Jump to content

13T pro zmiana romu na ten z nagrywaniem rozmów

Recommended Posts

Witam.

Smartfona mam od kilku dni, wersja Miui 14.0.15.0 ( TMLEUXM),prośba o odblokowanie botloadera w toku  Niestety rom bez nagrywania rozmów nie wchodzi w grę, gdyż mam problemy ze skupieniem się w trakcie rozmowy telefonicznej i bardo dużo szczegółów mi ucieka. Czytam wszystkie informacje na temat zmiany romu i nie wiem do końca jaki mam wgrać, najczęściej mowa jest o romie Tajwan, ale który najlepszy i skąd najpewniej jest taki rom ściągnąć. Jeszcze mam prośbę o jakąś instrukcję jak to najlepiej zrobić, mam instrukcję ze strony miui polska, ale może jest jakiś opis lepszy. Z góry dziękuję za informacje i pomoc.

Xiaomi 13T ROM Download: latest update HyperOS 1, Android 14 (miuirom.org)  i ściągnij Fastboot ROM, a potem jak ściągniesz plik tgz. rozpakuj 2 razy i miflash wgraj soft. Pod warunkiem że masz ściągnięty bootloader. I to wszystko a tu na stronie są dokładne tutoriale, które praktycznie prowadzą za rękę, jak czegoś nie jesteś pewna.

13 minut temu, kris68 napisał(a):

Xiaomi 13T ROM Download: latest update HyperOS 1, Android 14 (miuirom.org)  i ściągnij Fastboot ROM, a potem jak ściągniesz plik tgz. rozpakuj 2 razy i miflash wgraj soft. Pod warunkiem że masz ściągnięty bootloader. I to wszystko a tu na stronie są dokładne tutoriale, które praktycznie prowadzą za rękę, jak czegoś nie jesteś pewna.

Dzięki za szybką odpowiedź i pomoc. Spytam jeszcze czy mogę wgrać  HyperOS czy tylko MIUI i który lepiej oceniacie, bo z HyperOS doczynienia żadnego nie miałem i w ogóle go nie znam.

No system to już według uznania, ale ja i chyba większość użytkowników forum przeszła na HyperOS, bo z zasady jako nowy powinien być bardziej rozwinięty, mieć więcej funkcji i bezpieczniejszy niż MIUI, ale oczywiście można się ze mną nie zgodzić. Mając odblokowany bootoader można najpierw wgrać jeden potem drugi. Tylko, że nie zamykając bootloadera po wgraniu nowego softu będziesz miał problemy z aplikacjami wrazliwymi, czyli mObywatel, aplikacje bankowe i podobne. Ale na forum jest opisane ja sobie z tym poradzić. Ale pamiętaj, to jedno jest bardzo ważne, jeżeli masz telefon z chińskiej dystrybucji, to nigdy go nie zamykaj (bootloadera) na takim sofcie, bo zrobisz sobie prezent w postaci drogiego przycisku do papieru. Na poważnie uwalisz telefon

Posted (edited)

kris68 podałeś stronkę do romu 13T, ja chyba muszę do 13T Pro szukać, czy dobrze rozumuję ?

Marrik jeśli mam rom w telefonie Miui 14.0.15.0 ( TMLEUXM), to czy od razu mogę wgrać hyper os 1.0.5.0.UMLTWXM ?

Edited by ayala73

Marrik jeszcze jedno pytanie podstawiłes wersję fastboot czy recovery, i czy zmieniałeś nazwe pliku ??

Musi być wersja na recovery, "zip Stable"
Tak, zmieniałem nazwę, tak jak na tym filmiku co podesłałem.

Marrik jeśli mam rom w telefonie Miui 14.0.15.0 ( TMLEUXM), to czy od razu mogę wgrać hyper os 1.0.5.0.UMLTWXM ?

Tak właśnie robiłem u siebie. Myk z podmianą pliku zip ma to do siebie, że podmieniany musi być nowszy od podmienianego.

Marrik czy byłbyś tak miły i napisał mi co i jak muszę zrobić, bo jestem za cienki, żeby ogarnąć ten filmik. Prędkość z jaką on to wszystko robi (i przede wszystkim co on robi) trudna jest dla mnie przy mojej wiedzy i braku ludzkiego tłumaczenia

Posted (edited)

Marrik No to mnie zabiłeś, wczoraj ściągłem z regionu Szwajcaria 1.0.12.0   a Indonezja czy Tajwan to wersja 1.0.5.0 czyli nic z tego ? I na jakim filmiku ? Bo wstawiłes tylko link do strony MiCenter. I jak zmienić ta nazwę. Jak będę wiedział to spróbowalbym wgrać jednak to co sciągam. Filmik był wyżej nie zauważyłem sorry.

Edited by kris68

Marrik czy byłbyś tak miły i napisał mi co i jak muszę zrobić, bo jestem za cienki, żeby ogarnąć ten filmik.

Zobacz to:
https://xdaforums.com/t/install-xiaomi-eu-in-id-roms-instead-of-global-without-unlocking-bootloader.4356497/

@kris68Wyżej masz ten:
https://www.youtube-nocookie.com/embed/5T4nXV3MfiQ?feature=oembed
Ty masz Redmi Note 13 pro 5G?
Na tamtej liście jest na czarno, więc chyba z podmianą nie da rady.

Posted (edited)

Czyli jeśli mam rom 14.0.15.0 ( TMLEUXM) i android 13 to jaki rom w pierwszej kolejności mam pobrać, bo HyperOS 1.0.3.0.UMLEUXM jest już na android 14.

Znalazłem jeszcze na android 13 rom 14.0.16.0 i   to ten pierszt mam wskazać w paczce aktualizacji, a potem tajwan ma też być na android 13 , czyli 14.0.9.0. Czy tak ?

Edited by ayala73

Ja od razu z MIUI na androidzie 13 aktualizowałem do hyperOS i Androida 14. U mnie przeszło bez problemu i bez utraty danych, choć przyznam, że stresik był.

Posted (edited)
47 minut temu, Marrik napisał(a):

Ja od razu z MIUI na androidzie 13 aktualizowałem do hyperOS i Androida 14. U mnie przeszło bez problemu i bez utraty danych, choć przyznam, że stresik był.

ja chyba się nie odważę z moją wiedzą, ale spytam jeszcze czy będzie automatyczna aktualizacja systemu przy tej wersji wgrania romu?

Pierwszy problem, przy próbie wskazaniu pliku 14.0.16 wyskakuje komunikat " Nie można flashować tej pamięci rom"

Edited by ayala73

Pierwszy problem, przy próbie wskazaniu pliku 14.0.16 wyskakuje komunikat " Nie można flashować tej pamięci rom"

Kiedy Ci wyskakuje to info? Od razu jak wybierzesz plik do aktualizacji czy po zmianie nazwy?
Skąd pobrałeś plik aktualizacji?

Pisałeś wcześniej, że masz 13T pro a linka wysłałaś do 13T "BEZ" pro.
To jaki masz telefon?
13T to "aristotle", 13Tpro to "corot"

7 minut temu, Marrik napisał(a):

Pisałeś wcześniej, że masz 13T pro a linka wysłałaś do 13T "BEZ" pro.
To jaki masz telefon?
13T to "aristotle", 13Tpro to "corot"

Mam 13T pro, link skopiowałem z wiadomości od kris68, ale na tej stronie wszedłem w 13T Pro i pobrałem dokładnie ten rom  miui_COROTEEAGlobal_V14.0.16.0.TMLEUXM_9462d925c3_13.0.zip. 

Sposób który podaje kolega Marrik działa na 100%,wystarczy podmiana pliku zip.i nie musi być na tą wyższą wersję firmware,wystarczy ta którą się ma aktualnie w telefonie.Sprawdzone w moim telefonie.Działa na indonezja rom

26 minut temu, Marrik napisał(a):

Wchodzę na tą stronę
https://miuirom.org/phones/xiaomi-13t-pro
Niestety nie widzę tam 14.0.16, albo źle szukam.

Edit:
Faktycznie jest. Ściagnąłeś którą wersję ?
Recovery, fastboot czy ota?

Wersja którą ściągnąłem to recovery, pobrałem również 14.0.15 ale sytuacja ciągle ta sama.

marecsl niestety nie mogę podmienić pliku, bo pierwszy nie jest poprawnie rozpoznany przez system .

Po kolei robię tak------Klikam w ustawienia / o telefonie / następnie klikam w wersję  Miui / trzy kropki u góry  / wybierz paczkę aktualizacji - zaznaczam plik 14.0.16 eu -  pobieraniu informacji i końcowy komunikat jest dokładnie taki: " Nie można zweryfikować aktualizacji. Nie można flaszować tej stabilnej pamięci ram ". Klikam ok i tyle.

21 godzin temu, Marrik napisał(a):

Może to nic, ale spróbuj z innej strony ściągnąć.
Osobiście zawsze pobieram z mifirm

Ale który rom to recovery na tej stronie bo nie mogę go namierzyć.

Najpierw wybierasz region a niżej wersję. "Zip Stable" trzeba ściągnąć i później nazwę zmienić, by poszło z poziomu aktualizacji.