Jump to content

Watch S1-sam włącza się ekran

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć.

Ekran mojego zegarka sam się włącza gdy tylko synchronizuje się z aplikacją w telefonie, pomimo że nie ma żadnego powiadomienia. Denerwuje mnie to, bo dzieje się to również w nocy pomimo włączonego trybu "nie przeszkadzać" i wyłączonego zapalania ekranu po podniesieniu ręki. Ktoś z was spotkał się z takim problemem? Soft zegarka, telefonu i aplikacja w najnowszej wersji. Mi band 6 nie robił takich problemów.

Edited by Kamil Ciupa

Zgłaszałem to wielokrotnie do Xiaomi, bo jest to bug firmware. Niech się synchronizuje jak musi tylko nie powinien zapalać wtedy ekranu bo i po co. Widocznie nikt więcej nie zgłaszał im takiego problemu więc i nic z tym nie robią. Jak by było więcej zgłoszeń to pewnie by to potraktowali poważniej a nie jednostkowo

To musi być naprawdę nietypowy bug skoro tak mało ludzi ma ten problem. Biorąc pod uwagę jak jest irytujący to powinno być o tym pełno na forum, a widziałem tylko kilka wpisów sprzed chyba 3 lat

Napisałem wiadomość do Xiaomi i załączyłem odpowiedź z serwisu. Wg. własnych deklaracji mają 2 dni na odpowiedź. Jeśli jeszcze ktoś ma taki sam problem to proszę o pozostawienie takiej informacji w odpowiedzi. 

Jeśli chodzi o notoryczne wybudzanie i zapalanie ekranu przy synchronizacji to jak najbardziej potwierdzam to samo. Wystarczyło by zrobić poprawkę FW, niech się synchronizuje tylko bez zapalania ekranu, nie spotkałem by jakikolwiek zegarek typu smartwatch innej marki wykazywał taki efekt. Ktoś skopał soft na początku i kolejne FW tylko powielają ten błąd zamiast go wyeliminowac

Posted (edited)

Xiaomi się nie odezwało. Świeże opinie o S3 też nie są zbyt pochlebne w kwestiach softu i do tego odpadające wymienne kółko. Ogólnie trudno o coś z płatnościami i nie wymagającego ładowania co dwa dni w budżecie do 1000 złotych. 

Edited by Kamil Ciupa

W S3 jeszcze mi ani razu ten wymienny bezel nie wypadł, bateria nawet 2 tygodnie potrafi na jednym ładowaniu działać, gdzie dostaję masę powiadomień. Nie mogę złego słowa powiedzieć akurat na S3.

Albo nie dokręcił do końca, jak wymieniałem bezel na niebieski to za pierwszym razem też nie dokręciłem i mi zaraz wypadł, ale tak jak mówię, z mojej winy bo nie dokręciłem do końca.