Skocz do zawartości

Mi4 WCDMA 3/16 GB czy Xperia Z3 Compact?


toman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wahałem się nad zakupem Mi4 od Buriza i niestety jak już chciałem zamówić - widzę info, że już nie będzie u niego dostępny, a była to najlepsza cena na allegro ~920 zł.

W związku z tym, że ceny Mi4 wyglądają następująco:

- xiaomiforsale: ~1245 zł

- ibuygou: ~1160 zł LTE

- ibuygou: ~1020 zł WCDMA

jest już blisko ceny Z3 Compact: ~1400 zł.

 

Zwlekałem z zakupem, bo wcześniej byłem nastawiony na Z3 Compact, ale zgłębiłem temat Mi4, który można było kupić spokojnie za 500 zł mniej i cieszyć się najlepszymi parametrami w dobrej kasie. 

Teraz, kiedy na Mi4 trzeba szykować ponad 1000 zł (jeśli nie dojdzie cło). Za Z3 głównie przemawia spokój z gwarancją, lepszy aparat, LTE,, ale jestem ciekaw MIUI, większego wyświetlacza i samego Mi4. Dodam, że kupiony sprzęt ma mi służyć długo, używany głównie do internetu i fotek, 

 

Nie znalazłem podobnego tematu na forum, więc.. co wybrać? Od lat mam telefony Sony, ponad dwa lata jadę na Xperii S i najmniejszych problemów z nią nie miałem. Mi4 znam tylko z internetu.

 

Przeglądałem w necie fotki robione Mi4 i Z3. Xiaomi jeszcze daje radę, ale czy ktoś mógłby wrzucić jakąś fotkę zrobioną wieczorem, np oświetlonej ulicy albo zachodu słońca? Coś w rodzaju trzech pierwszych zdjęć z tej galerii, które według mnie jak na wykonane smartfonem robią wrażenie: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiaz3compact/zdjecia/Sony-Xperia-Z3-Compact.html

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić za 1080zł Mi4LTE z 2Gb RAM i masz nadal niską cenę i świetne podzespoły :) Cło ci nie dojdzie bo na smarty nie ma cła, co najwyżej VAT (a ten potrafi zaboleć). Z3 Compact ma gorszy wyświetlacz od Mi4, a kupując wersję 2Gb RAM masz nadal lepszy telefon i nadal ~400zł taniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Z3C, teraz mam Mi4.

Wady Z3C:

- aparat. Tak aparat. Totalnie go skopali, w dużej Z3 to samo. Zdjęcia wychodzą mierne, kolory jakieś takie blade, często jakby ruszone. Zupełnie nie czuć tych 20mp

- nakładka. A w zasadzie jej brak. To jest w 90% czysty android, czyli AOSP. Motywy nie wiele zmieniają, chyba, że kolor. Ale bądźmy szczerzy, Lipa po całości. Aczkolwiek co kto woli.

Zalety Z3C:

- na pierwszym miejscu musi być BATERIA. Mi starczała średnio na 3-4 dni, wszystko włączone co się dało i SOT przy tym 6-8h. Tak dobrze czytacie, 6-8h SOTu przy 3-4 dniach na jednym cyklu.

- rozmiar. Mały, poręczny. Mega wygodny.

 

Ekran wcale nie jest słaby, jest odpowiedni. Rozdzielczość akuratnie dobrana do wielkości. Aczkolwiek wydaje mi się, że w słońcu lepiej Mi4 widać. Zasięg sieci jest lepszy w Mi4. W Mi4 masz fenomenalne MIUI - ale to jest rzecz gustu oczywiście. Bateria mi wytrzymuje na 2-3 dni, czyli nie narzekam. Aparat robi bardzo przyzwoite zdjęcia, w każdym razie wyjmuję, robię i chowam. A zdjęcie zawsze mi wychodzi ostre. 

Wykonanie? Lepsze wrażenie robi Mi4, ale  znowu trzeba bardziej uważać na zarysowania ramki. W Z3C masz plastik, który jest trudniej sfatygować.

 

Ja bym wybór skrócił do trzech rzeczy:

4,6' czy 5'?

Czysty, nudny android, czy kolorowe i żywe MIUI?

Gwarancja w Polsce, czy zabawa w Chinach?

 

PS. Nie wiem jak Ty patrzysz, ale ja w kwietniu Z3C, nową z PLAY kupowałem za 1350zł. W lipcu natomiast chodziły za 1200-1250zł - NOWE sztuki. Teraz nie wiem, bo mnie to nie interesuje. Ale na pewno nie 1400zł :)

Edytowane przez Deragon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod zdjęciem co widnieje? "IPS"... IPS to IPS... JDI to JDI.. kolorków nie zmienisz, na IPS zawsze będą takie same.. ładne, wyraźne, ale jednak JDI wypada lepiej i to nawet osoba zajmująca się grafiką, pracująca na monitorach IPS stwierdziła, że JDI ma dużo ładniejsze kolory.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wy macie monitory na tej matrycy, max to chyba tablet i to nie za dużej przekątnej, o jakich grafikach mowa?

Grafiku, osobie która pracuje i żyje dzięki grafice, a w sumie już 2 grafikach... 1 osoba zajmuje się komiksami/manga, 2 tworzy projekty dla firm pod reklamy etc. Obie osoby posiadają monitory IPS, obie stwierdziły jednogłośnie, że JDI ma lepsze barwy... Raczej nie mam podstaw, aby im nie wierzyć, sam miałem długi czas telefon z IPS, teraz JDI i widzę różnicę na + dla JDI..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wy macie monitory na tej matrycy, max to chyba tablet i to nie za dużej przekątnej, o jakich grafikach mowa?

Nawet nie wiesz ile ludzie pracujący w grafice dają za monitory o których śmiertelnicy jak Ty nawet nie słyszeli;p np. Eizo. Z drugiej strony JDI to i tak ekran wykonany w technologii IPS więc trzeba trochę precyzować co ma się na myśli.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonujecie mnie zdecydowanie do Mi4. Szczególnie post Deragona, który miał do czynienia z Z3C jak i Mi4 - dzięki za porównanie :!: Dziwi mnie Twoje rozczarowanie fotkami z Z3c.

 

Jestem zaskoczony tym co piszecie o wyświetlaczu Mi4, pozytywnie zaskoczony :)

 

A jak jest z instalowaniem aplikacji na Mi4, a dokładniej z miejscem na nie? Nie wiem jak inne smarty, ale Xperie prześladuje komunikat "brak wolnego miejsca", co jest irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonujecie mnie zdecydowanie do Mi4. Szczególnie post Deragona, który miał do czynienia z Z3C jak i Mi4 - dzięki za porównanie :!: Dziwi mnie Twoje rozczarowanie fotkami z Z3c.

 

Jestem zaskoczony tym co piszecie o wyświetlaczu Mi4, pozytywnie zaskoczony :)

 

A jak jest z instalowaniem aplikacji na Mi4, a dokładniej z miejscem na nie? Nie wiem jak inne smarty, ale Xperie prześladuje komunikat "brak wolnego miejsca", co jest irytujące.

mam wersje 16Gb i jeszcze info o braku miejsca nie miałem... Na wersji 64Gb tym bardziej nie powinno być wtedy żadnego problemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej obecnej Xperii S mam 32 GB, kilka GB wolnego i zanim zaktualizuję albo zainstaluję jakąś apkę, muszę czyścić pamięć podręczną YT, fb itd, ale może MIUI lepiej ogarnia ten problem? Znajomi mający xpierie często widzą taki komunikat, stąd moje pytanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, Painball

Za bardzo kadzicie, niewątpliwie Mi4 jest lepszym telefonem od z3c, tylko za bardzo się zapędzacie.

1. w Jaki tajemniczy sposób kupuje się monitory dla grafików. Jest Eizo i Nec i pare mniej znanych ale wcale nie znaczy że lepszych, tu nie ma tajemniczych kanałów dystrybucji. Te firmy wywaliły kupę kasy na badania i zdobyły w tej dziedzinie takie doświadczenie że ciężko będzie je przeskoczyć. Ja się nie znam ale większość tych kosztów to oprogramowanie do samego monitora.

2 Nie ma monitorów z tą matrycą a już na pewno nie dla profesjonalnych zastosować, te matryce są tylko na urządzenia mobilne (JDI). Nie wnikam co lepsze na telefonie bo to subiektywne odczucie. Mi najbardziej podoba się amoled samsunga. Jeśli się jakiś grafik wypowiadał na temat tych matryc to dotyczyło to telefonów lub tabletów, z tego co wiem nie mają zastosowania w profesjonalnej grafice, to tylko ich może i fachowa opinia - nie wnikam, ja mam już wade wzroku.

I jeszcze 16gb to mało i to też zależy od indywidualnych oczekiwań. Ja powiedzmy zrobię 2 beckupy w recovery i już nie mam połowy tego co jest w telefonie, Jeśli chcesz kupić wersje 64gb o tu już bym szukał pewnie co innego

Edytowane przez pumek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, Painball

Za bardzo kadzicie, niewątpliwie Mi4 jest lepszym telefonem od z3c, tylko za bardzo się zapędzacie.

1. w Jaki tajemniczy sposób kupuje się monitory dla grafików. Jest Eizo i Nec i pare mniej znanych ale wcale nie znaczy że lepszych, tu nie ma tajemniczych kanałów dystrybucji. Te firmy wywaliły kupę kasy na badania i zdobyły w tej dziedzinie takie doświadczenie że ciężko będzie je przeskoczyć. Ja się nie znam ale większość tych kosztów to oprogramowanie do samego monitora.

2 Nie ma monitorów z tą matrycą a już na pewno nie dla profesjonalnych zastosować, te matryce są tylko na urządzenia mobilne (JDI). Nie wnikam co lepsze na telefonie bo to subiektywne odczuci. Mi najbardziej podoba się amoled samsunga. Jeśli się jakiś grafik wypowiadał na temat tych matryc to dotyczyło to telefonów lub tabletów, z tego co wiem nie mają zastosowania w profesjonalnej grafice, to tylko ich może i fachowa opinia - nie wnikam, ja mam już wade wzroku.

Co do firm monitorów z IPS'em... jest także LG który ma świetne matryce IPS czy to w TV czy w smartach, monitorach. Co do JDI... Sharp produkuje matryce JDI do TV oraz smartfonów (i to ich matryca jest w Mi4...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze 16gb to mało i to też zależy od indywidualnych oczekiwań. Ja powiedzmy zrobię 2 beckupy w recovery i już nie mam połowy tego co jest w telefonie, Jeśli chcesz kupić wersje 64gb o tu już bym szukał pewnie co innego

 

Nie wiem jak w Mi4, ale w xperiach albo samym androidzie pamieć jest w jakiś dziwny sposób podzielona, przydzielona pod aplikacje i nic mi z tego, że mam ciągle 7 GB wolnego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprowadza się do indywidualnych preferencji. Jeszcze 2-3 miesiące temu stałem przed podobnym wyborem, brałem pod uwagę Z3c , oppo r7 i find7, meizu mx5, Oneplus One i Two oraz mi4. jako posiadacz niezbyt dużych dłoni dałem sobie spokój z wyświetlaczami 5,5 cala. Potem pobawiłem się trochę z3c i choć to całkiem zgrabny telefon to jednak jego jedyną przewagą nad mi4  i oppo r7 to szczelna obudowa. Oppo r7 choć ładny to droższy i z mniejszymi możliwościami niż mi4. Zupełnie nie żałuję swojego wyboru. Telefon bez problemu ogarniam jedną ręką, sprawniej niż htc one x+ z wyświetlaczem 4,7 cala. Niedociągnięcia systemowe, jak np. jakość dźwięku czy kiepskie spolszczenie, są eliminowane przez rom z miuipolska (mam nadzieję że twórca nie straci do tego serca bo jak obserwuje forum to da się zauważyć u niego pewną frustrację połączoną z rezygnacją ;) ). Sam mam wersję 64gb, ale przy odrobinie zachodu bez problemu mieściłbym się w wersji 16gb - wystarczy co jakiś czas zrzucić backupy, filmy i kompa - reszta nie zajmuje tyle miejsca. Za tą cenę nie ma lepszego telefonu, takie jest moje zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc, to drugi raz bym nie wybrał Mi4. Mam ciągle problemy z powiadomieniami (mówiąc ściślej - ich brakiem ;)), czas pracy na baterii jest bardzo słaby. Jeżeli się trochę więcej korzysta z telefonu, to nie ma opcji, żeby wytrzymał jeden dzień. Na moim 3 letnim Samsungu wszystkie powiadomienia działają bez problemu + czas pracy na baterii jest lepszy (po 3 latach użytkowania!). Jakichś większych różnic praktycznych między miui, a androidem nie zauważyłem (no może na miui telefon czasem zapomni Cię obudzić ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem od czego zależy że jednemu tel lepiej działa, a innemu gorzej. Ja od rok czasu używałem MI3 z MIUI, najpierw v5, jak weszło v6 to od razu przesiadka i nigdy budzik mnie nie zawiódł. Z powiadomieniami także nie było problemu. Teraz przesiadłem się na MI4 i jeśli chodzi o baterie to raz miałem wynik ponad 5 godzin ekranu przy 50% baterii a raz zjechałem do 1% z wynikiem ekranu 8 godzin 40 minut. Telefon fajny, świetnie wykonany, ekran fenomenalny, jedynie czego nie mogę wybaczyć to dioda powiadomień, w przypadku białego telefonu, praktycznie nie istnieje (niewidoczna)

MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem od czego zależy że jednemu tel lepiej działa, a innemu gorzej. Ja od rok czasu używałem MI3 z MIUI, najpierw v5, jak weszło v6 to od razu przesiadka i nigdy budzik mnie nie zawiódł. Z powiadomieniami także nie było problemu. Teraz przesiadłem się na MI4 i jeśli chodzi o baterie to raz miałem wynik ponad 5 godzin ekranu przy 50% baterii a raz zjechałem do 1% z wynikiem ekranu 8 godzin 40 minut. Telefon fajny, świetnie wykonany, ekran fenomenalny, jedynie czego nie mogę wybaczyć to dioda powiadomień, w przypadku białego telefonu, praktycznie nie istnieje (niewidoczna)

MI 4W

Niewidoczna dioda to jest w htc one x+. Tyci czerwony lub zielony punkcik który ciężko zobaczyć nawet w nocy - na dodatek trzeba patrzeć pod odpowiednim kątem. Polecam zobaczyć: https://www.youtube.com/watch?v=ey0GURithLo :)

Bateria w mi4 jest bardzo dobra. Powiadomienia działają jak trzeba. Porównywanie miui z samsungowym touchwizem jest nie na miejscu ;)

Edytowane przez korc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...