Skocz do zawartości

Ładowarki kompendium jaką kupić.


homman

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie sprawdzasz czy twój tel ma qc2.0 RN2 więc nie ma.

Potem zadajesz sobie pytanie czy kupujesz ładowarkę za ok 35pln 2A dobrej jakości. Czyli LG, Ikea, Niklin itp.

Czy dokładasz do QC 2.0 koszt ok 10 15$ z aliespress.

99% chińczyków to to samo. Klony tronsmarta.

Jeśli chodzi o samochodówki sytuacja identyczna. Z tym że w 2A sytuacja jest skomplikowana bo 99% z nich to podróbki. I nie mają więcej jak 1A.

Do wyboru masz głownie LG 1.5A rzadko podrabiane. 1A nokie DC20 jak potrzebujesz na szybko gdzieś kupić w trasie. I dostajesz dwa dobrej jakości kable za 35pln + słaba łądowarka. W miare dobrym wyjściem jest jeszcze HTC.

A potem masz modele za ok 100pln głownie belkin i produkty belkina dla producentów.

Lub aliexpres i tronsmart.

Ładowarki samochodowe poniższego typu słabo trzymają w niektórych gniazdach samochodowych 

Tronsmart-QC2-0-C3P2F-Quick-Charge-2-0-V

I warto odpuścić i kupić np mniej złączy a z blaszkami wystającymi.

4c3ctronsmart-30w-qc-2-0-quick-charger-d

ZASADA NR 1 NIGDY SAMSUNG. Chyba że wiesz że to oryginał kupiony w oryginalnym sklepie samsunga.

Zasada nr 2 Nie ma czegoś takiego jak ładowarki bulk. BULK = podróba.

ZASADA nr 3 tylko oryginalne i markowe kable

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak tylko że tronsmart teraz odnowił ofertę i można kupić identyczną ale z 2*USB.

Więc albo powyższą wyrywamy po ok 12$ albo nowsza wersja koło 17 18$.

Tu masz od aukeya bo chyba najtaniej. Środek ten sam:

http://www.aliexpress.com/item/Aukey-Quick-Charge-2-0-42W-3-Ports-Wall-Travel-Charger-2-Port-5V-2-4A/32460333649.html?spm=2114.01020208.3.140.8kRssX&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201644_1_10001_10002_10005_10006_10003_10004_62,searchweb201560_1,searchweb1451318400_6151

Identycznie zamienił powyższą ładowarkę samochodową na model lepiej kontaktujący.

 

Pamiętaj tylko by dokupić kable. A nie używać jakichś bo są albo nie kupuj ładnie wyglądających.

Najtańsze i najlepsze też są tronsmarta. Chyba 5$ za 4 kable różnej długości.

Jak mi się będzie chciało to ci pstryknę że kabel jest znacznie grubszy nawet od oryginalnego xiaomi.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Nurtuje mnie jeszcze jedno. Jaka jest realna różnica dla przeciętnego Kowalskiego między typową ładowarką sieciową dołączaną do telefonu a takimi jakie polecacie? Czy taka "lepsza" ładowarka, poza tym, że szybciej naładuje telefon, wpłynie na żywotność baterii, albo jej inne parametry?

Aktualnie używam ładowarki, którą dostałem niegdyś do Nokii E52: Nokia AC-10E Input:/AC100-240V/50-60HZ/160mA Output:DC 5.0V/1200mA

PS Mam jeszcze jedno pytanie, które co prawda stricte nie dotyka tematu, ale jest mu pokrewne. Czy kabel, którym transferuję pliki między komputerem a telefonem ma wpływ na szybkość zapisu/odczytu danych?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Ładowarka dołączana do tel zawsze jest ok.

Ale wielu ludzi potrzebuje drugiej. I tu jest problem.

Ta ładowarka nie naładuje ci szybciej tel. Bo RN2 weźmie tylko 1,78A. I żadna inna nie naładuje jej szybciej. Co najwyżej wolniej jak za słaba.

Więc np twoja nokia ładuje wolniej ok 20 min niż oryginalna.  1.2A zamiast 2A.

Sklej sobie do oryginalnej ładowarki adapter EU i będzie prawie jak oryginał.

Natomiast jeśli to ma być druga ładowarka i ci się nie śpieszy to koszt 17$ i 35pln w sklepie jest podobny. Za to za np 2 lata pawie każdy tel będzie miał qc2.0

 

Co do kabli to wielu ładowarek tanich ma napisane 5V a daje < 5. Co przy dupnym kablu obniża napięcie i tel ląduje się 5h.

Dlatego też wszystkie asusy, LG, lenovo itd mają 5.1 lub 5.2V ładowarki w zestawie.

Na szybkość transmisji kabel ma niewiele do powiedzenia. Większość tel ma z tym problem. I np nie możesz wykonywać 2 operacji jednocześnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homman powracając do twojej odpowiedzi  na poprzedniej stronie to mam pytania:

Chce na ładowarce QC 2.0 uzyskać napięcie 9V/12V nie chce w tym momencie ładować telefonu tylko chce wykorzystać to napięcie, czy wiesz co trzeba zrobić ?

ładowarka xiaomi MDY-03-E8 wg. specyfikacji ma wszystkie trzy napięcia 5V/2A, 9V1,2A, 12V/1A ale z tego co napisałeś snapdragon-y nie obsługują tego napięcia.

Napisałeś coś o uszkodzonym kablu czy możesz napisać w jakim kontekście ?

Ciekawie jak wpływa QC na trwałość baterii ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wyższe tym gorzej ale tu mowa o kilku A... te 2A czy 1A to praktycznie różnicy nie robi. Co do uszkodzonego kabla mój ostatnio czasami nie ładuje pełnym prądem (ładowarka jest tylko ciepła a nie bardzo ciepła) do tego kilka dni temu nie wiem czy kabla nie docisnąłem czy o co chodzi ale naładował się do 73% i tak przez 3/4 nocy na tym poziomie stał ponadto rano telefon był strasznie gorący, nie "standardowo" na górze obudowy jak np przy graniu tylko wydawał się cały gorący ale możliwe że z czasem metalowa ramka po prostu ciepło rozprowadziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos sciemniasz.

Od nowych softów od od 2 miesiecy nie działa program ampere poprawnie.

A rozumie że nim mierzysz.

Na usb 2.0 i 3.0 powinieneś mieć 0,5A. Bo nie masz zwartych pinów rx tx.

Chyba że w telefonie wybierasz tryb ładowania i wpinasz w HP stacjonarnego i USB z PCI a nie z płyty lub laptopa. Wówczas jest możliwość że tam ci faktycznie weźmie 1,78A.

Natomiast wszędzie indziej będzie 0,5A.

 

O kablu miałeś właśnie o pinach RX i TX.

Jeśli masz kabel z zasilania karty express card. To tam jest tylko 2 kable w środku. I nie uzyskasz więcej niż 0,5A.

Jak przełączać QC 2.0 masz w necie. W skrócie w ładowarce jest chip z trybami pracy. A po RX i TX idzie drugi chip z telefonu który mówi że możesz przestawić tak i tak. Przestawia się on automatycznie w zależności od poziomu naładowania baterii.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ściemniam, nie wiem o jakim sofcie mówisz ? w telefonie ?

Czy mógłbyś coś o tym napisać jak taki tryb wybrać ?

Dnia 17.01.2016o22:59, homman napisał:

Chyba że w telefonie wybierasz tryb ładowania i wpinasz w HP stacjonarnego i USB z PCI a nie z płyty lub laptopa. Wówczas jest możliwość że tam ci faktycznie weźmie 1,78A.

Mam taki miernik KCX-045 i nim mierze  (w spoczynku napięcie USB 5,16 pod obciążeniem 4,86 HP PRO 3500) na ładowarce dołączonej do telefonu tez ładuje prądem 1,5A (dodam ze ten miernik nie obsługuje QC) tylko dziwi mnie ze na USB jest taki zapas gdzie w kompie o lepszych podzespołach max prąd to 0,8A i napięcie potrafi spasc do 4,67V.

Jak dalej nie wierzysz to postaram sie zdjęcia zrobić. 

Co chodzi o sam miernik to bym powiedział ze raczej nie przekłamuje, stary telefon jak N8 ładuje max. prądem 0,6-0,7A i na tyle ma ogranicenie prądowe ustawione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP pro ma port powered USB. I jeśli w telefonie wybierzesz tylko ładowanie to da ci 1,78A. Zgadza się.

Mówisz o stacjonarce a nie o laptopie. Miernik ci nie przekłamuje.

Ale jeśli nie jest to:

a) Stacjonarka z złączami powered lub śledziem PCI

b ) złącze powered USB i włączony tryb tylko ładuj w tel bez wymieny plików.

To masz ok 0,5A

Oto twoja odpowiedź.

 

Szczegółowiej.

Jeśli w domu też masz stacjonarkę to złącza z przodu nie są powered USB. (0,5A na wtykach wpiętych w płytę główną).

Wtedy jeśli masz kartę rozszerzeń USB z tyłu (na pci a nie na złączach) To też będziesz miał 1,5A

Jeśli z tyłu masz śledzia z złączami w płytę z przodu analogicznie to 0,5A.

0,5 a 0,8 to błąd miernika + ogranicznika. Czyli norma.

Przykłąd :

Złącza do płyty :

017fae68081814ee7f579cc700f5cb82.jpg

Karta PCI

pci420usb.Main.jpg

Oznaczenie powered usb :

powered_usb_8470p.jpg

 

Sposób na obejście ?

Max 1 A

Kabel 2*usb standardowy do dysków zewnętrznych

usb-power-injector-for-external-hard-dri

 

 

PS. HP to też usb 3.0 :P

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić rozgałęziacz i zwykłym miernikiem porobić próby.

w kompie stacjonarnym mam USB 2.0 wyprowadzone z przodu (tu ładuje), w drugim kompie jak sprawdzałem to prąd maksymalny jaki zauważyłem to w granicach 0,6-0,7A.

Tez mi sie nie chciało wieżyc ze z USB idzie tyle prądu dlatego o to zapytałem, gdyż w domu  na stacjonarnym maksymalny prąd jaki płynie to własnie te 0,7-0,8A. czyli tyle ile na innym kompie w pracy. Zauważ tez ze na jednym kompie mam napięcie 5,16  (w pray) a w domu 5.06A spadek napięcia z reguły to 0,1-0,2A 

Jak w telefonie mogę wybrać tryb tylko ładowanie ? Szukałem opcji ale nie znalazłem.

Co chodzi o błąd miernika to na pewno jakiś jest wg specyfikacji to 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty znowu piszesz?

HP? Ma wyprowadzone z przodu ale USB 3.0 2A bo to biznesówka. (poprawka faktycznie istnieje stara wersja na usb 2.0 ale wciąż to powered usb) Każdy laptop czy stacjonarka biznesowa ma conajmniej 2 porty powered. Lenovo w laptopach miało 1 charakterystyczne żółte seria x201 do x230 i t410 do t430 o ile się nie myle choć chyba t430 ma już 2.

W laptopach lenovo jest to 1,5A.

SPADEK NIE MA TU NIC DO RZECZY.

U siebie w stacjonarce HP cały przedni panel z czytnikiem SD jest zasilany osobno! Kapiszi? Chcesz rozbierz i zaglądnij.

W usb z płyty głownej masz ograniczenie 0,5A podobnie jak w wszystkich złączach w laptopie poza power usb.

Na płycie masz ogranicznik w WATACH tak ? teoretycznie 5V i 0,5A tak ? Jeśli zmienia się napięcie zmienia się też prąd. proste i logiczne. Sam piszesz że napięcie spada ci poniżej 5V więc prąd rośnie z 0,5A nawet do 0,8A.

Telefon powinien ci się pytać przy każdym podłączeniu usb czy chcesz tylko ładować czy również przesyłać dane.

Ale jw taka zmiana nic nie da w twoim przypadku. Powyżej masz wytłumaczone dlaczego. WCIĄŻ CIĄGNIESZ PRĄD Z PŁYTY. A nie z osobnego zasilania.W PCI masz osobne zasilanie. A nie z zasilacza 5V płyty. Tylko szyna PCI ma bezpośrednie zasilanie z złacza ATX i zasilacza. Po to by np karty graficzne działały.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze Cie zrozumiałem to te gniazda z przodu to powered stąd tez telefon może pobierać 1,5A. Przy okazji sprawdzę USB z tyłu Obudowy jak i USB 3.0 który jest na PCI.

Co chodzi o Mi4C jak podłączam USB telefon nie pyta mnie czy chce ładować czy przesyłać dane, gdyż działa to i to jednocześnie, przynajmniej nie zauważyłem takiej opcji.

 

Powracając do tematu ładowarek to lepiej kupić ładowarkę samsunga QC EP-TA20EWE czy AUKEY/Tronsmart QC 2.0 ?        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśi jest na pci to będziesz miał 2A.

Nie nie działa to i to jednocześnie.

Jeśli nie transmitujesz dane przełącza się na ładowanie. Dodatkowo w xiaomi nie możesz wykonywać 2 operacji jednocześnie. Kopiuj jakis plik i daj wstecz np. Albo spróbuj skopiowac najpierw jeden plik i w tym samym czasie inny.

A CO CI PISAŁEM NIE SAMSUNGA. Chyba ze masz pewność oryginału.

Model który podałeś NIE JEST OFICJALNIE W NASZYM KRAJU WIEC MASZ ODPOWIEDŹ. Oryginał samsunga kosztuje coś koło 70pln za normalną 120 za szybką.

Wszystko taniej = ściema.

Bulk = ściema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka samsunga jest dostępna w MM za 89zł. W sumie za AUKEY / Tronsmart wyjdzie sporo taniej bo taką ładowarkę można już kupić za 50zł

Faktycznie nie da rady dwóch plików kopiować tym sposobem co opisałeś, jest komunikat ze urządzenie jest zajęte. Jak podłącza się przewód USB to z automatu startuje ładowanie, jak kopiuje plik na telefon to on w tym czasie przerywa ładuje ? Bo nie ma sygnalizacji o tym. A dążę do tego co zacytowałem poniżej jaki do tego ze nie obsługuje dwóch rzeczy na raz.

10 godzin temu, homman napisał:

Telefon powinien ci się pytać przy każdym podłączeniu usb czy chcesz tylko ładować czy również przesyłać dane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz wyżej napisane?

SOFT nie obsługuje pomiarów albo max albo min. Sprawdź sobie. Obecnie działają tylko i wyłącznie zewnętrzne ładowarki.

Nie mogłeś mieć w zestawie no namea bo powinno być oryginalne czarne xiaomi 2A. W dodatku sam piszesz że niby bierze 1,5A na 1A ładowarce.

Jak faktycznie masz jakąś podróbę 1A to sprawdź czy w ogóle masz org telefon.

 

Jeśli samsung QC jest za 89 to super cena. Jeśli zwykły 2A to typowo marketowa. Taniej w oryginalnym sklepie samsunga.

Przy przesyłaniu plików obniża napięcie do 0,5A chyba że źródło jest na tyle wydajne że daje radę. Czyli w twoim przypadku może nie obniżać bo cały panel przedni ma zasilanie z ATX. Zależy czy jest układ stabilizacji napięcia.

Np tu masz niby fajny panel a bez zasilania. Przeważnie wszystkie z wyświetlaczami mają osobne zasilanie. Lub obudowy pro.

Jak widzisz na zdjęciu poniżej cała góra. Czyli czytniki + USB jest zasilane z jednego USB. Czyli jak włożysz np tutaj dysk twardy do usb to nie ruszy. A przy włożeniu 2 kart + pendrak możesz narobić sobie dużo błędów na pamięciach. Bo jak już wiesz USB to 0,5A.

646894_1_f.jpg

Niektórzy producenci pro obudów mają dedykowane płyty i do panelu przedniego idzie specjalny gruby kabel coś ala taśma ATA. I wówczas panel nie jest podłączony do zasilacza ATX a zasilanie idzie z płyty tym grubym kablem. Głównie serwerowe obudowy.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, homman napisał:

Co masz wyżej napisane?

SOFT nie obsługuje pomiarów albo max albo min. Sprawdź sobie. Obecnie działają tylko i wyłącznie zewnętrzne ładowarki.

Nie mogłeś mieć w zestawie no namea bo powinno być oryginalne czarne xiaomi 2A. W dodatku sam piszesz że niby bierze 1,5A na 1A ładowarce.

Jak faktycznie masz jakąś podróbę 1A to sprawdź czy w ogóle masz org telefon.

Mam taką ładowarkę jak w tym poście:

 

Nie było w zestawie oryginalnej ładowarki xiaomi. Ten sprzedawca takiej nie wysyła.

Jak sprawdzić czy ten Nillkin ładuje poprawnie?

Edytowane przez redmati2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homman zgadza sie, to co piszesz sprawdzałem u siebie i max prąd jaki jest to 0,8A ale USB podłączone jest do USB 3.0 dedykowanego do ładowania telefonów (fast charge)

Następna rzeczą jaka zauważyłem to w pracy patrzyłem na innym kompie prąd jest w granicach 0,6A na poszczególnych złączach ale na tym co pisałem czy to z przodu czy z tyłu od płyty głównej prąd jest 1,5A, Na dedykowane karcie PCI USB 3.0 jest ~1A. Chyba jest to nie możliwe ze wszystkie porty USB są powered ?

 

Co chodzi o ładowarkę to lepiej kupic AUKEY czy Tronsmart ? Bo LG chyba nie ma w ofercie  z QC 2.0 ? Do Xiaomi nie jest potrzebne napięcie 12V ? gdyż chyba snapdragony nie obsługują tego napięcia ? Inna sprawa czy można kupić ładowarkę QC 3.0 do telefonu z obsługą QC 2.0 ? Czy nowy standard jest kompatybilny wstecz ? Bo różnica jaka jest to 3.0 jest płynniejsza regulacja napięcia z tego co zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hp ? Możliwe.

Tam tak ma być i za to płacisz. Dlatego takie kompy kosztują po 4 10 tyś a nie 2 tyś. Właśnie za pełne zasilanie usb, szybki demontaż dysków czy metodę zabezpieczania plików.

Natomiast są różne definicje powered 1A 1,5 A i 2A. Natomiast jw oznaczenie złącza powered i dawanie 0,8A jest dziwne. Widocznie taki masz przypadek i tak ma być. Choć USB 3.0 Ma z definicji 900mA.

Jak sam mówisz na karcie pci masz już 1A. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od ogranicznika mocy dla danego USB.

W Hp pro i serwerówkach tak jest po to byś mógł podpinać streamer na USB. Lub żebyś mógł podpiąć np 2 dyski twarde.

Sprawdź sobie że np jeśli podepniesz dysk USB 2.0 lub 3.0 na dłuższym kablu to na niektórych portach ci nie ruszy. Bo takie dysku wymagają ok 0,7A. Tzn również kwestia jakości i długości przewodu. Ale powoduje to podobne problemy jak tanie ładowarki i telefony. Dlatego właśnie markowe kompy mają te 1,5 lub 2A. Analogicznie markowe ładowarki mają już 2A. Ale co gorsze chińczycy biją etykiety 2A a w środku 780mA samsungi. Mogli by już chociaż lepsze układy wkładać co by nie było od razu widać że podróbka. Choć wielu ludzi tego nie zauważy. Podpina tel na noc do rana się naładuje.

Często jest tak że ktoś ma dysk USB 3.0 podpina do 2.0 i nie działa. Nie z powodu szybkości bo dysk jest kompatybilny wstecz. Ale z powodu napięcia. USB 2.0  = 0,5A , USB 3.0 = 900mA. Niestety szczegółów ci nie podam. Problem pojawił się przy dyskach 1TB. Część chodzi część nie chodzi. Zależy od poboru dysku.

Aukey to to samo co tronsmart. Jest jeszcze 3 klon. Wszystko idzie z jednej lini produkcyjnej. Tak jak ci tylko pisałem że niewiele dokładając kupisz model z 2x2A + QC 2.0

Nie xiaomi nie potrzebuje 12 V tylko Asusy i inne na procku intela.

Można. I jest.

W 3.0 chyba wszystkie ładowarki muszą mieć już 12V w QC 2.0 nie. Ale to bym musiał sprawdzić.

 

------------

Niklin na 99% ładuje poprawnie. To dość dobra tania ładowarka 2A. Ładuje ci 1,78 nią na 100%

Sprawdzić programem już nie sprawdzisz możesz przez czas ładowania. Gdzieś tu podawałem jaki jest od 0 do full.

Nie pamiętam teraz. A jeśli sprzedawca nie daje to je pewnie zakasza po to by sprzedać za te 50 70 pln.

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę zaczyna mnie to męczyć... masz 3 posty wyżej.

http://www.aliexpress.com/item/Aukey-Quick-Charge-2-0-42W-3-Ports-Wall-Travel-Charger-2-Port-5V-2-4A/32460333649.html?spm=2114.01020208.3.140.8kRssX&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201644_1_10001_10002_10005_10006_10003_10004_62,searchweb201560_1,searchweb1451318400_6151

I miałeś odpowiedź TAK JEST KOMPATYBILNY WSTECZ. Analogicznie QC2.0 z QC 1.0

Sam musisz zdecydować czy qc 2.0 2*2A + 1*QC czy 1*QC3.0

Obecnie ceny już podobne czyli ok 16 19$

PAMIĘTAJ TYLKO ŻE QC3.0 może być zwykłe usb i typu C poniżej ład typu C

http://www.aliexpress.com/item/Tronsmart-TS-W2PTE-Type-C-USB-Ports-3A-Max-Quick-Charge-3-0-Charger-Kit-for/32596082386.html?spm=2114.01010208.3.195.eB03Ms&ws_ab_test=searchweb201556_3,searchweb201644_5_10001_10002_10005_301_10006_10003_10004_62,searchweb201560_8,searchweb1451318400_6150,searchweb1451318411_6450

Poniżej normalne USB

http://www.aliexpress.com/item/Qualcomm-Certified-Aukey-Quick-Charge-3-0-USB-Turbo-Wall-Charger-19-5W-Fast-Charging/32599731247.html?spm=2114.01010208.3.307.eB03Ms&ws_ab_test=searchweb201556_3,searchweb201644_5_10001_10002_10005_301_10006_10003_10004_62,searchweb201560_8,searchweb1451318400_6150,searchweb1451318411_6450

Jak znajdziesz w podobnej cenie QC3.0 USB + 2USB IQ to to byłby najlepszy wybór. Mi na razie o takiej nie wiadomo.

Analogicznie chętnie kupił bym takiego tronsmarta ale gdyby QC 3.0 było również na zwyklym USB.

Czyli

1IQ

1QC3.0 USB

1QC3.0 USB type c

http://images10.newegg.com/ProductImage/A8FZ_130937760361990619l3224fTxWD.jpg

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna pomoc w wyborze ładowarki samochodowej, która bez problemu da rade naładować te urządzenia (nie wszystkie naraz) pod obciążeniem (np. nawigacja, filmy FullHD itp.):

- Xiaomi Redmi Note 2 (tutaj jest największy problem)

- iPhone 6 Plus

- iPad Air 2

- Nexus 7 2013

Mam dwie ładowarki samochodowe jedna firmy Belkin 1A i jakiegoś Philipsa na 2 wejścia 2.1A. Okazało się że Xiaomi RN2 przy odpalonej nawigacji i transferze danych nie chce ładować baterii. Oryginalne kable nie pomagają. I zastanawiam się nad wyborem ładowarki ( dwa wejścia USB ) z Quick Charge 2.0 czy zwykłym 2.4A. Czy w ogóle jest sens kupować z Quick Charge 2.0 i czy jest bezpieczne dla urządzenia która nie obsługuje tej technologi?

Interesują mnie dwie firmy Aukey oraz Tronsmart czy to najlepszy wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 złącza USB na ład samochodowej?

Redmi nie ładuje ci bat bo nap spada poniżej 5V. I tu jest problem.

Jeśli naprawdę chcesz to lądować  na raz to  robi się problem.

qc jest bezpieczne dla urzadzeń bez qc.Sens jest na przyszłośc.

 

Przetwornica 4usb 5V regulowana. Ale bez QC2.0. Sprawdzaj przed zakupem czy masz z boku potencjometr do regulacji napięcia. I nie puści ci to więcej niż 0,5 A do iphona

http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1oJYmHVXXXXaCXVXXq6xXFXXX8/4-USB-Car-Charger-Adjustable-Power-Supply-Module-9-40V-to-0-7-6V-for-Phone.jpg_220x220.jpg

http://www.aliexpress.com/store/product/New-Free-Shipping-9-40V-to-5V-5A-4-USB-Car-Charger-Power-Supply-Adjustable-Module/1159132_1686366408.html

 

Identyczne parametry czyli stabilne 5V uzyskasz jeszcze na belkinie jak go gdzieś zdobędziesz. Czyli 5V i nic więcej.

Na promocji jest na amazonie

http://www.amazon.com/Belkin-Rockstar-Backseat-Charging-Dual-Port/dp/B00TDUQR6Y

Zwykle ok 50 55$. GDZIE I JAK W PL ? nie wiem. W dodatku sposób kontaktowania również słaby jak poniższy tronsmart. Więc sens niewielki.

 

Tronsmart z 4 wyjściami. Obsłuży ci wszystko łącznie z QC 2.0. I Iphonem.

Pogrzeb bo nie mam czasu szukać ci taniej aukcji ale za ok 16$ idzie kupić:

http://www.aliexpress.com/item/Tronsmart-TS-CC4PC-Quick-Charge-2-0-VoltiQTM-Black-Quick-Charge-2-0-54W-4-USB/32434822639.html

Natomiast wtyk wyskakuje z złącz samochodowych. W bardzo wielu samochodach.

Pozostaje również rozebranie i zrobienie tego sobie samemu.

Osobiście taką mam. Próbowałem nawet piłować te styki żeby lepiej kontaktowały ale nie bardzo pomaga. Może i bym nawet sprzedał jak ci się śpieszy.

Ale jw moim zdaniem najlepiej do tego dokupić zwykły wtyk 12 V i wypuścić na kablu.

Nowsza wersja na blaszkach dobrze kontaktujących ma 1 wyjście mniej :

Quick-Charge-2-0-Car-Charger-Tronsmart-Q

NIC INNEGO co spełniło by twoje wymagania nie  znam.

AUKEY = TRONSMART.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takiej maszyny to ja nie potrzebuje żeby mi 4 urządzenia na raz ładowały. Szukam bardziej ładowarki z dwoma wejściami, która poradzi sobie z wyżej wymienionymi urządzeniami, a w szczególności z Xiaomi RN2.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup nową wersję tronsmarta / aukeya (JEDNO I TO SAMO)

Taka jak na ostatnim foto. QC2.0 1 wyjscie 2* IQ czyli iphone.

Poszukaj moze sa taniej. Bedziesz Pan zadowolony. 12V i tir 24V  + bardzo dobry i gruby kabelek w zestawie.

http://www.aliexpress.com/item/New-Brand-Tronsmart-CC3PC-Quick-Charge-2-0-42W-2-4A-Car-Charger-with-Three-USB/32584441372.html?spm=2114.01010208.3.197.3t0gbc&ws_ab_test=searchweb201556_6,searchweb201644_5_10001_10002_10005_301_10006_10003_10004_62_9900,searchweb201560_8,searchweb1451318400_6150,searchweb1451318411_6450&btsid=e258e313-7608-4c29-b4a3-6ea196351fec

Edytowane przez homman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można pisać to samo?

POTRZEBUJESZ 1,78 A a nie 0,89A

Takie ładowanie tylko ci będzie niszczyło baterie. Awaryjnie możesz podpiąć. Jak w 5h naładujesz będzie ok.

W dodatku zakładam że w ładowarce nie zainstalowałeś ani rezystora więc da to 0,5A nie 0,89A.

Czyli już lepiej do kompa podpiąć. Na jedno wyjdzie.

 

W porównaniu do ładowarki QC to już tragedia. 1,5h vs > 5h

mi4c ma type c? Nie wiedziałem.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZŁOWIEKU niby 1982 czyli czytanie ze zrozumieniem powinno byc ok. W PRACY = ELEKTRONIK

W jakim celu masz napisane na samym początku. I po raz 20 będę pisał to samo.

To nie czasy noki 3310 gdzie prąd idzie z ładowarki bezpośrednio do aku. Masz układ ładowania w środku w telefonie.I to on decyduje jak będzie ładowana bateria.

Rezystor w kablu decyduje jaki max prąd może płynąć 0,5A 1A lub 2A. Ponieważ różnej grubości kable są stosowane. Jak masz wyżej napisane wiele problemów jest przez chińskie kable w których max to 1A.

Zwarcie pinów RX i TX w ładowarce decyduje o przełączeniu tel z trybu transmisji danych (0,5A) w tryb ładowania.

OBCIĄŻENIE ŁADOWARKI NIC CI NIE DA. Bo w ten sposób uzyskasz te 0,89A podczas gdy bez zwarcia pinów RX i TX oraz rezystora wykrywającego kabel max 0,5A

Kapiszi?

W QC 1.0 masz  dodatkowo wykrywanie łądowarki 2A

W qc 2.0 masz wykrywanie możliwości napięcia 9V

W układach intela masz wykrywanie 12V

Qc 3.0 masz 5 7 9 i 12V

 

I jak podłączysz do qc2.0 napięcie 9V to go co najwyżej.... bez układu ładowania QC w ładowarce.

Kup ładowarkę nie kombinuj.

Chcesz się bawić? Daj rezystor między rx i tx podłącz pod zasilacz bo taki pewnie w pracy masz i zobaczysz że bez rezystora 0,5A z rezystorem 1,78 A

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...