Skocz do zawartości

Kilka pytań o Redmi2


iwi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mój Redmi w końcu został wymieniony na nowy i wreszcie działa jak powinien, ale mam kilka pytań.

1. W telefonie brakuje podstawowych dzwonków (np.stary telefon z PRL) - ściągnąłem sobie mp3 z takim dźwiękiem i chcę to zrobić, żeby dodać do telefonu i aplikacja MUZYKA nie widzi tego dzwonka. Nie widać też innych dzwonków ściągniętych jako mp3 (tzn niektóre są a niektórych nie ma nie wiadomo dlaczego). A w menadżerze plików jak kliknę na tego mp3 to normalnie gra (dzwoni) czyli plik mp3 jest prawidłowy i działający.

Można co prawda zainstalować program (np ringtone manager) i nim zapisywać mp3 jako dzwonki, ale wolałbym to zrobić bez dodatkowych aplikacji - może do jakiegoś folderu trzeba po prostu wgrać jakiś mp3 o specjalnych parametrach - jaki to folder? Nawet jak się zapiszę tą aplikacją dzwonek to nie pojawia on się na liście żeby go wybrać dla np innej osoby.

 

2. Zapis aplikacji na SD. W Romie jest to zablokowane, ale moze jest jakiś sposób, żeby aplikację zapisać na SD. Posiadam aplikację KAMAP której mapy przekraczają wielkość pamięci wew. Mogę co prawda przerzucać te mapy z których akurat korzystam na pamięć wewnętrzną i tak się bawić, ale jak to trochę głupie rozwiązanie. W aplikacji KAMAP nie ma możliwości wybrania gdzie się zapisuje mapy jak np w HERO.

 

3. Aplikacja MUZYKA jest żenująca - co chwilę chce mi pobrać jakieś chińskie znaczki i jakąś muzykę - jak sobie z tym radzicie? Dodatkowo w swoim starym telefonie z poziomu aplikacji mogłem sobie zapisywać mp3 jako dzwonki oraz przypisywać mp3 do osób a ta aplikacja poza tymi chinskimi znaczkami i reklamami nie ma żadnych możliwości - da się ją odinstalować - a może do ROMU da się wrzucić inną wersję odtwarzacza muzyki. Albo czy jest możliwość zrotowania telefonu i podmiana tej aplikacji?

 

4. Konto XIAOMI - mam zarejestrowane jeszcze na poprzednim modelu Redmi2. Teraz chcę przypisać do nowego i nijak się tego nie da zrobić, żeby działało poprawnie. Podaje login, hasło i zalogowany jestem niby, ale ciągle komunikaty, że niepotwierdzona karta SIM1 i SIM2. Wysłanie SMSów aktywacyjnych nie działa - po co to w ogóle jest? Jak to wyłączyć bo denerwują mnie te powiadomienia. Po wejściu w aplikację SMS mam komunikat "Aby zsynchronizować swoje wiadomości z chmurą ...." - po co to jest - nie chcę niczego synchronizować - chcę mieć normalne SMSy bez synchronizacji - brak niestety takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dopiszę jeszcze jedną rzecz -

na stronie http://miuipolska.pl/forum/topic/1824-modyfikacja-sms-ucinanie-ogonk%C3%B3w/

jest informacja jak przerobić telefon żeby SMSy szły bez ogonków. Czy nie dałoby się tego wrzucić do ustawień telefonu do oficjalnego ROOMu - z kim bym nie rozmawiał to nikt nie używa polskich znaków w SMSach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki to wyłącz powiadomienia dla aplikacji Muzyka i tyle. A dzwonki da się ustawić własne. Zainstaluj dowolny inny menedżer plików np Solid i wtedy przy wyborze dzwonków będzie można wskazać lokalizację własnego za pomocą Solida.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki to wyłącz powiadomienia dla aplikacji Muzyka i tyle.

 

Dzięki - OK da się to niby zrobić, tylko po co trzymać taki odtwarzacz skoro są inne lepsze - może w nowym sofcie dałoby się go zmienić na music player by Mobile_V5 (widzi wszystkie mp3 oraz ma możliwość robienia dzwonków z dowolnego pliku muzycznego i wiele więcej funkcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 7.09.2015, 10:35:46, iwi1 napisał:

 

1. W telefonie brakuje podstawowych dzwonków (np.stary telefon z PRL) - ściągnąłem sobie mp3 z takim dźwiękiem i chcę to zrobić, żeby dodać do telefonu i aplikacja MUZYKA nie widzi tego dzwonka. Nie widać też innych dzwonków ściągniętych jako mp3 (tzn niektóre są a niektórych nie ma nie wiadomo dlaczego). A w menadżerze plików jak kliknę na tego mp3 to normalnie gra (dzwoni) czyli plik mp3 jest prawidłowy i działający.

Można co prawda zainstalować program (np ringtone manager) i nim zapisywać mp3 jako dzwonki, ale wolałbym to zrobić bez dodatkowych aplikacji - może do jakiegoś folderu trzeba po prostu wgrać jakiś mp3 o specjalnych parametrach - jaki to folder? Nawet jak się zapiszę tą aplikacją dzwonek to nie pojawia on się na liście żeby go wybrać dla np innej osoby.

W Ustawienia- Muzyka- Rozmiar plików audio  wyłącz "Nie pokazuj małych plików". Masz to aktywne i jak dzwonek jest krótki, to telefon go "nie widzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę kontakty z karty sim bo mam mnóstwo kontaktów  ale nie te konkretne które miałem zapisane na SIM?

Teraz widze ze jest jakies  wysyłanie wiadomości aktywacyjnej lecz po chwili przyszła informacja ze próba nieudana ...oco kaman??

Czemu nie widzi mojej karty SIM

 

 

Edytowane przez kuczka76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kuczka76 napisał:

Gdzie znajdę kontakty z karty sim bo mam mnóstwo kontaktów  ale nie te konkretne które miałem zapisane na SIM?

Teraz widze ze jest jakies  wysyłanie wiadomości aktywacyjnej lecz po chwili przyszła informacja ze próba nieudana ...oco kaman??

Czemu nie widzi mojej karty SIM

 

 

Aby aktywoiwać kartę sim w koncie Xiaomi musisz zmienić język na angielski. Co do kontaktów, to musisz gdzieś w ustawieniach poszperać, bo szczerze, w v7 się pozmieniały miejsca i nie wiem gdzie to teraz jest schowane, ale wydaje mi się, że to jest w Ustawienia->Opcje Aplikacji->Kontkaty, tam musisz gdzieś zaznaczyć "Kopiuj kontakty z karty SIM".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ale powiem szczerze trochę sie trzeba naszperać i nauczyć tego systemu gdy wszedłem w kontakty trzeba przytrzymac dłużej lewy dolny klawisz wtedy dopiero otwierają się opcje jakie kontakty maja być widoczne itp .:)

 

Preferuje ustawienie swoich kontaktów od nazwiska mimo że w ustawieniach dałem sortuj liste według ---nazwisko , ponizej w menu wyświetl nazwy kontaktow jako ---najpierw nazwisko  to i tak kontakty wyswietlaja sie najpierw imię pozniej nazwisko chodz nazwiska juz są w kolejności alfabetycznej .

Edytowane przez kuczka76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie, jakiego klienta poczty polecacie? Próbowałem korzystać z domyślnego, ale mam z nim problemy - nie za każdym razem chce mi synchronizować wiadomości, zmiany w apce nie mają wpływu na zawartość z serwera (np. jak usunę wiadomość na smarcie to na normalnej poczcie dalej jest widoczna). Może to kwestia ustawień, rzekomo miałem pop3 w trakcie wprowadzania danych, ale raz wyskoczyła mi informacja o synchronizacji i była adnotacja o standardzie IMAP (swoją drogą nie wiem jak wejść w to okno z widokiem synchronizacji poczty).

Dodatkowo mam pytanie jaką przeglądarkę polecacie, tą domyślną czy lepiej chrome albo coś innego?
I na koniec, jest jakaś aplikacja dzięki której mogę ograniczyć prawa danej apce, przykładowo że dana aplikacja nie miała dostępu do aparatu czy sms.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kniro napisał:

Witam.
Mam pytanie, jakiego klienta poczty polecacie? Próbowałem korzystać z domyślnego, ale mam z nim problemy - nie za każdym razem chce mi synchronizować wiadomości, zmiany w apce nie mają wpływu na zawartość z serwera (np. jak usunę wiadomość na smarcie to na normalnej poczcie dalej jest widoczna). Może to kwestia ustawień, rzekomo miałem pop3 w trakcie wprowadzania danych, ale raz wyskoczyła mi informacja o synchronizacji i była adnotacja o standardzie IMAP (swoją drogą nie wiem jak wejść w to okno z widokiem synchronizacji poczty).

Dodatkowo mam pytanie jaką przeglądarkę polecacie, tą domyślną czy lepiej chrome albo coś innego?
I na koniec, jest jakaś aplikacja dzięki której mogę ograniczyć prawa danej apce, przykładowo że dana aplikacja nie miała dostępu do aparatu czy sms.

Z góry dzięki za pomoc.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.my.mail

Domyślna przeglądarka jest bardzo w porządku, ale na przykład Firefox ma możliwość doinstalowania sobie uBlocka, a to je fajna rzecz.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/ublock-origin/

Pewne prawa możesz ograniczyć w samym MiUi, pogrzebaj bodajże w Panelu Sterowania. Alternatywą może być na ten przykładu "AppOps". Ale najpierw wypróbuj same MiUi i jego funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kniro napisał:

Dzięki za odpowiedź, a możesz mi powiedzieć w jaki sposób mogę usunąć konto pocztowe z domyślej apki?

Łoj nie bardzo. Marvinka w ogóle nie zakładała, na starej (ale stabilnej jak beton!) wersji MiUi jeździ i ma troszkę inny telefonek - co tutaj śmiga, u ciebie może nie ten tego teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał: Podpięcie telefonu pod konto Xiaomi, lokalizacje, chmura, sterowanie zawartością etc...

Dzięki za odpowiedź. Wiesz może jeszcze jak ustawić ta sieć 2g dla drugiej simki?

Nie używam dualsima, ale z tego co wiem tylko jedna karta moze byc na 2G, jezeli ustawisz 2sim pod net, a 1 pod rozmowy, to 1sim zawsze bedzie na 2G.

Tapu Tap z mi4 tap tap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, petrelli napisał:

Jaka jakość dźwięku na dobrych słuchawkach dousznych/dokanałowych? Bliżej Mi2s czy Mi4c - potrafi ktoś powiedzieć? Bo jeden z użytkowników pisał na forum, że takie Mi2s potrafi lepiej grać niż Mi4c

Ciut gorzej od Mi4, ale nadal nieźle.

 

21 minut temu, Kniro napisał:

Da się jakoś zarządzać trybem wibracji? Przykładowo chciałby m aby ogólny poziom wibracji był na niskim a przy wiadomość na wysokim, oraz żeby długość wibracji przy wiadomości była dłuższa.

Ustawienia->Urządzenie->Dźwięk, tam masz ustawienia wibracji, czy są gdzieś jeszcze? Nie wiem, dużo w tym v7 zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, petrelli napisał:

A Mi4 jak grają w porównaniu do Mi4c? :)

nie mam Mi4c, ciężko stwierdzić, ale znając Xiaomi będą porównywalne, z przewagą dla Mi4, bo na Mi4 masz ViperFX (na Redmi 2 też), na Mi4c/Mi4i i innych telefonach z androidem 5.0 trzeba kombinować, aby Viper zainstalować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, petrelli napisał:

Czyli gdyby Redmi 2 dostało aktualizacje do 5.0 to paradoksalnie byłoby gorzej (trudniej, żeby to ogarnąć)?

Gdyby dostało... No będzie gorzej bo nie będzie Vipera, ew. będzie, ale trzeba będzie "pokombinować" jak to robią teraz ludzie z 5.0, ale nie masz się co bać, Xiaomi nie jest jakoś skłonne aktualizować swoje telefony, jeżeli chodzi o androida. Flagowy Mi4 zeszłoroczny nadal ma 4.4 (bogu dzięki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, petrelli napisał:

To nie jest chyba wersja 811? https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/136-xiaomi-redmi-2-2gb-black.html?search_query=redmi&results=23

Szukam takowej na XFS ale chyba nie mają (z 2GB)

Masz na dole: 

WCDMA: 850(B5)/1900/2100
GSM B8 900/1800/1900
 
Nie ma WCDMA 900Hz czyli nie jest to 811
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kniro napisał:

TV_sat z allegro ma

Napisałem dzisiaj do niego więc pewnie jutro odpowie jak obecnie jest z dostępnością, bo jak czytam to forum to raz miał, raz nie miał. Na dole aukcji nawet pisze: "Obecnie dostępna jest wersja 2014813 (wersja 2014811 nie jest już produkowana)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...