Jump to content

Telefon nie widzi aktualizacji, ręczna aktualizacja nie działa

Recommended Posts

Witam po długiej przerwie,

Mam POCO F5 PRO w wersji global, nie chce wgrywać EU także za takie posty podziękuje.

W czym rzecz?

Od czasu zakupu wskoczyła mi tylko jedna aktualizacja i to od razu po włączeniu telefonu, czyli mam obecnie wersję 14.0.5.0(TMNMIXM)

Jakoś mi to nie przeszkadzało bo telefon działa szybko i nie ma problemów, lecz jest już Android 14 i Hyper OS więc chciałbym go zaktualizować.

Zmieniałem region na Stany Zjednoczone, teraz mam Szwajcarię i nie wykrywa żadnych aktualizacji.

Pobierając ręcznie firmvare recovery ze strony https://xiaomifirmwareupdater.com/ i próbie aktualizacji przez wbudowaną apkę xiaomi wywala błąd "Nie można flaszować tej stabilnej pamięci ROM"

No i moje pytanie jak zaktualizować ten telefon?

A może ja jakiś zły firmvare pobieram?

Proszę o wskazówki bo ja już dawno nie byłem w temacie Miui.

• 2 weeks later...

Zmień na Hongkong, pobierz update miui, pobierz update hyper. Zmień region na Polska. Pobierz update hyper

Wysłane z mojego SM-X716B przy użyciu Tapatalka

Tak wyczytałem, tak zrobiłem, działa.
W innych regionach nie miałam update 'ow

Wysłane z mojego SM-X716B przy użyciu Tapatalka

W dniu 12.05.2024 o 16:24, rradek napisał(a):

A może ja jakiś zły firmvare pobieram?

Pobierasz raczej dobry (jeżeli global a nie  EEA), ale Xiaomi ostatnio często blokuje aktualizacje z pobranego romu. Dlaczego, nie wiadomo. Możesz spróbować pobrać nie najnowszy, tylko następny wydany  po twoim. Jak przejdzie to może kolejne już będzie znajdował. Jak nie da rady i na żadnym regionie nie znajdzie aktualizacji to pozostaje tylko odblokowanie bl i wgranie romu fastboot miflashem. Tu masz linki to kolejnych wydań https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/mondrian/roms-global-stable/