Jump to content

Xiaomi 14 - żenujący żarcik ; )

Recommended Posts

Obstawiam dwie opcje:

1. Podczas montażu pozostały resztki substancji z komory parowej. Problem zniknie po "wygrzaniu"

2. Komora parowa jest nieszczelna w niektórych egzemplarzach co tłumaczyło by przegrzewanie się.

Drugą opcje potwierdzały by spostrzeżenia z pewnego polskiego portalu, który zauważył, że problem pojawia się po "wstrząśnięciu".

Chyba, że jest jeszcze jakaś opcja kwestia ale w "przeciek" z mikrofonu w modelu spełniającym normę IP68 wątpię.

Tak czy siak mnie to zniechęciło, a chciałem już zamawiać. ;/

Edited by anemusek

1 godzinę temu, Hans Kloss napisał(a):

- Hej masz problem z parowaniem w Xiaomi 14?
- Parowaniem z Bluetooth?
- Nie, parowaniem obiektywu.

suchar 🙃 a przy okazji - nigdy nie miałem tego problemu w mi 11 i nie mam w mi 14 pro ... 

3 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Tylko nie wiadomo, czy on ma ten model ;)

Ta kwestia jest generalnie dość ciekawa. Nie wiem, co zrobili, ale na mojej chińskiej wersji, którą używam od premiery, nie mam tego problemu...

Ja jeszcze wciąż mam starego hujweja.
Ale coraz bardziej przymierzam się do Xiaomi 14, lub 14 Ultra.
Na pewno chciałbym wziąć oba w rękę przed zakupem.
Do tej pory zawsze miałem mniejsze, ale z drugiej strony robię się coraz starszy, wzrok nie ten, więc może warto dla tych dodatków foto pójść na ustępstwo.
A jak już zdecyduję, że ultra, to kolejna zagwozdka, z Polski, czy z Chin.
Za Polską przemawiają pasma i możliwość odliczenia VAT (prowadzę działalność).

wiesz tu trzeba się po prostu zdecydować na rozmiar ... i wtedy wybór jest prosty 🙃 jak interesujesz się fotografią i dasz radę wykorzystać wszystkie możliwości sprzętu (te makro w szczególności) to bierz ultre i nie zawracaj sobie głowy 🙃 a jaka dystrybucja to wiadomo - kwestia grosza ... jak możesz i chcesz dopłacić bierz globala ... jak dasz radę żyć bez B20 i zaoszczędzić trochę grosza - bierz chińczyka ... z drugiej strony jak bierzemy pod uwagę chińczyka to też można pomyśleć o 14 pro - będziesz mieć tą samą wielkość jakość i jasność ekranu jak w ultra a też grosza sporo można zaoszczędzić ... 🙃 do tego lepsze makro niż w 14 zwykłej ... tak jak patrzę teraz cenowo najtańsza 14 pro to gdzieś 3200 a najtańsza ultra to 4750 ...

Edited by Master

4 godziny temu, Master napisał(a):

wiesz tu trzeba się po prostu zdecydować na rozmiar ... i wtedy wybór jest prosty 🙃 jak interesujesz się fotografią i dasz radę wykorzystać wszystkie możliwości sprzętu (te makro w szczególności) to bierz ultre i nie zawracaj sobie głowy 🙃 a jaka dystrybucja to wiadomo - kwestia grosza ... jak możesz i chcesz dopłacić bierz globala ... jak dasz radę żyć bez B20 i zaoszczędzić trochę grosza - bierz chińczyka ... z drugiej strony jak bierzemy pod uwagę chińczyka to też można pomyśleć o 14 pro - będziesz mieć tą samą wielkość jakość i jasność ekranu jak w ultra a też grosza sporo można zaoszczędzić ... 🙃 do tego lepsze makro niż w 14 zwykłej ... tak jak patrzę teraz cenowo najtańsza 14 pro to gdzieś 3200 a najtańsza ultra to 4750 ...

Tylko, że chyba w chińskim nie działa póki co Android Auto, chyba, że się mylę.

17 minut temu, Hans Kloss napisał(a):

Tylko, że chyba w chińskim nie działa póki co Android Auto, chyba, że się mylę.

no na ich romie to na pewno ... a czy na xiaomi eu to jest to nie wiem - trza by sie tu fachowcow podpytac - usluga do auto na pewno jest bo ja wywalalem w debloacie 🙃 na tyle co znalazlem w necie to powinno byc ok na naszym romie ... co nie bedzie dzialac na chinczyku to na pewno esim ...

Bez tytułu.jpg

Edited by Master

Jak bierzesz na firmę, to oprócz vatu odchodzi jeszcze dochodowy, no i kupując w PL masz 24 miesiące gwarancji.
Przy wysyłce z po za UE rzadko bo rzadko ale można dostać wezwanie do zapłaty akcyzy i vatu.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

no do mnie jeszcze na szczęście nie przyszło 🙃 może mi darują ... po co komu ma marna i wątpliwej jakości osoba ... ogólnie to te zachodnie sklepy mają dość skąpa informacje w zakresie tych zagranicznych wysyłek - tu chlubnym wyjątkiem jest znany i lubiany trading 🙃

Jak wpadasz na opłaty to albo najpierw pisemko, że masz zapłacić i dopiero dostaniesz towar, albo listonosz/kurier ma już towar +paragon z opłatami.
Jak masz już odebrany towar i żadnych uwag to portfel śpi spokojnie :)

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

no też tak zakładam 🙃 sporo zamawiałem w Chinach - głównie na Ali i tylko raz się zdarzyło że miałem dopłatę - tam niedużo pamiętam - to z listonoszem się właśnie rozliczałem - aż byłem zaskoczony ... 🙃 ale jak pisałem w sumie groszowa sprawa ... kiedyś zamawiałem zegarek normalnie z chińskiego sklepu i też bałem się że coś dowalą ale poszło bezproblemowo ... tam wartość była coś koło 700 zeta ... ogólnie po kilkuletnich doświadczeniach tylko raz była dopłata ... więc całkiem nieźle ...

Z Aliexpress  to oni kasują VAT. Drobna opłata niecałych 9 zeta to opłata za odprawę - zależy jak zamówisz i kto jej dokona. Ali masz za free, a Poczta to te niecałe 9 zeta.

I wiecie jak naprawić do parowania oczka głównego aparatu ? Ja dzisiaj próbuję go wygrzać czyli odwróciłem go tacką SIM do góry wyjąłem tackę i zacząłem nagrywać 4K przez 40 minut i teraz jeszcze go zostawię na 40 minut na 8k plus włączone ładowanie baterii i zobaczymy czy to coś pomoże. Zastanawiam się czy oddać go jako zwrot czy na gwarancje lecz jednak kupiony w promocji więc finalnie wyjdzie mnie 3300 bo już na hulajnogę mam kupca. A za tą kwotę Nie za bardzo jest co kupić o podobnych parametrach

• 3 weeks later...

ja u siebie na 14 pro jeszcze nie widziałem żeby był taki problem ... choć i zdjęcia robię raczej sporadycznie a i zazwyczaj patrzę na telefon od strony ekranu a nie na obrót 🙃 postaram się przy jakiejś okazji to zaobserwować ... jak ktoś ma pomysły jak to najszybciej i najefektywniej wywołać to proszę napisać wytyczne i będę męczył sprzęt ...

Na Pro może takiej sytuacji nie ma (tego nie wiem). Najszybciej chyba można to zaobserwować po nagrywaniu w 8K, wtedy telefon się najbardziej nagrzewa. U mnie co prawda to parowanie nie wyglądało aż tak tragicznie jak u niektórych, ale niestety na zdjęcie, jak widać wyżej, wpływa równie mocno...

jasne ... spróbuję jutro w dzień trochę ponagrywac w 8k jak będę na dworze to będzie najwieksza różnica temperatur ... zobaczymy co z tego wyjdzie ... o pro nie na tyle info co o zwykłej 14tce ... też na pewno dlatego że nie ma jej w globalnej dystrybucji (a może też właśnie dlatego że ten problem nie występuje ... zobaczymy w praktyce ...) 🙃 ogólnie do tej pory co robiłem zdjęcia (w pomieszczeniach i poza nimi) to żadnych złych objawów nie zauważyłem ...

update1 - wylazlem na balkon ustawiłem 8k 30 i nagrałem całą długość - czyli 6 min - chyba taki jest limit ustawiony ... plik zajął 3gb z groszami ... wróciłem do chaty i sprawdzałem co kilka minut czy jest jakiś objaw - na razie zero problemu ...

update2 - zrobiłem drugie nagranie - też 6 minut - tym razem w chacie - na razie sprawdzam co jakiś czas i też nie widzę problemu ...

update3 - pomimo intensywnych starań nie udało mi się jeszcze wywołać tego problemu ... ale nie składam broni ... a może nie ma tej przypadłości w tej wersji ... szukałem w necie też infa o tym i dla modelu pro nie znalazłem ... tylko dla zwykłych 14tek ...

Edited by Master