Jump to content

Redmi Note 12 NFC - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.4.0.UMGMIXM - Android 14

Recommended Posts

Na miui działa w tym modelu wificalling. Co do ramu, to zwiększanie kosztem rom nic nie daje, oprócz wizualnej zmiany, wyświetlanej cyferki. Fakt mocno potaniały te modele, ale wymagając czegoś ciut więcej od fona, aniżeli tylko napisanie SMS, to trochę słabi z tym. Ja generalnie żałuję że się zdecydowałem, chociaż z drugiej strony mam już doświadczenie i wiem, że muszę celować w wyższe modele, aby spokojnie pracować.

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka

w romie Xiaomi eu jest możliwość rozszerzenia ramu pamięcią dyskowa ... zakładam że dla tego modelu też - ale to trza by się upewnić czy na pewno ... jeśli nie będzie to słabo trochę te 4gb ... a nawet jak będzie ta możliwość zwiększenia (możliwe że maks o 5gb) to tez trza się liczyć z tym że może trochu przymulac jak pamięć dyskowa jest na starszym standardzie ufs ...
https://www.tradeinn.com/techinn/pl/xiaomi-redmi-note-12-5g-6gb-128gb-6.67-dual-sim/140293538/p?id_producte=141066127&country=PL
https://allegro.pl/oferta/smartfon-xiaomi-redmi-note-12-6-gb-128-gb-4g-lte-niebieski-15231729315
Wirtualny ram nic nie daje tylko cyferka się zminia mam wersja z 4gb ramu.
4Gb ramu ma jeszcze sens na czystym androidzie lub romach bazujących na linge/aosp

Wysłane z mojego M2102K1G przy użyciu Tapatalka

• 4 weeks later...

Kupiłem sobie słuchawki z obsługą kodeka BT Ldac i okazało się że że ten model Xiaomi nie obsługuje tego kodeka. Może jest jakaś łatka , która by naprawiła problem?

Wydawać by się mogło że Ldac to standard w telefonach z androidem. Ciekawe co jest wycięte sprzętowo. Gorszy moduł Bluetooth? Może jednak to jest ograniczenie softowe i ktoś to rozgryzie.

Posted (edited)

nie korzystam u siebie z urządzeń bluetooth ale sprawdziłem w opcjach programisty i tam kodek ldac jest ... widocznie w niektórych modelach tego nie ma ... z jakiego powodu trudno powiedzieć ... może to kwestia standardu / wersji bluetootha implementowanego w końcu jakby nie bylo sprzętowo ...

Screenshot_2024-05-11-10-48-32-140_com.android.settings.jpg

Edited by Master

No właśnie sęk w tym że mam te opcję w opcjach programisty i można przełączyć tylko nie zapisuje tego ustawienia. Jak się wejdzie ponownie to jest poprzednie ustawienie. Gdyby był całkowity brak obsługi to dziwne że są te opcje, dlatego wydaje się że to jakaś blokada softowa.

4 minuty temu, dwarfen napisał(a):

No właśnie sęk w tym że mam te opcję w opcjach programisty i można przełączyć tylko nie zapisuje tego ustawienia. Jak się wejdzie ponownie to jest poprzednie ustawienie. Gdyby był całkowity brak obsługi to dziwne że są te opcje, dlatego wydaje się że to jakaś blokada softowa.

to juz trza by w necie poszukac infa w temacie ... skoro nie zaskakuje na stale to znaczy ze modul bluetootha to odrzuca / nie jest zgodny ... w sumie faktycznie nie powinna byc widoczna ale to opcje programisty ... sa celowo przeciez ukryte ... tak to zrobili w swej nieskonczonej madrosci nasze chinskie majfriendy 🙃

Opcje są na stałe w androidzie, jak dany sprzęt/telefon obsługuje dane kodeki to wtedy automatycznie się przełącza, dodatkowo wtedy też się pokazuje przełącznik przy danym sprzęcie jak na screenie
aa5c591bf4776f46d054982c1c6208ba.jpg985748af418eac6a55fa6b1681598e11.jpg

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka