Jump to content

Recommended Posts

Witam,
mam dosyć nietypowy problem. Kilka dni temu w trakcie normalnego korzystania z urządzenia zauważyłem, że nagle przestał mi działać aparat, najzwyczajniej obraz z aparatu był wyświetlany jako całkowicie czarny. Na myśl nasunęło się od razu, żeby po prostu uruchomić ponownie telefon. Po restarcie urządzenie już więcej się nie włączyło i utknęło w bootloopie, w którym dostęp do recovery menu i fastboot działa normalnie. Na początku starałem się za wszelką cenę uruchomić go bez utraty danych, ale po dłuższym czasie prób postanowiłem zrobić factory reset z myślą, że w ten sposób pozbędę się chociaż softbricka i będę mógł normalnie korzystać z urządzenia, ale nic z tego. Telefon jak się nie uruchamiał tak nadal stoi w miejscu. Dodam, że nie odblokowywałem OEM'u nigdy wcześniej, telefon nie ma roota i posiada podstawową wersję Recovery Menu i systemu, a jedyną opcją jaką włączyłem było debugowanie USB. Konto Xiaomi było wcześniej zalogowane na urządzeniu, nawet po wejściu na oficjalną strone Xiaomi wyświetla moje urządzenie.

Próbowałem odblokować urządzenie za pomocą: ADB, MiFlash Unlock, XiaoMI Tools V2, MiUnlock, MiPCSuite, XET, XU-Tool V2.0.
Nic z tego nie zadziałało.

Miałem zamiar wgrać mu nowy ROM, byleby go po prostu uruchomić ale bez odblokowanego OEM'u nie idzie nic zrobić. Dostęp do komend ADB jest mocno ograniczony w trybie sideload  lub fastboot. Komputer odczytuje poprawnie urządzenie, nawet wyświetla jego główne dane jak numeru modelu i wersję systemu. Sterowniki ADB i fastboot wydaje mi się, że zainstalowałem poprawne, skoro komputer nie ma problemu z rozpoznaniem urządzenia.

Potrzebuję pomysłu jak zdjąć blokadę OEM z obejściem konta Mi.
Liczę na jakieś sugestie, co jeszcze można zrobić w tej sytuacji, bo jestem już bezsilny, będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. 😄

Raczej nie ma możliwości odblokowania bootloadera z jak piszesz obejściem konta Mi. Chyba pozostaje tylko serwis, bo nawet po twoim opisie trudno coś doradzić.

• Sad 1

A da się może cokolwiek zrobić, aby go włączyć? Siedzę nad tym od 4 dni bezskutecznie i już trochę desperacko szukam sposobów, aby go w ogóle właczyć