Skocz do zawartości

Ładowarki kompendium jaką kupić.


homman

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat na ładowarkach sie nie znam, dlatego pytam, kto jest od wszystkiego to jest do niczego.

Jaka ma być wartość tego rezystora czy wystarczy zrobić tylko zworę miedzy TX-RX ? A co z sygnałem ID ?

Na razie tylko na końcu kabla zamontowałem wtyk microUSB nawet nie sprawdzałem czy ładuje. Jak dam rezystor czy zrobię tą zworę i ładowarka wydoi 0,89A przy napięciu >5V to tez będzie źle ? Chyba to lepsze niz ładowanie np. z gniazda komputerowego gdzie masz ~4,9V/0,5A pod obciążeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na poprzednich stronach schematy. Bodajże 110ohm = 2A

NIE MASZ SYGNAŁU ID bez QC.

A z łądowarku którą masz nie zrobisz QC. W twoim przypadku decyduje KABEL.

Tak też będzie źle 4,5 h do 5h +_

Różnica to +- 30 min. Ryzykując zwarcie itd. Idziesz do ikei, MM itp kupujesz ładowarkę i z głowy.

2 dni odpisywania ci na wiadomości warte jest 30 pln? Dla mnie nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze by była jasność ja nie chce zrobić z ładowarki DC-4 ładowarki QC.

Tylko chce ją rezerwowo użyć w nagłych przypadkach do puki nie kupie ładowarki QC2.0. A ze mam sporo ładowarek od nokii które lezą próbuje je do czegoś wykorzystać.

Czy w tym wypadku muszę w tyczce od ładowarki robić zworę czy dawać rezystor skoro jak sam napisałeś decyduje kabel ? Dodam ze oryginalny kabel ma mniej więcej średnice 2x0,35 na którym dolutowałem złącze microUSB.

Do tej pory w samochodzie mam ładowarkę nokii DC-17 5V/1A ale muszę mieć drugą. A nie będę kupował ładowarki jak sam napisałeś za 30zł jak za jakiś czas będę chciał kupić ładowarkę QC2.0. Mi akurat szkoda tych 30zł bo mogę przeznaczyć tą kwotę na coś innego, tym bardziej ze to zakup tymczasowy by był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia DC-4  5,7V/0,89A (przerobiona na microUSB-wtyczka oryginalny kabel 2 żyły bezpośrednio od ładowarki) czy tu dawać rezystor czy nie ? Wiec przylutowałem tylko do wtyczki plus  i   mase.

Nokia DC-17 5V/1A oryginalna ładowarka nic nie grzebane. Sprawdzałem czy są jakieś połączenia miedzy D+/D-/V+/Masa) nic nie ma tak jak by były też tylko dwa przewody. Chyba ze po podłączeniu do zasilania robi sie zwarcie D+/D- tego nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za człowiek.

Gdzieś ty na aliexpresie widział oryginał?

Taka wersja mini kosztuje ok 170pln

I nie ma etykiety 15W z wersji normalnej a nie fast charge.

 

KUP TEGO TRONSMARTA/ AUKEYA I NIE TRUJ JUZ d*py NAPRAWDE.

Albo przejdź się do sklepu samsunga jak ci tak zależy.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pany a ja mam takie pytanko. Uzywam telefonu Xiamomi MI4C. Ladowac go trzeba kablem USB-C. No i przeprowadzilem taki maly test, bardzo prowizoryczny jak zaraz sie przekonacie :]

Ladowalem telefon dwukrotnie, zsada byla jedna - bateria na 50% i daje 10 minut. Kabel jakiego uzywalem to wygladajacy naprawde solidnie usb-c od zestawu nokii 950.

Zastanawialem sie ktora ladowarka sieciowa da lepszy efekt i powiem, ze jestem troche zaciekawiony.
1) ladowarka od glosnika UEboom, zdaje sie byc solidna bo glosnik tez ma niebyle jaka baterie (input 100-240V, 50~60mhz, 0,3A / output 5.1v=2.0A )

2) ladowarka xiaomi, firmowka ( input 100-240V, 50~60mhz, 0,5A / output 5V=2.0A, 9V=1.2A, 12V=1.2A)

roznica wychodzila tak, ze Xiaomi mialo przewage 3 % nad druga ladowarka. Dużo nie dużo - zaoszczedzone tak na szybkiej matematyce ok 25 minut.

Tylko skad wynika ta roznica ? Output ? czy rozchodzi sie o przewage przy amprach na inpucie ? Czy to i to ?

Inne sprawa, choć to raczej pytanie retoryczne- ktora ladowarka jest bezpieczniejsza dla baterii ? Na logike, xiaomi, prawda ?

O co chodzi z tymi 3 wartosciami przy ladowarce xiaomi ? Jakby ktos tak łopatoligcznie mi to wyjasnil bo w tych tematach jestem raczej zielony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie odpal aplikacje Ampere i zobaczysz jakim prądem Ci się ładuje telefon.

 

Mi4C ma Quick Charge 2.0, więc można go ładować wyższymi napięciami niż 5V - tylko ładowarka musi obsługiwać Quick Charge 2.0, ta z zestawu chyba obsługuje. Być może więc na ładowarce Xiaomi puszczało większy prąd dzięki temu.

Obie ładowarki powinny być bezpieczne dla baterii, jeśli tylko są sprawne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QC 2.0 ląduje pełną mocą baterię z 0 do 60%. Wtedy odczujesz największa różnicę.

I tak ta z zestawu jest QC2.0 sam to napisał ze ma 9V

 

A reszta próbujesz coś pisać ze się znasz a jw... a potem bzdury

Input = prąd pobierany z 230V

QC 2.0 ładuje najpierw baterie 9V następnie 5V W niektórych modelach nawet 12V. A potem 5V. Po 90 95% jest to już tylko 0,5A

Dlaczego ? Bo przy przesyłaniu większego napięcia można ograniczyć prąd.

Przy 5V i 3A kable musiały by być bardzo grube. A tak mogą być cienkie ale układ lądowania baterii musi mieć przetwornicę na wyższe napięcie. 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili 99% ~8,85V 0,14A (+leci muzyka po BT) jak włączę ekran od razu podskakuje do 0,5A i opada do ok 0,3A czyli bateria powoli się doładowuje a sam telefon działa na zasilaniu sieciowym. 0,15A trudno nazwać "pchaniem" no ale... chyba mu łatwiej ładować 9v 0,15A niż 5V i powiedzmy 0,3A. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak nie jesteś wstanie naładować baterii ?

Pomyśl jeśli z aku będziesz brał np 1A a ładował 0,8A to to co jest gorsze?

Co innego ładowanie aku z którego nie pobierasz prądu np w samochodzie wtedy im mniejszy prąd tym lepiej.

Ale nie przy poborze z aku prądu.

Wtedy jest nawet jakieś równanie że najlepiej ładować 1,5* wartość poboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kolego homman prosiłbym o polecenie ładowarki samochodowej, która będzie zarówno pod Iphona 5s jak i Iphona 4s, a także przetwornice do samochodu pod Iphona 5s (dodatkowo będę ładował juz jakiś leciwy samsung ale na usb), jak taką przetwornicę się montuje? przetwornicę nie będę przenosił pomiędzy samochodami więc mogę na stałe zamontować (auto vectra c jeśli to ma znaczenie) tam widziałem na 1 stronie pod toyotę było

naczytałem się tego dużo, na początku chciałem kupić ładowarkę od nokii dc-20 ale piszesz że to na chwilę na szybko a wolałbym żeby posłużyło

Edytowane przez Zuku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Postanowiłem trochę odświeżyć ten wątek , ponieważ muszę niedługo kupić ładowarkę samochodową . Przyznam szczerze , że jestem kompletnie zielony . Doradźcie mi proszę coś w miarę taniego (w tym momencie) i jednocześnie coś takiego , co podziała nie przez tydzień , a znacznie dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi już wspomniał o marce Aukey - też bym Ci to rekomendował. Ja mam model AUKEY CC-T13 (18W, 1XUSB | QUICK CHARGE 3.0). Co mogę powiedzieć dokładnie na temat tej ładowarki samochodowej? Szczerze mówiąc na początku nie wiedziałem, czego się spodziewać, bo cena była dość niska. Do tej pory jestem jednak jest bardzo zadowolony. Ładowarka działa bardzo szybko, ma także kompatybilne gabaryty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...