą albo nie chcą sobie poradzić bo niektóre z nich są od dawna...

Więc nie rozumiem po co ten ton   :roll:  Naprawdę widzisz w MIUI wyłącznie superlatywy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam je zgłaszać, skoro są od dawna, ustawicznie zgłaszane? Ba, zgłoszenia są powielane...

 

Spokojnie panowie, nikt nie atakuje waszego ukochanego romu, a jeżeli nawet odważy się napisać, że coś tam jest z nim nie tak, to uwierzcie mi - to nie jest atak na was, personalnie. Wiem, że ciężko w to uwierzyć ale zapewniam - z tego się wyrasta. Wcześniej czy później.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon nie jest na rynku nawet miesiąc. Sprzedaż rozpoczęła się 3 tygodnie temu. Bugi które ją zauwazylem to problemy z auto jasnością i z głośnikiem który trzasnie czasami przy przewijaniu filmika. Ty byś chciał żeby ci w ciągu tygodnia wszystko zrobili?

Cm jest poprawiany kilka miesięcy aż zacznie dobrze dzialac, najczęściej trwa to pół roku. Przy mediateku będzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi MIUI a nie telefonu. Np. problem z buforowaniem dźwięku, migoczący ekran podczas scrollowania w przeglądarce, lagi wifi i kilka innych, które są obecne na RN2 ale też znane na innych, wcześniejszych telefonach. Kilka razy spotkałem się z sytuacją, kiedy szukałem rozwiązania problemu z bugiem i otrzymywałem odpowiedź w stylu "ten bug jest znany devom od dawna, trzeba czekać".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając redmi 1s, mipada nigdy nie doświadczył tych bugow systemowych. Jedynie buforowanie dźwięku w redmi 1s. Jednak ten problem jest tylko w redmi 1s.

Co do migoczacego ekranu to problem jest na rn2 bo jest bug w automatycznym kontraście i wystąpił on na najnowszej aktualizacji. Ja wylaczylem auto kontrast i nic nie migocze.

Pozostałych bugow które opisujesz nie doświadczyłem w rn2.

Proponuje zainstalować na nowo miui polska, czysty ROM, po zainstalowaniu zrobić wipe all data i aplikacje wszystko zainstalować na nowo nie przywracać. Problemy które opisujesz występują na miui instalowanych przez Chińczyków czyli zwalonej wersji. Z telefonu trzeba to wywalic i potem będzie działać dobrze.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam telefon z miui niecały tydzień i problemy są tylko dwa te co koledzy wyżej opisali, chociaż "przy scrollowaniu przeglądarki" nic nie widzę. Natomiast fenomenu CM na Moto G i OPO też nie widzę, przynajmniej raz na dzień jakaś apka musiała przestać działać, ogólna mułowatość, mimo braku wielu opcji z innych customów, o restartach na opo nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krigaffe. Ja tu próbowałem przetłumaczyć że MIUI nie każdemu odpowiada, ale tutaj xiaomi to bóg. Wgraj launcher go czy nove będzie w miarę ok.

Po drugie są Cyany na mediateka. Czemu miało by nie być? Oficjalnie Cyanogen to tylko samsung i opo. Reszta to nieoficjale ale przecież są. Plusów cyana jest masa. Od typowych dla launcherów zmiany ikon wielkości, modyfikacji pasków dowolnie, chmurki, powiadomienia itd. Z updatem sobie nawet dziecko poradzi.

Edytowane przez Nezumi
pkt 22. regulaminu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Po drugie są Cyany na mediateka.

Czemu miało by nie być?

...

 

A widzisz, jakieś źródła kernela i  driverów od mediateka na xiaomi?

Bo wiesz, to, że ty chcesz CM to fajnie ale realia są takie, że szans masz max hurra optymistycznie 5% i to do końca 2016 roku ;)

...

Oficjalnie Cyanogen to tylko samsung i opo. Reszta to nieoficjale ale przecież są.

 

Plusów cyana jest masa.

Od typowych dla launcherów zmiany ikon wielkości, modyfikacji pasków dowolnie.

Chmurki, powiadomienia itd

Od routa od razu. Dziecinny update i instalacja romu więc dziecko potrafi.

Przez ustawienia telefonów.

 

 

Oficjalnie CM ma Mi3 i Mi4 :)

I uwierz, CM też ma swoje wady, nie jest tak idealnie jak się wydaje - przynajmniej na razie.

 

Żeby nie było to zarówno MIUI jak i CM miałem na Redmi 1S, na Mi3 też kilka dni testowałem oficjalnego CM, że o nieoficjalnych CM i romach typu XenonHD, AICP, Mokee i paru innych nie wspomnę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krigaffe. Ja tu próbowałem przetłumaczyć że MIUI nie każdemu odpowiada, ale tutaj xiaomi to bóg. Wgraj launcher go czy nove będzie w miarę ok.

Po drugie są Cyany na mediateka. Czemu miało by nie być? Oficjalnie Cyanogen to tylko samsung i opo. Reszta to nieoficjale ale przecież są. Plusów cyana jest masa. Od typowych dla launcherów zmiany ikon wielkości, modyfikacji pasków dowolnie, chmurki, powiadomienia itd. Z updatem sobie nawet dziecko poradzi.

Bogiem ta sa wyświetlacze amoled.

Telefon xiaomi kupuje się właśnie dla miui.

Edytowane przez Nezumi
Edycja cytatu.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyższości CM i innych modów/romów nie ma co dyskutować, każdy ma własne preferencje. Dla mnie idealną sytuacją jest goły lub niemal goły android a CM jest blisko, stąd sympatia. Nie miałem nigdy przy żadnym telefonie problemów z tym romem. Pomijając jakieś detale rozwojowe.

W MIUI mnie wkurzają bugi ale nie skreślam go, mam nadzieję na poprawę. Aha i jutro robię totalny wipe, być może kilka bolączek mi odejdzie.

 

Aha, Novę mam na każdym telefonie instalowaną jako pierwszą apkę :)

Edytowane przez kriegaffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to nie zrozumiałe kupować telefon z mediatekiem i wgrac cm. Mediatek nie udostępnia źródeł więc możesz nigdy się nie doczekać cm. Jeżeli zrobią to będzie zbugowane bo bez źródeł to ciężka sprawa zrobić ROM.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym wy piszecie. Nie będzie problemu z Cyanem na m9 i RMN2, 90% cyana jest bez wsparcia i źródeł. Prawda jest taka że zejdzie im jeszcze z pół roku na k3 note, a końcem 2016 pewnie do RMN2, ale cóż, to jest właśnie powód braku źródeł.

@Tosshi2 masz kolejnego użytkownika który na dzień dobry wywala miui dogrywając launcher, a wyżej piszesz że kupuje się dla MIUI a mnie brałeś za wariata. Telefony dziś kupuje się dla parametrów i wyglądu, a nie dla systemu. Bo te przeważnie można sobie samemu wgrać itd.Xiaomi dużo by zyskało dając czyste androidy w swoich tel. Ktoś chce miui ma ktoś chce anda ma anda, wówczas niemal wyparli by motorollę z rynku, bo to główny powód kupowania moto.

Edytowane przez Nezumi
pkt 22 regulaminu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co? Co by szkodziło xiaomi dać czystego androida? Każdy miałby wybór adroid albo MIUI. Podaj 1 powód, dlaczego było by to złe dla firmy xiaomi. Natemat wyświetlaczy miałeś dziś opinie 2 osób. Jedna mówiła że do samsunga się nie umywa. Druga że woli n7000 podobnie jak ja, tak że sorry ale powoli wszystko co mówiłem się tu potwierdza. Obecnie niemal codziennie masz pytanie jak wywalić to miui.

Edytowane przez Nezumi
Poprawki pkt. 22.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe poczytaj sobie jak powstalo xiaomi i na czym zarabia. Twoje posty sa po prostu zabawne bo nie masz pojecia na tematy na ktore sie wypowiadasz.

Gdzie sa te osoby bo ich nie widze? Po co ty w ogole tu wchodzisz wez wytlumacz.

Edytowane przez tosshi2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@homman skończ robić OT w każdym temacie w jakim się pojawisz, temat dotyczy tego, czy będzie CM na Redmi Note 2, a nie tego, dlaczego Xiaomi ma MIUI, a nie daje czystego Androida, po prostu mają MIUI. W chinach, indiach etc. ten system się przyjął z wielkim "wow", a na ten rynek są robione telefony, chcesz to sobie zmieniaj, ale Xiaomi kupuje się właśnie dla systemu.

Co do tematu, jeżeli CM się pojawi na ten tel (a pewnie się pojawi, seria Helio ma niezłe "wzięcie"), to obstawiam jakieś 6mies-roku czekania, a samo MTK zapowiedziało "zmianę polityki" więc jest nadzieja, że zaczną udostępniać źródła etc :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@homman skończ robić OT w każdym temacie w jakim się pojawisz, temat dotyczy tego, czy będzie CM na Redmi Note 2, a nie tego, dlaczego Xiaomi ma MIUI, a nie daje czystego Androida, po prostu mają MIUI. W chinach, indiach etc. ten system się przyjął z wielkim "wow", a na ten rynek są robione telefony, chcesz to sobie zmieniaj, ale Xiaomi kupuje się właśnie dla systemu.

Co do tematu, jeżeli CM się pojawi na ten tel (a pewnie się pojawi, seria Helio ma niezłe "wzięcie"), to obstawiam jakieś 6mies-roku czekania, a samo MTK zapowiedziało "zmianę polityki" więc jest nadzieja, że zaczną udostępniać źródła etc :)

 

Kilka miesięcy temu obserwowałem premierę Elephone P3000S, podobała mi się specyfikacja... w każdym sklepie pisali o zapowiedzianym Lollipop dla tego telefonu, miał być też CM... parę miesięcy minęło, ze sklepów zapowiedzi nowego androida usunięto, teraz zapowiadają na innych telefonach.... kto kupił to musi zadowolić się wspomnieniami o zapowiedziach bo ani nowego androida ani CM nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co miałbym zmieniać na coś innego ? Gdybym chciał czysty android to pewnie kupiłbym motorole albo nexusa. Czystego androida posiadam na Nexusie 7 2012.

W telefonie chciałem coś innego dedykowanego i znalazłem w postaci ciekawego systemu. Nie rozumiem ludzi, którzy teraz narzekają na system - przecież istnieją on już parę lat i każdy kto potrafi czytać wie, że nie ma menu itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu obserwowałem premierę Elephone P3000S, podobała mi się specyfikacja... w każdym sklepie pisali o zapowiedzianym Lollipop dla tego telefonu, miał być też CM... parę miesięcy minęło, ze sklepów zapowiedzi nowego androida usunięto, teraz zapowiadają na innych telefonach.... kto kupił to musi zadowolić się wspomnieniami o zapowiedziach bo ani nowego androida ani CM nie ma.

Wiesz no, nadzieja umiera zawsze ostatnia :D (Niby nadzieja matką głupich... ale każda matka kocha swoje dzieci :D), więc dopóki MTK jasno nie powie, że "no niestety z udostępniania źródeł figa" to jest nadzieja, że coś zmienią... z 2 strony muszą coś zmienić, aby zacząć być poważną konkurencją dla Qualcomm'a :P Więc moim zdaniem w ciągu roku powinno się wszystko wyjaśnić i z CM i ze wsparciem MTK :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego MTK ma m9 HTC a na ten tel na pewno zrobią Cyana, dlatego to tylko kwestia czasu. Jeśli w mi5 będzie x10 lub x20, a nie 810, która też jest problemowa, to tylko przypieczętuje cyana na x10.

Chyba oszalałeś, prędzej piekło zamarznie niż flagowiec z serii Mi dostanie Mediateka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...