Jump to content

[Xiaomi 14 / HyperOS] problem z przeniesieniem danych ze starego telefonu

Recommended Posts

Od dwóch dni walczę z przeniesieniem danych ze starego Xiaomi Mi9SE na nowy Xiaomi 14.
Xiaomi Mi9SE z polskiej dystrybucji (kupiony w X-kom) - zainstalowane xiaomi.eu 12.5.4 stable
Xiaomi 14 z TradingShanzen - zainstalowane xiaomi.eu 1.0.24.3.18 dev 

Niestety program MiMover od Xiaomi nie jest w stanie przenieść danych - na xiaomi.eu i reddit.com też się powtarza ten problem.

Chciałem skorzystać z możliwości jakie daje Google - zresetowałem telefon i podczas nowego uruchamiania wybrałem opcję przenoszenia danych ze starego telefonu.
Google wszystko pouruchamiało - wybrałem przeniesienie wszystkich danych (kontakty, SMS, MMS, programy, ustawienia, historię połączeń) - system zaczął migrację danych i na X14 zaczął wyskakiwać błąd "Uprawnienia wciąż przestaje działać" - system przenosi kontakty, oprogramowanie i ustawienia, ale z historii połączeń przenosi tylko kilkadziesiąt/kilkaset połączeń z kwietnia 2017 (to jest początek historii w moim Mi9SE) a błąd co chwilę wyskakuje.
Zresetowałem telefon i powtórzyłem "pierwsze uruchomienie" - efekt bez zmian - system przenosi tylko historię połączeń z kwietnia 2017 i zaczyna wyskakiwać błąd "Uprawnienia wciąż przestaje działać".
Jeszcze raz zresetowałem telefon - tym razem przy "pierwszym uruchomieniu" wybrałem przywracanie tylko SMS/MMS i historii połączeń (razem ok. 34 MB danych) - efekt bez zmian - system przenosi tylko historię połączeń z kwietnia 2017 (za każdym razem inną ilość połączeń) i zaczyna wyskakiwać błąd "Uprawnienia wciąż przestaje działać".

Telefon kończy proces przenoszenia danych i informuje że przeniósł SMS/MMS i zdjęcia - komunikat o błędzie co chwilę się pojawia.

Co to jest za błąd?

Jak przenieść dane z Xiaomi Mi9SE (xiaomi.eu 12.5.4 stable) na Xiaomi 14 (xiaomi.eu 1.0.24.3.18 dev)?

1716134957571.jpg

Ten błąd jest stary, pomagało wyczyszczenie danych aplikacji Uprawnienia.

Zrobiłbym lokalną kopię zapasową na starym telefonie (z Ustawień), przeniósłbym ją do nowego telefonu (katalog MIUI/Backup/AllBackup) i stamtąd przywracał. Zdjęcia niestety tak nie pójdą (apki zresztą też nie).

4 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Zdjęcia niestety tak nie pójdą (apki zresztą też nie).

To nie jest aż tak istotne - ważne żeby poszły SMSy/MMSy i historia połączeń.

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

To z lokalną kopią pójdą na pewno.

Hmm... nie wiem czy ja coś robię źle ale Xiaomi 14 nie widzi plików backupu zrobionych na Mi9SE.
Backup zrobiony na X14 jest widoczny na X14.
Backup z Mi9SE mam jako pliki *.bak, a backup z X14 robi jako *.zip (przynajmniej zdjęcia tak mi zrobił - tylko to było do zrobienia na nowym telefonie).

Godzinę temu, Koola napisał(a):

Hmm... nie wiem czy ja coś robię źle ale Xiaomi 14 nie widzi plików backupu zrobionych na Mi9SE.

Czy przeniosłeś folder z datą i godziną wykonania kopii do katalogu MIUI/backup/AllBackup?

7 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Czy przeniosłeś folder z datą i godziną wykonania kopii do katalogu MIUI/backup/AllBackup?

Na Xiaomi 14 w folderze "MIUI/backup/AllBackup" stworzyłem folder z dokładnie taką samą nazwą (data i godzina) jak powstał na Mi9SE i do tego folderu przez Bluetooth przekopiowałem pliki z Mi9SE.
Niestety X14 nie widzi tej kopi 🤔

Folder "19052024_223655" stworzyłem na wzór tego z Mi9SE i tam są wgrane 4 pliki z Mi9SE (backup SMS, MMS i historii połączeń).

Folder "19052024_230200" powstał podczas robienia kopi na X14 - tam są tylko 2 pliki bo miałem z backupu tylko kilka zdjęć.

1716192059746.jpg

1716192571914.jpg

1716192571922.jpg

Teraz X14 widzi ten backup, przycisk "Przywróć" jest aktywny (podświetlony) ale nie reaguje (po naciśnięciu nic się nie dzieje) - bez względu na to czy wybiorę cały folder czy tylko jeden z plików wewnątrz.

Kopia MIUI na mi9se jest niekompatybilna, zrób to przez chmurę. Jedynie sms/mms mi przeszły z lokalnej kopii i to też przy 3ciej próbie dopiero.