Skocz do zawartości

Ładowarki kompendium jaką kupić.


homman

Rekomendowane odpowiedzi

Może i zło, ale 1 im zarzucić nie można... niestabilności... Ten system jest tak stabilny(i zamknięty), że największy cep go nie ucegli :P, ale jeżeli ktoś lubi grzebać w systemie i bawić się ustawieniami to tak, iOS to szajs :P. Ja preferuję MIUI właśnie ze względu na to, że to jednak Android więc mogę sobie coś tam pozmieniać, pobawić się, a wygląda jak iOS troszkę, którego wygląd mi przypadł do gustu :P ale zeszliśmy mooocno z tematu ładowarek :P 

Taki w sumie pytanie co do ładowarek... Czy zwykła ładowarka Samsunga od starego Wave 533 podładuje mi Mi4 na QC 1.0 lub 2.0? Bo aktualnie ładuje tel ładowarką od Redmi 2 i nie jest źle, ale przez to, że jest to ładowarka na CN rynek to muszę wszędzie zabierać ze sobą przejściówki, a to już wygodne nie jest ;<. Potrzebuję jakiejś ładowarki która będzie działać z QC 2.0 (1.0 jak się nic innego nie znajdzie) i będzie ją można łatwo zapakować i zabrać ze sobą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Musi na ładowarce być 9V. Lub znaczek samsuga z piorunem.

 

Odeszliśmy od ładowarke bo wczoraj mi tu każdy przerywał a dziś pojawiły się tematy w głównym wątku o redmi note 2.

 

Do wyboru szybkich ładowarek nie masz wielu niestety.

 

Sory ale kolejny dzień a ja dalej nic nie zrobilem.

 

Najtańsze i najmniejsze są samsungi. Ale kupa podróbek:

http://allegro.pl/ladowarka-samsung-quick-charge-2-0-ep-ta20ewe-s6-i5559278701.html

 

Potem masz sony. Koło 100pln.

 

A ja bym ci polecał :

http://www.aliexpress.com/item/Qualcomm-Certified-Aukey-Quick-Charge-2-0-18W-USB-Turbo-Wall-Charger-Fast-Charger-For-Nexus/32352104854.html?spm=2114.01020208.3.75.WeB1jH&ws_ab_test=201407_3,201444_6,201409_1

 

Lub tronsmarta

http://www.aliexpress.com/item/4-USB-port-EU-US-AU-UK-Plug-Fast-Wall-Charger-with-Qualcomm-Quick-Charge-2/32277034186.html?spm=2114.01020208.3.21.wsfmHv&ws_ab_test=201407_3,201444_6,201409_1

 

Niż tego prawdopodobnie podrobionego samsunga.

Tu masz te samsungi. Na 100% nie oryginał

http://www.aliexpress.com/item/9V-1-67A-EU-Plug-Fast-Charging-USB-Power-Adapter-Quick-Charge-2-0-Mobile-Phone/32361653064.html?spm=2114.01020208.3.82.wsfmHv&ws_ab_test=201407_3,201444_6,201409_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w obu chińczykach środek jest jeden.

Etykieta tylko inna.

 

Samsunga dostaniesz koło 80 -100pln w xcomie, komputroniku i rtv agd.

 

Pamiętaj tylko że ETPA20 jest wyraźnie wyższa i pisze 9V

https://forums.att.com/t5/image/serverpage/image-id/28710i76AA34CBB8458972/image-size/original?v=mpbl-1&px=-1

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak spytam czy ładowarka dodawana do mi4 obsługuje QC? Bo jakoś nie widzę by telefon się jakoś strasznie szybko ładował. I kolejne pytanie czy ładowanie akumulatora cały czas ładowarką o dużym amperażu jest zdrowe dla akumulatora? Zawsze wydawało mi się, że zdrowsze jest ładowanie małym prądem.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez WuPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Tam jest zwykła 2A 5V

Gdzieś mi mykła raz w życiu xiaomi 9V ale nigdy potem jej nie widziałem. Chyba jakieś widmo.

 

Tak zdrowsze jest małym prądem.

 

Natomiast jak by to tak.. jeśli masz w samochodzie ładowarkę 0,7A to jest to bardzo niezdrowe.

Bo wówczas rozładowujesz baterie bardziej niż ją ładujesz. Powoduje to gotowanie cel i puchnięcie baterii.

Tak że w samochodzie musisz mieć minimum oryginalną nokię DC20.

Daje 1,2 A  spokojnie.

 

I tu się robi problem. Ponieważ jak chcesz kupić ładowarkę samochodową do nowszych modeli to masz mały wybór.

LG 1,5A

HTC 2A i 2*2A (uwaga na podróbki)

I lepsze LG czyli oryginalne Belkina. Ale kosztują koło 100wy podczas gdy LG 40.

 

Belkin produkuje dla LG, Iphona, Sony i chyba kogos jeszcze. Ładowarki wyglądają identycznie. Natomiast belkin ma lepsze parametry.

 

Belkin QC to wydatek coś koło 200pln.

 

 

--------------

TO co podałeś to zwykły niklin 5V 2A.

QC to ładowanie telefonu 9V 1,7A teoretycznie 30min 60 80% jak se kto napisze. W skrócie zyskujemy ok 1h ładowania.

 

Telefon musi obsługiwać daną technologię. Głownie nowe modele.

 

1_f.jpg?1441905949

 

W  skrócie pisząc nty raz.

Kabel, ładowarka i telefon  ma znaczenie.

Większość telefonów typu note 1 note 2 s3 itd Działają na 0,78A i 1A z wyświetlaczem.

Ciut nowsze modele działają na 1,67A czyli pump. Każdy prawie tel po 2013r.

2A poberał chyba jako pierwszy note 3 albo s5. I wtedy reklamowano quick charge

 

A jw najnowsze modele S6 note 4, zenefone 2 mają już przetwornice na 9V. i systemy różne wedle producenta. Wszystkie ze sobą kompatybilne napięciowo i prądowo. A układy w środku zmienione co by nie płacić patentu.

 

Najszybciej to sprawdzić po chipie jaki mamy + quick charge w google.

 

Możesz mieć ładowarkę 20A 5V a jeśli telefon ma max 1A to więcej nie pójdzie. Chyba że zmienisz w sofcie.

 

Natomiast ładowarka z zapasem np 2A daje max stabilne napięcie do ok 75% mocy (markowa) 50% mocy chińczyk.

 

Ma to znaczenie przy telefonach 5.2V przetwornica włacza się przy +-10% napięcia.

Jak sobie obliczysz to chińczyk 5V  + długi kabel niskiej jakości = na 90% włączenie max 0,5A ładowania. I np 5H ładowania telefonu.

 

Dlatego jw jeśli masz telefon Asus, LG , Lenovo , Iphone minimum to oryinalna ładowarka z zapasem mocy. A zalecana 5.2V

 

W tabeli brakuje asusa zenefone 2 na intelu i jego 12V. Ładowarki które podałem obsługują 5 7 9 i 12V i pasują do wszystkich systemów szybkiego ładowania.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodowa mam Tom Tom 2A. A na ładowarce od mi4 jest coś takiego: 5V 2A, 9V xA, 12V xA (ile amper napiszę jak odłączę już telefon od ładowarki) jest też na niej malutki znaczek QC ale czy to działa...?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz ładowarkę quick charge :)

Możliwe że do mi4 dawali bo to flagowiec.

 

Działa działa.

Ładujesz telefon pewnie w max 2h. A nie 3,5h

 

Programy typu batery doctor pokażą ci napięcie zasilania.

 

JAK MOŻESZ PODAJ MODEL ŁADOWARKI. Może się uda znaleźć na gerbest czy gdzieś.

 

Xiaomi raczej ma dobrą jakość i cenę.

 

Jw byłem pewny że właśnie gdzieś widziałem taką xiaomi. Ale aliex i inne nic mi nie wypluły.

 

Mam :) wiedziałem że istnieje 

Model : MDY-03-EB

16445775512_ec4977a77c_o.jpg

 

Niestety ładowarki do kupna nie znalazłem. Pewnej.

W linu z muil zakupionoa na :

https://www.ibuygou.com/viewprod/index.asp?pn=xiaomi-high-speed-power-charger-20-a-output--with-charge-date-cable&pid=6577

 

Mimo że w opisie jest 2A fast charger. Ponoć przychodzi odpowiednia.

Cena 19$ z kablem czyli jak każda podobna.

 

Jedynie na MIUI com jest łacznie z testem.

Dostarczana jest do seri MI note pro oraz mi 3 4 

http://en.miui.com/thread-105602-1-1.html

 

 

Lista urządzeń z linku :

Quick Charge 2.0
Xiaomi Mi Note Pro
Xiaomi Mi Note Plus
Xiaomi Mi Note
Xiaomi Mi 5
Xiaomi Mi 4 LTE
Xiaomi Mi 4
Xiaomi Mi 3
Other Snapdragon 615, 800, 801, 805 and 810  devices

Quick Charge 1.0 (Quick Charge 2.0 chargers are save to use on those devices but the charging speed decreases. Still higher charging speed than normal charger)
Xiaomi Mi 4i
Xiaomi Mi 2S
Xiaomi Redmi 2
Xiaomi Redmi 1S
Xiaomi Redmi Note 2
Xiaomi Redmi Note 4G
Other Snapdragon 400, 410, 600 and 615 devices

 

APLIKACJA AMPERE DO SPRAWDZANIA ŁĄDOWANIA 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.ampere

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to wygląda. Ok skoro w takim razie to ładowarka EC to jak szybko padnie akumulator ładowany cały czas taka ładowarką? Czy dla zdrowia aku warto go od czasu do czasu ładować no po USB z kompa?

4fb44bd5d640000a4c1d8fcf135f286b.jpg

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj to jest kwestia dyskusyjna na którą ci nie odpowiem.

Bo uważam ze nie mam aż takiej wiedzy.

 

Masz aku w lapie. Tam ma być np 360 cykli i ma paść. I jedyne co możesz zrobić to wyłączyć doładowywanie baterii.

 

Natomiast tutaj......... taki sposób ładowania na pewno lepszy nie jest dla baterii.

Pytanie na ile to coś zmienia?

Dziś baterie mają paść po dwóch latach. I raczej tego nie zmienisz.

 

Zbyt mało ludzi używa szybkich ładowarek, zbyt mało danych.

 

Zwykłe akumulatory wiadomo że duży prąd zabija. Wypala cele itd.

Baterie w telefonach quick charge są znacznie mocniejsze.

 

Czy obecnie baterie w tel maja ilość cykli?

Ilość cykli batery doktorami itd widzisz.

Czy po prostu padają po 2 latach bo taka jakość.

 

Jeśli po ilości cykli to sposób lądowania nie będzie miał znaczenia.

 

Co z wybuchami telefonów? 

Większy prąd = większe prawdopodobieństwo wybuchu.

 

Ładowarka QC to na pewno dobry wybór.

Ładowanie zazwyczaj w telefonie z rootem możesz ograniczyć. Więc jeśli nie potrzebujesz to redukujesz.

 

 

Jw ja bym sobie nie kłopotał tym głowy bo raczej tak czy siak 2 lata i aku do wymiany.

 

 

Jeśli pogooglasz wyjdzie ci tyle : NIKT NIE WIDZI ŻADNEJ RÓŻNICY w długości życia aku.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj to jest kwestia dyskusyjna na którą ci nie odpowiem.

Bo uważam ze nie mam aż takiej wiedzy.

 

Masz aku w lapie. Tam ma być np 360 cykli i ma paść. I jedyne co możesz zrobić to wyłączyć doładowywanie baterii.

 

Natomiast tutaj......... taki sposób ładowania na pewno lepszy nie jest dla baterii.

Pytanie na ile to coś zmienia?

Dziś baterie mają paść po dwóch latach. I raczej tego nie zmienisz.

 

Zbyt mało ludzi używa szybkich ładowarek, zbyt mało danych.

 

Zwykłe akumulatory wiadomo że duży prąd zabija. Wypala cele itd.

Baterie w telefonach quick charge są znacznie mocniejsze.

 

Czy obecnie baterie w tel maja ilość cykli?

Ilość cykli batery doktorami itd widzisz.

Czy po prostu padają po 2 latach bo taka jakość.

 

Jeśli po ilości cykli to sposób lądowania nie będzie miał znaczenia.

 

Co z wybuchami telefonów? 

Większy prąd = większe prawdopodobieństwo wybuchu.

 

Ładowarka QC to na pewno dobry wybór.

Ładowanie zazwyczaj w telefonie z rootem możesz ograniczyć. Więc jeśli nie potrzebujesz to redukujesz.

 

 

Jw ja bym sobie nie kłopotał tym głowy bo raczej tak czy siak 2 lata i aku do wymiany.

 

 

Jeśli pogooglasz wyjdzie ci tyle : NIKT NIE WIDZI ŻADNEJ RÓŻNICY w długości życia aku.

 

homman, sorry ale Twoja polszczyzna jest dramatyczna. Piszesz tak chaotycznie, że nawet Kali Cię nie zrozumie. Masz ADHD?

 

 

Zadałem pytanie, na które niby odpowiedziałeś, ale nie odpowiedziałeś. Mam prośbę: możesz coś napisać w naszym ojczystym języku?

 

Interesuje mnie kwestia, czy podana przeze mnie ładowarka Nillkina 2A 5V jest dobra, czy nie. Co więcej, czy może uszkodzić telefon? Jeśli tak, to czy ładowarki o takich samych parametrach - 2A 5V - dołączane przez XFS są takiej samej jakości? Wierzę, że jak się skupisz, to dasz radę wykrzesać z siebie dobry post... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich czasach nie było ADHD :)

Więc nie wiem.

 

Ale polskiego nienawidziłem.

 

NAPISAŁEM CI NIKLIN MA 2A nie ma szybkiego ładowania. Od taka ładowarka na szybko zakupiona w markecie. Szału nie ma d*py nie urywa.

 

Telefonu markową ładowarką nie uszkodzisz.

Uszkodzenia telefonu wynikają z słabej jakości przetwornic lub też skoku napięcia.

 

Czyli np jak słyszysz że ci ładowarka piszczy a dalej nią lądujesz.

Lub jeśli podłączysz kabel potem włożysz do gniazdka. Walnie kondensator i po płycie w telefonie.

 

 

Jakość niklina, samsunga, hama itp jest podobna.

Tyle że samsung = 90% na allegro = podróbka.

Niklina też zaczynają podrabiać.

 

Tak jak zacząłem w pierwszym poście. NAJPEWNIEJSZE SA ORYGINALNE BELKINY I APPLE.

Potem Oryginalne LG ASUS LENOVO XIAOMI ITP

Na równi z nimi są SONY, SAMSUNG ale nie ma ich sensu brać bo jw co druga to podróbka.

Potem są nelkiny, benq, hama, Ciut nad nimi są ładowarki producentów których podałem czyli np tronsmart.

 

DLATEGO POJĘCIE CZY TA ŁADOWARKA JEST DOBRA JEST POJĘCIEM WZGLĘDNYM.

Biorąc pod uwagę że zapewne twój tel obsługuje szybkie ładowanie a a ok 60pln miałbyś tronsmarta to obsługującego.

 

Jeśli bierzemy pod uwagę jakość ładowarek niezależnie czy szybkie ładowanie czy nie lista jest jw.

 

Belkin ok 70pln za 2A ok 89 za 4A ok 150 - 199 za szybko ładującą

 

Iphonowe 2,1A ok 50pln 2,4A  5.2V ok 70pln

 

Oryginalne LG / ASUS/ LENOVO ok 60pln

 

Oryginalne ale fast charge w Polsce kupisz oficjalnie tylko SONY za 100pln. I samsunga w niektórych punktach samsunga cena ta sama. Ciut taniej x com, komputeronik itd  Podejrzewam ze najlepiej z tych wszystkich wypadła by ładowarka xiaomi cena 70pln + adapter EU

 

Tronsmarty, nikliny, hama itp 2A ok 30pln

Fast charge jw podałęm tronsmart i klony ok 80pln.

 

Czego tu nie rozumieć ?

Pod niklinem jest już tylko chiński syf no name, manta, media tech, 4you itd.

Czego oczekujesz za 30pln? 

Jedyny plus niklina jest nad samsungiem pewniejszym zakupem. Bo jw 90% = podróba. I zawsze lepszy niklin od podrobionego samsunga.

 

------------------

Oczywiście że ładowarka którą kupiłeś PURO nie będzie ładować szybciej bo dlaczego by miała to robić?

Tablet samsunga ładuje się 1,2A nowsze 2.1A i więcej mu nie potrzeba.

I nie ważne czy będziesz miał ładowarkę 2A czy 10A. I tak weźmie jw.

 

Wy naprawdę myślicie że w środku nie ma żadnego regulatora ogranicznika a prąd idzie prosto do baterii? Jak w latach 90 :)

 

Wgraj aplikacje którą podałem i sprawdź :)

https://play.google....ombosdev.ampere

 

Chyba że ładowarka, chip i kabel obsługuje fast charge.

 

Jw kabel ma rezystor kontrolujący czy ma być 0,5A czy 2A max

Telefon może mieć ograniczenie 0,5A 0,78A 1A 1,2A 1,78A 2A

W fast charge jeszcze 1,67A

 

Jw podłączenie przez kable rozruchowe od malucha do źródła 5V i XXXXXA da tylko 0,5A.

Bo nie masz rezystora. 

Dorobisz rezystor da tyle ile przewidział producent tel.

 

Oczywiście można nieoficjalnie to zmieniać itd. Ale ścieżki wewnątrz telefonu są przewidziane na taki a nie inny prąd.

 

Co innego w drugą stronę czyli np wyłączanie fast charge.

 

A ładowarki kupuje się z naddatkiem po to by napięcie było stabilne. Np urządzenie bierze 2A warto kupić ładowarkę 3A.

Ponieważ to co pisałem w pierwszym poście. Wydajność ładowarki to ok 75% mocy znamionowej.

Czyli ładowarki 2A są dostosowane do 90% telefonów bez fast charge czyli 1,78A.

 

 

Ja naprawdę mam wrażenie że piszę to samo po raz 20.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pytania o ładowarkę Nillkin 2A, to przedstawię swoją sytuację.

  Posiadany tel MI3 (ponoć obsługuje QC 2.0) otrzymałem z konwencjonalną ładowarką 5V 1A Xiaomi (teraz z powodzeniem zasila kieszeń na dysk 2,5''), więc czas ładowania przekraczał 3,5 h. Nie pamiętam wartości napięć wskazywanych przez program Ampere, ale prąd w szczytowej wartości dochodził do ok. 0,9 A na stockowym kablu.

  Niestety po niecałym roku, podczas ładowania dotyk zaczął "wariować", więc przyszedł czas na zmianę ładowarki. Czytając forumowe posty postanowiłem zakupić wskazanego Nillkin'a 2A oraz płaski kabelek tej samej firmy. Ten sprzęt nie jest przystosowany do QC 2.0 tylko QC 1.0.

  Czas ładowania trochę się skrócił do ok 2 godz 45 min. Początkowo (stan baterii ok 7-9%) prąd ładowania dochodzi do 1,37A, natomiast napięcie jest stosunkowo niskie 3,75 V. Przy końcówce (97-100%) prąd jest bardzo niski ok. 0,3 A, natomiast napięcie oscyluje w granicach 4,5 V. Przez cały czas ładowania dotyk zachowuje się poprawnie.

  Najwyższy prąd ładowania (1,4 A) uzyskałem, gdy podłączyłem krótki (20 cm) kabelek USB CA-101D do Nokii E72.

Ładowarka Nillkin'a zapewne nie jest najlepszym (jakość wykonania i szybkość ładowania) produktem, ale oryginalny egzemplarz nie stanowi zagrożenia dla sprzętu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze QC 2.0 Ładowało by ci tel w max 2h.T

Tak jak pisałem potrzebne do tego jest :

kabel 2A

Zgodny telefon. (Twój jak wyżej napisane jest.)

Zgodna ładowarka

 

Wiec dostałeś raczej ranią ładowarkę 1A  i tak też piszesz. 

Na 90% wynikało by z tego że chińczyk zajumał ci ładowarkę QC2.0 i zamiast włożyć 2A xiaomi włożył 1A.

Bo najtańsze. Zarobił więc na tobie ok 15$ A może to nawet była podróbka a nie wiesz :)

 

Jeśli piszesz że na niklinie  czas się skrócił znaczy że miałeś 1A. na 100%. I nic dziwnego że padła. Bo max pobór dla 1A ładowarki to ok 780mA. Gdybyś używał kabla ograniczającego do 0,5 lub 0,7A. Ładowarka działała by do dziś. Dlaczego tam był kabel 2A.... pewnie chińczyk podmienił tylko ładowarki a kabel zostawił :)

 

 

Napięcie 3,75V masz jak rozumie dawane na baterię. A nie z ładowarki. Zależy od teleofnu. Raczej norma.

Przy końcówce ładowania napięcie masz podnoszone też norma. Nic to nie ma do łądowarki. Absolutnie. 

 

1,37 czy 1,4A  To błąd pomiarowy. Mierzony przez app a nie przez multimetr.

 

Napisałeś więc  na zasadzie. Chińczyk wysłał mi ciulową ładowarkę 1A która się rozwaliła po pół roku. Kupiłem niklina który wciąż nie wykorzystuje mi telefonu i jest super. Zamiast kupić coś markowego  2A w podobnej cenie lub QC2.0 dokładając 30pln.

 

Popularyzując niklina która dobrą ładowarką nie jest.. Jedynie na zasadzie jetem w media rtv itd do wyboru mam hame a4tech itd to biorę niklina. Jeśli obok mam pewnego oryginalnego samsunga itd to jw.

 

Każda ładowarka 1A padnie jeśli będziesz brał z niej >1A

Chińska i tania przy 0,8A zacznie piszczeć i błagać o odłączenie. Czasami nawet chińskie 2A mają problem z 1,2A

 

Mówisz że masz kabel od noki. Ładowarka pewnie też by się znalazła.  I pewnie była by ona lepsza od tego niklina.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze QC 2.0 Ładowało by ci tel w max 2h.T

Tak jak pisałem potrzebne do tego jest :

kabel 2A

Zgodny telefon. (Twój jak wyżej napisane jest.)

Zgodna ładowarka

 

Wiec dostałeś raczej ranią ładowarkę 1A  i tak też piszesz. 

Na 90% wynikało by z tego że chińczyk zajumał ci ładowarkę QC2.0 i zamiast włożyć 2A xiaomi włożył 1A.

Bo najtańsze. Zarobił więc na tobie ok 15$ A może to nawet była podróbka a nie wiesz :)

 

Jeśli piszesz że na niklinie  czas się skrócił znaczy że miałeś 1A. na 100%. I nic dziwnego że padła. Bo max pobór dla 1A ładowarki to ok 780mA. Gdybyś używał kabla ograniczającego do 0,5 lub 0,7A. Ładowarka działała by do dziś. Dlaczego tam był kabel 2A.... pewnie chińczyk podmienił tylko ładowarki a kabel zostawił :)

 

 

Napięcie 3,75V masz jak rozumie dawane na baterię. A nie z ładowarki. Zależy od teleofnu. Raczej norma.

Przy końcówce ładowania napięcie masz podnoszone też norma. Nic to nie ma do łądowarki. Absolutnie. 

 

1,37 czy 1,4A  To błąd pomiarowy. Mierzony przez app a nie przez multimetr.

 

Napisałeś więc  na zasadzie. Chińczyk wysłał mi ciulową ładowarkę 1A która się rozwaliła po pół roku. Kupiłem niklina który wciąż nie wykorzystuje mi telefonu i jest super. Zamiast kupić coś markowego  2A w podobnej cenie lub QC2.0 dokładając 30pln.

 

Popularyzując niklina która dobrą ładowarką nie jest.. Jedynie na zasadzie jetem w media rtv itd do wyboru mam hame a4tech itd to biorę niklina. Jeśli obok mam pewnego oryginalnego samsunga itd to jw.

 

Każda ładowarka 1A padnie jeśli będziesz brał z niej >1A

Chińska i tania przy 0,8A zacznie piszczeć i błagać o odłączenie. Czasami nawet chińskie 2A mają problem z 1,2A

 

Mówisz że masz kabel od noki. Ładowarka pewnie też by się znalazła.  I pewnie była by ona lepsza od tego niklina.

 

Telefon był zakupiony na przełomie kwietnia/maja zeszłego roku z IbuyGou.com, więc oficjalnego sklepu. Ładowarki 1A to był standard ,natomiast 2A były trudno dostępne i za dopłatą, a QC 2.0 nieistniały (stockowe Xiaomi), także żaden chińczyk nie zamienił towaru, takie były realia.

Ładowarka 1A nie padła, tylko zaczęła powodować błędy działania dotyku. Od 3 miesięcy działa 24/7 zasilając dysk 2,5".

Nokia E72 miała ładowarkę z  kablem z tzw. "cieńkim bolcem" 5V 0,8A więc nie ma jak podłączyć (kabel usb służył do przesyłu danych i w ograniczonym zakresie do ładowania).

 

Napisałem, że niepodrobiony nillkin jest znośny. Nie promuję tego wyrobu, tylko wskazuję, że produkt działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego jaka jest / była ładowarka nie wiem.

Jw ja wyczytałem po kolegi wpisie że do modeli z górnej półki czyli mi3 mi 4 i pro dodawali szybsze ładowarki.

 

A jeśli były by już słabsze to raczej nie 1A. a 2A no nie istotne.

 

Niklin to właśnie taki produkt. POPRAWNA ŁADOWARKA 2A nic więcej.

Ale nie podoba mi się wypiętrzanie tych ładowarek jako nie wiadomo co na wielu forach.

Jeśli ktoś kupił podróbkę samsunga wartą 1,5$ często na alegro za 40pln i potem kupił niklina to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable które zapewne masz są 2A i lepszych nie ma.

 

Kable 2A to wszystki nokie HTC LG Xiaomi itd. I tak jak pisałem tylko oryginały a nie chińczyki.

 

Wszelkie świecące, w oplotach iinne cuda chińskie = 0,5 0,8A

 

 

Napisałem wyżej telefon nie weźmie ci więcej niż może. Czyli 1,7 ub 2A. Podawałeś tu chyba zresztą wartości. Redmi chyba nie ma najlepszego procka i może zadowalać się 0,8A Jak wiesz w xiaomi nie siedzę. Ale jw weźmie tyle ile może.

 

Zobacz sobie na listę telefonów którą podałem czy redmi 2 obsługuje quick 1.0 (2A)

 

Quick Charge 1.0 (Quick Charge 2.0 chargers are save to use on those devices but the charging speed decreases. Still higher charging speed than normal charger)
Xiaomi Mi 4i
Xiaomi Mi 2S
Xiaomi Redmi 2
Xiaomi Redmi 1S
Xiaomi Redmi Note 2
Xiaomi Redmi Note 4G
Other Snapdragon 400, 410, 600 and 615 devices

 

 

Jest. Czyli normalnie urządzenie będzie brało jw podejrzewam że 0,78A może 1,2A. A w quich chargu 2A 5V. I to jest max dla tego modelu telefonu. Przy ładowarce quick i kablu 2A.

Pytanie tylko czy to puro obsługuje quicka ? Jeśli ci się załączy 2A tzn że tak jeśli nie. Tzn że jak każda ładowarka którą masz w domu. I wydałeś 80pln w błoto na ładowarkę wartą 20.

 

W tej cenie mógłbyś sobie kupić tronsmarta czy xiaomi z quick charger 2.0 i mieć ładowarkę na x lat.

Tzn na razie miał byś 2A 5V po zmianie telefonu 1,67A 9V.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ladowarka obsługuje Quick Charga i ładuje dużo szybciej niż Samsunga. Kable mam wszystkie oryginalne od tabletów Samsunga i różnie ładują. Tak, że szukam kabla który będzie najlepiej tzn. stabilnie przekazywał prąd do telefonu. Jeśli chodzi o ładowarkę Puro to jest super bo ma dwa wejścia do ładowania i jedno jest właśnie Quick Charge 17W 3,4A. Może teraz tego nie wykorzystuje w 100%, ale w przyszłości jak będę miał telefon, który potrzebuje mocniejszej ładowarki to już będę miał ją pod ręką.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jak do cepa...

 

NAPISAŁEM ŻE JEŚLI OBSŁUGUJE QUICK CHARGE TO DA CI 2A tak?

Więcej nie. Co z tego że ładowarka ma 1000A jak tel może pobrać 2 ?

 

Sprawdziłeś na telefonie i daje 2A tak?

Czy daje 1.7 i ci quick nie działa.

A ty kombinujesz że to kabel. W DODATKU KABEL MIAŁEŚ CHYBA W ZESTAWIE.

Napisz więc czy masz 2A czy nie masz zostanie dla potomności czy jest QC 1.0 czy nie ma. Dla tego modelu.

Bo jak nie ma to sprzedawanie ładowarki wartej 5$ za 70 :)

 

Obecnie każda ładowarka do telefonu w zestawie obsługuje QC1.0 2A.

Wszystkie telefony nie wykorzystują juz 0,78A a > 1A jedynie jakieś stare snapy 400 Htc kilka modeli itd. Dlatego w zestawie masz ładowarki 2A.

 

Wiec nie nie będziesz miał szybciej. W porównaniu gdybyś zakupił np redmi note 2 i używał ładowarki z zestawu.

I jw napisałem zmarnowałaś kase. Bo dałeś się nabrać na opis producenta.

I twoja ładowarka niczym się nie różni od niklina za 30pln. Poza tym że ma drugie wyjście 1A.

W tej cenie dostał byś najstabilniejszą przenośną ładowarkę ipada 2.4A lub tronsmarta quick charge 2.0.

 

Samsunga który miałeś to 1A lub 2A bez pioruna czyli bez quicka. Więc nie ma się co dziwić jeśli tam ładowałeś 0,78A a tutaj masz 1,7A np to różnice czujesz przez pół. Jeśli 2A jeszcze lepiej.

Ale to nie znaczy że bierzesz 3.4A 

 

Ciekawe czy jak by ta ładowarka miała 5A to byś się zastanawiał że coś tu nie gra. Czy wciąż wychwalał jaka to super?

 

Największy prąd drogi Panie jest wstanie przyjąć IPAD na szerokim kablu i wynosi on 2,2A.

Nie licząc specjalnego kabla opo gdzie jest 5A. Ale to jeden jedyny wyjatek.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi, bo mnie nie chodzi o szybsze ładowanie tylko kabel na którym będzie to działać najlepiej. Na jednym kablu mam 1,5 A a na innym 1,7A więc jak możesz pisać, że to nie ma znaczenia? Ładowarka jest dobra i nie wciskaj ludziom kitu, że dałem się nabrać w jakieś bajki producenta, że ma opcję Quick Charge, bo jest tak tylko napisane na obudowie, a naprawdę nie ma. Skąd masz taką wiedzę, że mnie ktoś w balona zrobił, skoro mam gwarancję na dwa lata i nie dałem za nią 20pln w dodatku w Chinach. Ładowarka ma Quick Charga w jednym wyjściu a w drugim nie i nie jest to fikcja tylko fakt, a Ty chyba nie rozumiesz mnie, że kable mam do d.. y i szukam dobrego, czyli lepszego niż mam. Zdaje sobie sprawę, że mój telefon nie obsłuży w pełni opcji Quick Charge, ale w przyszłości jak zmienię telefon na taki, który obsłuży tę opcję ładowania, to ładowarkę już będę miał.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECH czyli QC 1.0 NIE DZIAŁA!

 

Twój problem między 1,5 a 1.7A jest z d*py wzięty. Po prostu jest spowodowany jakością kabla. Oraz błędem odczytu pomiarowego.

 

DAŁEŚ SIĘ NABRAĆ NA BAJKI PRODUCENTA! Każdy kto przeczytał i zrozumiał to co napisałem o tym wie.

 

Przeczytaj jeszcze raz że to przetwornica decyduje ile ma dać. A nie ładowarka.

 

Albo podpytaj na priv kolegi z niklina ile mu bierze. Też będzie 1.7A

 

Gdybyś miał Quick charge 1.0 dawała by 2A. Na twoim kabelku na którym daje 1.7A

Na drugim wyjściu masz 0,78A. Czyli standard 1A.

 

Nie nie będziesz miał ładowarki. Bo jw redmi note 2 ma łądowarkę 2A qc1.0 a ładowarkę jak masz podane 2 posty wyżej dodają tylko do seri MI i pro. Mimo że redmi note 2 może taką wykorzystywać.

 

Wyjaśnione?

A jeśli kupiłeś tą ładowarkę w chinach za 5$ no to czego oczekiwałeś ? Jeśli najtańsze tronsmarty z opcją 1.0 kosztują ok 8 12 z QC 2.0 15 18$

JW twoja ładowarka niczym się nie różni od ładowarki 2A dostępnej za rogiem. Ponieważ nie ma QC 1.0.

 

Amen. Przyjmij do wiadomości.

 

Na aukcji masz wyraźnie napisane że ta ładowarka nie ma QUCIK CHARGE a jedynie  "PURO FAST CHARGER TECHNOLOGY", Czyli zmyślona nazwa. Po to by ludzie je kupowali.

 

Czyli pisząc ci 3 raz. Ładowarka to nic innego jak ładowarka 2A.

Masz w domu jakąś 2A ? Porównaj sobie.

 

 

I się dziwicie że się denerwuje. Jak mówi się jak do cepa a ten dalej swoje. Moja ładowarka jest naj bo ma puro fast super duper i ma 3.4A napisane. A że ładuje 1.7 jak każda........ to po przeczytaniu będę szukał problemu w kabelku...

 

Nic nie dociera nic a nic.

 

Dwa posty wyżej masz :

http://miuipolska.pl/forum/topic/6292-%C5%82adowarki-kompendium-jak%C4%85-kupi%C4%87/page-6#entry79121

 

Gdzie kolega podaje identyczną sytuacje. Niklin 2A nie wspierający QC1.0

W zależności od telefonu wartość 1,38A lub 1.7A. To są najwyższe moce bez QC1.0. I wystarczy do tego ładowarka prawdziwe 2A za 15pln.

 

QC1.0  = zawsze 2A = ładowarki ok 40 50pln

QC2.0 = 1.67A 9V potem 5V = ładoarki za ok 80pln.

 

Masz tabelę 3 posty u góry.

 

Jeśli masz < 1,38A = kabel 0,7 lub 1A. Każdy inny kabel jest kablem 2A.

 

Różnice mogą wystąpić na jakości kabla ale minmalne. Tak jak podałeś 1.5 i 1.7A to różnica minimalna. Granicząca z błędem pomiarowym układu w telefonie. OBA KABLE SĄ KABLAMI 2A  i gdybyś miał QC1.0 TO OBA PUŚCIŁY BY 2A.

Może ze względu na gorsze wykonanie jeden by się bardzo grzał i dawał np 1.9A a drugi spokojnie 2A.

 

Ale jw oba mają zamontowany rezystor mówiący ja jestem kablem 2A.

Kable gorszej jakości mówią że są 1A lub bardzo złe że są 0,5A

 

Telefon mówi mogę przyjąć 1.78A bez QC (są różne modele jedne mówią że mogę przyjąć 0,78A np S1 modele mówiące 1,2A n7000 modele mówiące 1,5A np podany wyżej przykład. I najnowsze mówiące 1,78 S3 np)

 

No i tyle masz :)

 

A ładowarka mówi tylko. Mam spięte piny RX i TX mogę dać więcej niż 0,5A. Jeśli podepniesz telefon do laptopa tj transmisja danych nie zwarte rx i tx lub nie włączone ładowanie po zapytaniu przez tel. Dostaniesz 0,5 lub 0,78A (nowe modele). Przez zwarcie tych pinów telefon rozpoznaje również że ma doczynienia z ładowarką.

 

Nie mówi natomiast jestem QC 1.0 (lub inna nazwa technologi) mogę dać 2A 

Ładowarki QC 2.0 mówią że są takimi i tyle. Innych różnic nie ma.

AMEN.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie ma o co się spinac . Nie kupiłem tej ładowarki w Chinach więc gwarancję mam, a to jaką ma podaną moc, to nie najważniejsze dla mnie. Ważne, że ładuje szybciej niż Samsunga 2A i że mam na nią gwarancję dwa lata. Dzięki za pomoc i już nie zanudzam swoimi problemami.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A udowodnić ci że nie ląduje szybciej niż ORYGINALNY samsung ?

 

Oryginalna ładowarka samsunga kosztuje powyżej 50pln. I mało kto ją kupuje. Zwykłą 2A ładowarka tyle kosztuje.

Dokładając 10 20pln kupisz oryginalną samasunga z piorunem 2A QC 1.0

 

Na allegro masz chińskie podróbki po 20pln? Na aliex kosztują między 1,5 a 2,5$

Są identyczne.

 

Czym się różnią?

W środku jest ogranicznik prądu 780mA.

Podłącz do telefonu / tabletu i sprawdź. Jest 0,78 A :) ?

 

Odpowiedz sobie skąd miałeś tego samsunga i już wszystko wiesz.

 

Popatrz na ceneo np:

http://www.ceneo.pl/33210374

http://www.ceneo.pl/35200724

 

To teraz powiedz mi skąd na allegro są po 20 30 pln ?

I czemu na ceneo 90% niższej ceny to mało znane sklepy a nie np xcom komputronik, saturion, media markt itd.

 

Jak dobrze naliczyłem może z 3 4 aukcje ładowarek samsung na allegro to oryginały.

50 pln za zwykłąd 2A 

http://allegro.pl/oryginalna-ladowarka-2a-samsung-galaxy-s3-s4-s5-i5290879928.html

 

I 20 pln za niby taką samą 2A

http://allegro.pl/oryginalna-ladowarka-sieciowa-2amp-samsung-ep-ta10-i5159084829.html

 

 EP-TA20 kosztuje ok 80pln

Na allegro jakimś cudem są po 50

Dlaczego ? Aliexpress wersja z pudełkiem 12 14$

Bez pudełeczka? Proszę bardzo 9,5$

http://es.aliexpress.com/store/product/100-Original-Adaptive-Fast-Charging-US-EU-Plug-Travel-Wall-Charger-1-2M-Micro-Usb-Data/1039483_32345602858.html?spm=2114.04020208.3.63.EqDG4c&ws_ab_test=201407_3,201444_6,201409_1

 

 

JA OSOBIŚCIE NIE JESTEM WSTANIE ODRÓŻNIĆ PODRÓBKI OD ORYGINAŁU BEZ PODŁĄCZENIA.

Na pewno tez kablami 70cm to podróbki. Bo samsung już od x lat takich nie robi.

 

Samsung nie sprzedaje akcesoriów bez pudełek. Pisanie że taniej bo bez pudełka itd = podróba.

W dodatku nie można prawnie takim czymś handlować w Polsce.

Bo ładowarki itd muszą mieć znak CE, dopuszczenie do obrotu itd. I wszystkie oryginalne akcesoria zawsze maja pudełko czy to HTC czy nokia czy Samsung.

 

A z odpinanym kablem jedynie po jakości nadruku. Bardzo często na logo samsung jest również kreseczka od góry.

 

Filmików jest baaaardzo dużo.

Tu masz np gościa który kupił fake na amazonie :

 

A tu przykładowe zdjęcie:

100-genuine-Original-2A-EU-Plug-Wall-Cha

 

W QC1.0 2A oryginał ma napięcie wyższe nawet :)

c3zO0Rb.png

I jak pisałem na samym początku wszystko tylko nie samsung. Prawdopodobieństwo kupienia oryginału poza sklepami samsunga jest  bardzo bardzo bardzo niskie. Wyższe w przypadku białych ładowarek niż czarnych. Jedynie xcom komputeronik i redcon.

 

Redcon w ogóle wycofał się z sprzedaży ładowarek samsunga. Z powodu pojawiających się podróbek. Podobnie kika osób kupiło takie w RTV agd.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele. Przecież nie musisz mi niczego udowadniać, bo mam na 100% oryginalne dwie ładowarki Samsunga od tabletów kupionych na abonament w sieci T-Mobile. No bez jaj, żeby oni dawali podróbki do oryginalnych urządzeń. Co tu jest do udowadniania? Ładuje jedną ładowarką i drugą i mam porównanie która szybciej ładuje. Ty z teorii (a nie posiadania ładowarki Puro) stwierdzasz, że nie może szybciej ładować telefonu, a ja stwierdzam fakt, że ona szybciej mi ładuje telefon niż ta od Samsunga. Widzę, że strasznie Cię jakoś boli, że nie kupiłem hiper super, d.. er ładowarki którą polecasz tylko inną bez magicznego napisu: Apple. Zresztą już zjechałeś kogoś za to, że broni nakładki Miu, a nie używa polecanego przez Ciebie Go Launcher 'a. Musi wreszcie do Ciebie dotrzeć to, że każdy może kupować, używać co chce i to jego sprawa ile za to zapłaci,bo to jego kasa i jego ból tyłka jeśli wywali w błoto pieniądze. Ja wywaliłem właśnie 8 dych na ładowarkę, która ładuje szybciej mój telefon i jestem z niej zadowolony. Z kabli nie jestem zadowolony i się z Tobą nigdy nie zgodzę, że kable mam super, a ładowarkę do niczego.

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób screena z jednej ładowarki zrób z drugiej w czym problem?

 

Jadę po tobie człowieku bo plenisz głupoty. Potem ludzie czytają opinie o ładowarkach i to rozpowszechniają.

 

Czy ja ci kazałem kupić apple ?

Możesz przecież kupić samsunga oryginalnego QC2.0 kto ci broni. Albo sony. Mówiłem że nilina byś kupił za 1/3 ceny i byłby taki sam np.

Po prostu twój wybór był jednym z najgorszych.

 

Co do miui jak widzisz tyczyło się to tego że ja MIUI uważam za bezsensowne i złe. A on dziwił się czemu w takim razie kupuje xiaomi. Odpowiedź - cena / jakość. A miui wychwalane przez niektórych wywalam.

I podałem przykłady czemu go lancher jest lepszy. Ktoś podał że mu odpowiada nova lepiej niż miui.

 

W czym problem?

 

Czyli podsumowując dostałeś bólu tyłka bo ci wytknąłem mówienie głupot?

 

I potem się dziwisz że mi się odechciało tworzyć kompendium Jak zawsze się znajdzie ktoś taki jak ty kto wie lepiej.

Ładuje mi ta ładowarka lepiej bo ma zielone światełko. Bo jest większa bo coś tam.

 

Jw sprawdź ilość A w czym problem? Sprawdź czasy. Ja tu problemu nie widzę.

Żeby udowodnić mi swoją rację.

 

Tak samo jak temat o miui powiedziałęm dlaczego dla mnie się nie nadaje i nagle jakoś tak... temat ucichł.

Bo jw to prosty sytem na 10 app dla ludzi co dzwonią smsują itd. Wbrew pozorom dostosowanie do siebie telefonu jest niemal nie możliwe.

 

Prosty przykład z app pogodowymi. I to co kolega od novy podał. W go czy nova można zmienić rozmiar takich właśnie app.

Można przyłączyć app do paska u góry itd itd.

 

A tutaj właśnie masa ludzi ma tak że MIUI bogiem. Xiaomi bogiem. I moje jest mojsze niźli twojsze. A jak się wypomni jak tobie ze w tej cenie mogłeś kupić to czy tamto to nagle z moje jest najlepsze robi się. To moja kasa. Bo argumentów brakło.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Bóg to Bóg ten u góry, a nie jakiś tam telefon. Jak zrobie pomiary czasowe to wrzucę screeny, ale to potrwa, bo czasowo nie wyrabiam. Praca, dzieci i inne obowiązki, a jeszcze zajmowanie się pisaniem tutaj na forum

Edytowane przez tomasznowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra Panowie, ja polecam ładowarkę z IKEA nazywa się Koppla.

Do samochodu kupiłem Tronsmart'a też fajna ładowarka

 

Tronsmart:

 

http://www.tronsmart.com/products/tronsmart-quick-charge-2.0-4-ports-rapid-car-charger

 

Ikea :

 

http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/20291890/

 

No i wszystko w temacie. Ładowarki dobrej jakości. Nie ma co się brandzlować przez 5 stron.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Autor kompendium odwalił niezłą robotę i CHWAŁA mu za to.
Szczypta krytyki:
IMHo Jego doświadczenie wyraźnie góruje nad wiedzą elektryczna. I pokorą.
Ma pełną rację, że produkt za $1 to strata czasu i tych 4 pln.
Ze swojej strony dodam, że wadą szybkiego ładowania (I>1A) jest nagrzewanie akumulatora, co żywot mu skraca.
Polecam też oczyscić czasem styki chemią do usuwania tlenków.
sam kupiłem kabelek USB w wyświetlaczem, pokazującym natężenie/napięcie prądu ładowania na wejsciu telefonu. ($3.20 na Aliex.).
Z ciekawości zmierzyłem mu też rezystancję (oporność) - jest na poziomie 20mOhm (spadek napiecia na kablu 100mv przy prądzie ok. 5A).
Czyli, jak tu piszą, kabel "przepuszcza" 2A. A nawet 5.49 A, w porywach 8A ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na jakiej zasadzie działa ładowarka QC 2.0 ? Domyślam się ze do tego wykorzystywane są linie sygnałowe tylko jak bym chciał wykorzystać ładowarkę QC 2.0 i wymusić na niej napięcie 9V co muszę zrobić ?

Jeśli mam  telefon z obsługa QC 2,0 to lepiej kupić ładowarkę QC 2.0 (Aukey czy Tronsmart) czy porządną 5V/5.2V/2A

Czy ktoś sprawdzał czy nowe ładowarki ładują pulsacyjne czy stałym ?

Od siebie dodam ze ładowarka xiaomi QC 2.0 ładuje telefon Mi4c prądem 5,2V/1,4A i 9V/1A,(napięcia na wejściu, na wyjściu spadek ok 0,2V-0,25V na oryginalnym przewodzie) nie zauważyłem aby ładowarka przełączała sie w tryb 12V.

Mam tez pytanie z innej beczki, mam adapter z USB na cienki wtyk nokii i nie chce ładować telefonów np. N82 mam po paru sekundach "nie ładuje" czy ktoś wie o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qc 2.0

Nie możesz wymusić 9V bez obsługi 9V. Kwestia przetwornicy w tel.

Każde ładowarki od  +-10 lat to impulsówki. Nikt nie bawi się w transformatory.

12V obsługuje tylko ASUS  (procesory intel )masz listę gdzieś w tym wątku który nikomu miał być nie przydatny i miał być stekiem bzdur...

Ładowarka od xiaomi nie ma 12V. Uniwersalne QC 2.0 przeważnie mają. 

Więc szybciej niż masz nie osiągniesz.

Prawdopodobnie w tym kablu masz uszkodzone zwarcie środka pinów RX i TX. A kabelek  który masz pochodzi np z adaptera kart usb 3.0 express card.

Edytowane przez homman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...