Jump to content

Galeria na telefonie i kopia google / dostęp do miuipolska.pl z innego kontynentu

Recommended Posts

Witam czy da się tak zrobić aby zdjęcia pełnego rozmiaru były dostępne w galerii na telefonie a nie tylko w  chmurze google - nie wyłączając kopi zapasowej zdjęć w chmurze ? Jak widać na zdjęciu mam tak z każdym  photo/video . Mam zdjęcia w chmurze G. Ale mam też na telefonie . I chciałbym mieć pełnego rozmiaru te zdjęcia na telefonie . Problematyczne dla mnie jest to że jak jestem w miejscu gdzie jest słaba sieć albo jej nie ma - np piwnica nie mogę obejrzeć w galerii głupiego zdjęcia 

Druga sprawa , dlaczego nie da się wejść na stronę MIUIpklska.pl będąc na innym kontynencie ( aktualnie jestem w USA )  ? Naprawdę już tak to wszytko powariowalo,  że trzeba używać VPN z Francji aby dostać się na tą stronę 

Screenshot_2024-04-29-09-14-37-923_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2024-04-29-09-20-57-190_com.brave.browser.thumb.jpg.ad03e82adf070be984b4d9d2c32659b9.jpg

Screenshot_2024-04-29-09-21-57-403_com.miui.gallery-edit.jpg

Screenshot_2024-04-29-09-30-13-372_com.android.settings.jpg

Edited by 2zerozero7

• 2zerozero7 changed the title to Galeria na telefonie i kopia google / dostęp do miuipolska.pl z innego kontynentu
Posted (edited)

Po co włączyłeś kopie z poziomu galerii? Niech sobie zdjęcia google robią tą kopię i galeria o tym niech nie wie. Wiem, że dodali taką integrację ale nie widzę sensu. U mnie podwójnie bo kopię robię do chmury MS, a tylko wybrane obiekty w Google. Nie wiem jak to się zachowuje w wypadku uruchomienia integracji ale galerii używam wyłącznie lokalnie, a jak coś edytuje to zarówno zdjęcia google jak i one drive sobie już to wykryją i zsynchronizują. Poza tym z poziomu plików wejdziesz na zdjęcia jeśli nie zrobiłeś błędu i nie uruchomiłeś ich usuwania po umieszczeniu w chmurze..

Edited by anemusek

Posted (edited)
W dniu 4.05.2024 o 18:29, anemusek napisał(a):

Ja tego nie włączyłem.  Mam to włączone   z automatu na moim Romie. Zawsze miałem włączona kopie w google w aplikacji " zdjęcia google " w aplikacji "galeria " aplikacji systemowej nie  bo zawsze był problem ze zdjęciami w chmurze Xiaomi . ... jak wchodzisz w ustawienia galeriii ,  ustawienia i kopie  to przekierowany jestem  na google zdjęcia i jest to z domyślnie włączone nie da się tego wyłączyć ., niby wyłączasz to w aplikacji systemowej ale jesteś jakby w google zdjęcia ....   .JAk wchodzisz w ustawiania kopii to robisz je już domyślnie na zdjęcia google a nie w galerii ( magiczne przekierowanie) 

Edited by 2zerozero7

Posted (edited)

Hmm właśnie mi o to chodziło - możesz wejść z poziomu Galerii i z poziomu samych zdjęć. Reakcja nie jest taka sama. Ja odrzucam molestowanie z poziomu Galerii ale mam w aplikacji "Zdjęcia Google". Z poziomu menadżera plików też możesz przeglądać zdjęcia

Screenshot_2024-05-08-21-45-39-333_com.miui.gallery.jpgScreenshot_2024-05-08-21-46-13-752_com.google.android.apps.photos.jpg

Screenshot_2024-05-08-21-45-01-602_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2024-05-08-21-50-50-828_com.google.android.apps.nbu.files.jpgScreenshot_2024-05-08-21-52-50-800_com.mi.android.globalFileexplorer.jpg

Tego wbudowanego też (sorry za dzielenie ale zrzuty za duży rozmiar by miały)

Edited by anemusek
Uzupełnienie informacji