Skocz do zawartości

Jak wgrać inny ROM? Jaką wersję MIUI mam obecnie? I ogólnie wszystko w pigułce..


matekmatijas

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra.. więc tak.

 

DOBRY WIECZÓR wszystkim :-P

 

Mam nadzieję, że mnie nie nakrzyczycie, ale naprawdę już się we wszystkim pogubiłem i nie wiem nic, tak więc postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc.

 

Tytuł wątku adekwatny do tego, czego bardzo chciałbym się dowiedzieć.. Mój telefon to Xiaomi Red Rice (MTK). Także do puenty:

 

1) Mam MIUI 26.0.0 - instalowane już dawno.. Które to jest MIUI - v4, v5?

2) Jak sprawdzić wersję MIUI? Mam 26.0.0, ale to nijak się ma to oznaczeń używanych powszechnie tutaj, czyli np. 5.9.1 itd. i nie wiem gdzie mam tego szukać.. :???:

3) W nawiązaniu do ww. pytań powstają kolejne - z wątku: http://miuipolska.pl/forum/topic/3912-rom-purexperia-z2-dla-hongmi-wcdma/ chciałbym wgrać ROM od Xperii, ten mój obecny to koszmar.. jak mógłbym to zrobić? Wrzucić na kartę SD ROM i wgrać tak samo jak aktualizacje?

4) Który oficjalny ROM mógłby się nadać dla mojego staruszka?

5) Najprościej jak się da odpowiedzieć: TWRP czy CWM? Z anglojęzycznej wiki niewiele się dowiedziałem. Czym to się różni, które lepsze, jak sprawdzić co mam obecnie i jaką wersję? :shock:

 

Rok temu pomogliście mi z aktualizacją za co jestem wdzięczny, ale narodziły się nowe pytania i wolałbym dowiedzieć się u źródła.

Przeczesałem w sumie całe forum, ale nie trafiłem na nic jednoznacznego.

 

Z góry dziękuję za pomoc, pytania pewnie trywialne, lecz naprawdę nie wiem co i jak :shock:

 

Miłego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz stabilne MIUI V5, wersja 26.

2. Taką masz właśnie wersje, od MIUI 6 weszły wersje tygodniowe, oznaczane właśnie w sposób rok.miesiąc.dzień.

3. To nie jest ROM od Xperii tylko zmodyfikowany ROM, który wygląda jak w Xperiach. Ma pewnie błędy w stosunku do oficjalnego itp. Jeśli już chcesz go wgrać to musisz wejść do TWRP i sflashować, a następnie full wipe. 

4. Obecnie jednak polecałbym Ci przejść na najnowszy MIUI 7, pobierając odpowiedni zip i wskazując go w aplikacji Aktualizacje. Jest on sprzed tygodnia. 

5. Oryginalny MiRecovery, ewentualnie najnowszy TWRP, bo CWM nie ogarnia nowych ROM-ów. TWRP daje więcej możliwości, MiRecovery jest prostszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź!

 

Patrząc na zdjęcia w internecie mam CWM jednak.

 

Jak zainstalować TWRP (albo MiRecovery) na miejscu CWM? Informacje z anglojęzycznych stron mają odniesienie do Xiaomi?

 

4. .zip na SD i z poziomu systemu przeprowadzić aktualizacje pomijając MIUI v6? Spróbuję.

5. Acid pisał, że MiRecovery jest tylko na CPU Qualcomm, a ja mam MediaTek, czyli lipa raczej.. TWRP może być z angielskiego forum MIUI czy jakieś inne źródło?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Nie na SD, na wewnętrzną.

5. Spokojnie, nie pomyliłem się. Od dłuższego czasu też mamy MiRecovery, sam posiadam Redmi 1.

Najłatwiej jest to zrobić przez Mobileuncle, dając mu recovery.img, lub przez fastboot. Plik jest w dziale Modyfikacje systemowe, w wątku o TWRP (na samym dole pierwszego posta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że nie idzie.

 

MiRecovery - tak jak jest powiedziane - recovery.img bezpośrednio na pamięć wewnętrzną i przez Mobileuncle-->Recovery Update (bo nie widzę innej opcji zdatnej do tego).

Pyta czy sflashować-->OK, pyta czy uruchomić w recovery-->OK uruchamia i nadal jest co było.

TWRP przez obecne recovery też nie idzie, efekt taki jak wyżej (update.zip na pamięć wew., recovery i intalacja - przechodzi z sukcesem).

 

Popełniam gdzieś błąd? Czy odceglanie?

 

ROM ze strony ściągnięty, lecz z tym recovery też wolałbym się uporać zanim zacznę wgrywać MIUI (chyba że aktualizacja/zmiana recovery nie jest do tego wymagana - ale jak pisałeś CWM nie ogarnia, więc chyba trzeba jednak).

 

MiRecovery i TWRP z wątku Acida, który wskazałeś.

 

Dziękuję Numb za wyrozumiałość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy na danych to można odceglanie. Spróbuj też przez fastboot: 

1. Wgrywasz http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

2. Na wyłączonym telefonie trzymasz Vol- + Power, przełączasz na Fastboot mode i zatwierdzasz. Podłączasz do komputera

3. Wchodzisz w wiersz poleceń, a następnie wpisujesz "fastboot devices". Jeżeli coś się ukaże to wpisujesz "fastboot flash recovery C:\...\recovery.img". Zamiast ... musisz podać dokładną ścieżkę.

4. Na końcu "fastboot reboot" i telefon uruchomi się w systemie z wgranym MiRecovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam po jakimś czasie ;-)

 

Dzisiaj na spontanie wziąłem się za swojego RedMi.

Zrobiłem odceglanie, wszystko jak w poradniku, następnie jeszcze w MiPCSuite znalazł aktualizację, więc, że nauka kosztuje, ściągnął, zainstalował, i jest Miui v7 5.12.10.

 

Wszystko po angielskiemu :grin: Ogarniam angielski, lecz wolałbym ojczysty język.

 

Poza tym wydaje mnie się, że ostatni polski to MIUI 6 5.5.8 dla mojego RedMi, nic innego nie mogę znaleźć.

 

Czy mam rację? Zszedłbym z tego 7 5.12.10 na 6, aby mieć język polski. Można?:-P

 

Z uszanowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...