Jump to content

Redmi Note 10 5G - Błędna aktualizacja.

Recommended Posts

Witajcie,

Mam nietypowy problem z moim Note 10 5G, przez cały czas działał bez zarzutu - do końca marca.

Po wyjeździe do Niemiec telefon się zaktualizował - niby nic dziwnego. Jednak po ponownym uruchomieniu urządzenia pojawiło się logo PoCo.

Wydawała mi się to kosmetyczna zmiana, niestety telefon stracił dostęp do obu kart SIM (są niewidoczne). W ustawieniach odkryłem, że telefon nie posiada IMEI żadnego z portów.

Podejrzewam, że problemem będzie błędna aktualizacja. Niestety mam zablokowany fastboot i wgranie ręczne właściwego Softa jest niemożliwe, oczywiście konta Mi nie zakładałem, a teraz jest to już niemożliwe. Znalazłem program DFT Pro, który umożliwia ręczne wpisanie IMEI, ale koszt licencji do jednorazowego użytku jest nieopłacalny. 

Czy da się coś jeszcze zrobić?

Dzięki,

Pozdrawiam.

Sytuacja dość dziwna, bo ten telefon co prawda miał rebrand jako POCO (bodajże M3 Pro 5G), ale skoro masz Redmi, to nie powinno się wyświetlać logo od POCO...

Skoro to MTK, to raczej nie powinno być problemu ze wgraniem softu (da się odblokować bootloader nieoficjalnie, np. mtkclientem, albo ewentualnie w serwisie i wtedy wgrać).

Z ciekawości - jaką masz wersję MIUI w ustawieniach po tym zdarzeniu?

i to samo Ci wskoczyło w trybie OTA? ciekawe 🙃 może coś skopali dla jakiegoś regionu ... masz cały czas ustawiony region na nasz? czy może jakiś inny? tu zostaje tylko ponowna instalacja właściwego romu ... chyba nic innego sensownego się nie wymyśli ... zrób tylko backupa albo - o ile się da - zrób synchronizację z jakąś chmurą gdzie masz okresowe backupy ... i tak dobrze w ogóle że telefon działa i system jako tako wstaje ...

Edited by Master

Wersja MIUI wskazuje na ROM pod Orange. Wskazuje też na to, że masz nie Redmi Note 10 5G, a Redmi 10 5G, ale to w tej kwestii niewiele zmienia. Teoretycznie wersja jest poprawna... Bardzo wątpię, by ROM z 10 5G zadziałał na Note 10 5G, zwłaszcza po OTA.

Hej,

A macie jakiś poradnik jak mogę odblokować nieoficjalnie? Konto MI nie połączy - bo przecież SIM nie czyta.

mtkclient - według poradnika: 

działa do etapu Python - jak otwieram CMD to polecenie: "python setup.py install" wyrzuca błąd.

Może jest inny sposób?

Dzięki.