Jump to content

Konto Xiaomi - numer telefonu.

kris68

Recommended Posts

Zawsze się udawało dodać do konta Xiaomi nr telefonu. Teraz w Redmi Note 13 Pro 5G nowym kupionym wczoraj nie ma takiej możliwości. Przeszukałem pól neta, forum przeglądnąłem siedzę nad tym od 5.00 rano i nic. To trochę pilne, bo te 168 h. Gdyby ktoś wiedział, miał informacje, bardzo proszę o pomoc.

Posted (edited)
42 minuty temu, kris68 napisał(a):

Zawsze się udawało dodać do konta Xiaomi nr telefonu. Teraz w Redmi Note 13 Pro 5G nowym kupionym wczoraj nie ma takiej możliwości. Przeszukałem pól neta, forum przeglądnąłem siedzę nad tym od 5.00 rano i nic. To trochę pilne, bo te 168 h. Gdyby ktoś wiedział, miał informacje, bardzo proszę o pomoc.

ja mam dodany numer ... to chyba idzie przez chmurę na koncie Xiaomi ... jak włączysz synchronizację SMS ... on to aktywuje wtedy tzn. dodaje numer do konta ... jest taka usługa do tego - wcześniej mi to nie szło bo wywaliłem ja w debloat ... nazywa się SIM activation chyba czy jakoś tak ... 

Screenshot_2024-05-28-10-29-45-245_com.xiaomi.account.jpg

Edited by Master
  • Thanks 1

Posted (edited)

No normalnie coś mnie trafi. Moze ktoś powie co zrobić.  Konto Xiaomi 3 dni temu założone ale nie pokazuje numeru telefonu. Włączam opcje programisty - schodze niżej i próbuje połączyć konto z telefonem. Próbuje po 17 po 18 jak mi doradziliscie i 3 dzien cały czas : The system is being upgraded.Please try again later." No nic jak ktoś doradził próbuję wejść w soft mi Unlock na PC - wpisuję cyfrowy numer konta, wpisuję prawidłowe hasło, potem następna plansza sie pojawia która żąda kodu z mojego maila, mam czas ale w parę sekund wpisuję - daję dalej - i pojawia się czarna plansza z kółeczkiem w środku która potrafi się kręcić pół godziny i nic. I tak juz około 30 razy przez te 3 dni. Telefon podłączony oczywiście w trybie fastboot. Ktoś może pomóc i powiedzieć co z tym zrobić. Bardzo proszę. Sprawdzone na różnych wersjach mi Unlock - począwszy od najnowszej - po tą która mi zawsze działala chyba przy 12 telefonach ??

Edited by kris68

robiłeś to co pisałem? u mnie normalnie numer jest przypisany ... a nie był wtedy kiedy miałem usunięta usługę SIM przez debloat ... miałem też wywalone w ogóle konto Xiaomi - jednak biorąc pod uwagę że wywaliło to lokalizację telefonu i brak możliwości w razie czego usunięcia danych to najpierw wrzuciłem te usługi od konta ... potem dodałem jeszcze usługi od chmury ... ale numer dalej nie był przypisany ... do tego miałem problem z synchronizacja w chmurze - wszystko poza SMS się synchronizowalo ale jak dałem włącz na SMS to wywalało apke chmury ... gdzieś w necie znalazłem właśnie że to ta usługa SIM może za to odpowiadać więc ja przewróciłem w debloacie - wlazłem w chmure i włączyłem synchronizację SMS - tym razem poszło bez problemu i automatycznie numer fona przypisał się do konta ... a tak przy okazji - do czego Ci potrzebne opcje programisty? do powiązania numeru z kontem? nawet nie wiedziałem że coś takiego tam jest 🙃

Screenshot_2024-05-29-19-46-04-218_com.android.chrome.jpg

Kacper jestem zalogowany na  Xiaomi Community już bardzo dawno, ale tam tylko czytałem posty a nic nie pisałem. Bardzo Cię proszę wytłumacz mi w paru słowach jak zdobyć te uprawnienia bo nie miałem o tym pojęcia. Przecież w telefonie jest MIUI !$ a nie żadna wersja HyperOS-a. Wcześniej z półtora miesiąca temu ściągałem bootloader w moim drugim telefonie Redmi Note 13 4G i idealnie jak zwykle poszło, a tutaj po półtora miesiąca taki problem z Redmi Note 13 PRO 5G - kupiłem go ze względu na optykę , nie jest flagowcem ale ma  matrycę 200 mpix i optyczną stabilizację obrazu - a , że jestem z zawodu fotografem więc bordczo mnie to cieszyło i na tym zależało. Tak zdjęcia robione z ręki jak i film który nagrałem z samochodu i oglądałem w powiększeniu jest taka brzytwa, że plakat mógłbym z tego wydrukować. Zreszta mam dosyć drogą drukarkę Canona też do druku zdjęć i jak wydrukowałem zdjecia wychodzą niesamowite. Poprzednik w porównaniu nawet się nie umywa. Raz tylko zdradzilem Xiaomi i kupiłem któregoś z nowszych modeli  iPhona już nie pamiętam którego, to tylko z nim zdjęcia mozna porównać. Ale inne jego wady przeważyły i za miesiąc go sprzedalem. Sorry za offtop. Kacprze jeżeli możesz tylko bardzo Cie proszę - wytłumacz co mam zrobić i pomóż. HyperOS czeka na dysku a ja nic nie mogę z tym ruszyć.

pan Kacper mnie uprzedził 🙃 też przypomniałem sobie że gdzieś to było opisane ... działaj Krzychu ... 🙃 i tak masz dobrze że możesz za frajer zrobić unlocka ... ciekawe czy nie namieszają znowu z tym w mojej (kiedyś ...) 15tce ...

KacprzeMaster oczywiście macie rację, ale jedno mnie zastanawia - przecież w Redmi Note 13 Pro 5G ja mam MIUI 14, a nie HyperOS ?? To też do tego odblokowania należy ?? No jednak się pomylilem - strona pomyliła mi się z apka, wiec - bo pisze, że konto musi być zarejestrowane 30 dni więc jeszcze ze 2 tygodnie mnie czeka - a potem jeśli się uda jeszcze 168 h, czyli 7 dni-ależ to utrudnili - szkoda bo nie mogę prawie przez miesiąc instalować i ustawiać aplikacji, bo i tak się wszystko skasuje przy unlocku i wgrywaniu HyperOS. Szkoda, ale muszę wytrzymać. Master owszem zsynchronizowałem SMS-y, ale to nic nie dało - jest numer konta, ale pod spodem pisze - Telefon. Nie połączono. Nie rozumiem tego. Ale nic, bardzo Wam dziękuję za okazaną pomoc. A gdyby wam coś jeszcze przyszło do głowy, jak przypisać ten numer telefonu to proszę, piszcie. Tego właśnie na screenie nie rozumiem i nie wiem, jak to zmienić.

Screenshot_2024-05-29-21-53-12-518_com.xiaomi.account.jpg

• Haha 1

Posted (edited)

kurde ... no ja nie wiem jak to inaczej zrobić ... mi to samo zrobiło 🙃 właśnie po tej synchronizacji jak włączyłem smsy - tam coś pamiętam pisało przy opisie tej usługi SIM w programiku do debloata że ona wysyła jakieś wiadomości do Xiaomi ... może i tak - ale robi to chyba w tle bo w wiadomościach nie miałem że coś zostało wysłane ... może gdzieś nie masz uprawnień nadanych do tego? tzn. jeśli chodzi o konto Xiaomi i chmury ... trza by sprawdzić w apkach - wyszukać te usługi i zobaczyć uprawnienia ... to tak na szybkiego co mi przychodzi do głowy ... no i to dziwne właśnie ze też dotyczy to miui 14 - bo tak z pamięci to właśnie przypomniałem że był art o odblokowaniu na systemach hyperos - to co już pan Kacper wysłał ... a telefony z natywnym miui 14 to sądziłem że idzie normalna procedura ... jak kiedyś ... może znowu coś Xiaomi z tym zakombinowalo? żeby nie było za łatwo 🙃 ogólnie cos dużo kombinują ostatnio i Xiaomi z unlockami ... i google z fingerprintami ... dobrze chociaż że można liczyć cały czas na ekipę Xiaomi eu 🙃

ps. tam ten pierwszy screen co wysłałem to jak na koncie wejdziesz w urządzenia - tam właśnie mi nie pokazywało tego numeru - było chyba coś jak pamiętam - aktywuj kartę SIM czy coś w tym stylu - czy nieaktywna karta SIM - nie pamiętam ... no i dopiero numer się pojawił jak włączyłem ta synchronizację SMS w chmurze ...

Edited by Master
  • Thanks 1

Master  mialeś dokładnie , dokładniutko te same objawy co ja, co do punktu. Teraz padam na nos. Ale jutro jeszcze raz spróbuje, do oporu. Może się uda. Pozdrawiam.

Posted (edited)
2 minuty temu, kris68 napisał(a):

Master  mialeś dokładnie , dokładniutko te same objawy co ja, co do punktu. Teraz padam na nos. Ale jutro jeszcze raz spróbuje, do oporu. Może się uda. Pozdrawiam.

ogólnie znalazłem taką rozpiskę co może być problemem że nie dodaje numeru - wrzucam w załączeniu ...

czyli - phone balance? nie wiem jak to przetłumaczyć ... ale jednak musi być jakaś weryfikacja od nich - czyżby właśnie przez tą usługę SIM co pisałem? jutro zobaczę w tym programiku od debloata co o tym piszę dokładnie bo nie pamiętam ... drugie to zakładam że nie jest problemem ... trzecie też ... czwarte to masz już przypisany ten numer do innego konta Xiaomi (tego nie wiem ... to wiesz tylko Ty ...) no a piąte to prefiks regionu przed numerem - jeśli nie dałeś to wiadomo co robić ... 🙃

Screenshot_2024-05-29-23-21-55-226_com.android.chrome-edit.jpg

Edited by Master

Master dziękuję no dokładnie miałeś rację chodziło o tą synchronizację SMS, próbowałem, próbowałem - zresetowałem smartfona i wreszcie zaskoczyło. Widać teraz i numer konta XIAOMI i numer telefonu. Ale dalej nie da się połączyć konta i urządzenia, spróbuję zrobić tak jak radził mi @ACID, czyli po 18, ale zdziwię się, jak to wreszcie wejdzie, co daj Boże. Bo chyba bez tego nie ruszę. Spróbowałem użyć Mi Unlock zalogowałem się, potem wpisałem kod i jak zwykle - czarna plansza z obracającym się kółeczkiem z kropką ponad 20 minut i dalej nie przechodzi. Nie rozumiem polityki Xiaomi, coraz bardziej utrudniają zdjęcie bootloadera a wiesz jak to jest nam użytkownikom forum potrzebne :). Przecież gorące nowe softy naszej ekipy czekają. No i nie wiem albo po 18.00 da się wreszcie połączyć to konto z telefonem, albo znów wyskoczy to bzdurne zdanie....  no wtedy wygląda na to, że będę musiał czekać ponad miesiąc. Tylko jedno jest niejasne - w poradniku, do którego link podał mi Kacper pisze jak byk HyperOS - a ja mam przecież MIUI 14 - co oni to rozszerzyli to również na tą wersję MIUI ?- nigdzie nic o tym nie pisze, ale naprawdę utrudniają, jak mogą.... Dziękuję.

Screenshot_1.jpg

37 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Na Redmi Note 13 Pro odblokowanie działa tylko po uzyskaniu uprawnień w Xiaomi Community, niezależnie od wersji ROM-u.

to tylko taki "bonus" dla tego modelu? czy inne też go doświadczyły? 🙃

Kacper, czyli rozumiem, że dopóki nie minie te 30 dni, no w moim przypadku chyba 23 dni to nie uda mi się w telefonie zgrać telefonu z kontem ??

Bo będę próbował, tak jak radził mi @Acid, ale nie wiem, czy to coś da, czy na to ma wpływ apka Xiaomi Community i bez tego nic ??

Co do Mi Unlocka - ciekawa sprawa - w moim gamingowym laptopie mam tylko USB 3.0, na szczęście nie pozbyłem się jeszcze starszego HP - tam na USB 2.0 ruszyło i miałem nadzieję, że wyskoczy te 168 h, ale nie napisało mi o tym błędzie połączenia konta i telefonu. Bardzo chciałem mieć akurat ten model, ale Xiaomi zaszalało, trochę z przegięciem......

4 minuty temu, kris68 napisał(a):

Kacper, czyli rozumiem, że dopóki nie minie te 30 dni, no w moim przypadku chyba 23 dni to nie uda mi się w telefonie zgrać telefonu z kontem ??

Bo będę próbował, tak jak radził mi @Acid, ale nie wiem, czy to coś da, czy na to ma wpływ apka Xiaomi Community i bez tego nic ??

Jeśli masz nowe konto Xiaomi (nie Xiaomi Community) to musisz odczekac 30 dni. Możesz zresztą sprawdzić w menu na Xiaomi Community jak sytuacja wygląda u Ciebie.

Udało mi się po chybz 50 próbach uzyskać odblokowanie bootloadera tylko teraz każą mn przejsc do ustawień developera i jestem w kropce bo nie wiem co zrobić. Jezeli ktos moze to prosze o pomoc.

wysłałem na priv ... tam tylko jedna opcja jest do tego ... mogłeś to dopisać w poprzednim temacie 🙃 dasz radę jakoś ... złego zle nie bierze 🙃 powodzenia!

Posted (edited)

Tylko jedno, ale jak czytałem w ciągu roku ?? Można odblokować 3 telefony, więc nie do końca nie rozumiem jak to jest, przecież nikt nie będzie 3 razy odblokowywał jednego telefonu, więc logicznie myśląc (chyba, ze się mylę) można odblokować na jednym koncie Mi Community 3 różne telefony. Tylko jak to zrobić ?? Chyba że w moim rozumowaniu jest coś nie tak. A to konto na Mi Community mam 1044 dni.

Master wiem dostałem priv ale tamto zawsze pierwsze odhaczam.

Edited by kris68

17 minut temu, kris68 napisał(a):Master wiem dostałem priv ale tamto zawsze pierwsze odhaczam.

no to w dev options więcej nic innego nie ma ... chyba że o czymś nie wiem ... ale myślę że styknie ... można na wszelki wypadek jeszcze dać debugowanie USB ... nie wiem czy trzeba ale i nie zaszkodzi 🙃

Posted (edited)

Kacper no przecież wiem, ale wyskakuje mi od 2 tygodni: " The system is begin upgaded. Please try again leater ". Owszem tak przy niektórych telefonach poprzednich 1-2 się zdażyło, ale tu robiłem to 200 razy i cały czas to samo. Więc co jest nie tak, telefon zepsuty, bo przestaje pomału widzieć inną opcję.

1717272091380.jpg

Edited by kris68

Posted (edited)

Co chwilę sprawdzam, no bez przesady, i cały czas - " masz aktualne oprogramowanie", i teraz ani wgrać przez kabel , ani nie znajduje telefon..... Ok , znalazłem na regionie Szwajcarii, właśnie sie sciąga i mam nadzieję zaktualizuje, i moze ta opcja zaskoczy. Ale dalej nie wiem jak to sie ma do tego , że na jednym koncie mozna rocznie odblokować 3 telefony ??

No i tak na Szwajcarii zaktualizowało się do HyperOS 1.012.0 i ja szczęśliwy wchodzę do - Stan odblokowania MI a tam " The system is begin upgaded. Please try again leater ". To już nie wiem mam przelecieć wszystkie kraje i szukać aktualizacji ? Zabawa z telefonami Xiaomi a przecież większość zwolenników firmy kupuje je dlatego, że można wgrywać trochę inne oprogramowanie niż fabryczne. To zaczyna być już, mówiąc bardzo subtelnie, denerwujące.....

Edited by kris68
  • Haha 1

Podbiję temat - czy da się z konta na drugim telefonie (RN 13 4G) na którym uzyskałem odblokowanie bootloadera, bo jak pisało można na jednym koncie odblokować 3 telefony rocznie zdjąć bootloader na Redmi Note 13 Pro 5G ?? I kwestia druga, mam naprawdę najnowszego znalezionego na regionie Szwajcaria HyperOS, a ciągle wywala mi:" The system is begin upgraded. Please try again leater ". Czy ktoś ogarnia w ogóle jak sobie z tym poradzić ??