Jump to content

HyperOS 1.0.24.4.15.DEV

Recommended Posts

24419.png

• Poprawki błędów i tłumaczeń
  • Dla Xiaomi 14 i 14 Pro wydajemy wersję OS1.0.24.4.16.DEV
  • ROM dla Xiaomi 12 Pro pojawi się później (brak linku do ROM-u chińskiego)
  • Tę aktualizację trzeba pobrać ręcznie ze względu na przenosiny serwera OTA
  • W razie ewentualnych problemów z Portfelem Google i Play Integrity należy wgrać plik APK według tego artykułu
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Wspierane urządzenia w wersji rozwojowej

image-1.png

Poza urządzeniami wymienionymi powyżej udostępniamy również aktualizacje wersji beta dla Redmi K50 Pro [matisse] (MediaTek Dimensity 9000). Są one dostępne dla osób, ktore wspierają projekt Xiaomi.eu w serwisie Patreon na poziomie Contributor.

W ramach Patreona są również dostępne wersje stabilne Xiaomi.eu dla modeli z procesorami MediaTeka:

• Redmi K70E/POCO X6 Pro 5G (duchamp, Dimensity 8300 Ultra),
  • Redmi Note 13 Pro+ (zircon, Dimensity 7200 Ultra),
  • Xiaomi 13T Pro (corotg, Dimensity 9200+),
  • Redmi K60 Ultra (corot, Dimensity 9200+),
  • Xiaomi 13T (aristotle, Dimensity 8200 Ultra),
  • Xiaomi Civi 3 (yuechu, Dimensity 8200),
  • Xiaomi 12T (plato, Dimensity 8100 Ultra),
  • Redmi K50 Pro (matisse, Dimensity 9000),
  • Redmi Note 12 Pro/+ 5G (ruby, Dimensity 1080),
  • Redmi Note 12T Pro (pearl, Dimensity 8200 Ultra),
  • Redmi Note 11T Pro/+/POCO X4 GT (xaga, Dimensity 8100),
  • Xiaomi 11T (amber, Dimensity 1200 Ultra).

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum lub w naszych poradnikach.

Sprawdź też dostępne poradniki instalacji:

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych tylko w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika.

CHCESZ NAM POMÓC W ROZWOJU OPROGRAMOWANIA?

Możesz wesprzeć nas dowolną kwotą dotacji, którą przeznaczymy na utrzymanie serwera i kawę, pozwalającą lepiej skupiać się przy pracy nad rozwojem softu.

Motyw: tutaj.

• Thanks 2

shennong wrzucone ... poszlo elegancko ... z tych zaawansowanych tekstur nie korzystalem - bo lepiej mi to wygladalo bez tego ... korzystam z niestandardowej animowanej tapety - ale zobacze co i jak ... ps. fajnie sie wyswietla changelog tej wersji 🙃a changelogi z poprzednich watkow juz w ogole nie sa aktywne ... pewnie maja odnosnik na stary serwer ... i jeszcze takie pytanie - czy pozostały czas pracy na baterii zawsze powinien wyświetlać się taki sam? niezależnie od stopnia rozładowania ogniwa?

Screenshot_2024-04-20-10-52-18-640_com.miui.securitycenter.jpg

Edited by Master

1 godzinę temu, Master napisał(a):

czy pozostały czas pracy na baterii zawsze powinien wyświetlać się taki sam? niezależnie od stopnia rozładowania ogniwa?

Nie. Pewnie apka odświeża te dane co jakiś czas.

5 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Nie. Pewnie apka odświeża te dane co jakiś czas.

no wlasnie nie odswieza ... zwrocilem na to uwage juz na wczesniejszych wersjach - nadal jest tak samo - w tej chwili mam naladowanie na 85 procent i dalej jest ten sam czas ...

8 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Próbowałeś czyścić dane Panelu sterowania? (U mnie te dane się odświeżają).

a dawno juz nie probowalem ... przy okazji zapodam - w sumie jakos mi to specjalnie nie przeszkadza ale juz kilka wersji temu zwrocilem na to uwage ze caly czas jest to samo wskazanie ...

wyczyszczone wszystkie dane - dalej to samo 🙃

tak myślę jeszcze może rozładować baterie do końca i potem naładować na maksa ... nawet przez kabel z pełnym 120 Wat ... to może się to skalibruje ... 🙃

update - rozładowanie do zera i naładowanie na maksa nie pomogło ... dalej jest to samo wskazanie 🙃

Edited by Master

Czemu serwer jest tak wolny ? Wyświetla pobieranie 4 dni .

Serwer ruszył z kopyta o 3 rano , także patent to cierpliwość. 

Na razie wszystko działa , czasami galeria jakby się przycina ale też nie zawsze . Wyczyszcze dane i sprawdzę jeszcze raz

Teraz mam pytanie , czy nie można dodać trybu incognito do kafelków szybkich ustawień lub jakiegoś skrótu , przydatne to bywa.  

Edited by mnkowalski
....

Bry😁, dzisiaj na poco f5 pro pojawia się co chwilkę powiadomienie że usługi Google Play przestały działać. Do wczoraj było ok. Poniżej kilka zrzutów 

Screenshot_2024-04-23-09-51-56-217_com.miui.bugreport.jpg

Screenshot_2024-04-23-09-51-45-234_com.miui.bugreport.jpg

Screenshot_2024-04-23-09-51-33-286_com.miui.bugreport.jpg

Mam pytanie do osób korzystających od dłuższego czasu z Hyper OS. Kupiłem poco x6 pro z wygranym już od nowości hyper os w wersji global no i jest to jakaś porażka. Wcześniej posiadałem poco x3 pro z miui 14 i tamten system był o wiele bardziej responsywny, mniej pokraczny i w bezpośrednim porównaniu szybciej radził sobie z ładowaniem aplikacji z ramu. Hyper os pełny jest zepsutych animacji, mikro przycięć, nie reaguje na gesty albo się grzeje bez powodu. Pytanie brzmi czy to problemy wieku dziecięcego i też się spotykaliście z takimi problemami we wcześniejszych wersjach i teraz już nie występują czy ten typ tak ma i trzeba będzie się przyzwyczaić? Póki co jestem bardzo rozczarowany tym nowym systemem i dla mnie jest to kilka kroków w tył 

32 minuty temu, DukeN napisał(a):

Bry😁, dzisiaj na poco f5 pro pojawia się co chwilkę powiadomienie że usługi Google Play przestały działać. Do wczoraj było ok. Poniżej kilka zrzutów

Zrobiłbym polecenia z tych początkowych ROM-ów (adb shell pm compile...).

Mam pytanie do osób korzystających od dłuższego czasu z Hyper OS. Kupiłem poco x6 pro z wygranym już od nowości hyper os w wersji global no i jest to jakaś porażka. Wcześniej posiadałem poco x3 pro z miui 14 i tamten system był o wiele bardziej responsywny, mniej pokraczny i w bezpośrednim porównaniu szybciej radził sobie z ładowaniem aplikacji z ramu. Hyper os pełny jest zepsutych animacji, mikro przycięć, nie reaguje na gesty albo się grzeje bez powodu. Pytanie brzmi czy to problemy wieku dziecięcego i też się spotykaliście z takimi problemami we wcześniejszych wersjach i teraz już nie występują czy ten typ tak ma i trzeba będzie się przyzwyczaić? Póki co jestem bardzo rozczarowany tym nowym systemem i dla mnie jest to kilka kroków w tył 
Na takie objawy to ja bym próbował system od nowa stawiać lub hard reset robić, bo nic takiego w wersji dev nie zauważyłem.

Sędnięte z Xiaomi 13 PRO

czyżby taka marna wersja hypera trafiła się na ten model? ciekawe ... żadnych takich problemów nie mam na betach ... podobnie jak Kolega zauważył powyżej ... więc chyba nie tylko ja ... i właśnie to bym zrobił przy takich problemach ... albo walnął przywrócenie do fabrycznych albo postawił system na nowo ...

56 minut temu, Master napisał(a):

czyżby taka marna wersja hypera trafiła się na ten model? ciekawe ... żadnych takich problemów nie mam na betach ... podobnie jak Kolega zauważył powyżej ... więc chyba nie tylko ja ... i właśnie 

Dzięki, tak chyba zrobię. 

21 minut temu, Materius1994 napisał(a):

Dzięki, tak chyba zrobię. 

daj znać koniecznie czy coś pomogło ... tu nikt aż tak nie narzekał na hypera ... no i powodzenia! ps. będziesz robił przywrócenie? bo pisałeś że masz globala ... w razie czego rozważ jeszcze odblokowanie bootloadera i postawienie naszego Xiaomi eu ...

Edited by Master

Wiesz co ten system sam w sobie nie jest jakiś tragiczny, ale jak mam bezpośrednie porównanie z x3 pro gdzie wszystko chodzi o wiele lepiej to mnie krew zalewa. Szczerze to gdyby nie to że poprzedni telefon już sprzedałem to bym do niego wrócił. 

Może podam krótkie przykłady co mi dzisiaj wyskoczyło:

- jeśli zostawimy film YouTube w okienku PIP i szybko będziemy chcieli wrócić do samej aplikacji to okienko po prostu znika, a powinna pojawić się aplikacja na całym ekranie. Zauważyłem że animacja zwijania okna musi dojść do końca żeby nie było tego błędu 

- messenger to jeden wielki bug animacyjny. Nie da się otwierać wiadomości z poziomu powiadomień, pływające okna chodzą jak chcą, gryzą się z klawiatura, czasem zdarzyło się tak że rozmowa została na całym ekranie i nie dało się jej zamknąć. Pomógł tylko reset telefonu. 

- jak próbuje przenieść się w miarę szybko miedzy aplikacjami to animację się przycinają, okna animacji buguja, a sam dotyk raz działa raz nie. 

I to wszystko to normalne użytkowanie, które dla poco x3 pro nie sprawiało żadnego problemu. Po prostu działał płynnie, a tutaj co chwilę jakieś ścinki, błędy animacji, brak reakcji na dotyk. No nie tego się spodziewałem. Nawet podczas pisania tego posta się zagrzał z yt w tle. I co dziwne stary 3 letni zapchany aplikacjami telefon jest szybszy od tego 

Mam pytanie. Jak odblokuję bootloader to będę mógł korzystać normalnie z aplikacji bankowych, płatności zbliżeniowych itp? 

10 godzin temu, Master napisał(a):

daj znać koniecznie czy coś pomogło ... tu nikt aż tak nie narzekał na hypera ... no i powodzenia! ps. będziesz robił przywrócenie? bo pisałeś że masz globala ... w razie czego rozważ jeszcze odblokowanie bootloadera i postawienie naszego Xiaomi eu ...

Edited by Materius1994

14 minut temu, Materius1994 napisał(a):

Wiesz co ten system sam w sobie nie jest jakiś tragiczny, ale jak mam bezpośrednie porównanie z x3 pro gdzie wszystko chodzi o wiele lepiej to mnie krew zalewa. Szczerze to gdyby nie to że poprzedni telefon już sprzedałem to bym do niego wrócił. 

Może podam krótkie przykłady co mi dzisiaj wyskoczyło:

- jeśli zostawimy film YouTube w okienku PIP i szybko będziemy chcieli wrócić do samej aplikacji to okienko po prostu znika, a powinna pojawić się aplikacja na całym ekranie. Zauważyłem że animacja zwijania okna musi dojść do końca żeby nie było tego błędu 

- messenger to jeden wielki bug animacyjny. Nie da się otwierać wiadomości z poziomu powiadomień, pływające okna chodzą jak chcą, gryzą się z klawiatura, czasem zdarzyło się tak że rozmowa została na całym ekranie i nie dało się jej zamknąć. Pomógł tylko reset telefonu. 

- jak próbuje przenieść się w miarę szybko miedzy aplikacjami to animację się przycinają, okna animacji buguja, a sam dotyk raz działa raz nie. 

I to wszystko to normalne użytkowanie, które dla poco x3 pro nie sprawiało żadnego problemu. Po prostu działał płynnie, a tutaj co chwilę jakieś ścinki, błędy animacji, brak reakcji na dotyk. No nie tego się spodziewałem. Nawet podczas pisania tego posta się zagrzał z yt w tle. I co dziwne stary 3 letni zapchany aplikacjami telefon jest szybszy od tego 

Mam pytanie. Jak odblokuję bootloader to będę mógł korzystać normalnie z aplikacji bankowych, płatności zbliżeniowych itp? 

kurde - no ja nie mam u siebie takich objawów ... siedze na ostatniej becie xiaomi eu ... messenger zero problemow ... na tyle co korzystam z jutuba tez nie widze klopotow ... przejscia miedzy aplikacjami zero problemow ... dotyk tez zawsze dziala ... jesli odblokujesz i wrzucisz xiaomi eu to jak najbardziej - ja korzystam z apki PKO BP - zadnych klopotow tez z Google Pay / Wallet - działa luks (trzeba do niej tylko wrzucic malego fixa - taki modul inject - jest o tym monit w updaterze systemowym - ostatnia wersja jest z konca lutego tego roku i dziala bezproblemowo - te fixy sa wypuszczane jak Google zaczyna mieszac w zabezpieczeniach ... na razie odpuscili ale tam czort ich wie kiedy znowu zaczna sie grzebac ...) pamietaj tez ze na xiaomi eu nie blokujemy bootloadera - musi zostac otwarty

W dniu 23.04.2024 o 10:28, Kacper Skrzypek napisał(a):

Zrobiłbym polecenia z tych początkowych ROM-ów (adb shell pm compile...).

Miałem to zrobić po powrocie do domu z pracy ale o dziwo od wieczora wczoraj do dziś objawy samoistnie ustąpiły.

3 godziny temu, Master napisał(a):

kurde - no ja nie mam u siebie takich objawów ... siedze na ostatniej becie xiaomi eu ... messenger zero problemow ... na tyle co korzystam z jutuba tez nie widze klopotow ..

Generalnie zauważyłem że problemy się pojawiają jak chce się wykonać jakąś akcje jak jeszcze trwa animacja. Wtedy telefon aby wykonać nową ucina tą starą, albo nie reaguje na dotyk  albo w ogóle się przywiesza. Samo w sobie nie byłoby to problemem gdyby nie to że system nie jest responsywny i reaguje bardzo często z lagiem 

1 minutę temu, Materius1994 napisał(a):

Generalnie zauważyłem że problemy się pojawiają jak chce się wykonać jakąś akcje jak jeszcze trwa animacja. Wtedy telefon aby wykonać nową ucina tą starą, albo nie reaguje na dotyk  albo w ogóle się przywiesza. Samo w sobie nie byłoby to problemem gdyby nie to że system nie jest responsywny i reaguje bardzo często z lagiem 

można też poustawiać sobie szybkość animacji ... przejść itp. nie wiem czy to coś da ale nie zaszkodzi ... jedna opcja jest w ustawieniach pulpitu - prędkość animacji - zawsze mam na szybka ... to nie wiem czy jest w globalu ... no i są jeszcze opcje w ustawieniach programisty ... skale animacji ... u siebie zawsze daje 0.5 ...

Screenshot_2024-04-24-14-02-38-427_com.miui.home.jpg

Screenshot_2024-04-24-14-03-57-186_com.android.settings.jpg

tak odnośnie tego problemu o którym pisałem w zakresie wskazań pozostałego czasu dla baterii - wątek ten też został poruszony na forum Xiaomi eu - dla zainteresowanych link do tematu 

https://xiaomi.eu/community/threads/14-pro-shennong-battery-remaining-time-problem.72795/

moja próba polegająca na rozładowaniu do zera i naładowaniu na maksa się nie powiodła ... robiłem też jeszcze raz czyszczenie danych na wszelki wypadek 🙃

Edited by Master

W dniu 24.04.2024 o 14:04, Master napisał(a):

można też poustawiać sobie szybkość animacji ... przejść itp. nie wiem czy to coś da ale nie zaszkodzi ... jedna opcja jest w ustawieniach pulpitu - prędkość animacji - zawsze mam na szybka ... to nie wiem czy jest w globalu ... no i są jeszcze opcje w ustawieniach programisty ... skale animacji ... u siebie zawsze daje 0.5 ...

Znalazłem w angielskim internecie ludzi z podobnymi problemami do moich i póki co udało mi się pozbyć większości problemów z lagami. A przyczyną problemów było rozszerzenie pamięci RAM - domyślnie włączone ( jakby 12 było mało) 😅

Dzięki za pomoc, a ja poczekam chyba na aktualizację, może coś poprawią. 

Teraz, Materius1994 napisał(a):

Znalazłem w angielskim internecie ludzi z podobnymi problemami do moich i póki co udało mi się pozbyć większości problemów z lagami. A przyczyną problemów było rozszerzenie pamięci RAM - domyślnie włączone ( jakby 12 było mało) 😅

Dzięki za pomoc, a ja poczekam chyba na aktualizację, może coś poprawią. 

no nie korzystam z tej funkcji ... raz na próbę włączyłem zobaczyć czy nie będzie problemów ... i nie widziałem różnicy na minus jak sprzęt działał ... to też pewnie kwestia ile tego się da no i oczywiście szybkości pamięci masowej ... te ufs 4 to już praktycznie mają zbliżone parametry do ramu ... a na tych starszych to wiadomo ...

12 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Problem jest już naprawiony, w kolejnej becie będzie OK.

a coś może wiadomo co z tym wskazaniem remaining time w baterii? tak zerkam co jakiś czas na forum Xiaomi eu ale tam też poza zgłoszeniem problemu nic nie widać ... w sumie taki detal ale mamy pole do poprawy 🙃

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...