Jump to content

POCO F3 / Redmi K40 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.3.0.TKHCNXM - Android 13

Recommended Posts

Wątek poświęcony najnowszej aktualizacji wersji stabilnej HyperOS od Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 / Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/HyperOS-STABLE-RELEASES/HyperOS1.0/xiaomi.eu_multi_ALIOTH_OS1.0.3.0.TKHCNXM_os1-13.zip/download

ROM można zainstalować zarówno w TWRP, jak i przez fastboota: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Teraz, Adamk102 napisał(a):

Czy są duże różnice w porównaniu do Miui? Jestem na ostatnim stabilnym wydaniu i nie narzekam.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

jeśli chodzi o aspekt wizualny to w zasadzie nie ma różnicy ... drobne zmiany tylko ... no ale jak to mówią prawdziwe piękno tkwi wewnątrz 🙃 jest na pewno sporo optymalizacji np. z zarządzaniem pamięcią ... możesz poczytać trochę o zmianach np. tutaj

https://futurebeat.pl/newsroom/hyperos-vs-miui-14-najwazniejsze-zmiany-dla-uzytkownika/zc2866f

6 minut temu, Master napisał(a):
Jakieś problemy z rootem? Bo nie wyobrażam sobie pracy bez tego. Używam też N0krenel co świetnie wpływa na baterie i płynność. Niestety widzę że zarządzanie ramem w miui to tragedia. Ktoś już sflashowal ten nowy ROM?
Edited by Adamk102

2 godziny temu, Adamk102 napisał(a):

coś pisałeś panie Kolego? czy też moze się skasowało niechcący? 🙃 ja akurat z roota nie korzystam - nie widzę takiej potrzeby ... to tu słabo pomogę z tematem ... jeśli chodzi np. o magiska to pisz np. do @kris68 to fachowiec w tym temacie ..

Można zaktualizować bez problemu z 14.0.8. I to MIUI, i to MIUI, tyle że po rebrandingu...
Na telegramie grupy poco.f3 krąży opinia o nie działających słuchawkach na bluetooth. Coś wiadomo?

29 minut temu, Patryk Wciślak napisał(a):

Cześć, czy płatność NFC są dostępne na tym Romie ?

ogólnie na romach Xiaomi eu nie ma problemów z NFC ... a czy w tym konkretnym przypadku też tak jest to musi potwierdzić ktoś kto wrzucił i korzysta ...

• Thanks 1

Wszystko działa, nie potwierdzam braku dźwięku na bluetooth. Sama aktualizacja może z 10 min zajęła. Root na kernelSU również bez problemu. Teraz testuję

@Kacper Skrzypek Hej, mam problem. Zrobiłem flash HyperOS z czyszceniem pamięci, przez fastboot. Telefon działał, restartowałem go kilkukrotnie i nic nie działo się. Przed chwilą zrobiłem restart i telefon wpadł w bootloop. Nie zatrzymuje się na logo Poco ale próbuje ładować system (animacja HyperOS). Po nieudanej próbie, uruchamia recovery i tutaj jest problem - TWRP nie może zdeszyfrować pamięci - prosi o wpisanie hasła dla User [0]. Reported problem is: 'RescueParty'.

Co mogę teraz zrobić? Czy problemem może być jakaś aktualizacja usług google? Obecnie mam to z romu - TWRP skkk v7.9. Czy zmiana recovery na inne może rozwiązać problem? OrangeFox albo PitchBlack? Czy jestem w stanie wyłączyć szyfrowanie, nie tracąc obecnych danych?

Poprzednio miałem globala V14.0.11.0.TKHEUXM z Magiskiem, bez recovery. W jego przypadku, wystarczyło uruchomić telefon w trybie awaryjnym i zrestartować do normalnego.

Nie wykonywałem żadnych modyfikacji systemu. Nie wyłączałem żadnej systemowej aplikacji.

Edit1: Udało mi się zdeszyfrować pamięć: domyślne hasło to pin/kod do blokady telefonu.
Problem bootloop'a wciąż pozostał.
Edit2: Czy wyłączenie logów w systemie, w opcjach programisty mogło spowodować ten problem? Czy da się je włączyć poprzez adb lub terminal w recovery?

Edit3: dmesg:

Cytat

[  272.289982] type=1400 audit(1713423646.688:14011): avc: denied { write } for comm="logcat" name="logdr" dev="tmpfs" ino=15101 scontext=u:r:recovery:s0 tcontext=u:object_r:logdr_socket:s0 tclass=sock_file permissive=1
[  272.290144] type=1400 audit(1713423646.688:14012): avc: denied { connectto } for comm="logcat" path="/dev/socket/logdr" scontext=u:r:recovery:s0 tcontext=u:r:logd:s0 tclass=unix_stream_socket permissive=1
[  272.290173] logd: logdr: UID=0 GID=0 PID=775 n tail=0 logMask=99 pid=0 start=0ns deadline=0ns
[  272.501614] type=1400 audit(1713423646.900:14013): avc: denied { read } for comm="dmesg" name="kmsg" dev="tmpfs" ino=1799 scontext=u:r:recovery:s0 tcontext=u:object_r:kmsg_device:s0 tclass=chr_file permissive=1
[  272.501763] type=1400 audit(1713423646.900:14014): avc: denied { open } for comm="dmesg" path="/dev/kmsg" dev="tmpfs" ino=1799 scontext=u:r:recovery:s0 tcontext=u:object_r:kmsg_device:s0 tclass=chr_file permissive=1

logs.7z

Edited by sopla4ever

Niestety flashowanie przez TWRP nie pomogło. Próbowałem czyścić cache/dalvik-cache, fix contexts ale nie pomaga, wciąż ten sam błąd.

Cytat

dmesg:

[   21.545150] type=1400 audit(1713426063.343:441): avc: denied { read } for comm="dmesg" name="kmsg" dev="tmpfs" ino=16390 scontext=u:r:recovery:s0 tcontext=u:object_r:kmsg_device:s0 tclass=chr_file permissive=1
[   21.545262] type=1400 audit(1713426063.343:442): avc: denied { open } for comm="dmesg" path="/dev/kmsg" dev="tmpfs" ino=16390 scontext=u:r:recovery:s0 tcontext=u:object_r:kmsg_device:s0 tclass=chr_file permissive=1

logcat:
04-18 09:41:03.343   731   731 I dmesg   : type=1400 audit(0.0:441): avc: denied { read } for name="kmsg" dev="tmpfs" ino=16390 scontext=u:r:recovery:s0 tcontext=u:object_r:kmsg_device:s0 tclass=chr_file permissive=1
04-18 09:41:03.343   731   731 I dmesg   : type=1400 audit(0.0:442): avc: denied { open } for path="/dev/kmsg" dev="tmpfs" ino=16390 scontext=u:r:recovery:s0 tcontext=u:object_r:kmsg_device:s0 tclass=chr_file permissive=1
04-18 09:41:03.411   732   732 I logcat  : type=1400 audit(0.0:443): avc: denied { write } for name="logdr" dev="tmpfs" ino=19533 scontext=u:r:recovery:s0 tcontext=u:object_r:logdr_socket:s0 tclass=sock_file permissive=1
04-18 09:41:03.411   732   732 I logcat  : type=1400 audit(0.0:444): avc: denied { connectto } for path="/dev/socket/logdr" scontext=u:r:recovery:s0 tcontext=u:r:logd:s0 tclass=unix_stream_socket permissive=1

dmesg.log logcat.txt recovery.log

Chyba znalazłem rozwiązanie ale nie mogę poradzić sobie z poziomu twrp. Czy miui/hyperos, wspiera audit2allow?

https://source.android.com/docs/security/features/selinux/validate?hl=en

The audit2allow tool takes dmesg denials and converts them into corresponding SELinux policy statements. As such, it can greatly speed SELinux development.

To use it, run:

Cytat

adb pull /sys/fs/selinux/policy
adb logcat -b events -d | audit2allow -p policy

35 minut temu, topfx napisał(a):

Jak ma być ustawiony mobilny portfel nfc z hce czy wbudowany układ zabezpieczający żeby działały płatność 

hce - wbudowany to kiedyś były takie karty SIM ... nikt chyba już z tego nie korzysta ... na aktualnym hyperos nawet już nie ma tego ustawienia hce ... pewnie jest domyślnie włączone choć jeszcze ten wbudowany można wybrać z listy ... na miui 14 pamiętam że była też ta opcja hce ...

Screenshot_2024-04-30-16-45-42-765_com.android.settings.jpg

Screenshot_2024-04-30-16-45-52-315_com.android.settings.jpg

Edited by Master

• 2 weeks later...

Chciałbym zainstalować ten ROM u siebie na F3. Obecnie mam MIUI 13. 22.1.19

Czy przez MIUI Recovery 5.0 mogę wgrać tego ROMa?

Czy Google Pay działa na tym ROMie? Trzeba mieć zablokowany bootloader?

22 minuty temu, michaubpl napisał(a):

Chciałbym zainstalować ten ROM u siebie na F3. Obecnie mam MIUI 13. 22.1.19

Czy przez MIUI Recovery 5.0 mogę wgrać tego ROMa?

Czy Google Pay działa na tym ROMie? Trzeba mieć zablokowany bootloader?

nie możesz przez recovery ... wygrywasz w trybie fastboot przy odblokowanym bootloaderze ... którego nie możesz zablokować z powrotem (przynajmniej nie na tym romie) google pay powinno działać (konieczny jest dodatkowy fix - będzie o tym monit w updaterze systemowym)

Posted (edited)

Czy ktoś się spotkał z problem rozmowy VoWifi-podczas dzwonienia do kogoś albo jak ktoś dzwoni do mnie to nie słyszę drugiej osoby(mnie słyszą).Musze się rozłączyć i połączyć znowu i wtedy jest ok.Na Miui to miałem,teraz też i nie wiem czy to wina mojej sieci-Orange czy cos z telefonem.Bardzo proszę o pomoc albo jak ktoś coś słyszał o tym problemie to nakierowanie gdzie szukać rozwiązania.Oczywiscie telef Poco F3

Edited by Ladar

16 minut temu, AdamC napisał(a):

Witam czy do Poco F3 będzie aktualizacja zabezpieczeń? Bo przestaje działać odcisk palca w apkach. 

Jeśli chodzi Ci o aktualizację fixa, to była wczoraj...

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/Xiaomi.eu-app/XiaomiEUModule_2024.05.15.apk/download

• 2 weeks later...

nie mogę sobie poradzić z płatnościami. telefon pokazuje ,że niby wszystko ok, a nie działają zbliżeniowe płatności. czyściłem portfel i nic. na poprzedniej wersji systemu było ok. jak mam to naprawić krok po kroku?

13 minut temu, mruczek66 napisał(a):

nie mogę sobie poradzić z płatnościami. telefon pokazuje ,że niby wszystko ok, a nie działają zbliżeniowe płatności. czyściłem portfel i nic. na poprzedniej wersji systemu było ok. jak mam to naprawić krok po kroku?

testy integrity przechodzi? apka ze sklepa Play integrity API checker ... też możesz sprawdzić czy przechodzi testy safetynet ... apka safetynet checker ... w google wallet jest zaznaczone że są spełnione wymogi bezpieczeństwa? jeśli tak to powinno być ok ...