Jump to content

Xiaomi 14 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy

Recommended Posts

no dzisiaj juz w Chinach poszla premiera - nie dali jednak podekranowej przedniej kamerki a szybkosc ladowania po kablu to wrecz regres w stosunku do 14 pro - za to ladowanie bezprzewodowe jest luks ... tyle że ładowarka to dodatkowo spory wydatek ... z fajnych bajerow to nowy chip odpowiedzialny za wzmocnienie sygnalow sieci gsm i wifi - o ile nie zabrali w stosunku do 14 pro wyjsc / wejsc antenowych na obudowie to bedzie jeszcze lepiej z zasiegiem niz w 14 pro - a ten jest swietny - tak wiec fajny i przydatny w praktyce bajer - zasiegu nigdy dosc ... tez chyba w wersjach CN jest ta lacznosc satelitarna ... ale też chyba w tylko topowej wersji titanium ... w globalu chyba tego nie bedzie? tak na szybkiego czytalem info to nie jestem pewny ... wagowo podobnie do 14 pro - tez bardzo fajne plecki z tego czarnego tworzywa ... ciekawe co aparaty pokaza w praktyce bo chyba juz wszystko jest na sensorach sonego - glowny na tym najnowszym a reszta na starszych ale tez bardzo godziwych ...

ps. na tyle co zauważyłem na zdjęciach to jest - w porównaniu do wersji pro -  dodatkowe wejście / wyjście antenowe nad przyciskiem głośności z prawej strony - czyli luks ...

Edited by Master

16 minut temu, Master napisał(a):

w globalu chyba tego nie bedzie?

Nie będzie. Tłumaczenie jasno wskazuje, że funkcja jest dostępna tylko dla chińskich wersji telefonu i działa tylko w Chinach kontynentalnych + trzeba mieć kartę China Telecom obsługującą tę funkcję.

Czy jest jakaś nadzieja że w późniejszym czasie jednak będą w europie warianty z 1TB pamięci, bo narazie to słabo i 512gb to dla mnie troszkę za mało.

Tyle czasu czekam żeby zmienić mojego mi 10 pro na coś konkret a tu wybór albo wersja chińska z 1tb bez pasma 800mhz albo okrojona wersja europejska z 512gb.

No słabo 😢

1 godzinę temu, Sebastian Sperling napisał(a):

Czy jest jakaś nadzieja że w późniejszym czasie jednak będą w europie warianty z 1TB pamięci, bo narazie to słabo i 512gb to dla mnie troszkę za mało.

Tyle czasu czekam żeby zmienić mojego mi 10 pro na coś konkret a tu wybór albo wersja chińska z 1tb bez pasma 800mhz albo okrojona wersja europejska z 512gb.

No słabo 😢

wiesz to może zależeć od tego jak im pójdzie sprzedaż ... jak będzie dużo pytań o tą wersję 1tb to może zdecydują się na taki wariant ... myślę że po prostu nie chcieli jeszcze windować ceny w górę ... i uznali że zdecydowanej większości kupujących ten wariant będzie wystarczający 🙃 mi na razie brak B20 w niczym nie przeszkadza tym bardziej że jest pasmo 900 - no ale wiadomo - lepiej żeby było jak nie 🙃

• Thanks 1

2 godziny temu, Master napisał(a):

wiesz to może zależeć od tego jak im pójdzie sprzedaż ... jak będzie dużo pytań o tą wersję 1tb to może zdecydują się na taki wariant ... myślę że po prostu nie chcieli jeszcze windować ceny w górę ... i uznali że zdecydowanej większości kupujących ten wariant będzie wystarczający 🙃 mi na razie brak B20 w niczym nie przeszkadza tym bardziej że jest pasmo 900 - no ale wiadomo - lepiej żeby było jak nie 🙃

A gdzie może realnie przeszkadzać brak B20 w Orange?
Wędrówki po górach?, słuchanie radia Nowy Świat w samochodzie?
Tak sobie myślę, że w górach to nie FB, a widoki dookoła, a w aucie to Trójki znów zaczyna dawać się słuchać ; )

59 minut temu, tomkill napisał(a):

jakie sa plusy waszym zdaniem xiaomi 14? a jakie minusy?

zakładałem kiedyś o tym temat jak te modele wchodziły na rynek 

obadaj ... dość duża wada 14 to chyba też o jedno wejście / wyjście antenowe mniej niż pro - pisaliśmy o tym przy okazji aluminiowej obudowy - w 14 kolega nie mógł komfortowo korzystać z telefonu a ja na pro cały czas mam ją założona i nie widzę powodu żeby jej się pozbywac 🙃 może to też kwestia wzmacniaczy sygnału ... ultra ma jeszcze jedno dodatkowe wejście / wyjście + dodatkowy chip amplifier dla sygnałów GSM / wifi / bluetooth - to jeśli chodzi o zasięgu i siły sygnałów będzie nie do pobicia ... szczególnie wersja global z obsługą b20tki

25 minut temu, Hans Kloss napisał(a):

A gdzie może realnie przeszkadzać brak B20 w Orange?
Wędrówki po górach?, słuchanie radia Nowy Świat w samochodzie?
Tak sobie myślę, że w górach to nie FB, a widoki dookoła, a w aucie to Trójki znów zaczyna dawać się słuchać ; )

wiesz były tu osoby na forum które bywały w miejscach że brakowało obsługi tego pasma ale większość która o tym pisała specjalnie im to nie przeszkadzało ... myślę że możesz nie mieć w ogóle B20 i nigdy nie zauważysz negatywów z tym związanych ... a może być i tak że będziesz miał te negatywy dzień i noc jak np postawisz sobie chatę w szczerym polu i akurat na styku zasięgów dwóch sąsiednich stacji ... o ile się orientuję to stacje są tak stawiane żeby najdłuższe zasięgi trochę zachodziły na siebie - tzn. to optymalny wariant bo nie zawsze tak pewnie się da ... a największy zasięg ma oczywiście B20 ... ja już po kilku miesiącach korzystania z fona bez B20 nie widzę żadnego problemu (no ale to spore miasto ...) a jeżdżąc po kraju szczególnie lasy / bagna / góry na pewno trafisz w miejsca gdzie B20 może poratować ... ile jest takich miejsc nie wiem ... trzeba by znaleźć mapę z zasięgami i częstotliwościami stacji bazowych GSM i zobaczyć jak to się nakłada na siebie ... wątpię że są tylko stacje które mają wyłącznie B20 (albo są to jakieś wyjątki ...)

Edited by Master

U siebie w mieście korzystam z 5g od orange ale właśnie tu sie rozchodzi o trasę żeby nie zrywało połączeń.

Ale myśle jeszcze w jednym kierunku a być może długofalowe pasmo 700mhz 5g które niby mają uruchomić jeszcze w tym roku (przynajmniej w orange) rozwiąże odwieczny problem braku b20 w chińskich wersjach ?

Używam telefony bez B20 od około 5 lat i nie odczułem tego abym nie miał zasięgu. Są miejsca nieraz na trasie w lesie gdzie są czarne dziury ale to naprawdę znikome.  Po chwili łapie zasięg i działa.  Sieć Play. 

3 godziny temu, Sebastian Sperling napisał(a):

Ale myśle jeszcze w jednym kierunku a być może długofalowe pasmo 700mhz 5g które niby mają uruchomić jeszcze w tym roku (przynajmniej w orange) rozwiąże odwieczny problem braku b20 w chińskich wersjach ?

no rozwiąże ale tylko przy połączeniach 5g ... ciekawe jak to wprowadzenie wyjdzie w praktyce ... i czy chińczyki będą je obsługiwać ... 🙃 jak będziesz mieć jakieś info w tym temacie to wrzucaj ... ogólnie jeśli chcesz mieć możliwie najlepszy zasięg w każdych warunkach niezależnie czy to zapadła dziura czy miasto to w tej chwili - tak mi się przynajmniej wydaje - to tylko globalna wersja mi 14 ultra ... masz wtedy full opcje ...

No z tą full opcją to przesadziliście. Oferta 14 Ultra w PL to jakaś szopka. O ile każdy inny smartfon Xiaomi oferowany w PL ma ostatnio np pełne wsparcie w kapryśnym Orange to w wypadku Ultry całkowicie olali sprawę. Chcą 6,8k za smartfon, rozpoczęli przedsprzedaż, a nie zadbali o wsparcie VoLTE, VoWiFi, ViLTE i SMSoIP na czas o ile w ogóle zadbali (zazwyczaj na liście pojawia się miesiąc wcześniej)... Ktoś u dystrybutora/przedstawicielstwa w PL naprawdę za mocno się w główkę uderzył... Po parującym aparacie w zwykłej 14 i i uwalającym smartfony pluginie  to kolejna wtopa level hard. Za chwile się pewnie dowiemy, że jeszcze agregacji przy 5g nie wspiera.

Edited by anemusek

no 14 pro ma ta agregację ... zakładam że ultra tym bardziej 🙃 full opcja chodziło mi o zasięgi / moc sygnału - już pro jest świetna a tu mamy dodatkowy specjalny chip wzmacniacz + więcej wejść / wyjść antenowych + B20 w globalnej wersji (zakładam że jest ...) czyli powinno być luks 🙃 a te bonusy co dają to ta ładowarka byłaby przydatna - żeby nie szpetny biały kolor ... u mnie od razu odpada ... wolałbym czarna 100ke ... a ten moduł do aparatu to też trzeba mieć jak i gdzie to wykorzystać ... 🙃 leżałby w szafce i dojrzewał nieużywany ... a z parowaniem aparatów zobaczymy w praktyce ... w końcu to wylezie przy okazji recenzji albo wpisów na forach ... 🙃

15 godzin temu, Master napisał(a):

no 14 pro ma ta agregację ... zakładam że ultra tym bardziej 🙃 full opcja chodziło mi o zasięgi / moc sygnału - już pro jest świetna a tu mamy dodatkowy specjalny chip wzmacniacz + więcej wejść / wyjść antenowych + B20 w globalnej wersji (zakładam że jest ...) czyli powinno być luks 🙃 a te bonusy co dają to ta ładowarka byłaby przydatna - żeby nie szpetny biały kolor ... u mnie od razu odpada ... wolałbym czarna 100ke ... a ten moduł do aparatu to też trzeba mieć jak i gdzie to wykorzystać ... 🙃 leżałby w szafce i dojrzewał nieużywany ... a z parowaniem aparatów zobaczymy w praktyce ... w końcu to wylezie przy okazji recenzji albo wpisów na forach ... 🙃

Jakby co, to już czekam na ultrę.
Dzięki Wam podjąłem decyzję.
Tyle mi pomogliście, że jak tylko do mnie dotrze, to w miarę możliwości odpowiem na wszystkie pytania : )

• Thanks 1

W dniu 5.03.2024 o 13:31, Hans Kloss napisał(a):

Jakby co, to już czekam na ultrę.
Dzięki Wam podjąłem decyzję.
Tyle mi pomogliście, że jak tylko do mnie dotrze, to w miarę możliwości odpowiem na wszystkie pytania : )

a będziesz brał globala czy chińczyka? no koniecznie napisz jak wrażenia - chyba tu na forum ultry nikt jeszcze nie ma ... zakładam też że skusisz się na rom Xiaomi eu ... tylko z unlockiem będziesz musiał się uporać 🙃

Edited by Master

• 2 weeks later...
50 minut temu, skay77 napisał(a):

Witam , opłaca się wziąsc ultra zy lepiej coś innego z polski 

wiesz to trudne pytanie ... bo wszystko ma wady i zalety ... no i kwoty to też - jednemu tysiak za telefon to już dużo a drugiemu drugi czy trzeci dołożyć nie robi różnicy 🙃 wszystko jest tu względne ... z naszej dystrybucji sporo dopłacasz ale masz gwarancję na miejscu + obsługę dodatkowego pasma ... no a czy wykorzystasz te możliwości fotograficzne to już druga sprawa 🙃 też np. jak chcesz docelowo korzystać z romu Xiaomi eu to branie z naszej dystrybucji tylko po to żeby mieć polskiego globala którego i tak wywalisz to też sztuka dla sztuki 🙃 chyba że nie chcesz się bawić w unlocki i customowe systemy a wolisz mieć system po naszemu niż po angielsku to wtedy nasza dystrybucja to też jednak zaleta ... ja jakbym brał sobie to wziąłbym od Chińczyków z tradinga - jeszcze jakby była możliwość unlocka od razu to już więcej nie trzeba 🙃

Master dzięki za odpowiedź nie ma czego wziąsc u operatorów ultra ,Samsung 24 ultra,one plusa 12 nie widziałem hmm , co do customow to dam radę 🙂 ale chyba teraz 3ba płacić za unloka 🤣 ale czy w ogóle wyj... Tyle kasy za ultre ma sens🤣 

2 godziny temu, skay77 napisał(a):

Master dzięki za odpowiedź nie ma czego wziąsc u operatorów ultra ,Samsung 24 ultra,one plusa 12 nie widziałem hmm , co do customow to dam radę 🙂 ale chyba teraz 3ba płacić za unloka 🤣 ale czy w ogóle wyj... Tyle kasy za ultre ma sens🤣 

no właśnie ... to już każdy sam musi sobie na to odpowiedzieć 🙃 jest też już do dostania wersja tytanowa ... nieco ponad 6k na tradingu - jakieś 6 stówek drożej niż zwykła 16/1tb ... czyli poprzeczka jeszcze poszła w górę ... podejrzewam że w globalnej jej nie dadzą w ogóle ... unlock to też kilka stówek - można go zrobić u nas np w mi center ...

W dniu 5.03.2024 o 13:48, Master napisał(a):

a będziesz brał globala czy chińczyka? no koniecznie napisz jak wrażenia - chyba tu na forum ultry nikt jeszcze nie ma ... zakładam też że skusisz się na rom Xiaomi eu ... tylko z unlockiem będziesz musiał się uporać 🙃

Czekam na przesyłkę z polskiej przedsprzedaży.
I wciąż się zastanawiam, czy będziemy dobraną parą ; ) 

2 minuty temu, Hans Kloss napisał(a):

Czekam na przesyłkę z polskiej przedsprzedaży.
I wciąż się zastanawiam, czy będziemy dobraną parą ; ) 

będziecie 🙃 koniecznie napisz jak wrażenia ... 👍

Cześć / Dzień dobry / Witajcie :) 
...czy planowane na 18.03 rozpoczęcie wysyłek aktualne ?...na skrzynce cisza w kwesti realizacja zamówienia 😕
...ktoś z Was już dostał przesyłkę z Polskiej przedsprzedaży ?

Pozdr.3R.

jakby ktoś planował zakup 14 ultra i nie przeszkadza mu dystrybucja CN to na trading są już ładne obniżki ... wersja 12/256 już jest za 4k ... a 16/1tb za 5k ... tytan tylko lekko w dół do 6k ...

W dniu 19.03.2024 o 13:57, 3RWu napisał(a):

Cześć / Dzień dobry / Witajcie :) 
...czy planowane na 18.03 rozpoczęcie wysyłek aktualne ?...na skrzynce cisza w kwesti realizacja zamówienia 😕
...ktoś z Was już dostał przesyłkę z Polskiej przedsprzedaży ?

Pozdr.3R.

FYI...coś się ruszyło...z informacji od infolini zaskoczeni są popytem i stąd małe "lagi" na wysyłkach i aktualizacjach statusów....nie mniej przesyłka "...still in pending" 😕 ...pozdrawiam pomocnych z infolinii xiaomi 👍

Przyszedł mi dzisiaj ultra global i teraz pytanie do innych posiadaczy.

Czy też wam w srodku coś lata luzem ? Strasznie dziwne to jest ja rozumiem że OIS i to w paru soczewkach ale żeby aż tak ? Dzwiek jakby jakiś plastik w środku latał. 

Dajcie koniecznie znać czy też tak macie.

Btw szukam paru opcji dla mnie must have co były na xiaomi.eu m.in dostęp do menu zasilania tylko po odblokowaniu fona jeśli nie znajdę tego odrazu przechodzę na customa.

Tak po cichu liczyłem, że dzisiaj wskoczy  rom xiaomi.eu do 14 Ultra ale nie. Jest jakaś realna data kiedy?

Co do grzechotania mam 13 Ultra i 14 Ultra grzechota, moja ma Pixela 7 tez grzechota więc chyba tak musi być.

Edited by alonsoharris

11 minut temu, alonsoharris napisał(a):

Tak po cichu liczyłem, że dzisiaj wskoczy  rom xiaomi.eu do 14 Ultra ale nie. Jest jakaś realna data kiedy?

myślę że nikt tu Ci tego nie powie ... ostatnio jak przeglądałem forum Xiaomi EU też ktoś o to pytał a odpowiedź brzmiała ASAP 🙃 czyli trzeba po prostu spokojnie czekać ... zaglądaj też co jakiś czas na serwer sourceforge i szukaj po nazwie kodowej ... tam chyba jest aurora jak pamiętam ...

• Thanks 1

Kusi mnie ten model, ale szukam alternatywy i też są problemy z odblokowaniem nubia 9 pro nie można honor magik 6 pro nie wiadomo już go prawie kupiłem ale jeszcze poczekam Co tam jeszcze sensownego jest a One plus 12

Don't drink and root 2201122G

46 minut temu, skay77 napisał(a):

Kusi mnie ten model, ale szukam alternatywy i też są problemy z odblokowaniem nubia 9 pro nie można emoji1787.png honor magik 6 pro nie wiadomo już go prawie kupiłem emoji1787.png ale jeszcze poczekam Co tam jeszcze sensownego jest a One plus 12

one plus 12 bardzo fajny sprzęt ... jakbym nie był skazany na Xiaomi to poważnie brał bym go pod uwagę przy zakupie (tym bardziej że miałem 7 pro i bardzo sobie chwaliłem ...) a są w ogóle customowe romy do tych modeli o których pisałeś? bo inaczej odblokowanie specjalnie chyba do niczego nie potrzebne ... ogólnie szukasz telefonu pod kątem możliwie najlepszego aparatu? czy kombinacji pozostałych cech? coś czytałem ostatnio że 14 ultra też ma problem z kondensacja pary na obiektywie ... mi nie udało się tego jeszcze wywołać na 14 pro ... nawet częściej zacząłem to sprawdzać bo jakoś wcześniej nie zwracałem uwagi 🙃 ciekawe czy to wylezie ...

Master tak sprawdzałem na xda co się w danych modelach dzieje czy da się odblokować czy nie , tak na przyszłość kupiłbym nawet meizu 21 pro ale podobno ostani model , zdaje mi się ten one plus to najrozsądniejsza opcja ale sam nie wiem, muszę ochłonąć nie ma co się napalać

28 minut temu, skay77 napisał(a):

Master tak sprawdzałem na xda co się w danych modelach dzieje czy da się odblokować czy nie , tak na przyszłość emoji1787.png kupiłbym nawet meizu 21 pro ale podobno ostani model , zdaje mi się ten one plus to najrozsądniejsza opcja ale sam nie wiem, muszę ochłonąć nie ma co się napalaćemoji1787.png

no z tym meizu to ciekawe ... ogólnie jeśli chodzi o aparaty to też dobrym wyborem jest pewnie VIVO 100tka czy Pixel 8ka ... też chwali się Samsungi nowe ... no i chyba myślę jeszcze find x7 ... wybór jest na pewno 🙃 ... ja na pewno one plusa 12tke wziąłbym pod uwagę w pierwszej kolejności ... myślę że tu każdy byłby dobrym wyborem - a już wtedy może też zdecydować sentyment do firmy czy akurat jakaś dobra promka cenowa 🙃 ale w tym co napisałeś co racja to racja - trzeba na spokojnie ... ochłonąć ... obadac temat i wtedy wziąć sprzęt ...

możesz tu zerknąć ... fajne aktualne  zestawienie ...

https://www.techradar.com/news/best-cameraphone

Edited by Master

Mam pytanie o siatkę 6x7 na Globalu, próbowałem szukać motywu z 6x7 ale na HyperOS nie znalazłem tej osławionej planety z MIUI. Jest jakaś inna alternatywa aby odblokować to w Globalu? Na razie i tak nie ma eu. 

14 godzin temu, alonsoharris napisał(a):

Najwcześniej w przyszłym tygodniu. ROM jest, ale jeszcze nie mieliśmy go jak sprawdzić.

• Thanks 1