Skocz do zawartości

Prawa zapisu na karcie SD


Marcin73

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zainstalowany ROM MiuPolska 5.9.2.

Czy w romie zablokowane są prawa zapisu na zewnętrznej karcie SD przez inne aplikacje niz wbudowane?

Przykładowo Total Commander nie może usunąć plików z karty zwenętrznej, Locus każe zapisywać mapy w pamięci wewnętrznej.

Da się jakoś odblokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Wiem, że jestem jak dziecko we mgle, ale MIUI to dla mne nowość.

Myślałem o tym, że to w panelu sie ustawia, ale...

Wchodze w plikację "Panel sterowania", dalej "uprawnienia", raz jeszcze "uprawnienia" i mam liste aplikacji.

Klikam przykładowo w Locus, mam listę uprawnień, tylko żadne nie jest związane z lokalizacją plików czy dostępem do zewnętrznej karty SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz nadać uprawnienia do roota dla danej aplikacji (panel-uprawnienia-dostęp do root) , chociaż widzę że na miui ten root nie do końca działa jak root na innych telefonach. Np apką autostarts nie mogę wyłączyć aplikacji uruchamianych z systemem. Cały czas pisze że nie ma uprawnień pomimo ich nadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "panel-uprawnienia-dostęp do root" mam tylko te aplikacje, które o roota poprosiły, np. Titanium Backup (chociaż on akurat nie działa w ogóle - przy odtwarazniu aplikacji z backupów zawiesza się na oknie instalowania aplikacji). Mam też Total Commander z nadanym rootem, ale mimo to nie jest on w stanie ani usuwać ani dodawać zawartości zewn. karty SD.

Z drugiej strony taki np. Locus, który powinien mieć mapy na karcie zewnętrznej (ale nie moze ich tam mieć, bo nie ma paraw do zapisu na karci SD) o roota nie prosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwnie to.

Wypada chyba poczekać na kolejną wersję miui?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Zdarzyło się, że dwukrotnie resetowałem telefon. Total Commander nagle po tym zapisuje i usuwa pliki na karcie zewnętrznej.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalowałeś system od nowa z wipem?

Nie, przez aplikację "aktualicaje" zaktualizowałem od razu po wyjęciu z pudełka wersję 5.9.2.

Przed chwilą dosłownie w ten sam sposób zainstalowałem 5.8.27 i wygląda na to, ze problemu nie ma - TCMD bez szemrania usunął pliki, Titanium pozwala wybrac lokalizację kopii zapasowych na karcie zewnętrznej, Locus nawet nie pyta o lokalizację map - od razu wskazuje na kartę pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko zrobiłbym full wipe, a jeśli nie masz TWRP to resetowanie do ustawień fabrycznych i ponowna instalacja systemu

Za szybko się ucieszyłem - po jakimś czasie znowu brak praw.

Następnie zrobiłem jak napisałeś - nie mam TWRP (link do instrukcji instalacji, który jest gdzieś na forum zdaje się nie działa) - zresetowałem do ustawień fabrycznych. Czy wystarczy reset czy jednak zainstalować 5.9.2?

Poczekam dwa dni, zobaczę jak będzie i dopiero wtedy się podzielę ewentualną radością. Ale zdaje się, że będzie to samo - przy pierwszej próbie usunięcia pliku przez TCMD pojawia się komunikat, że Android 5 chroni zawartośc karty pamięci, niby plik zostaje usunięty i kolejne operacje są wykonywane, ale wcześniej też tak było i po jakimś czasie znowu był brak praw.

Edytowane przez Marcin73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do TWRP

ściągamy np total commandera lub innego root explorera i nadajemy mu prawa roota

Panel sterowania - uprawnienia - dostęp do root

W total commanderze wchodzimy w katalog systemowy i usuwamy plik recovery-from-boot.p który jest odpowiedzialny za automatyczny powrót recovery do mirecovery

pobieramy TWRP stąd

https://mega.nz/#!k0UWCBbT!SldsI01mF3IdTlOTHHGCAq20u2QBNunPWhPrgp_x7f4

zmieniamy jego nazwę na update.zip i umieszczamy w katalogu głównym telefonu (nie na karcie pamięci)

wchodzimy do aktualizacji

zainstaluj aktualizację i wskazujemy nasz plik

telefon uruchomi się w mirecovery i zacznie instalować twrp (być może jeszcze raz trzeba będzie potwierdzić instalację update.zip)

co do ponownej instalacji systemu to w faq miui piszą żeby po resecie zainstalować jeszcze raz

 

Ale zdaje się, że będzie to samo - przy pierwszej próbie usunięcia pliku przez TCMD pojawia się komunikat, że Android 5 chroni zawartośc karty pamięci,

mam to samo i póki co działa Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do TWRP

...

mam to samo i póki co działa

Serdeczne dzięki. Poczekam jeszcze. Jeśli wciąż będzie problem - zainstaluję TWRP, zrobię full wipe, zainstaluję ROM raz jeszcze.

Serdeczne dzięki. Poczekam jeszcze. Jeśli wciąż będzie problem - zainstaluję TWRP, zrobię full wipe, zainstaluję ROM raz jeszcze.

Po godzinie znowu brak uprawnień do zapisu.

Zainstalowałem kilka aplikacji z Google Play - zastanawiam się czy któras znich niewywołuje problemu? Chociaz czuję, że to wątpliwy trop.

TWRP nie udało się zainstalować - mirecovery krzyczy, że błąd.

Zrobiłem wipe za pomocą mirecovery, zainstalowałem ROM od nowa - od dzień dobry brak uprawnień.

I żeby było śmieszniej, teraz, po kolejnym zreinstalowaniu moge utworzyć nowy katalog, ale nie mogę usunąć.

 

Czy może ktoś potwierdzić podobne problemy bądź ich brak?

Edytowane przez Marcin73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z katalogami mam to samo ;) zawartość się kasuje katalog zostaje. Sprawdziłem teraz titanium backup bo chciałem przywrócić jedną apkę i nie przywraca. Na poprzedniej wersji systemu nie było z tym problemu. Próbowałeś zainstalować 5.8.27? Jakby co to mam go tutaj
https://mega.nz/#!owEj3JQK!S7pqFmbmXUaj-DJRHwpuLKb79_Tk5l5LR_6yNRW8z00

Hehe żeby było śmieszniej TB nie chce teraz zrobić kopii zapasowych. Ja chyba wrócę do 5.8.27

po edycie
wróciłem na 5.8.27 i większość rzeczy zaczęła działąć normalnie - poza przywracaniem kopii z TB, co jest o tyle dziwne, że po otrzymaniu telefonu wszystko przywróciłem właśnie poprzez titanium backup

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z katalogami mam to samo ;) zawartość się kasuje katalog zostaje. Sprawdziłem teraz titanium backup bo chciałem przywrócić jedną apkę i nie przywraca. Na poprzedniej wersji systemu nie było z tym problemu. Próbowałeś zainstalować 5.8.27? Jakby co to mam go tutaj

https://mega.nz/#!owEj3JQK!S7pqFmbmXUaj-DJRHwpuLKb79_Tk5l5LR_6yNRW8z00

Hehe żeby było śmieszniej TB nie chce teraz zrobić kopii zapasowych. Ja chyba wrócę do 5.8.27

po edycie

wróciłem na 5.8.27 i większość rzeczy zaczęła działąć normalnie - poza przywracaniem kopii z TB, co jest o tyle dziwne, że po otrzymaniu telefonu wszystko przywróciłem właśnie poprzez titanium backup

Na 5.8.27 jest to samo.

Spróbowałem z edycją platform.xml wg przepisu tutaj: http://technofaq.org/posts/2014/04/fixing-external-sd-card-write-issue-on-android-kitkat/

Skończyło się ucegleniem i nie wiem co teraz zrobić. TWRP nie mam, PC nie widzi pamięci telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5.8.27 jest to samo.

Spróbowałem z edycją platform.xml wg przepisu tutaj: http://technofaq.org/posts/2014/04/fixing-external-sd-card-write-issue-on-android-kitkat/

Skończyło się ucegleniem i nie wiem co teraz zrobić. TWRP nie mam, PC nie widzi pamięci telefonu.

oj to sorry ale z tym to nie pomogę, musisz się zapewne pobawić sp flash toolsem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta a ja mam zainstalowane stery i sie okazuje ze tyko pod jednym portem usb mi wykrywa telefon  xD pod reszta ze uszkodzony a mi pc suite nie laczy wogole :D

poczyściłbym sterowniki które zostały po poprzednich telefonach, ten programik pokazuje wszystkie stery, używane i nie http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html

i jeszcze raz zainstalował ADB Interface oraz Composite ADB Interface

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

również miałem ten sam problem co opisywany tutaj
programem SolidExplorer nie mogłem się dobrać do karty SD

XRN2 z MiuiPolska 15.10.29

poszperałem więc i znalazłem rozwiązanie które zadziało
http://en.miui.com/thread-100294-1-1.html

w SolidExplorerze znalazłem wspomniany plik platform.xml
i spróbowałem go wyedytować we wbudowany w Solida edytor
bez powodzenia - jednak ta akcja spowodowała pojawienie się
Solida w panelu uprawnień do roota. edycja po przydzieleniu roota
poszła już bez problemu. po edycji restart telefonu i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ostatnio coś takiego:

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s5/486685-does-lollipop-5-0-fix-issue-sd.html#post4206470

Wypróbowałem kilka programów do przenoszenia danych i tylko file manager od Asusa daje rade bez problemu przenosić do karty SD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asus.filemanager&hl=pl

Znalazłem też informacje (choć nie pamiętam gdzie) że u niektórych da się to obejść zmieniając nazwę karty SD na komputerze z domyślnej ba jakąkolwiek inna.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...