Jump to content

Xiaomi 14 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy

Recommended Posts

51 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Najwcześniej w przyszłym tygodniu. ROM jest, ale jeszcze nie mieliśmy go jak sprawdzić.

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedź, zostaje czekać na 13 Ultra  i trzymam kciuki za testy. 

Mam pytanie odnośnie możliwości nagrywania jednocześnie przednią i tylną kamerą.

Posiadam telefon z polskiej dystrybucji, a więc z oprogramowaniem Global i ku mojemu zdziwieniu nie mam możliwości nawet aktywacji takiej opcji w ustawieniach aparatu. Czy to taka "ułomność" wersji Global?

Do tej pory w Mi 10 i w Mi 12 pro z oprogramowaniem xiaomi.eu była ta opcja dostępna 

Hej wszystkim, 
przyszedł do mnie 14 Ultra, ale niestety już złożyłem zlecenie zwrotu.
Zaparował mi pięciokrotnie, w tym raz podczas robienia zdjęć uczestnikom Półmaratonu Warszawskiego.

Zoom ma genialny, tryb portretowy i macro również, choć wg mnie dziwne, ze nie pokazuje zielonego kwadracika potwierdzenia złapanej ostrości.
Nie zauważyłem też trybu rozszerzonej ostrości, tak jak widziałem na filmikach z wersją chińską.

W środku coś mu grucha.

Bateria podczas intensywnego focenia lub filmowania znika niczym rowery spod Tesco.

Ale ma fajny tryb ultraenergooszczędny, podobnie jak w hujwejach.

Ogólnie można go reklamować tą pieśnią:

może w globalu nie ma tego jeszcze zaimplementowanego a jest tylko w stabilnych lub beta CN ... chodzi oczywiscie o ten tryb rozszerzonej ostrości ... szkoda że zwracasz ... będziesz szukał czegoś innego? z tym "gruchaniem" w srodku to już kilka osób pisało o tym ... też ciekawe ... może to tak musi być? na kontroli jakości by to przecież nie przeszło ... 🙃 chyba że kontrola to fikcja ...

4 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Gruchanie w środku to OIS i było tak już przy 13 Ultra.

bardzo możliwe ... choć mogli to zrobić trochę bardziej "dyskretnie" 🙃 gorzej z tym parowaniem ... ja ciągle staram się ten problem u siebie wywołać ... w nocy z sobotę na niedzielę porobiłem sporo zdjęć i wrzuciłem nagrywanie 8k / 30 i nic ...

4 godziny temu, Master napisał(a):

może w globalu nie ma tego jeszcze zaimplementowanego a jest tylko w stabilnych lub beta CN ... chodzi oczywiscie o ten tryb rozszerzonej ostrości ... szkoda że zwracasz ... będziesz szukał czegoś innego? z tym "gruchaniem" w srodku to już kilka osób pisało o tym ... też ciekawe ... może to tak musi być? na kontroli jakości by to przecież nie przeszło ... 🙃 chyba że kontrola to fikcja ...

Będę.
Myślę o OnePlus z Chin - wyjątkowo wszystko mu działa, ma B20, Android Auto, i za połowę tej kasy jest 1TB
Ewentualnie poczekam chwilę na recenzje Honor Magic 6 Pro. W nim podoba mi się hujwejopodobna nakładka.

26 minut temu, Hans Kloss napisał(a):

Będę.
Myślę o OnePlus z Chin - wyjątkowo wszystko mu działa, ma B20, Android Auto, i za połowę tej kasy jest 1TB
Ewentualnie poczekam chwilę na recenzje Honor Magic 6 Pro. W nim podoba mi się hujwejopodobna nakładka.

no w dxomarku jeśli chodzi o aparaty to chyba jest na pierwszym miejscu teraz ... baterie ma też spoko ... ogólnie fajny sprzęt ... a one plus 12 też luks ... VIVO x100 też niczego sobie ... masz w czym wybierać 🙃 szkoda że tak wyszło z 14 ultra ... ogólnie z tym parowaniem to wygląda że nie wyciągnęli lekcji z 14tki ... choć u mnie na razie w ogóle bez tego problemu ... i nic nie obija się tam w środku 🙃

Oglądałem w salonie mi wystawowy 14 ultra i też lata w środku - trochę jak w zabawce za parę zł

Podczas nagrywania video zauważyłem, że nie da się przełączyć między obiektami - coś, co używam w moim Vivo I co genialne było zrobione w Samsungu (perspektywa reżysera)

2 godziny temu, skay77 napisał(a):

Ja zamówiłem Honora M 6pro może się przyzwyczaję do systemu emoji1787.png

Don't drink and root 2201122G

patrz żebyś nie zatęsknił za miui 14 czy hyperos ... 🙃 btw. daj znać jak wrażenia ... też może polecisz dla @Hans Kloss 🙃

Trochę pokatowałem swojego 14 Ultra i parowania brak. W mieszkaniu około 20 stopni na zewnątrz 3-4 i było całkiem ok, wziąłem go też na via ferraty na Słowacji, siedział w kołczanie prawilności i cykałem nim fotki ze ściany, zero niespodzianek. Jedno co mnie zaskoczyło, to brak eSIMa tak z marszu myślałem, że na Europę będzie. Do kolekcji grzechotek dochodzi S24 Ultra. Kolekcja składa się z Pixela 7, 13 Ultra, 14 Ultra i S24 Ultra. Huawei P30 pro też grzechota ale bardzo słabo

@glen: obiektami czy obiektywami? Obiektywami bez problemu, przed chwilą testowałem leci od x0.5 do x15 płynnie.

Edit. poprosiłem znajomą, żeby potrząsnęła S22 Ultra, też grzechota :)

Edited by alonsoharris

no z tym parowaniem to chyba trochę od szczęścia zależy widzę ... ale to by świadczyło o błędach w projekcie i / lub różnej jakości montażu ... może zależy z jakiej linii produkcyjnej dany egzemplarz zjechał ... czy zakładu albo w ogóle jakaś partia była kiepska ... ogólnie ciekawa sprawa i myślę że wyciągną z tego właściwe wnioski ... bo to powinno być albo u wszystkich (kiepski projekt / proces produkcji do poprawy ...) albo u nikogo (dobry projekt / standardy produkcji / montażu ...) 

a co do efektów dźwiękowych OIS ... patrząc po parametrach i opisach to u mnie dwa aparaty (głowny i teleobiektyw) mają OIS a nic nie stuka grucha czy tam obija się w środku jedno o drugie ... 🙃

Główna jednostka ma sensor w formacie 1/1.31", OIS i wyróżnia się zmienną przysłoną w zakresie f/1,42 – f/4.0. Towarzyszy jej aparat szerokokątny (JN1, przysłona f/2.2, kąt widzenia 115°) oraz aparat z teleobiektywem (JN1), również z OIS, zapewniający zoom optyczny 3.2x.

tu mam się cieszyć czy się martwić? 🙃

Mi też nic nie paruje a też go katowałem mocno.

Co do gruchotania już się przyzwyczaiłem.

Przechodzenie między obiektywami podczas nagrywania tylko przy 4k 60fps natomiast nie działa przy załaczonym dolby vision lub 120fps jak coś 😉

Bateria szczególnie w bezczynności schodzi powolutku wiadomo jak sie nagrywa to ucieka jak szalona.

A gdyby tak jak sie skończy gwara wciepać tam chinśką baterie si-car 5300mah ? Ciekawe z tego co wiem to rozmiar i wymiary te same tylko gęstość wieksza w środku.

Tak wymieniacie te flagowce op 12,s24u,find x7 pro,magic 6 pro.

Moim zdaniem żaden z nich nie odwzorowuje tak pięknie czerni w nocy jak 14 ultra 😛

• Like 1

ale 14 ultra ma już chyba fabrycznie weglowo-krzemowa ... na tyle na ile pamiętam ... tak więc dysk to nie da ... oczywiście po roku czy dwóch używania i kilkuset cykli ładowania na pewno realna maks pojemność nieco się zmniejszy ale czy będzie to aż tak odczuwalne żeby ją wymieniać to nie wiem ... 🙃 chyba czas pokaże ... ogólnie bateria w mi 14 ultra to krok do przodu w porównaniu z 14 czy 14 pro ...

Trza brać też pod uwagę że pojemność akumulatora swoją drogą, ale szybkie/mocne procesory szarpią więcej niż procek np. w RN4pro gdzie aku mial pojemność bodajże 4000 mAh i przy moim używaniu nawet 3 dni potrafił wytrzymać, u foki :) RN4prime nawet i 5 dni jej trzymał.
U mnie przy obecnym pocoF5 sposób korzystania z fona się nie zmienił , akumulator niby większy (5000) a nie udaje mi się dobić choćby do 48h.
Foka ma obecnie s20FE i max 3 dni na jednym ładowaniu a na s21ultra ma 2 dni

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

Godzinę temu, alonsoharris napisał(a):

Taki trochę baitowy tytuł, prześcignąć ma tym, że nie paruje. 

dokładnie 🙃 sugeruje co innego ... no ale nie ocenia się książki po okładce ... 🙃 ciekawe czy coś z tego trafi też do romow dla 14 i 14 pro ...

W końcu uruchomiłem mojego 14 ultra - by sprawdzić aparat. Zaparował po ok. 1 minucie kręcenia filmu 4k. Mgiełka potem uniemożliwia robić normalne zdjęcia.

Szkoda, telefon zwrócony do sklepu.

• Sad 1

Godzinę temu, glen napisał(a):

W końcu uruchomiłem mojego 14 ultra - by sprawdzić aparat. Zaparował po ok. 1 minucie kręcenia filmu 4k. Mgiełka potem uniemożliwia robić normalne zdjęcia.

Szkoda, telefon zwrócony do sklepu.

a ja pomimo wielokrotnych prób wywołania problemu (14 pro) nie odniosłem sukcesu ... a się  starałem mocno i na różne sposoby ... może to jakaś partia jest tylko taka z jakiegoś konkretnego zakładu montażu ... i kolejne co wyjdą to już nie będą mieć tego problemu ... czas pokaże ... w ogóle mam nadzieję że wyciągną z tego wnioski i w 15 nie nawala ... 🙃 no ale to też czas pokaże ...

2 godziny temu, skay77 napisał(a):

Nie dramatyzuj , były gorsze modele były inne bledy00267788a069be887beba6485f3c040e.jpg

true ... ale jednak co by nie mówić - flagowe modele to wizytowki każdej firmy ... powinno być perfekt i bez takich przypadłości ... to trochę tak jak duża i poważna firma miała błąd ortograficzny na wizytówce 🙃 niby nic poważnego i część nawet nie zwróci uwagi - ale jednak takiej sytuacji nie powinno być ... osobiście myślę że tak poważna firma jak Xiaomi wyciągnie z tego wnioski ... albo już wyciągnęła i na rynek trafiają egzemplarze bez takich "ekstra" dodatków 🙃

@Master oni teraz weszli na inny level mają flagowy samochód Su coś tam , czytałem że już 13 ultra miała problemy więc nic nie zrobili aby takie wpadki wyeliminować idą jak ruskie na Berlin w 45 roku tolka wpieriod ni szagu na zazad

możliwe że i ultra 13 się z tym borykała ale szczerze to nie pamiętam żeby ktos na to narzekał i temat jakoś mnie ominął ... a śledzę to od wielu lat ... teraz w przypadku mi 14tek i tu na forum i ogólnie w sieci nie tylko naszej ale i zagranicznej jest o tym dużo i głośno ... a to autko niczego sobie ... wygląda świetnie - słaby ze mnie samochodziarz ale chętnie poczytam jakaś recenzje ... może trochę Tesli podyryzie rynek 🙃

Czasem zerkam sobie na osoby co piszą o tym parowaniu 14U i wychodzi mi tak, że na fejsie to albo jakieś konto typu "Król Karate Robak", a na forach to założone dwa dni temu i dwa posty, oba o tym jak to Xiaomi jest do bani i paruje. Za chwile napiszą, że w SU7 szyby parują xD Co do 13 Ultra mam go również, obecnie używa go moja druga połówka i tam też nic nie paruje. Najbardziej w szoku i tak byłem, że tylko 72 godziny na odblokowanie bootloadera.      

Ja siedziałem na miui od mi3 i zawsze po wgraniu a to evoxa mokkę czy innego gsi zawsze wracałem czego mi brakowało a teraz te ceny hmm no fakt wszystko zdrożało to i telefony za rok 15 ultra będzie kosztować 8tys toż na na Symbianie miałem więcej efektów pulpitu niż na tym popapranym androidzie (efekty castora) Linuxa niech dadzą na flagowcu mogę nawet wgrywać na terminalu wszystko

A ludzie może za bardzo dramatyzują zwracają a np w 13t i pro wystarczyło tacke sim wysunąć na 30 min żeby ta para sie wydostała raz na zawsze.Może trzeba bylo dać temu szanse zamiast zwracać.

Teraz widze że tech youtuberzy zalecają to samo ale jeszcze przed uruchomieniem telefonu.

Kolejna sprawa premiera każdej serii zawsze jest u nas w okresie zimowym, ludzie zamawiają kuriera lub do paczkomatu i mi np 14 ultra przyszła jak jeszcze zimno było to ja zawsze od czekam z pare h zanim uruchomie pierwszy raz telefon i wysunę tą tacke.

Szczęśliwy posiadacz nie parującego 14 Ultra. 

• Like 1