Jump to content

Redmi Note 12 NFC - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.4.0.UMGMIXM - Android 14

Recommended Posts

Wątek poświęcony aktualizacji wersji stabilnej HyperOS by Xiaomi.eu OS1.0.4.0.UMGMIXM dla telefonu Redmi Note 12 NFC (nazwa kodowa topaz).

Link do pobrania ROM-u: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/HyperOS-STABLE-RELEASES/HyperOS1.0/xiaomi.eu_multi_TOPAZ_OS1.0.4.0.UMGMIXM_os1-14.zip/download

Osoby posiadające Redmi Note 12 bez obsługi NFC muszą wgrać ROM dla nazwy kodowej TAPAS.

ROM można zainstalować zarówno poprzez TWRP (jeśli działa), jak i fastboot. Link do poradnika: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-miui-polska/

• Like 1

Wyskoczył mi błąd, podczas aktualizacji z pliku bat jako update, musiałem wgrać poprzednią wersję jako "czystą" - TOPAZ_OS1.0.2.0.UMGMIXM i działa już.
Czy mogłem coś zrobić, źle ze swojej winy ? 
Nigdy nie spotkałem się z błędami podczas aktualizacji tego telefonu poprzednich wersji (posiadam go, gdzieś od lata 2023)

Mam ślad, ale to po którymś razie już. Za pierwszym razem też były błędy w co drugim 'super' i na samym końcu wyskoczył komunikat windowsa, że urządzenia już nie wykrywa.image.thumb.jpeg.e2f89f1e8c24c4db1dd301fe433bdfea.jpeg

Dodam, że nie próbowałem aktualizować już ponownie do OS1.0.4.0.

Edited by lenovo567

• 4 weeks later...

Muszę zrobić aktualizację w telefonie  na którym aktualnie jest global 14.0.12  android 13, zgodę na odblokowanie mam (168h) . Dostępna jest aktualizacja do HyperOs  1.0.6.0, pytanie czy aktualizować teraz tą dostępną wersją, czy lepiej od razu jak odblokuje bl i będę wgrywał  OS1.0.4.0.UMGMIXM no chyba że będzie nowsze.

15 minut temu, sunkist napisał(a):

Muszę zrobić aktualizację w telefonie  na którym aktualnie jest global 14.0.12  android 13, zgodę na odblokowanie mam (168h) . Dostępna jest aktualizacja do HyperOs  1.0.6.0, pytanie czy aktualizować teraz tą dostępną wersją, czy lepiej od razu jak odblokuje bl i będę wgrywał  OS1.0.4.0.UMGMIXM no chyba że będzie nowsze.

ja bym radził po unlocku wrzucić czysta instalkę najnowszej wersji Xiaomi eu ... tak na wszelki wypadek ... a potem ją sobie aktualizować do kolejnych wersji (czy to w trybie fastboot czy przez twrp - o ile będzie dostępna / jest dostępna wersja z deszyfrowaniem dla tego modelu)

• Thanks 1

24 minuty temu, Master napisał(a):

ja bym radził po unlocku wrzucić czysta instalkę najnowszej wersji Xiaomi eu .

Rozumiem że teraz nie robić dostępnej aktualizacji ??. Jaka to jest czysta instalka ??  ta z linka w pierwszym poście ?? 

2 minuty temu, sunkist napisał(a):

Rozumiem że teraz nie robić dostępnej aktualizacji ??. Jaka to jest czysta instalka ??  ta z linka w pierwszym poście ?? 

tak - rozpakujesz to i masz tam skrypty do instalacji - jeden do update i jeden do czystej instalki z formatem - odpalasz telefon w trybie fastboot i jedziesz ... potem robisz to samo tylko wybierasz skrypt update albo wrzucasz to z poziomu telefonu jak masz twrp (nie musisz już rozpakowywac w tym trybie - wskazujesz tylko plik z romem przez zakładkę install)

• Thanks 1

@Master odblokowałem bl, zainstalowałem HyperOs, wszystko poszło bez problemu, natomiast twrp ( twrp-3.7.0_12-0-topaz-Agatha)  nie prosi o hasło blokady, czy to oznacza że jest złe ??  

@wypcio

Jakiego twrp używasz ?? 

Edited by sunkist

13 minut temu, sunkist napisał(a):

@Master odblokowałem bl, zainstalowałem HyperOs, wszystko poszło bez problemu, natomiast twrp ( twrp-3.7.0_12-0-topaz-Agatha)  nie prosi o hasło blokady, czy to oznacza że jest złe ??  

@wypcio

a jest w ogóle w telefonie ustawione? może to taka wersja tego twrp i tak ma być 🙃 ... nie wiem ... dziwna ta końcówka Agatha 🙃 ja zawsze instalowałem wersję skkk - jak masz deszyfrowanie (czyli dostęp do danych pamięci wewnętrznej) to chyba nie jest problem ... spróbuj przy pierwszej okazji wrzucić update systemu przez to twrp ...

• Thanks 1

Ustawione mam w telefonie wzór, ale teraz tak patrzę że chyba nie mam dostępu do pamięci.
Twrp  pobrałem stąd https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/topaz/

Powiedz mi jak teraz zainstaluje inne w ten sam sposób to wcześniejsze się usunie tak ??  i mogę tak sprawdzać do skutku ?? 
Jaka to jest wersja skkk ?  

16 minut temu, sunkist napisał(a):

Ustawione mam w telefonie wzór, ale teraz tak patrzę że chyba nie mam dostępu do pamięci.
Twrp  pobrałem stąd https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/topaz/

Powiedz mi jak teraz zainstaluje inne w ten sam sposób to wcześniejsze się usunie tak ??  i mogę tak sprawdzać do skutku ?? 
Jaka to jest wersja skkk ?  

no skkk to tak jak tam masz Agatha to powinno pisac właśnie skkk ... może nie ma tego buildu na ten model? to trzeba by w necie poszukać ... to że nie ma tego na sourceforge to nie znaczy że nie istnieje ... 🙃 normalnie to pytanie o zabezpieczenie powinno być ... stąd byłem zaskoczony że to nie poszło u Ciebie ... ale może to wynikać z tego że nie miałeś tego ustawionego w telefonie ... no i w sumie wychodzi na jedno bo i tak nie masz deszyfrowania 🙃 możesz do skutku ... ja u siebie już 3 razy wrzucałem ... te same komendy są cały czas ... tzn. nie musisz przed wrzuceniem nowego obrazu robić jakiegoś czyszczenia czy czegoś w tym stylu ... też czekam na wersję z deszyfrowaniem ale chyba jeszcze nie ma ... 

tak na szybkiego co popatrzyłem to skkk chyba nie ma na topaza ... tam te Orange Foxy są jeszcze ... musisz poszukać jakiegoś tutoriala jak to wrzucić ... bo nie wiem czy to ta sama procedura ... lepiej się upewnić 🙃 albo machnąć ręką na razie i zaczekać na inną wersję ... tzn. sprawdzać co jakiś czas temu serwer sourceforge bo widzę że tam dość solidnie to jest aktualizowane ...

Edited by Master
  • Thanks 1

@wypcio
Jakiego twrp używasz ?? 
Ja używam TWRP Agatha i przed wejściem muszę podać pin, ale pin mam też ustawiony systemie.

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, Matadrox napisał(a):

Ja używam TWRP Agatha i przed wejściem muszę podać pin, ale pin mam też ustawiony systemie.

To ciekawe, ja też mam pin ustawiony, ale twrp nie chce go, uruchamia się ale dostępu do danych w telefonie nie ma.

19 minut temu, sunkist napisał(a):

To ciekawe, ja też mam pin ustawiony, ale twrp nie chce go, uruchamia się ale dostępu do danych w telefonie nie ma.

niestety musisz poczekać na inną wersję ... co jakiś czas sprawdzać no i zostaje tylko cierpliwość 🙃 u mnie też nie chce wzoru przyjąć - jedyne co można zrobić dać anuluj i korzystać w miarę potrzeby z ograniczonej funkcjonalność ...

• Thanks 1

Jak nie ma dostępu do pamięci to by świadczło, że dane TWRP nie deszyfruje danych.
Trza czekać na pełnosprawne , albo (jeśli chodzi o update) to aktualizować przez fastboot albo pendrive'a.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

Dziwne. Więc co, ja mam fart, bredzę i ściemniam, czy o co chodzi?

39 minut temu, Matadrox napisał(a):

A no zauważyłem właśnie w OTA że cuś się pojawiło. Czyli nie ma potrzeby pobierania?

Możesz pobrać, jest poza tym parę mniejszych poprawek, aczkolwiek nie musisz.

Siemka. Czy ktoś ma jakieś info, aby na win 11 były kłopotu z obsługą w fastboot? Od dwóch dni próbuje się połączyć i bez skutku. Telefon nie jest wykrywany. ADB wykrywa poprawnie. Wszystkie sterowniki zainstalowane, opcje włączone. Na win 10 do tej pory nie miałem kłopotu.

Cześć wszystkim, przymierzam się do tego telefonu, czy po instalacji Xiaomi EU będzie działał wifi calling w nju/Orange? Telefon jest na liście telefonów wspieranych przez Orange, aczkolwiek nie wiem na ile ten rom ingeruje w oprogramowanie odpowiedzialne za tę funkcję. Czy to się nie będzie gryzło z customowym dialerem?

Chciałbym mieć wifi calling + nagrywanie rozmów. Na płatnościach Google mi specjalnie nie zależy, dla mnie to bardziej bajer, aczkolwiek chciałbym aby działały aplikacje bankowe (obecnie mam konto w PKO BP)

chodzi Ci o VoWiFi? i rom Xiaomi eu? u siebie nie widzę z tym problemu ... jest też VoLTE ... sieć T-Mobile ... jeśli chodzi o apke IKO PKO BP to też korzystam - żadnych problemów - logowanie biometrią - płatności zbliżeniowe bez problemów ... powiadomienia bez problemów - google pay / wallet też żadnych problemów - i przelewy i zbliżeniowe (oczywiście zainstalowany najnowszy moduł inject z 29 lutego) tak więc myślę że ze strony systemu nie powinieneś mieć żadnych niespodzianek ... 🙃

• Thanks 1

28 minut temu, Master napisał(a):

chodzi Ci o VoWiFi?

Tak, VoWiFi to inaczej wifi calling 🙂 Dzięki za odpowiedź, utwierdzasz mnie w przekonaniu żeby wybrać ten telefon.

49 minut temu, tjw napisał(a):

Tak, VoWiFi to inaczej wifi calling 🙂 Dzięki za odpowiedź, utwierdzasz mnie w przekonaniu żeby wybrać ten telefon.

spoko ... tylko pamiętaj że ja pisałem o romie Xiaomi eu - nie o globalu ... ale też pisałeś że interesuje Cię ten rom więc zakładam że docelowo będziesz z niego korzystać ... no i nie mam note 12 NFC ... zakładam że ten note na romie Xiaomi eu też nie powinien mieć problemów z tym na czym Ci zależy ...

Edited by Master

Cześć wszystkim, przymierzam się do tego telefonu, czy po instalacji Xiaomi EU będzie działał wifi calling w nju/Orange? Telefon jest na liście telefonów wspieranych przez Orange, aczkolwiek nie wiem na ile ten rom ingeruje w oprogramowanie odpowiedzialne za tę funkcję. Czy to się nie będzie gryzło z customowym dialerem?
Chciałbym mieć wifi calling + nagrywanie rozmów. Na płatnościach Google mi specjalnie nie zależy, dla mnie to bardziej bajer, aczkolwiek chciałbym aby działały aplikacje bankowe (obecnie mam konto w PKO BP)
Będzie działać, tylko moim zdaniem celuj w model z przynajmniej 6GB pamięci. Ten z 4 potrafi być irytujący strasznie. Pomijam już w ogóle sensowność jego istnienia, ale to subiektywne spostrzeżenie.

4/128 można teraz dostać za 519 zł, interesuje mnie telefon z polskiego sklepu, a 6/128 nie widziałem w polskiej dystrybucji, jak już to 8/256

na globalu na pewno działa VoWiFi, bo takie są w Orange

30 minut temu, tjw napisał(a):

4/128 można teraz dostać za 519 zł, interesuje mnie telefon z polskiego sklepu, a 6/128 nie widziałem w polskiej dystrybucji, jak już to 8/256

na globalu na pewno działa VoWiFi, bo takie są w Orange

w romie Xiaomi eu jest możliwość rozszerzenia ramu pamięcią dyskowa ... zakładam że dla tego modelu też - ale to trza by się upewnić czy na pewno ... jeśli nie będzie to słabo trochę te 4gb ... a nawet jak będzie ta możliwość zwiększenia (możliwe że maks o 5gb) to tez trza się liczyć z tym że może trochu przymulac jak pamięć dyskowa jest na starszym standardzie ufs ...

https://www.tradeinn.com/techinn/pl/xiaomi-redmi-note-12-5g-6gb-128gb-6.67-dual-sim/140293538/p?id_producte=141066127&country=PL

https://allegro.pl/oferta/smartfon-xiaomi-redmi-note-12-6-gb-128-gb-4g-lte-niebieski-15231729315

Edited by Master